Jump to content
Dogomania

Psy DINGO na sprzedaż


Patisa

Recommended Posts

Dostałam link od Martens, z takim oto ciekawym ogłoszeniem
[URL]http://swiatzwierzatrybkoi.boo.pl/?attachment_id=1380[/URL]

[QUOTE]psy dingo z dokumentacja pochodzenia z własnej hodowli [B]są doskonałymi towarzyszami domowymi[/B]. [B]Są oswojone, a przyczynił się do tego fakt, że były karmione ręcznie[/B].[B] Są bardzo towarzyskie i przyzwyczajone do obecności człowieka[/B].Szybko adaptują się do nowego miejsca. Bardzo łatwo przyzwyczajają się do jednego miejsca karmienia oraz do korzystania z kuwety. Ich podstawowe pożywienie to sucha karma mięso oraz owoce i warzywa.

Zwierzaki są odrobaczone
[/QUOTE]

Nie powiem, jestem w mocnym szoku... co to u diabła ma być?!
Te psy może troszkę przypominają dingo, ale do prawdziwych im raczej daleko, bo te dzikie wyglądają tak : [IMG]http://www.pies.pl/cms_a/upload/image/aktualnosci7/dingo.jpg[/IMG]

Podejrzewam, że to albo jakaś krzyżówka, albo zupełne psie kundelki...a najbardziej to chciałabym,, aby to był taki prima aprilisowy żart...:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Z jednej strony dingo są zagrożone wyginięciem, bo w Australii coraz więcej jest mieszańców z domowymi psami; niemniej jednak jakoś nie widzi mi się "ratowanie" ich w taki sposób i komercyjna sprzedaż wszystkim chętnym, choć z drugiej strony nie wiem, może sprawdzają domy i nie sprzedają byle komu? ;)

Tylko jak to się ma do nowej ustawy; rozmnażanie psów na sprzedaż bez posiadania zarejestrowanej hodowli jest zakazane. W ZKwP ich nie zarejestrują, bo FCI nie uznaje dingo jako rasy, więc jak oni to obchodzą? Czy robią to po prostu nielegalnie? Czy może dingo nie wlicza się do psów domowych w ustawie...?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...