Jump to content
Dogomania

Zegnaj kochany IWAN, spij spokojnie piesku, biegaj bez bólu za teczą-tam się spotkamy


joteska

Recommended Posts

[quote name='joteska']z aktualnych info- antybiotyki chyba dobrze działają na Iwana bo troszkę lepiej sie wypróżnia :)
Pani Jola zreperowała auto, w poniedziałek Iwan jedzie na zrobienie biochemii, [B]po zapoznaniu sie z wynikami profesor ostatecznie wyznaczy dawkowanie equoralu[/B] ( myślał, ze biochemia była i jest ok), po 2 tygodniach podawania equoralu Iwanek bedzie miał znów kontrole i krwi i u profesora
karma chłopaczkowi smakuje, je chetnie ale dostaje mniejsze ilości za to częściej[/QUOTE]

Właściwie dobrane dawkowanie ważna rzecz, bo niechcący można zrobić krzywdę :roll:
Tak się cieszę, że Iwanek reaguje na antybiotyki i że qupalek już nie jest takim problemem:multi:
Tak bym chciała, żeby psina choć trochę mogła cieszyć się życiem bez bólu :modla:
[B]Jotesko[/B], co myślisz o propozycji kapuszka ?
Szkoda byłoby nie skorzystać jeśli lek ma aktualną datę ważności

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 632
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='DONnka']Właściwie dobrane dawkowanie ważna rzecz, bo niechcący można zrobić krzywdę :roll:
Tak się cieszę, że Iwanek reaguje na antybiotyki i że qupalek już nie jest takim problemem:multi:
Tak bym chciała, żeby psina choć trochę mogła cieszyć się życiem bez bólu :modla:
[B]Jotesko, co myślisz o propozycji kapuszka ?
Szkoda byłoby nie skorzystać jeśli lek ma aktualną datę ważnośc[/B]i[/QUOTE]
jestem jak najbardziej za :) Pani Jola na razie prosiła by wstrzymać sie z zakupem na ok 1-1,5 tyg po rozpoczęciu podawania equoralu bedziemy wiedzieć jak Iwan toleruje lek, czy nie ma jakiś uczuleń i jeśli wszystko będzie ok od razu kupimy :)
czy ktoś zna dobre preparaty doustne z żelazem dla psów?

Link to comment
Share on other sites

Wyslalam wczoraj 20 tabletek Neoralu 50 mg.
Mam nadzieje,ze sie przyda. Przy okazji- moja suka,owczarek niemiecki dostawala te 50mg dziennie.
I okazala sie miec uczulenie na cyklosporyne, bardzo spuchly jej dziasla i swedzialy.Trzeba bylo odstawic lek.
To tak,gdyby (odpukac) cos takiego pojawilo sie u Iwana.
Lek kosztowal 170-180zl za 50 tabletek,wiec (jesli czegos nie myle teraz) te oferowane ceny za lek w necie (oferty odsprzedazy) sa korzystne.

Pozdrawiam i powodzenia dla psiaka.
Jest piekny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kakadu']witam, chcialabym tylko zapytac, czy te 50 zl z "kanisowego funduszu" juz dotarło, bo chciałabym to mieć z głowy (nie ogarniam ostatnio)[/QUOTE]

Na fb widziałam potwierdzenie, że wpłynęło :multi:
Dziękujemy :loveu:

[quote name='cava']Wyslalam wczoraj 20 tabletek Neoralu 50 mg.
Mam nadzieje,ze sie przyda. Przy okazji- moja suka,owczarek niemiecki dostawala te 50mg dziennie.
I okazala sie miec uczulenie na cyklosporyne, bardzo spuchly jej dziasla i swedzialy.Trzeba bylo odstawic lek.
To tak,gdyby (odpukac) cos takiego pojawilo sie u Iwana.
Lek kosztowal 170-180zl za 50 tabletek,wiec (jesli czegos nie myle teraz) te oferowane ceny za lek w necie (oferty odsprzedazy) sa korzystne.

Pozdrawiam i powodzenia dla psiaka.
Jest piekny.[/QUOTE]

Bardzo dziękujemy :loveu:
Iwanek będzie brał Equoral pod kontrolą
Mamy nadzieję, że będzie dobrze tolerował cyklosporynę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cava']Wyslalam wczoraj 20 tabletek Neoralu 50 mg.
Mam nadzieje,ze sie przyda. Przy okazji- moja suka,owczarek niemiecki dostawala te 50mg dziennie.
I okazala sie miec uczulenie na cyklosporyne, bardzo spuchly jej dziasla i swedzialy.Trzeba bylo odstawic lek.
To tak,gdyby (odpukac) cos takiego pojawilo sie u Iwana.
Lek kosztowal 170-180zl za 50 tabletek,wiec (jesli czegos nie myle teraz) te oferowane ceny za lek w necie (oferty odsprzedazy) sa korzystne.

Pozdrawiam i powodzenia dla psiaka.
Jest piekny.[/QUOTE]

a na jaki adres wysłałaś? Bo ten podany na stronie przytuliska to jest tylko do wpłat na konto bankowe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joteska']...
czy ktoś zna dobre preparaty doustne z żelazem dla psów?[/QUOTE]

również żelazo łatwo przyswajalne zawiera spirulina polecana w stanach jego niedoboru
ale spirulina to bogactwo witamin, makro- i mikroelementów, kwasów tłuszczowych - oczyszcza organizm, wspomaga nerki i wątrobę, działa korzystnie na układ pokarmowy, ma silne działanie antyoksydacyjne, wzmacnia układ immunologiczny - bardzo polecana w profilaktyce chorób nowotworowych !!

Link to comment
Share on other sites

Iwan piekny, ale bedzie musiał zostac pozbawiony pieknego futra w tylnych partiach ciała. Niestety, ale jest to konieczne z tego wzgledu, że ciągle jest pobrudzony, a nie chcemy, aby sie mu jeszcze jakaś choroba skóry przyplątała, czy inna bakteria. Jak stan sie poprawi to sierśc odrośnie, a ważne aby czysto i sucho miał pod pupą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula82']Iwan piekny, ale bedzie musiał zostac pozbawiony pieknego futra w tylnych partiach ciała. Niestety, ale jest to konieczne z tego wzgledu, że ciągle jest pobrudzony, a nie chcemy, aby sie mu jeszcze jakaś choroba skóry przyplątała, czy inna bakteria. Jak stan sie poprawi to sierśc odrośnie, a ważne aby czysto i sucho miał pod pupą.[/QUOTE]
ryzyko wszelkich infekcji wzrośnie jak Iwan dostanie equoral, nie wiem czy dobrze by przebywał w nie zadaszonym boksie, pupaska ogolnego też może przeziębić.
Pani Jola przyjęła go pod swój dach, zaopiekowała sie i za to jesteśmy bardzo bardzo wdzieczni, były lewatywy, konsultacje.
przy leczeniu chemicznym wymaga ciepłych suchych warunków z zadbaniem o higienę i obserwacją psa non stop, kontrolami krwi, kontrolami u profesora. Jest miejsce dla Iwana w dt w warunkach domowych u doświadczonej osoby, która zajmuje sie niewielką ilością psiaków, w tym jednym z nowotworem, ma blisko zaufana lecznicę na doraźne szybkie badania, bliskość do Wawy na wizyty u prof Galantego. Wydaje mi sie , że patrząć na dobro psa powinniśmy mu zapewnić warunku domowe i stałą obserwację, to poważna choroba

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joteska']ryzyko wszelkich infekcji wzrośnie jak Iwan dostanie equoral, nie wiem czy dobrze by przebywał w nie zadaszonym boksie, pupaska ogolnego też może przeziębić.
Pani Jola przyjęła go pod swój dach, zaopiekowała sie i za to jesteśmy bardzo bardzo wdzieczni, były lewatywy, konsultacje.
przy leczeniu chemicznym wymaga ciepłych suchych warunków z zadbaniem o higienę i obserwacją psa non stop, kontrolami krwi, kontrolami u profesora. [B]Jest miejsce dla Iwana w dt w warunkach domowych u doświadczonej osoby, która zajmuje sie niewielką ilością psiaków, w tym jednym z nowotworem, ma blisko zaufana lecznicę na doraźne szybkie badania, bliskość do Wawy na wizyty u prof Galantego. Wydaje mi sie , że patrząć na dobro psa powinniśmy mu zapewnić warunku domowe i stałą obserwację, to poważna choroba[/B][/QUOTE]

Jestem tego samego zdania :)
Pani Jola okazała Iwankowi wielkie serce przyjmując go do siebie i jestem Jej już choćby za to ogromnie wdzięczna :modla:
Jestem pewna, że robi dla niego wszystko co w ludzkiej mocy
Mając pod opieką tyle psiaków musi to być trudne i wymagać nie lada poświęceń
Iwan jest wymagającym pensjonariuszem, któremu trzeba poświęcać sporo czasu i uwagi
Skoro jednak pojawiła się szansa, żeby trafił pod równie troskliwą opiekę, ale do ludzi, którzy nie są tak obciążeni i na dodatek mogą zapewnić warunki domowe, to dla dobra wszystkich należy ją wykorzystać :)


[quote name='egradska']jesli ten dt byłby tak wspaniały, jak ten, do którego trafił Misio z nowotworem, to jestem jak najbardziej za. A może to ten sam domek???????????[/QUOTE]

Jasnowidz jakiś czy co :crazyeye: :razz:

Edited by DONnka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='DONnka']Jestem tego samego zdania :)
Pani Jola okazała Iwankowi wielkie serce przyjmując go do siebie i jestem Jej już choćby za to ogromnie wdzięczna :modla:
Jestem pewna, że robi dla niego wszystko co w ludzkiej mocy
Mając pod opieką tyle psiaków musi to być trudne i wymagać nie lada poświęceń
Iwan jest wymagającym pensjonariuszem, któremu trzeba poświęcać sporo czasu i uwagi
Skoro jednak pojawiła się szansa, żeby trafił pod równie troskliwą opiekę, ale do ludzi, którzy nie są tak obciążeni i na dodatek mogą zapewnić warunki domowe, to dla dobra wszystkich należy ją wykorzystać :)


Jasnowidz jakiś czy co :crazyeye: :razz:[/QUOTE]


A u kogo byłby ten tymczas? Nie wiem jakie są tam warunki ale Iwan jest specyficznym owczarkiem, musi być izolowany od innych zwierząt. Nie lubi ani psów ani suk i warczy na szczeniaki. :cool3:

Decyzję musi podjąć pani Jola ale najpierw na pewno pani Jola chętnie pojedzie zobaczyć ten dt. Pani Jola ma kłopoty z netem dlatego pozostał tylko kontakt telefoniczny.

[B]Przy okazji PROSIMY O GŁOSY NA ZNAJDKI NA KRAKVECIE![/B]

Edited by paros
Link to comment
Share on other sites

[quote name='paros']A u kogo byłby ten tymczas? Nie wiem jakie są tam warunki ale Iwan jest specyficznym owczarkiem, musi być izolowany od innych zwierząt. Nie lubi ani psów ani suk i warczy na szczeniaki. :cool3:

Decyzję musi podjąć pani Jola ale najpierw na pewno pani Jola chętnie pojedzie zobaczyć ten dt. Pani Jola ma kłopoty z netem dlatego pozostał tylko kontakt telefoniczny.

[B]Przy okazji PROSIMY O GŁOSY NA ZNAJDKI NA KRAKVECIE![/B][/QUOTE]
Paros, bardzo Cię proszę o kontakt telefoniczny, skrzyneczka zapchana, nie mogę wysłać pw

Iwan dostał dużej biegunki, dziś będą wyniki biochemii. Nie jadł samej karmy intestinala, moze ryby mu nie służą. Nie był jak p Jola sugeruje odrobaczany, więc postępowanie dalsze p Jola chce skonsultować z prof Galantym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paros']A u kogo byłby ten tymczas? Nie wiem jakie są tam warunki ale Iwan jest specyficznym owczarkiem, musi być izolowany od innych zwierząt. Nie lubi ani psów ani suk i warczy na szczeniaki. :cool3:

Decyzję musi podjąć pani Jola ale najpierw na pewno pani Jola chętnie pojedzie zobaczyć ten dt. Pani Jola ma kłopoty z netem dlatego pozostał tylko kontakt telefoniczny.

[B]Przy okazji PROSIMY O GŁOSY NA ZNAJDKI NA KRAKVECIE![/B][/QUOTE]

Na mnie tez w sobote warczal.I powiem wam,ze bardzo mnie tym zaskoczyl.:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paros']A u kogo byłby ten tymczas? Nie wiem jakie są tam warunki ale Iwan jest specyficznym owczarkiem, musi być izolowany od innych zwierząt. Nie lubi ani psów ani suk i warczy na szczeniaki. :cool3:

[B]Przy okazji PROSIMY O GŁOSY NA ZNAJDKI NA KRAKVECIE![/B][/QUOTE]

Na mnie tez w sobote warczal.I bardzo mnie tym zaskoczyl.:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Weimaromaniaczka']Melduję,że bazarek w końcu gotowy ,połowa zysku jest oczywiście dla Iwanka. Serdecznie zapraszam i proszę o podnoszenie i rozsyłanie ,w końcu reklama dźwignią handlu :-) Link jest w mojej sygnaturze.[/QUOTE]

Wielkie dzięki Weimaromaniaczko - wiedziałam, że dotrzymasz słowa :)
Zaraz się zamelduję :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...