Jump to content
Dogomania

Jak mam podać psu tabletkę ??


Lonley

Recommended Posts

Chodzi o to, że mój pies ma przesuszoną skórę i przez 2 miesiące musi brać tabletki z wiesiołka. Problem polega na tym, że on nie lubi tych tabletek. Próbowałam z wkładaniem jej do kiełbasy ale on potrafił zjeść kiełbasę i wypluć przegryzioną tabletkę. A te tabletki są z płynem w środku więc kiedy on ją rozgryzł i wypluł to to co miało się znaleźć w jego żołądku znalazło się na ziemi. Czy ktoś podawał psu tego typu tabletki ?? I jeśli tak to jakim sposobem ??
Z góry dziękuję za każdą pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli można rozpuścić tabletkę w wodzie możesz próbować podać taki roztwór strzykawką. Jeżeli nie to spróbuj obtoczyć tabletkę w maśle. Ja mam jeszcze mało humanitarny sposób- wpycham na siłę do pyska, prztrzymuję głowę lekko w górze i zatykam dłonią nos i pyszczek psa. Ale może wystarczy poprzestać na przytrzymaniu łebka. Tego typu tabletki rzeczywiście są bardzo trudne do podania

Link to comment
Share on other sites

raczej wiesiołka najlepiej podac jak radziła ruda-wpychac do pyska-a ja dodatkowo robie tak:wciskap za język uprzednio mówiąc"aa"(wiem że to smieszne ale moje burki codziennie od kilku lat dostają pilsy rrózne i wiedzą co to zanczy),zamykam paszcze,masuje po gardle i zaraz podaje jakis super smakołyk np.kawałek kabanosa(wtedy mam pewnośc że połkniete)

Link to comment
Share on other sites

nie ma się co certolić z przemycaniem, tylko postąpić jak radzi gryf80. szybko i po sprawie.
to są tabletki z olejkiem z wiesiołka? to może jak bardzo nie chcesz psu na siłę wpychać to rozłupuj tabletkę i polewaj karmę. albo zwyczajnie też polewaj karmę olejem z pestek winogron lub z oliwek, też dobrze robi na sierść i skórę.

Link to comment
Share on other sites

Na początek przypomnę zasadę, żeby nigdy nie wołać psa do siebie na podawanie tabletki, tak samo jak do innych mało przyjemnych zabiegów.

Samo podanie tabletki można wykonać tak:

- Najszybsza metoda, ważna w przypadku, gdy leku nie można podawać z pokarmem. Otwierasz pysk psa (jeżeli nie chce, naciskasz lekko z obu stron na szczękę w miejscu, gdzie jest osadzona żuchwa) i wkładasz tabletkę jak najgłębiej, najlepiej za zębami z boku języka żeby od razu połknął. Zamykasz psu pysk, możesz chwilę przytrzymać zamknięty, pomasować gardło w dół i poczekać, aż przełknie. Jeżeli lek jest wyjątkowo niesmaczny, możesz podać od razu pod nos coś pysznego (np. kawałek parówki, mięsa), żeby mieć pewność, że nie wypluje.

- Pokrój na małe kawałki parówkę lub ser zółty, coś, co pies uwielbia. Wetknij tabletkę w jeden z kawałków. Zacznij podawać smakołyki i przy jednym z kolejnych podaj "z rozbiegu" kawałek z tabletką w środku. Po nim natychmiast podaj następny i jeszcze kilka, żeby upewnić się, że przełknął wszystkie.

- Tabletki z wiesiołka możesz spokojnie wymieszać z codziennym posiłkiem, o ile pies zjada wszystko i będziesz obserwować, czy nie wypluł tabletki gdzieś obok miski.

Upewnij się zawsze, czy po chwili pies nie wypluwa potajemnie tabletki, niektóre są takie sprytne ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pauli_lodz']
to są tabletki z olejkiem z wiesiołka?
polewaj karmę olejem z pestek winogron lub z oliwek, też dobrze robi na sierść i skórę.[/QUOTE]

tak są i muszę przy nich zostać bo takie kazała pani wterynarz

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

Może podaj w czymś, co nie wymaga tyle gryzienia co kiełbasa (jak pies ją rozgryza, to rozgryzie też tabletkę i poczuje jej smak). Miękki pasztet, serek topiony.
Albo włóż do gardła ;) i dopilnuj by przełknął.
Albo wylej zawartość tabletki na karmę psa.
Albo podawaj normalny olej z wiesiołka, może psu bardziej zasmakuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MDNA']Jeśli podam psu tabletkę bezpośrednio wkładając jak najdalej do pyska, to kierować się bardziej na prawą czy lewą stronę?- tak żeby unikąć udławienia (patrząc na psa naprzeciwko Nas)[/QUOTE]
nie boj sie podając głeboko tabletke bezpośrednio do gardła nie wcisniesz psu jej do krtani.nie ma takiej mozliwości.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Onomato-Peja']Dobrze jest nauczyć psa zjadać coś na komendę. ;) U nas to był ratunek. :lol:
Dajesz psu coś dobrego z komendą 'zjedz', 'połknij' czy cokolwiek, potem coś mniej dobrego i od razu nagradzasz, w końcu zrozumie.[/QUOTE]

Tak, to działa - u nas jest po prostu "tabletka!" I naprawdę bez problemu psica załapała o co chodzi :)

Link to comment
Share on other sites

jak miałam taki sam problem, pies potrafił zjeść kiełbasę/pasztet a tabletkę umiejętnie wylizywał i wypluwał:)
Ingrid podpowiedziała mi że posmarowanie tabletki smalcem rozwiąże problem...i udało się! Jeszcze nie zdarzyło się żeby pies wypluł tabletki, nawet te najohydniejsze.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...