Jump to content
Dogomania

Zegnaj kochany IWAN, spij spokojnie piesku, biegaj bez bólu za teczą-tam się spotkamy


joteska

Recommended Posts

ten lek jest zbyt ważny by go podawać jako przeterminowany :( "złatwienie" go na tzw refundację w obecnych warunkach przychodniach i szpitalnych czyli przypisanych dla człowieka z imienia i nazwiska, zarejestrowanego jako przewlekłe chorego w obliczu kontroli praktycznie niemozliwe i nie ma to nic wspólnego z jakimiś "dopłatami"

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 632
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='kejciu']Obiecany bazarek dla Iwana: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/226804-Dla-Iwana-Oriflame-do-16-05[/URL]

Proszę o pomoc w reklamowaniu - :)każdy grosz się liczy :)[/QUOTE]

przekleję na Owczarka. Tam toczy się licytacja sesji foto dla Iwanka, a także pojawiają się oferty pomocy dla niego.
Jeśli się zmobilizujemy wszyscy, damy radę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joteska']ten lek jest zbyt ważny by go podawać jako przeterminowany :( "złatwienie" go na tzw refundację w obecnych warunkach przychodniach i szpitalnych czyli przypisanych dla człowieka z imienia i nazwiska, zarejestrowanego jako przewlekłe chorego w obliczu kontroli praktycznie niemozliwe i nie ma to nic wspólnego z jakimiś "dopłatami"[/QUOTE]
Moze nie do konca Cie zrozumialam, ale jesli ktos ma na prawde problemy porownywalne z Iwanem ? Czy wtedy mozna by starac sie o przepisanie tego leku ? Czy to jest "ludzki " lek ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']Moze nie do konca Cie zrozumialam, ale jesli ktos ma na prawde problemy porownywalne z Iwanem ? Czy wtedy mozna by starac sie o przepisanie tego leku ? Czy to jest "ludzki " lek ?[/QUOTE]
jak najbardziej ludzki
[URL]http://bazalekow.mp.pl/leki/item.html?id=21683[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paros']a o którym leku piszesz?

JolaB ma problemy z netem i dlatego nie może ani nic pisać ani czytać. Dzisiaj ma kupić ten lek i zacząć podawać Iwankowi.[/QUOTE]

Jola była w aptece ale nie kupiła leku, bo leku nie było. Zamówią i jutro powinien być, więc dopiero jutro Iwanek zacznie kurację.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paros']Jola była w aptece ale nie kupiła leku, bo leku nie było. Zamówią i jutro powinien być, więc dopiero jutro Iwanek zacznie kurację.[/QUOTE]
przed włączeniem leczenia Iwan powinien mieć zrobioną biochemie- sprawdzenie wyjściowego stanu watroby i nerek, może uda sie poznać wyniki zanim poda sie ten lek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joteska']ja nie potrafię podjąć innej decyzji niz ratować, prosze wypowiedzcie się, kto może dorzucić choć grosz na miesięczne utrzymanie i leczenie psiaka:modla:
kejciu, bardzo Ci dziękujemy za deklarację bazarkowa, każdy grosz jest tu naprawdę na wagę jego zycia[/QUOTE]

Ja też uważam, że trzeba Iwanka ratować
Po prostu nie ma innego wyjścia : [B]gdybyśmy zaniechali leczenia to niczym nie różnilibyśmy się od tego drania, który doprowadził go do tego stanu i porzucił[/B] :shake:
Zwłaszcza, że rokowania są pomyślne a leczenie będzie rozłożone w czasie.
Sporo kasy mamy już uzbierane :multi:
Na allegro sprzedało się 137 cegiełek co daje kwotę 685 zł :multi:
Razem mamy zatem prawie 1/3 łącznej kwoty potrzebnej na leczenie.
W robocie są co najmniej dwa bazarki :)
Ja też wystawię jak tylko uzbieram fanty
Na fb jest sporo chętnych do dalszej pomocy :)
Na owczarku oprócz wpłat jednorazowych pojawiła się stała deklaracja w wysokości 100 zł :multi:
Myślę, że i na dogo znajdzie się kilka :)
Moim zdaniem, mamy realne szanse stopniowo zgromadzić tą niebotyczną kwotę :)
Musimy tylko działać razem :)

Czy wiadomo już, jak wypadło USG ???

Edited by DONnka
Link to comment
Share on other sites

Jestem wreszcie po krótkich wakacjach, albo nieco przedlużonym, długim week-endzie. Spokojnie przeczytałam i też uważam, że trzeba działać. Kwoty wydają się niebotyczne, ale nie takie już były zbierane na dogo i jakoś się udawało. Zgodnie z obietnicą zaraz przeleję kilka groszy, a później - w miarę możliwości - też bedę próbowała, ale nie za dużo, bo od 1.05. moje przychody spadły o połowę (rzuciłam robotę i została mi tylko emerytura). A Czatusia moja stareńka ciągle jeszcze, dzięki Bogu, jest z nami. A to jest równoznaczne z wydatkami...
Pozdrawiam
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

zostalo mi jeszcze kilkadziesiąt sztuk cyklosporyny. mimo, że jest po terminie, nie ma obaw przed podawaniem psom. poszukacjcie osób z nowotworami, toczniami, po dializach i przeszczepach w USA, tam cyklosporyna jest za darmo. ja sama zreszta mam Panią własnie stamtąd, która co jakiś czas wysyla mi te leki.
co do recept "P" wystawionych na ludzi, musiałbyście mieć lekarza w rodzinie lub coś w tym stylu, bo ciężko oszukać NFZ jesli chodzi o takie recepty. miejscie też na uwadze, że refundacja wejdzie dopiero za kilka dni, na dzień dzisiejszy czy z recepta "P" czy bez niej, opakowanie kosztuje ok. 400 zł.

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś ma w rodzinie/znajomych dermatologa/alergologa? Jeśli tak, dajcie znać na PW...

A przy okazji, ruszyła wewnętrzna ankieta na dogo, Znajdkom są potrzebne głosy: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/226833-KrakVet-wybierzmy-razem-kandydata-na-maj%21-%29"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/226833-KrakVet-wybierzmy-razem-kandydata-na-maj!-)[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Chyba powinniście o czymś wiedzieć...Lekarz wypisując lek na receptę z refundacją bierze na siebie odpowiedzialność finansową. Załóżmy, że faktycznie ma pacjenta, który przyjmuje dany lek i wypisze dodatkową receptę. Kontroler NFZ policzy, ile w danym okresie pacjent powinien zużyć leku i dowali lekarzowi koszty refundacji za nadprogramowe opakowanie plus karę ( 300 zł). Z życia - lekarz okulista przepisał pacjentce krople na jaskrę; w opakowaniu jest bodajże dokładnie na 30 dni leczenia; ponieważ pacjentce nieco się trzęsły ręce przy zakrapianiu i wykorzystała lek wcześniej ( część rozchlapując poza oko), przyszła do lekarza po 24 dniach od wypisania poprzedniej recepty - lekarz został obciążony kosztami refundacji za zbyt szybkie wypisanie kolejnego opakowania plus karą z komentarzem; " trzeba było zlecić pielęgniarce środowiskowej, żeby pacjentce oczy zakrapiała".
Powyższy wywód służy uświadomieniu, że jak lekarz nie chce przepisać czegoś " na lewo" ( czytaj bez dowodu ubezpieczenia, dla mamy, babci, koleżanki itp), to nie znaczy, że lekarz jest be, tylko, że nie ma zamiaru robić za sponsora i jelenia do krojenia przez NFZ.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie

Nie mialam czasu przeczytac wszystkich postow,ale ja mam Neoral, jest to zasadniczo to samo-ta sama substancja czynna-cyklosporyna. Mam tabletki 50mg, nie wiem,ze 30 moze. W opakowaniu bylo 50,moja suka dostawala przez jakis czas,ale byla uczulona. Nie przedluzajac-moge odstapic,jesli lek jest przepisany przez weta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czarok']Chyba powinniście o czymś wiedzieć...Lekarz wypisując lek na receptę z refundacją bierze na siebie odpowiedzialność finansową. Załóżmy, że faktycznie ma pacjenta, który przyjmuje dany lek i wypisze dodatkową receptę. Kontroler NFZ policzy, ile w danym okresie pacjent powinien zużyć leku i dowali lekarzowi koszty refundacji za nadprogramowe opakowanie plus karę ( 300 zł). Z życia - lekarz okulista przepisał pacjentce krople na jaskrę; w opakowaniu jest bodajże dokładnie na 30 dni leczenia; ponieważ pacjentce nieco się trzęsły ręce przy zakrapianiu i wykorzystała lek wcześniej ( część rozchlapując poza oko), przyszła do lekarza po 24 dniach od wypisania poprzedniej recepty - lekarz został obciążony kosztami refundacji za zbyt szybkie wypisanie kolejnego opakowania plus karą z komentarzem; " trzeba było zlecić pielęgniarce środowiskowej, żeby pacjentce oczy zakrapiała".
Powyższy wywód służy uświadomieniu, że jak lekarz nie chce przepisać czegoś " na lewo" ( czytaj bez dowodu ubezpieczenia, dla mamy, babci, koleżanki itp), to nie znaczy, że lekarz jest be, tylko, że nie ma zamiaru robić za sponsora i jelenia do krojenia przez NFZ.[/QUOTE]

dzięki Czarok za wsparcie w tej sprawie, bo ani ja ani nikt z moich znajomych nie sfinguje , że cięzko przewlekle chory Pan Kowalski przyszedł na wizytę i wziął receptę bo za 200-300zł nikt nie chce mieć totalnych zawodowych komplikacji i nieprzyjemności. Sprawdzimy jaka dokładnie dawka jest przepisana dla Iwana, profesor przepisując konkretną formę leku może też brał pod reakcje uczuleniowe- ale te wiadomo, mogą wystąpic przy każdej formie leku. Warto jak ktoś ma kontakt popytac też w firmach farmaceutycznych.

Cava dziękujemy! :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beta&Czata']Jestem wreszcie po krótkich wakacjach, albo nieco przedlużonym, długim week-endzie. Spokojnie przeczytałam i też uważam, że trzeba działać. Kwoty wydają się niebotyczne, ale nie takie już były zbierane na dogo i jakoś się udawało. [B]Zgodnie z obietnicą zaraz przeleję kilka groszy, a później - w miarę możliwości - też bedę próbowała,[/B] ale nie za dużo, bo od 1.05. moje przychody spadły o połowę (rzuciłam robotę i została mi tylko emerytura). [B]A Czatusia moja stareńka ciągle jeszcze, dzięki Bogu, jest z nami.[/B] A to jest równoznaczne z wydatkami...
Pozdrawiam
Elżbieta[/QUOTE]

Bardzo Ci dziękujemy Elu :loveu:
Tak się cieszę, że Czata ma się dobrze :multi:
Obyście mogły cieszyć się swoim towarzystwem jeszcze długo :modla:

[quote name='cava']Witajcie

Nie mialam czasu przeczytac wszystkich postow,ale ja mam Neoral, jest to zasadniczo to samo-ta sama substancja czynna-cyklosporyna. Mam tabletki 50mg, nie wiem,ze 30 moze. W opakowaniu bylo 50,moja suka dostawala przez jakis czas,ale byla uczulona. Nie przedluzajac-moge odstapic,jesli lek jest przepisany przez weta.[/QUOTE]

Wielkie dzięki cava :loveu:
Iwanowi Equoral zapisał prof. Galanty

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wolf122']Sorry zobaczcie ja już nie mam siły :-( [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/226848-Potrzebna-pomoc-Cyguś-z-biezdrowa[/URL][/QUOTE]

Znam historię Cygusia z fb :(
Nóż się w kieszeni otwiera :angryy:

Link to comment
Share on other sites

witam :)
aasiaa zrobiła w pracy kiermasz swoich książek na kanisa, ale ponieważ kanis jest juz bezpieczny i w miare zaopatrzony, postanowiłyśmy rozdysponować uzbierane pieniażki na inne psy; z tego "funduszu" 50 zl przekazujemy na leczenie iwanka;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...