Jump to content
Dogomania

Uzhgorod 2xCACIB - Ukraina, 18-19.08.2012 r.


pawelg

Recommended Posts

[quote name='p.aldo']Mam pytanie jak zgłosić psa nawystawę bo mi przez formularz internetowy coś nie idzie może cośźle wpisuję . Proszę o rady . A jak z tymi badaniami psu sąpotrzebne czy wystarczy paszport ?[/QUOTE]a wyświetla się na czerwono jakiś błąd?a, i dokumenty które się im przesyła mają być czytelne

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='wally']Być może używasz polskich znaków. Ma być na "czystej" latynie.[/QUOTE]Ale to nie ja mam problem ze zgłoszeniem :) ja omijałam polskie znaki i jakiekolwiek 'ogonki' w nazwach własnych i psy zostały zgłoszone prawidłowo ;)

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=#000080]The registration deadline is August 5, 2012 (inclusive) [/COLOR][/B][COLOR=#000080] [URL]http://uzhgorod-dog.org/index.php?id=213[/URL] [I]Online registration form - [URL]http://online.uzhgorod-dog.org/en/[/URL] [B][COLOR=#ff0000]
[/COLOR][/B][/I][/COLOR][B][COLOR=#ff0000][I]Please, ALL fields must be filled in only Latin letters (englis)without apostrophes or dashes ,attachment to the registration should not be more than 500 kb. -Prosime o wypełnienie tylko w języku angielskim, bez apostrofy i kresek !!! Kopie do rejestracji nie powinni być większa niż 500 kb [/I][/COLOR][/B][I]Każdego dnia otrzymujemy wiele rejestracji, przechodzą do nas, nie mamy problemu z online. Ostrzeżenie, jeśli podróżują z Polski do Słowacji na Ukraijnu, masz do przekroczenia granicy nie jest centralny Słowacji- Użhorod! Inny przekraczania granicy na Słowacji nazywane [B]Vyšné Niemieckiej[/B] i ukraińskiej strony jest nazywany [B]UBLYA[/B]!

[/I]

Edited by Shans
Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][I]Ostrzeżenie, jeśli podróżują z Polski do Słowacji na Ukraijnu, masz do przekroczenia granicy nie jest centralny Słowacji- Użhorod! Inny przekraczania granicy na Słowacji nazywane [B]Vyšné Niemieckiej[/B] i ukraińskiej strony jest nazywany [B]UBLYA[/B]![/I][/QUOTE] ...czy ktoś jest w stanie to przetłumaczyć na "bardziej polski" ;) z tego co rozumiem chodzi o inne nazwy dla tej samej miejscowości, mam rację?

Link to comment
Share on other sites

Powiedzcie mi jak to jest w końcu z tymi przeciwciałami :-( ,zgłosiłam dwa psy w ostatniej chwili ... nigdy nie byłam na Ukrainie i teraz mam wieelki dylemat co robić .Jedziemy z Nowego Sącza więc przez Słowację najbliżej ,ale jeśli faktycznie maja nas nie wpuścić z powrotem ?! ech...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Edit164']Powiedzcie mi jak to jest w końcu z tymi przeciwciałami :-( ,zgłosiłam dwa psy w ostatniej chwili ... nigdy nie byłam na Ukrainie i teraz mam wieelki dylemat co robić .Jedziemy z Nowego Sącza więc przez Słowację najbliżej ,ale jeśli faktycznie maja nas nie wpuścić z powrotem ?! ech...[/QUOTE]

Kontaktowaliśmy się z lekarzami powiatowymi - mówią, że żadnych przeciwciał nie trzeba. My badań nie mamy - zabrakło już i czasu i kasy. Ale znajomi, którzy jeździli ostatnio bez badań nie mieli żadnych problemów - przekraczając granicę ze Słowacją.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mychaaaaa']Kontaktowaliśmy się z lekarzami powiatowymi - mówią, że żadnych przeciwciał nie trzeba. My badań nie mamy - zabrakło już i czasu i kasy. Ale znajomi, którzy jeździli ostatnio bez badań nie mieli żadnych problemów - przekraczając granicę ze Słowacją.[/QUOTE]
dzięki Mychaaaaa...wiem ,że na Ukrainę wystarczą dolary lub euro w psim paszporcie...ale słyszałam ,że Słowaccy celnicy robią jajka :eviltong:przy wjeździe z powrotem...na stronie instytutu weterynarii czytałam o tych przeciwciałach i niby piszą ,że mają być ... ech...wybiorę się do naszego powiatowego i zobaczę co powie :razz:
Czyli Wy też się wybieracie ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Edit164']A widzisz to może się zobaczymy :-) my tylko na sobotę z buldogiem francuskim i owczarkiem belgijskim ,w niedzielę mamy w Sączu krajówkę i pasuje być :-D[/QUOTE]

mnie osobiście nie będzie, ale będzie mój TŻ w oba dni z naszym biszkoptowym samoyedem i z czarną podpalaną shibą znajomej :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mychaaaaa']Kontaktowaliśmy się z lekarzami powiatowymi - mówią, że żadnych przeciwciał nie trzeba. My badań nie mamy - zabrakło już i czasu i kasy. Ale znajomi, którzy jeździli ostatnio bez badań nie mieli żadnych problemów - przekraczając granicę ze Słowacją.[/QUOTE]

Granica ze Słowakami jest nie przewidywalna. Jesli ktoś twierdzi ,że droga przez granicę jest bezpieczna bo ktoś nie miał problemów to proszę zapytać choćby wracających z Uzghorodu z powrotem wystawców w zeszłym roku...
Nie każdemu tak jak nam udało przekroczyć ją bez większych problemów...Ja nigdy takich nie miałem ale widziałem ,że rozbierali polski samochód szukając papierosów i alkoholu, zabierali na kontrole osobistą...na przestrzeni lat człowiek się może napatrzeć.
Kolejki sa wszędzie i nie o nie chodzi.
Ja najprawdopodobniej przekroczę granicę jednak PL-UA chcę zatankować dodatkowo auto do pełna i tu nie spisują stanu licznika i przebiegu auta. W drodze powrotnej wolę porozmawiać z celnikiem UA-PL niż se Słowackim...
Jeżeli ktoś chce jeszcze coś zapytać to zapraszam na: [email][email protected][/email]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Kontaktowaliśmy się z lekarzami powiatowymi - mówią, że żadnych przeciwciał nie trzeba.[/QUOTE] Tak, nawiasem mówiąc - porównując ceny za badanie przeciwciał, kontaktowałam się z 3 różnymi klinikami w Poznaniu. Od każdego lek. wet. dowiedziałam się czegoś innego, od informacji, że przeciwciał od 2012 roku wcale nie trzeba mieć, do informacji, że będę mogła wrócić z psem na teren UE dopiero po 3 miesiącach od uzyskania wyniku badania... lekarze co innego, GIW co innego... można dostać zawrotu głowy:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='owca']Tak, nawiasem mówiąc - porównując ceny za badanie przeciwciał, kontaktowałam się z 3 różnymi klinikami w Poznaniu. Od każdego lek. wet. dowiedziałam się czegoś innego, od informacji, że przeciwciał od 2012 roku wcale nie trzeba mieć, do informacji, że będę mogła wrócić z psem na teren UE dopiero po 3 miesiącach od uzyskania wyniku badania... lekarze co innego, GIW co innego... można dostać zawrotu głowy:)[/QUOTE]
Ja mam te same wiadomości co ty :-( katastrofa jakaś

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...