Jump to content
Dogomania

Preparaty przeciwko obgryzaniu mebli


kaczor

Recommended Posts

Kurcze, wczoraj wstawiłem wątek z pytaniem o opinie o preparacie przeciwko obgryzaniu mebli, a dziś go nie mogę znaleźć.
To jeszcze raz:
mam szczeniaka - Tofik. Jest super, ale obgryza meble. Obgryza je gdy zostaje sam. Mam zniszczoną ławę i krzesło. Mogę go zamykać w łazience czy przedpokoju, ale jakoś mi się ten pomysł nie podoba. W sklepie gdzie robiłem dla niego pierwsze zakupy pani polecała mi preparat [URL="http://www.karus.com.pl/chew-spray-230ml-p-818.html"]przeciwko obgryzaniu z firmy 8in1 [/URL]Tylko tak się zastanawiam czy aby jest on skuteczny i czy nie niszczy mebli. O ile pamiętam to pani tłumaczyła, że należy najpierw wypróbować go w jakimś mało widocznym miejscu. To by znaczyło, że może czasem coś zniszczyć. No i nie wiem czy kupić. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Link to comment
Share on other sites

Spray będzie bardziej wygodny. Kupię raz i będzie do psikania, a z cytrynę trzeba się bardziej bawić, a do tego będzie pachniało w całym mieszkaniu. I to mi uświadomiło, że nie wiem czy ten spray ma jakiś zapach. Ja nawet kadzidełek w domu nie lubię ani świeczek zapachowych - żona strasznie na to narzeka bo ona bardzo lubi:(.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaczor']Spray będzie bardziej wygodny. Kupię raz i będzie do psikania, a z cytrynę trzeba się bardziej bawić, a do tego będzie pachniało w całym mieszkaniu. I to mi uświadomiło, że nie wiem czy ten spray ma jakiś zapach. Ja nawet kadzidełek w domu nie lubię ani świeczek zapachowych - żona strasznie na to narzeka bo ona bardzo lubi:(.[/QUOTE]

Ale cytryna jest tańsza i dostępna od ręki ;) Poza tym - nie trzeba non stop smarować mebli, bo smak kwaśny się utrzyma, a to on głównie zniechęci psa ;)

Link to comment
Share on other sites

Napisałem maila do sklepu z pytaniem czy on jakoś pachnie i jakie mają z nim doświadczenia. Ponoć skuteczny i prawie bezwonny, ale jako ciekawostkę dostałem link do artykułu na ich blogu na temat preparatu. Polecam przeczytać bo jest zaskakujący w treści. Tu link [URL="http://www.blog.karus.com.pl/?p=356"]blog.karus.com.pl[/URL] - w skrócie, psy bez problemów z układem pokarmowym nie będą obgryzać nic co zostanie wysmarowane preparatem, psy które mają problemy z układem pokarmowym mogą wręcz go zlizywać z każdego przedmiotu. I co wy na to?
Osobiście zaryzykują i kupię - a jak przetestuję do dam znać.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

moje cytryne i wszelie przyprawy zżerały.. próbowałam tego 8in1 jakośtam działał, ale hitem okazał się taniutki odstraszacz z certecha (to Ci co robią żwirki Benek) - [url]http://www.qbrak.pl/produkt/598/akyszek-spray-odstraszajacy-psy-350ml[/url] - pies omija właściwie popryskane miejsca i jest spokój

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 6 months later...

Biz obgryza prysznic...
wypróbowałam smarowanie:

-pastą chilli
- chrzanem
-musztardą
- perfumami
- cytryną z pieprzem

wygląda na to, że mam psa smakosza przypraw, bo absolutnie mu nie przeszkadza smak w/w produktów

dzisiaj w końcu wypróbowałam maść-krem eukaliptusową mentolową, którą się wsmarowuje w plecy przy przeziębieniu (taki ben gaj), albo się znudziło pieskowi albo pomogło ;)

przy czym nadmienię, że Biz upodobał sobie tylko 1 miejsce w domu - uszczelkę od drzwi prysznicowych...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Na mojego jamnika podziałało smarowanie kantu wersalki cebulą. Co prawda musiałem powtarzać tą czynność co jakiś czas ale podziałało. Efektem ubocznym był niezbyt przyjemny zapach w mieszkaniu. Jednak przez miesiąc dało się wytrzymać bo potem bestia przestała już obgryzać wersalkę nawet jeśli nie była wysmarowana cebulą. A może wpływ na to miał fakt, że przerzucił się na stare buty :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...