Jump to content
Dogomania

Zegnaj kochany IWAN, spij spokojnie piesku, biegaj bez bólu za teczą-tam się spotkamy


joteska

Recommended Posts

  • Replies 632
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej cenię zwierzęta."
Weszłam na wątek i byłam cichym obserwatorem tego co tu się dzieje. Brak słów.
Żeby pisać donosy? Czy to ma pomóc Iwanowi, czy zaszkodzić ludziom?

Edited by maja602
Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#000000][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman]Mam kłopot z internetem bo często u mnie brak zasięgu, a teraz jeszcze dodatkowo szczeniaki zjadly mi kabel od antenki. Szkoda mi pieniędzy na kolejny internet, więc będę sie odzywała, kiedy będę u kogoś z internetem. Wydarzyła sie przykra sytuacja z Inspekcją Weterynaryjna, ale nikt nie ma zamiaru odbierać mi Iwana, bo jest i w dobrych warunkach i leczony tak jak potrzeba. Natomiast gdyby zaistniała sytuacja, że będą chcieli coś zrobić z innymi moimi zwierzakami, to dam Wam znać i poprosze o przyjazd w licznej grupie bronić moich praw. Wszystkie zwierzaki są oczipowane na mnie, więc są moją własnością, a jedynie Powiatowy czepia się o to, że nie mam prawa ich wyadoptowywać i za to będę miała sprawę sądową oraz za to, że prowadzę nielegalne schronisko. Do niczego innego nie mogli sie przyczepić, bo psy są poszczepione, dobrze wyglądają i są w dobrych warunkach bytowych oraz pod opieką weterynaryjna. Mam nadzieje, że głupota tego, kto zgłosił, nie odbije się na innych zwierzakach. [/FONT][/COLOR][/COLOR]
[COLOR=#000000][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman]Dziękuję również osobom, które do mnie dzwoniły i pisały, podtrzymując mnie na duchu i obiecując ewentualny przyjazd do sądu. Pozdrawiam Wszystkich i obiecuje, że postaram sie jak najszybciej wstawić rozliczenie, abyście wiedzieli ile już zostało wydane, a ile jeszcze jest na koncie Iwanka. Na pewno z konta Iwanka nie ruszę żadnych pieniędzy na innego psa, choćby nie wiem jak były potrzebne. Zawsze pieniądze zebrane na danego psa tylko na potrzeby tego psa są wydawane, chyba że zostaje nadwyżka i darczyńcy godzą sie na przekazanie innemu z mojej trzódki.[/FONT][/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bric-a-brac']Ja w głowie mam długi opis własnych spostrzeżeń na ten temat, ale w zasadzie, jak paros napisała: "mleko rozlane" :(
[/QUOTE]

[quote name='maja602']"Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej cenię zwierzęta."
Weszłam na wątek i byłam cichym obserwatorem tego co tu się dzieje. Brak słów.
Żeby pisać donosy? Czy to ma pomóc Iwanowi, czy zaszkodzić ludziom?[/QUOTE]

[COLOR=#222222]To zabrzmiało tak, jakby autorem donosu miał być ktoś z tego wątku :roll:
Czyli kto ??? Pewnie ja albo joteska, bo uparcie przekonywałyśmy, że Iwankowi przydałyby się domowe warunki i opieka kogoś, kto bez żadnego uszczerbku mógłby poświęcić mu więcej czasu...
Ja nadal tak uważam, co nie oznacza, że kiedykolwiek byłam zdania, że Iwan ma aktualnie złą opiekę, co zresztą podkreślałam na każdym kroku. Jeśli moją "winą" ma być to, że chcę aby chory pies miał jak najlepsze warunki i głośno o tym mówię, to owszem jestem "winna"

[/COLOR][COLOR=#000000]Więcej grzechów nie pamiętam.... a donosu w tym konkretnym przypadku, podobnie jak wy, nie popieram i nie rozumiem osoby, która go złożyła, bo w mojej ocenie szkody, które może wyrządzić są niewspółmiernie wyższe od zysków, na które ewentualnie ta osoba mogła liczyć.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Nikt tu nikogo personalnie nie oskarża. Jednak uważam, że donos mogła napisać osoba, która jeżeli nie zabierała głosu na tym wątku, to prawdopodobnie go czytała.
Pozostawiam ten czyn jej sumieniu i poczuciu "dobrze" pojętej przyzwoitości. Człowiek ten wypełnił swój "obywatelski obowiazek w trosce o los bezdomnego, chorego psa." Dzięki takiej osobie przykrości będą mieli ludzie a także bezdomne psy i koty, które były pod ich opieką.
Mam tylko nadzieję, że sprawa zakończy się dobrze.

Link to comment
Share on other sites

też nie zamierzam wybielać sie na siłę bo cokolwiek nie napisze i tak odnoszę wrażenie, że bedzie pojęte inaczej ale potrafię czytac miedzy wierszami..
sprawa sądowa nt przytuliska wydaje się być "stara" , to byłby to rekord polskiego sądownictwa w historii by w ciagu 2 dni od jakiegoś donosu już była sprawa sądowa, p Jola wcześniej mi o niej mówiła, że jest za odchody na posesji i wyrzucane poza plot, za nielegalne schronisko i zbiorki i jest związane z jakąś poprzednią wizytą piw. Nie jest zwiazana z Iwanem tylko z nielegalnymi zbiorkami odchodami i nielegalnym schronem - wiec nie o teraz chodzi tylko o coś wczesniej. Nie mogą przecież zabronić człowiekowi posiadać własne psy na własnej posesji ani przyjmować darowizny, nie mają takiego prawa

Edited by joteska
Link to comment
Share on other sites

[quote name='bajk21.'][COLOR=#000000][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman]Powiatowy czepia się o to, że nie mam prawa ich wyadoptowywać i za to będę miała sprawę sądową oraz za to, że prowadzę nielegalne schronisko. [/FONT][/COLOR][/COLOR][COLOR=#000000][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][/FONT][/COLOR][/COLOR][/QUOTE]





[quote name='joteska']też nie zamierzam wybielać sie na siłę bo cokolwiek nie napisze i tak odnoszę wrażenie, że bedzie pojęte inaczej ale potrafię czytac miedzy wierszami..
sprawa sądowa nt przytuliska wydaje się być "stara" , to byłby to rekord polskiego sądownictwa w historii by w ciagu 2 dni od jakiegoś donosu już była sprawa sądowa, p Jola wcześniej mi o niej mówiła, że jest za odchody na posesji i wyrzucane poza plot, za nielegalne schronisko i zbiorki i jest związane z jakąś poprzednią wizytą piw. Nie jest zwiazana z Iwanem tylko z nielegalnymi zbiorkami odchodami i nielegalnym schronem - wiec nie o teraz chodzi tylko o coś wczesniej. Nie mogą przecież zabronić człowiekowi posiadać własne psy na własnej posesji ani przyjmować darowizny, nie mają takiego prawa[/QUOTE]


Nikt nie pisał o sprawie sąd. jako skutku działań donosiciela w sprawie Iwana. Nawet p.Jola napisała za co konkretnie sprawa, co cytuję powyżej. Po co komentarz o rekordach dwudniowych polskiego sądownictwa?


[quote name='hulan']czyli ktos by podsycic atmosfere na tym watku wypisuje takie dyrdymaly[/QUOTE]
Jakie dyrdymały?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joteska']też nie zamierzam wybielać sie na siłę bo cokolwiek nie napisze i tak odnoszę wrażenie, że bedzie pojęte inaczej ale potrafię czytac miedzy wierszami..
sprawa sądowa nt przytuliska wydaje się być "stara" , to byłby to rekord polskiego sądownictwa w historii by w ciagu 2 dni od jakiegoś donosu już była sprawa sądowa, p Jola wcześniej mi o niej mówiła, że jest za odchody na posesji i wyrzucane poza plot, za nielegalne schronisko i zbiorki i jest związane z jakąś poprzednią wizytą piw. Nie jest zwiazana z Iwanem tylko z nielegalnymi zbiorkami odchodami i nielegalnym schronem - wiec nie o teraz chodzi tylko o coś wczesniej. Nie mogą przecież zabronić człowiekowi posiadać własne psy na własnej posesji ani przyjmować darowizny, nie mają takiego prawa[/QUOTE]

[quote name='hulan']czyli ktos by podsycic atmosfere na tym watku wypisuje takie dyrdymaly[/QUOTE]

No właśnie .............. :hmmmm: no właśnie źle wydaje :shake: to wcale nie jest stara sprawa. Wcześniej były zarzuty wyrzucania odchodów (i ten problem został rozwiązany) ale dopiero w tydzień po pojawieniu się w przytulisku Iwanka (w maju!!) pojawił się dzielnicowy z informacją o sprawie sądowej o prowadzenie schroniska nielegalnie, o czym od razu wspomniano na wątku przytuliska a teraz kolejna, oficjalna wizyta PIW i z oficjalnym zarzutem, że z powodu Iwana ....... A że przy okazji kolejny raz sprawa o schronisko ..... Skąd takie nagłe zainteresowanie co kilkanaście dni???.................................. :shake:

Link to comment
Share on other sites

Jak Iwanek się czuje ???
Czy dobrze toleruje Equoral ???
Czy nie stracił apetytu, nie dostał znowu biegunki ???
Jak wygląda jego biedna poopa ???
Dawno już nie widzieliśmy jego mordki cudnej :shake:
Ostatnie zdjęcia wkleiła chyba joteska ponad dwa tygodnie temu
Możemy liczyć na jakieś aktualne zdjęcia ???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DONnka']Jak Iwanek się czuje ???
Czy dobrze toleruje Equoral ???
Czy nie stracił apetytu, nie dostał znowu biegunki ???
Jak wygląda jego biedna poopa ???
Dawno już nie widzieliśmy jego mordki cudnej :shake:
Ostatnie zdjęcia wkleiła chyba joteska ponad dwa tygodnie temu
Możemy liczyć na jakieś aktualne zdjęcia ???[/QUOTE]

Zadzwon do Joli,napewno udzieli informacji;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='UlaFeta']Zadzwon do Joli,napewno udzieli informacji;)[/QUOTE]


Czy każdy kto chce się dowiedzieć o stan Iwana ma dzwonić do Pani Joli??? Wybacz ale to jest dla mnie nie poważna odpowiedź z Twojej strony.
Oczekuje tak jak wiele osób którym nie jest obojętny stan Iwana na informacje. Nie jest dla mnie żadnym wytłumaczeniem brak internetu . Skoro jeżdżą tam różne osoby do pomocy to gdzie jest problem im przekazać choć raz na jakiś czas rozliczenie,żeby tu wstawiły? Wątek ma ponad miesiąc i co? Niedawno dziewczynę która tak samo zajmowała się psami u siebie prawie zlinczowano bo nie rozliczyła się dokładnie z ilości ryżu i makaronu tylko napisała "około". Czy może nie wszystkich to obowiązuje? Nie znam ani Ciebie ani Pani Joli osobiście więc dlaczego mam wierzyć we wszystko na słowo ? Nie mam możliwości jechać tam osobiście dlatego wybrałam inną formę pomocy "z za klawiatury" co wg mnie nie oznacza,że nie należy mi się dostęp do aktualnych informacji.Sparzyłam się już, więc teraz dmucham na zimne.Wybacz ale tak samo wszyscy wierzyli i wynosili na piedestały już kilka osób na dogo a rzeczywistość okazała się niestety inna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='UlaFeta']Zadzwon do Joli,napewno udzieli informacji;)[/QUOTE]

Ula mysle ze czas powstrzymac sarkazm - bo to tylko podsyca niemerytoryczne dusputy
Donos to wstreta sprawa ale nikt tu nikogo za reke nie zlapal i nie ma konkretnego nazwiska osoby ktora za tym stoi - a szkoda
Ale nie mozna z tego powodu wzniecac atmosfery nagonek na ktorakolwiek ze stron bo to nie sluzy psu.
Zawsze jak sie robi smrod konczy sie pomoc - bo za chwile nikt nie zapamieta dokladnie o co chodzilo ale bedzie pamietac ze byla afera - psu nadal trzeba pomoc - informacje o stanie Iwana temu sluza - jesli ktos ma pomoc chce wiedziec co sie dzieje i nie ma w tym niczego zlego z mojej perspektywy.
Uwazam ze dla dobra psa sugeruje atmosfere wyciszac a nie wzniecac dodatkowych emocji.
A do przyjaciol Joli nalezec winiem fakt pomocy a nie podsycania watku do przepychanek z calym szacunkiem oczywiscie dla Joli ktora szanuje i lubie i znam osobiscie :) ale to jej nie pomaga.

Link to comment
Share on other sites

Ulu nikt na ciebie nie napada - napisalam spokojnego posta ktory zwraca uwage na to co wazne dla psa - i nie o twoje dobro tudziez sparzenie chodzi w tym watku tylko o Iwana i Jole B -spokojna informacja zwrotna nie jest atakiem tylko informacja ktora nalezy wziasc pod rozwage.
Jesli nie udzielasz informacji to trzymaj sie tego poprostu bez sarkazmu bez ironi i juz bedzie dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Ando, mądrze piszesz, z obu stron jest może za dużo emocji, sarkazmu, które nie służą Iwanowi. Ja sama już tu nie raz coś pisałam, czego jednak nie zatwierdziłąm, zrezygnowałam. Bo niczego dobrego by to nie wniosło. Ale czasem trudno się powstrzymać.

[quote name='czarna anda']
A do przyjaciol Joli nalezec winiem fakt pomocy a nie podsycania watku do przepychanek [/QUOTE]
Jednak [U][B]nie tylko[/B][/U] do przyjaciół p.Joli winien leżeć cel pomocy, ten cel powinien przecież dotyczyć [B]wszystkich[/B] stron. Przepychanki są nie tylko po stronie wspomnianych przyjaciół.

Po tym co już się stało, jak się stało, jakoś nie widzę szansy, żeby ten wątek stał się nagle miły i przyjemny... Chociaż to byłoby najbardziej w interesie psa. I to dotyczy podejścia wszystkich stron. Każdy u każdego (uogólnienie) będzie się dopatrywał podtekstów i zaimplikowanych treści. Choćby dlatego, że czuje się do kogoś żal. Jesteśmy tylko ludźmi. Nieporozumienia budzą różne reakcje, ot życie.

Ty jesteś, ando, najbardziej wyważona i najbardziej po środku :) To dobrze, że ktoś taki jest na wątku, pilnuj nas i sprowadzaj na ziemię ;) (A, i żeby nie było, nie ma w tym ani odrobiny ironii, serio piszę)

Edited by bric-a-brac
Link to comment
Share on other sites

[quote name='DONnka']Jak Iwanek się czuje ???
Czy dobrze toleruje Equoral ???
Czy nie stracił apetytu, nie dostał znowu biegunki ???
Jak wygląda jego biedna poopa ???
Dawno już nie widzieliśmy jego mordki cudnej :shake:
Ostatnie zdjęcia wkleiła chyba joteska ponad dwa tygodnie temu
Możemy liczyć na jakieś aktualne zdjęcia ???[/QUOTE]


Nie ma w pytaniach DONnki żadnego sarkazmu tylko troska, przykre, ze osoba która tyle pomogła Iwanowi i w ogóle z dużym zaangażowaniem skutecznie pomaga psom jest tak traktowana:shake:
[B]prosimy o aktualne informacje o Iwanie[/B]

Max załączył tez do swego albumu zdjęcie wykafelkowanego wczoraj kojca wewnętrznego dla Iwana

[IMG]http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/464014_4103204100691_779858400_o.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

no i git. kafle świeżo położone, jeszcze na zdjeciu brudne i bez fugi,ale z tym to sobie już p. Jola z Anią na pewno poradziła. Kafle na podłodze, kafle na ścianie, łatwiej i dokładniej bedzie można umyc/zdezynfekowac, aby Iwan mógł w czystym pomieszczeniu przebywac. Na spacery wiemy, że wychodzi i bardzo je lubi, wiemy, że zaczął leczenie swojej pupy zgodnie z zaleceniami profesora Galantego. Teraz wszyscy zgodnie powinniśmy trzymac kciuki za chłopaka, aby nadal był silny i żeby jego organizm dobrze tolerował lek. Skończmy te "przepychanki". Już wiele razy zostało tu napisane (i słusznie), że nikomu to nie służy, a najmniej Iwanowi. Co sie stało już sie nie odstanie. Teraz wiemy, że Iwan jest pod dobrą opieką, nie jest "pod chmurką" w błocie i własnej koopie. Jest w ciepłym, suchym i czystym pomieszczeniu wyłożonym kafelkami, jest pod stałą opieką wetetynarza. Teraz trzeba wspólnie kibicowac, aby Iwan jak do tej pory był silny i aby leczenie skutek pożądany przyniosło.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...