Jump to content
Dogomania

Polskie hodowle Dogo Argentino


Sigourney.Weaver

Recommended Posts

@Chima ale o jakie konkrety chodzi ? opisalem to konkretnie, wiem to od osoby ktora tam byla rowniez na testach, takie sa fakty, zreszta jak te dwie panie tak sie rozzloscily to chyba znaja temat wiec wystarczy im jeden telefon do hodowcy ktory o takiej porazce napewno juz wie, bo co ja mam tutaj nazwiskami rzucac bo pani sobie zyczy ? a ona sprawdzi na liscie obecnosci czy ktos taki tam byl ? no dajcie spokoj, ogolnie chcialem poruszyc temat tych testow i wogole a tu draka :D no ale tak, na tym forum jak przegladalem to ostatnio modne

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dogarz

Zdecydowanie lepiej opisywać wydarzenia jakich świadkiem było się osobiście. To dobra rada, ale o tym doskonale Wiesz. Nie sądzę, że przegiąłeś, wg mnie nie bardzo. Domyślam się kim jesteś i jakie Masz intencje i to nie działa in plus dla Ciebie. Zgodnie z regulaminem ZK psy jakie nie zaliczyły testów mogą je powtórzyć, to ich prawo. Można co więcej zdawać egzaminy testy organizowane podczas trwania wystaw, jesteś pewny siebie i swojego psa idziesz i zaliczasz lub nie. Granicą jest minimalny wiek w jakim można podejść do egzaminów. Powinno być jednak tak, że pies, który nie zaliczy przy pierwszym podejściu może ponowić próbę, ale trzeba określić czas po jakim można to powtórzyć, powiedzmy po 6 miesiącach od pierwszej próby. Wyszło by czy pies jest nadal ostry i agresywny czy właściciel pracował nad nim i nadaje się. Te dwie panie działają w zupełnie inny sposób, effa ma w tym swój cel i chyba trochę wolnego czasu, bo pisze, a Weaver ma plan, który realizuje. Weaver pisze o rasie i przy okazji opisuje spostrzeżenia własne, a effa pisze o ludziach i układzie w jakim siedzi, stąd być może Twoje odczucie ich gniewu, to raczej zaznaczenie swoich celów. Sam organizowałem testy w Gdańsku znajomym hodowcom, suka rasy DC. Zaliczyła i byłem świadkiem, zero taryfy ulgowej i układu, po prostu dobrze poprowadzona zaliczyła całość, lepiej od mojej Chimy. Problemem nie była jej agresja czy alienacja, a tylko złe nastawienie sędziego w oddziale w jakim suka była zarejestrowana. Tak więc co przypadek to inne dzieją się rzeczy...dlatego dobrze było by gdyby sama właścicielka psów opisała jak to było. Będziemy mieli relację z pierwszej ręki, wiem, że to czyta i czasami pisała na innych tematach, więc dlaczego by nie tu.

Link to comment
Share on other sites

A czym masz zamiar się zająć „anonimowy” tchórzu ?
Komu będziesz szkodzić i na czyj temat masz zamiar rozpuszczać kłamliwe plotki i oszczerstwa chowając się przy tym pod anonimową ksywką ? „Osobo anonimowa” jesteś (…) bez charakteru i odwagi, nie stać cię nawet na to, żeby podpisać się pod tymi wyssanymi z palca bzdurami imieniem i nazwiskiem. Zachowujesz się jak śmieć, a to znaczy, że śmieciem jesteś.


Bredniami nazywasz FAKT, że w poczytnym, jeśli nie najbardziej popularnym psiarskim miesięczniku, najbardziej na fm popularna hodowczyni DA mówi, że kojarzenie matki z synem powoduje, że psy żyją 2-3 lata i są narażone na raka, po czym we własnej hodowli kojarzy matkę z synem, nie informując przy tym nabywców szczeniąt z jakiego kojarzenia one pochodzą ???
Nie masz w domu tej gazetki ? Nie znasztego wywiadu ??? Ty nie tego nie znasz ? A „tyle wiesz” , tyle masz „informacji”... Wiesz nawet o rzeczach, o których nie masz pojęcia... Tak tu „błyszczysz” wyprodukowanymi na potrzebę oczerniania ludzi, którzy nie chcą mieć z tobą nic wspólnego , kłamstwami, a choćby jednej prawdziwej informacji ci brak. Oj...
[B]Twoja bezczelność nie zna granic. Kto kogo tutaj „zaszczuwa” i usiłuje „zagnieść” ? Coś ci się bardzo pomyliło. [/B]Logujesz się pod lewym nickiem, żeby móc rozsiewać plotki i kłamliwe oszczerstwa na temat hodowców, których z przyczyn osobistych nie lubisz i którym źle życzysz. Piszesz bzdury o „znikających ciążach” i „miotach po których słuch zaginął” -skąd masz takie informacje ? Z fm, od koleżanek i kolegów ? – błuhahhahahah – no to wszystko jasne. Oświecęcię, bo fm to straszny ciemnogród : hodowle, które z takim oddaniem i lojalnością względem (...) atakujesz, na temat swoich posunięć informują na swoich stronach internetowych. Każdy kto ma ochotę uzyskać informacje może zadzwonić pod numer podany nastronach każdej z hodowli i tam uzyska informacje. [B]Mój drogi „anonimie”, wybacz ale nie każdy opycha szczenięta przy pomocy fm i wyobraź sobie, że profesjonaliści ze swoimi hodowlami radzą sobie bez wrzucania na forum zdjęć z USG i nie muszą szukać klientów na szczenięta poprzez posty typu -cytuję : „Póki co widać dwa "serducha"[/B] [B]-emotikon- zapraszam wszystkich kontaktujących się ze mną w sprawie klusek i tych których interesował by szczeniak z tego skojarzenia -emotikon x2-można pisać na mail” -tu podany adres- bo nie na na tym polega hodowla rasowych psów, tak postępują sprzedawcy. [/B]
W hodowlach szczenięta są zaliczkowane, a [B]przyszli właściciele czekają na szczenięta, a nie odwrotnie. W hodowlach najpierw szuka się ludzi dla szczeniąt, bo zawsze kiedy szukasz człowieka dla szczeniaka zwiększasz ryzyko, że trafisz na byle kogo...[/B]
Zajmij się szukaniem informacji n atemat podstaw do wystawienia polskiego rodowodu własnemu psu i innych psów z tym samym przydomkiem. Szukasz sensacji i starasz się zrobić zadymę ? Bardzo proszę : odrób pracę domową z zasadności wystawiania polskich rodowodów potomkom suki „założycielki linii” - to jest w tej chwili chyba najbardziej niewygodna sprawa jaką powinnaś się zająć (we własnym szeroko pojętyminteresie) "osobo anonimowa".


Każda „dyskusja”, w której wychodzi prawda na temat „ekipy” jest dokładnie taka sama i kończy się natychmiast, kiedy jednoznacznie udowodni się wam, że jesteście tchórzliwymi kłamcami, którzy jedyne co umieją to lać wodę na tematy przez siebie wymyślone, które mają szkodzić tym, których obraliście sobie za cel. "Osobo anonimowa” potwierdzasz regułę. Uważaj z podtrzymywaniem swoich kłamstw, wymyślaniem nowych i dalszym ich szerzeniem...


Teoretyzowanie na odległość, Chima... rozumiem, że czasem lubisz sobie popisać... Szkoda tylko, że nie myślisz o tym, że dywagując z tym tchórzem i rozwijając jego scenariusze sf, robisz krzywdę ludziom, których nawet nie znasz. Przyczyniasz się do rozsiewania plotek, kogoś kto „też nie był w Ameryce ale ma kuzyna, który ma kolegę, który tam był i ten kolega -choć w tym przypadku raczej „koleżanka”-powiedziała mu jak tam jest..”
Ja jestem zwyczajnie rozczarowana, bo miałam Cię za bardzo konkretnego i twardo stąpającego po ziemi faceta.




***
Podaj imię i nazwisko tchórzu rzucający oszczerstwami.

Link to comment
Share on other sites

Weaver

Nie ma po co się spinać. Lubię sobie popisać i nie chce mi się już z góry zakładać, że ktoś jest lewy. Większość tu piszących ma swoje drugie imię i to dosłownie. Mnie każdy zna i większość już miała okazję się ze mną spierać i na fo i na mailach, nikt nigdy nie rozmawiał ze mną natomiast poważnie na żywca face to face, a szkoda. Tak więc zgoda, Wiesz kto to jest i dlaczego tak wkręca, więc pisz po prostu swoje, Masz konkretny pogląd na rasę i jej ograniczenia więc na tym może się skoncentrujmy. Istvan jeżeli nie zaliczył testów i nie wyrosły mu brakujące zęby nie powinien kryć, z jednej strony jeszcze bez testów nie może, no chyba, że warunkowo, a z drugiej strony może warto pomyśleć czy jest na tyle dobry jako rep zeby nie zwracać uwagi na braki w uzębieniu...to tak a propos już samych psów.

Link to comment
Share on other sites

Chima
kolesiowsko-towarzyskie układy panują masz racje. Widać tam jak i tu. Tu wystarczy popatrzeć na użytkowników Sigourney.Weaver i effa. Na tamtym forum broni się jednych na tym drugich. W różnych hodowlach niewidać studenckich układów i krycia miedzy sobą. Hodowle, którym tak dobrze idzie dlaczego nie puszczają miotów? Jeśli ktoś nie ma strony, nie informuje o miotach to jakby nie istniał. Inną sprawą są odwoływane mioty jedne czy drugie. Taki popyt, a nagle miot cichnie? Na forum na którym się tak aktywnie udziela, na ten temat cisza. Ktoś taki traci na wiarygodności. O agresji psów należy tak samo głośno mówić jak o kryciu matki synem. Poza testami problem agresji też występuje Następnie czy o tamtym kryciu faktycznie ktoś nie został poinformowany? Czy w innych hodowlach bliskie pokrewieństwo nie występuje ?

Link to comment
Share on other sites

gingiel

Nie rozumiem tylko o co tyle hałasu, mioty w wielu hodowlach są odwoływane lub nie wychodzą...To żaden problem, dlaczego tu akurat ten miot miał być taki ważny, nawet nie wiemy ile w innych hodowlach rzeczy nie wychodzi. W innych hodowlach co zresztą widać na stronach bliski inbred występuje i czasami nie mają takie skojarzenia sensu. Zresztą puszczanie miotów jak napisałeś to nie jest hodowla, po co puszczać cokolwiek jeżeli można wypracować coś ciekawego.

Link to comment
Share on other sites

Chima tak jak napisał dogarz mioty są odwoływane. Skoro są to świetne hodowle dlaczego? czy coś nie wyszło czy chętnych nie było? Informacji na ten temat brak. Skoro w innych hodowlach bliski inbred występuje czemu najezdza się na jednych na innych nie?

Link to comment
Share on other sites

Chima, 'Istvan nie ma testów' ??? A skąd ty to wziąłeś ? Zdajesz sobie chyba sprawę, ze rozpowszechniasz na forum internetowym nieprawdę i działasz na szkodę hodowcy narażając jego dobre imię... Postanowiłeś zapisać się do klubu szkalujących szumowin ?

Które to hodowle podobno 'odwołały mioty' albo zaliczyły 'puste krycia' ??? Wymieńcie je drodzy kreatorzy ściemy ? Nie chodzi chyba o White Hunter czy Złotą Troję ? Przy okazji w Złotej Troi komplet szczeniąt ma już przypisanych właścicieli, jeden z nich wspominał ,jak bardzo cieszy się na malucha już kilka tygodni temu... Jesteście beznadziejni w tych usiłowaniach oczerniania ludzi, którzy nie wyrządzili wam zadej krzywdy

Link to comment
Share on other sites

@Chima z tego co opisujesz to zachowanie Chimy (twojej suki) bylo w normie, a jak widzisz testy dla DA w Polsce? widzisz jakas alternatywe dla tych zwiazkowych ? jak to powinno wygladac twoim zdaniem?

@Weaver nie interesuja mnie twoje nieudolne proby szkalowania hodowcow, ktorzy sa poza twoim ukladem ! ciekawe ile tobie placa za opluwanie innych...

Link to comment
Share on other sites

Odkąd to anonimowe szumowiny wyznaczają hodowcom ramy funkcjonowania hodowli za pośrednictwem internetu ? To teraz ma być tak , ze jak handlara albo handlarz handlarzą sobie na forach, to hodowcy mają robić to samo ? Komuś się we łbie pop...ło. Jak przyszły posiadacz szczeniaka z Troi napisał na fm , ze bardzo nie może doczekać się pieska to towarzystwo made in Nido oskarżyło go o robienie reklamy -wyklikały to paluszki właścicielki suki z NDC... Te same, które nie mają nic przeciw oficjalnym zapowiedziom miotów z NDC...
Miernota z niektórych wychodzi aż wstyd.

Edited by Sigourney.Weaver
Link to comment
Share on other sites

To ja mam takie pytanie. Ile sztuk się urodziło w Troi? Co się dzieje z miotem z Diablo? jaki miałeś jeszcze na myśli dogarz ? Huntera? i czy psy tam nie są agresywne? I ponawiam co z bliskimi kojarzeniami oprócz Nido w Agnes ?

Link to comment
Share on other sites

Weaver

Też się staram dowiedzieć, skoro dwie osoby zaczynają o tym pisać chcę się dowiedzieć co i dlaczego, Daj im się wypowiedzieć, będzie łatwiej mi zrozumieć po co się takie coś pisze.

gingiel i dogarz

Ta rasa jest generalnie i z definicji agresywna, są to trudne psy, a te, które poznałem zawsze były trudne i ostre. Taka rasa... to nie jest wada jeżeli nie przekracza cienkiej granicy między temperamentem i charakterem właściwym, a czymś co się potocznie nazywa agresją bo tu również definicja istnieje...zanim się napisze o agresji warto było by to oprzeć na przykładzie konkretnego zachowania...

Mioty są odwoływane jak już pisałem kilka razy w wielu hodowlach w jednych robi się to oficjalnie na www, fb i forach w innych po prostu nie ogłasza się tego. W mojej rasie również jeden powiedzmy hodowca zrobił skojarzenie szeroko rozleklamowane, z którego wyszło jedno kalekie szczenię, które zostało uśpione, ale info o tym nie było chyba oficjalnie bo i po co skoro miotu nie ma. Oczywiście informacja ta mogła by się przydać potencjalnym chętnym na skojarzenia po tej parze, które zostało powtórzone, wiadomo pewne wady są przekazywane dalej i tu istniała by taka zalezność.

Nie wiem które hodowle są najlepsze w kraju, a które nie, nie istnieje taki ranking, tworzy się taką otoczkę bazując nie wiadomo na czym, są hodowle w kraju, hodują na materiale różnym tak bardzo, że nie ma wykładni jaka linia jest lepsza czy gorsza...dla mnie warte uwagi były psy San Agnes, do dzisiaj uważam, że były to jedne z najciekawszych miotów w kraju, dzisiaj w dobie zakazu cięcia uszu i ogonów może się wiele pozmieniać, chętni na szczeniaki cięte będą z góry skazywani na wyjazd z wystaw w kraju więc nie wiem jak dzisiaj będzie wyglądał, że tak to ujmę układ sił.

Weaver

Stronę Troji przeglądałem, widziałem anons o szczeniakach, ale to chyba był jakiś import z Argentyny ojcem szczeniąt nie był chyba Istvan. To fajny pies, a WH wypuściła chyba kilka niezłych szczeniaków, nie śledziłem jednak ich losów - jedyny minus to brak zęba lub zębów. Sama Iza nie pojawia się pdobnie jak Aga na fo, a kontaktów prv nie utrzymuję z nimi, więc swój pogląd i ogląd na poszczególne psy będę kształtował na dostępnych danych, jeżeli będą nie prawdziwe, nie sprawdzone należy tylko pisać do właścicieli hodowli jak i samych psów żeby prostowali temat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dogarz']@Chima z tego co opisujesz to zachowanie Chimy (twojej suki) bylo w normie, a jak widzisz testy dla DA w Polsce? widzisz jakas alternatywe dla tych zwiazkowych ? jak to powinno wygladac twoim zdaniem?[/QUOTE]

dogarz

Przeznaczenie i geneza rasy jest wyraźnie opisane we wzorcu jak i publikacjach o rasie. W tej rasie jest dużo więcej dostępnych matariałów, a i sama populacja jest na tyle liczna żeby swobodnie pracować w tej rasie. Testy tutaj powinny wg mnie być połączone z dokładnym przeglądem hodowlanym, miarka, waga, zęby, obowiązkowe badanie słuchu, umaszczenie. Testy dla DA to nic innego jak badanie temperamentu w kierunku polowania i pracy w zagrodzie, ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić takiej próby w ZK, nie ta epoka dla ludzi z ZK to co teraz jest robione jako testy to szczyt możliwości. Ciężko powiedzieć jak przeprowadzić testy dla tak wyspecjalizowanej rasy...na pewno jednak nie mogą to być agresywne, tchórzliwe i zeschizowane psy, jeżeli przyczyną jest zbyt bliski inbred to rozwiązanie jest oczywiste, jeżeli charakter i temperament odbiegają od normy przy innych skojarzeniach moze trzeba zaakceptować tą rasę jako właśnie taką...co ? Silne psy o silnym temperamencie nie dla każdego. Testy powinny być idywidualnie dopasowane do poszczególnych ras, a ja do końca nawet nie jestem pewny czy DA powinny być w grupie II.

ps. zachowanie Chimy było bardzo w normie, mogła namieszać tam bardziej, zwłaszcza, że pies pozorujący towarzystwo był agresywnym ONEM etc...długo by mówić, ale to nie temat na DA.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"dogarz"']a tak jak przemyslalem...jednorazowy inbred a silnie zinbredowana linia to chyba nie jedno i to samo ?? a co powiesz o hodowcach wypuszczajacych mioty po polrodzenstwie ??[/quote]

Wiedzy za darmo nie rozdają więc Alpaka może sobie poczytaj jaki jest stopień pokrewieństwa w kryciu pół rodzeństwa, a jaki w kazirodczym. I czy inbred jest zły. Czy może po prostu ktoś jedno mówi drugie robi i w tym był szkopuł. Jaki stopien pokrewieństwa mają nowe mioty i czy nie są inbredowane. Itd. Może warto od swojego podwórka zaczynać. Powiedz mi skoro jedno się głosi a drugie robi?


[quote name='"gingiel"']Chima tak jak napisał dogarz mioty są odwoływane. Skoro są to świetne hodowle dlaczego? czy coś nie wyszło czy chętnych nie było? Informacji na ten temat brak. Skoro w innych hodowlach bliski inbred występuje czemu najezdza się na jednych na innych nie?[/quote]
Może inni hodowcy nie piszą takich bzdur i korzystają z inbredu mądrze. Ale skoro się go potępia udzielając wywiadów to jak nazwać robienie takich miotów, inbredowanie i korzystanie z takich lini. Ja jestem za inbredem o ile jest przemyślany i nie szkodzi rasie. Zależy od puli genowej i celu.

[quote name='"gingiel"']To ja mam takie pytanie. Ile sztuk się urodziło w Troi? Co się dzieje z miotem z Diablo? jaki miałeś jeszcze na myśli dogarz ? Huntera? i czy psy tam nie są agresywne? I ponawiam co z bliskimi kojarzeniami oprócz Nido w Agnes ? [/quote]
Chyba już ci ktoś tu powiedział... zadzwoń i się dowiesz. My Ci mamy odpowiadać? Ja Ci mogę powiedzieć że kluski słodko pchną szczeniaczkami i są super do miziania :multi:
Byłaś w Hunterze że tak piszesz czy Ci się wydaje i to pomówienia?

@All
O co chodzi z tym odwoływaniem miotów? Przecież nie ma nakazu hodowli i wyrobu normy, nie te czasy, nie ten sysem i mowa o hodowli nie produkcji... co prawda nie wiem kto w ostatnim czasie odwołał planowany miot bo interesowałam się tymi u ludzi, których znam i lubię, tam co miało się urodzić to się urodziło. Sa one najwyżej niedostępne dla durnych kupujących. To jak ktoś pocałuje klamkę to może trzeba się zastanowić dlaczego.

@Weaver
O ciekawe. Właśnie doczytałam... więc:
@All
Istvan zdał testy za pierwszym razem, jest reproduktorem. Chyba o jakiegoś innego psa wam chodzi :shock:

Edited by effa
literowki, duzo literowek ;)
Link to comment
Share on other sites

No a ja sie dalej nie dowiedziłam kto i ile mi płaci ? Rzuć sumę "Anonimie", a ja się zastanowię jak się do tego odnieść. Jeszcze jakbys mógł napisać od kiedy mi płacą i za co dokładnie, wiesz jakieś "widełki" od miedy i na czyjej liście płac jestem. Publicznie napisałeś, że biore pieniądze za pisanie artykułów na temat Dogo Argentino, więc uprzejmie cię proszę rozwiń temat. Dokładnie napisz mi ile za jaki artykuł biorę i czy wszyscy płaca tyle samo - tylko napisz wyraźnie, żeby wszyscy wreszcie poznali stawki.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo się dziwie [B]administracji[/B] ! Dogarz został zbanowany to Sigourney.Weaver pierwsza zaatakowała pisząc ”anonimowy tchórzu „ i później „anonimowe szumowiny” „ łajzo” nie dostała bana. Coś tu nie gra. Po to jest nick aby go używać. Jeśli ktoś nie ma ochoty podpisywać się tego nie robi.
[B]effa[/B] popraw mnie jak się myle. Są to fakty czy mity? To nie są pomówienia tylko pytania do ciebie.jesteście kolezankami. czy w Troi były tylko 3 - 4 szczeniaki ? czy ojcem jest pies, który krył córkę siostry? czy ojciec i matka szczeniąt zamiast 4 różnych dziadków mają trzy razy tego samego Gandhi? czy dziadek Galli, Ghandi nie krył swojej córki? czy to nie jest bliskie pokrewieństwo – inbreed? moim zdaniem Galia jest najsłabszą suką z Huntera .wygląda jak wyżeł weimarski. czy tak bliskie pokrewieństwo jest wskazane w tym przypadku? Czy nabywcy zostali poinformowani o tym ? czy wiesz dlaczego na innym forum poznikały fotografie tych psów? czy zostały te zrobione przez ciebie ? czy robiłaś strony internetowe jakiemuś hodowcy doga argentyńskiego ?
[B]Sigourney.Weaver[/B] potempiasz fotografie,pisanie o miotach na forum. czy jesteś pewna, że mioty np. Agnes nie ukazywały się na forum?

Edited by gingiel
Link to comment
Share on other sites

@gingiel spokojnie wlasnie wyjasniam ta kwestie, moim zdaniem to jest karygodne

@effa jaki wg ciebie wspolczynnik inbredu ma to skojarzenie ?

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/822/czala.jpg/][IMG]http://img822.imageshack.us/img822/1310/czala.jpg[/IMG][/URL]

jestes taka uczona a nie odrozniasz jednorazowego inbredu od zinbredowanej linii ?? zastanawiam sie dlaczego przeinaczasz cos co zostalo napisane ? celowo czy dlatego, ze nie rozumiesz ??

@Chima
agresja do ludzi i do psow to dwie rozne rzeczy, to ze rasa trudna nie oznacza ze ma sie rzucac na ludzi i dlaczego uwazasz, ze pies mieszkajacy na wsi z dala od ludzi ma prawo byc wylekniony czy agresywny ? przeciez jedno z drugim nie ma nic wspolnego

Link to comment
Share on other sites

gingiel

Pisanie pod kilkoma nickami jest nie zgodne z regulaminem DGM jak i każdego innego forum poza FM gdzie kładzie się lachę na ten punkt w regulaminie. Dlatego też sytuacja w rasach jest tak zła, mąciwody i leszcze podszywający się pod niby nowych właścicieli lub psudonibymiłośnicy rasy robią pod górę tym, którzy na prawdę sie rasą interesują i znają się na niej. Teraz sformułowałeś konkretne pytania, nie traktujmy ich jako zarzuty, a ja chętnie przeczytam odpowiedzi. Z tego co wiem San osobiście nie reklamowała swoich miotów na żadnym forum, na żadnym, które znam. Effa natomiast robiła wiele stron www. zresztą są fajne, trochę podobne do siebie, ale są spoko, kiedyś nawet miałem plan żeby i dla mnie opracowała stronę www. ale temat nie doszedł do skutku. Na forach ukazywały się poszczególne psy z hodowli Agi, pokazywali je współwłaściciele lub właściciele tych psów i to raczej żadne novum. Uważam, że powinno pokazywać się na forach również jak najwięcej dobrych i tych mniej poprawnych psów tej rasy, dla mnie była by to duża pomoc żeby ogarnąć ważne elementy budowy, temperamentu i skojarzeń jakie są panowane. Zdjęcia tych psów prawdopodobnie zniknęły z powodu widocznych braków w uzębieniu chociażby, powodów może być wiele. Wyszła po raz kolejny zasada, że planując hodowlę i kupując psy należy uważnie dobierać pary hodowlane, które zwyczajnie nadają się do hodowli.

Link to comment
Share on other sites

Weaver

Często jest właśnie tak, że pies trzymany z dala od ludzi i psów jest lekko dziki. Widziałem takie coś w wielu rasach, łącznie z moją gdzie wielki champion i ojciec połowy psów w naszym kraju bał się chodzić po betonowej śliskiej powierzchni, nigdy nie miał okazji iść po schodach etc. To też wpływa na charakter i zachowanie. Nie jest to cecha wrodzona, ale psy trzymane w kojcach mają bardzo często zryte berety. Różnią się od psów trzymanych w małych sforach gdzie każdy z nich jest z uwagą prowadzony przez właściciela/hodowcę. Indywidualne podejście ma duże znaczenie. Uważam, że to jak pies jest prowadzony i trzymany ma elementarne znaczenie jaki będzie i jaki jest. Widzę psy trzymane w mieście i widzę te, które co najwyżej jadą na wystawę gdzie zachowują się często nieobliczalnie, przestraszone i przytłoczone często gryzą. Mój Che kochał jeździć i zawsze się lansował na pokazach, a Chima mimo, że lepiej socjalizowana już na wystawach nie czuje się dobrze i na luzie potrafi pokazać zeby lub wygrbi się bo nie chce czegoś robić i koniec, tu widać róznice w temperamencie. Te wszystkie elementy mają znaczenie, nie pisz, że nie. Agresja do psów owszem jest innym poziomem zachowania niż agresja do ludzi, pies agresywny do ludzi jeżeli nie jest to pies wyszkolony do obrony i aktywnie nie pracuje nadaje się tylko do uśpienia. Długo by można pisać o tych zachowaniach, ale na pewno miejsce i sposób w jakim pies żyje ma wpływ na to jak się zachowuje.

Link to comment
Share on other sites

dogarz2

Słuchaj, przypadkowi nowi ludzie nie pojawiają się na forach w kraju zbyt często, co więcej na pewnych rasach takich jak CdB DA i DC może stąd ta nieufność i podejrzenia. Może prośba Weaver a propos przedstawienia się miała sens. Zresztą, nie jest to obligo, może wyjaśnij to z ADM DGM i będzie spokój, a i warfto było by poprawić merytorykę wypowiedzi, bo pewne elementy ostatnich posów sugerują jakiś kierunek i to jest niepokojące, drugi temat to dość agresywna postawa w kierunku Weaver i niektórych hodowli, sugeruje to, że nie wziąłeś się z nikąd...to tylko tyle, jak dla mnie można pisać spokojnie o rasie dalej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gingiel']Bardzo się dziwie [B]administracji[/B] ! Dogarz został zbanowany to Sigourney.Weaver pierwsza zaatakowała pisząc ”anonimowy tchórzu „ i później „anonimowe szumowiny” „ łajzo” nie dostała bana. Coś tu nie gra. Po to jest nick aby go używać. Jeśli ktoś nie ma ochoty podpisywać się tego nie robi.
[B]effa[/B] popraw mnie jak się myle. Są to fakty czy mity? To nie są pomówienia tylko pytania do ciebie.jesteście kolezankami. czy w Troi były tylko 3 - 4 szczeniaki ? czy ojcem jest pies, który krył córkę siostry? czy ojciec i matka szczeniąt zamiast 4 różnych dziadków mają trzy razy tego samego Gandhi? czy dziadek Galli, Ghandi nie krył swojej córki? czy to nie jest bliskie pokrewieństwo – inbreed? moim zdaniem Galia jest najsłabszą suką z Huntera .wygląda jak wyżeł weimarski. czy tak bliskie pokrewieństwo jest wskazane w tym przypadku? Czy nabywcy zostali poinformowani o tym ? czy wiesz dlaczego na innym forum poznikały fotografie tych psów? czy zostały te zrobione przez ciebie ? czy robiłaś strony internetowe jakiemuś hodowcy doga argentyńskiego ?
[B]Sigourney.Weaver[/B] potempiasz fotografie,pisanie o miotach na forum. czy jesteś pewna, że mioty np. Agnes nie ukazywały się na forum?[/QUOTE]
Mitheithel nie mąć tylo odpowiedz mi na jedno zasadnicze pytanie co robi hodowca który pisze otwarcie że szczeniaki z inbredu żyją 2,3 lata a potem robi takie krycie? Ja inbreduje, pokryłam wnuczkę dziadkiem, a jeśli chcesz się douczyć co to znaczy to proponuję szkołe bo ja ciebie za darmo nie zamierzam.
A przepraszam co Cie moja praca obchodzi na forum o psach?

ps. Babka Twojej suki ma testy psychiczne?

Edited by effa
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...