Jump to content
Dogomania

Presta Premium


busiu

Recommended Posts

Zamawiając ostatnio smaczki dla mojego psa dostałam gratis próbkę karmy o nazwie Presta Premium. Granulki były dziwne (spore, ale wyglądały jak jakiś granulat do kuwety), ale młody wciągnął próbeczkę dziurką od nosa. Czy ktoś miał styczność z tą karmą? Podobno to polska karma (z Lubonia), producent zachwala, że w 100% naturalna. Cena wydaje się bardzo kusząca- 15 kg za 119 zł, a dawkowanie całkiem optymalne.

Ze strony producenta:

Co to jest klasa PREMIUM?
Wykwintna jakość, Produkt całkowicie naturalny (100%) pochodzenia zwierzęcego,
bogaty w proteiny, zwierzęce minerały i pierwiastki śladowe, niezawiera konserwantów,
barwników, środków chemicznych. Suszony z zachowaniem wartości odżywczych.


Przełom w żywieniu psów!
Tradycyjna metoda produkcji polegająca na przetworzeniu świeżego mięsa już następnego dnia
po uboju bez użycia środków chemicznych czy dodatków smakowych lub zapachowych.
Kompozycja doskonałej jakości mięsa oraz wszystkich niezbędnych składników zapewniających
świetną kondycję i lśniącą sierść każdemu psu.

EKSTRA SKŁAD
52 % świeże mięso (wołowe, wieprzowe, drobiowe),
35% prod. pochodz. roślinnego ,
2% warzywa,
10% woda

Zawartość składników pokarmowych
22,5% białko ogólne;
9,7% oleje i tłuszcz surowy;
2,5% włókno surowe;
3,15% popiół surowy;
zawartość wody 6 %

Nie zawiera mączek mięsno-kostnych, kości oraz dodatków chemicznych."

Jakieś doświadczenia z tą nowością?

Link to comment
Share on other sites

na pierwszy rzut oka karma wydaje się być dobra-skład karmy w stosunku do jej ceny (ok 119zł za 15 kg) jest przyzwoity

niestety skład określony jest bardzo ogólnikowo(prod. pochodz. roślinnego, warzywa), niektórym może się nie spodobać wieprzowina w składzie.

W Internecie nie znalazłam zbyt wiele KONKRETNYCH opinii o tej karmie, ale może ktoś z dogomaniaków już testował tę karmę? Ciekawa jestem jak się sprawdza.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

No to tak- skoro nikt nic o karmie nie wie, to postanowiłam sama ją przetestować. :D

Przede wszystkim zdjęcie karmy:
[IMG]http://i257.photobucket.com/albums/hh232/busiu/20120926_191730.jpg[/IMG]

Granulki mają nieregularne kształty, są bardzo suche, łatwo się kruszą- na dnie worka zostaje mnóstwo chrupkowego pyłu.

Smak mogę ocenić bardzo pozytywnie- miałam ostatnio ogromne problemy z Haru jeśli chodzi o jedzenie. Okres dorastania wpłynął na niego tak, że gardził wszystkim- ryżem z mięsem, dosmaczonymi chrupkami, puszkami dla psów, no wszystkim. Rozumiałam, że to taki czas, ale przy tym wyglądał mizernie- chudy, wyliniały, z matową sierścią- jakbym go głodziła. Chodzący psi wstyd!

W ciągu ostatniego miesiąca to się zaczęło zmieniać na lepsze, właśnie dzięki Preście. Nadal dosmaczana, ale jednak Haru zjadał przynajmniej część dziennej porcji. Po kastracji kompletnie mu się odwróciło i je już wszystko, bez dosmaczania, ale zdecydowanie woli Prestę nad Ariona, czy znienawidzonego Brita. Od kastracji przytył już 3 kg, czyli wychodzi 1kg na tydzień (30->33 kg).

Jeśli chodzi o działanie- Haru przytył, sierść znów się błyszczy z całych sił i jest aksamitna, ale najbardziej zachwycają mnie jego kupy (:D)- baaardzo zwarte, solidne, dość spore, ale zdecydowanie najmniejsze porównując do wielkości kup, które zostawiał po innych karmach. Bąki jak to bąki, trafiają się, z pyska pachnie mu znośnie.

Czyli podsumowując- naprawdę miałam mieszane uczucia, kiedy ją kupowałam, bo i skład szemrany, i jakiś polski wynalazek, ale jak przekonałam się na skórze mojego psa, wcale nie był to zły zakup. Stosunek ceny do jakości moim zdaniem jest prawie idealny. Polecam!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

no skład bardzo ale to bardzo ogólnikowy, świeże mięso 52% no jak zostanie odparowane to ciekawe ile tego będzie :) ciekawa jestem o tyle, że to z Lubonia - obok mojego miasteczka, które kojarzę tylko z zakładami chemicznymi gdzie produkują nawozy sztuczne :) mam nadzieję, że karma nie jest tam produkowana :):) no i pierwsze słyszę o niej, chyba to jakaś totalna nowość

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

tu sprzedają karmę i wygląda nieco inaczej niż na zdjęciu powyżej
[URL]http://tablica.pl/oferta/karma-dla-psow-presta-premium-52-miesa-15kg-gryzaki-i-przysmaki-ID1RUPl.html#bc61f90f4b;r:2;s[/URL]

[IMG]http://img12.tablica.pl/images_tablicapl/58223249_7_644x461_karma-dla-psow-presta-premium-52-miesa-15kg-gryzaki-i-przysmaki-.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

No to i ja ponawiam temat. Jedna opinia trochę mało. Wysłalam @ z pytaniem o konkretny skład. Jestem ciekawa czy to mięso wołowe, wieprzowe i drobiowe to na raz? Wymieszane, czy 3 różne smaki?

Cena bardzo przyzwoita jeżeli faktycznie tam jest 52% mięcha... tylko kurcze coś cicho o nich. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się że to dokładnie to samo co 'słynna' Saba, i Dr Dog... Skład jest opisany w identyczny sposób jak kiedyś opisywane były w/w karmy. Może producent inny, ale cudów bym się nie spodziewała, raczej wręcz przeciwnie.
[url]http://allegro.pl/karma-saba-bio-z-wolowina-i4046725078.html[/url]
[url]http://sklep.doctordog.pl/pl/p/Sucha-karma-Doctor-Dog-Basic-12-kg-2-x-Snacki-150g/129[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...