Jump to content
Dogomania

Uzhgorod 2xCACIB - Ukraina, 18-19.08.2012 r.


pawelg

Recommended Posts

  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

a nam się wykruszyła ekipa :placz::placz:
Nie chce ktoś się zabrać razem z nami? Paliwo dzielimy sprawiedliwie, jedzie prawdopodobnie jedna osoba plus 2 psy. Wyjazd z Bstoku, jazda prawie przez całą Polskę, więc możemy zabrać kogoś po drodze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Adamant']Mój mąż jechał samochodem rejestrowanym na mnie, mamy różne adresy w dokumentach i nikt go się nie czepiał :p[/QUOTE]
Musicie być ostrożni w tym roku. Od miesiąca SZCZEGÓLNIE przyglądają się na innego właściciela samochodu - nie zawsze działa "uśmiech martwego prezydenta".
1.06.2012 roku wszedł w życie nowy kodeks celny na Ukrainie oraz zmieniono prawie wszystkich na granicy. Jeżeli nie jedziecie swoim samochodem to można się pofatygować do notariusza na 10 minut. Usługa poświadczenia podpisu to około 20zł i nie ma głupich pytań. [I]"Ja niżej podpisany .... będący właścicielem pojazdu .... o numerze .... numer nadwozia.... upoważniam do kierowania i przekraczania granic państwa polskiego osobę: ...."[/I]
- i wszystko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wally']Musicie być ostrożni w tym roku. Od miesiąca SZCZEGÓLNIE przyglądają się na innego właściciela samochodu - nie zawsze działa "uśmiech martwego prezydenta".
1.06.2012 roku wszedł w życie nowy kodeks celny na Ukrainie oraz zmieniono prawie wszystkich na granicy. Jeżeli nie jedziecie swoim samochodem to można się pofatygować do notariusza na 10 minut. Usługa poświadczenia podpisu to około 20zł i nie ma głupich pytań. [I]"Ja niżej podpisany .... będący właścicielem pojazdu .... o numerze .... numer nadwozia.... upoważniam do kierowania i przekraczania granic państwa polskiego osobę: ...."[/I]
- i wszystko.[/QUOTE]

A czy musi być to przetłumaczone też przez tłumacza przysięgłego??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Banshee.']A CAC i CACIB trwają w tym samym czasie?

EDIT: Dogłosiłam go na "Złotego Bażanta". ;-) Tylko nie wiem czy tak można? Czy teraz nie anulują mi poprzednich zgłoszeń na CACIBy?[/QUOTE]

Nic się nie anuluje. Można być zarejestrowanym na wszystkie 3 wystawy. Plan tak jest rozłożony, że psy ras myśliwskich zgłoszone na CAC Hunting występują na ringach CACIB-u z rana.
Potem idą na inny ring (CAC Hunting) i BEST Hunting.
W związku, że jest ich mniej po szybkim "best hunting" idzie się na "best cacibu". Wszystko gra. Nigdy nie było zgrzytów - powaga dla organizatorów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wally']NIE. To dokument w języku jak dowód rejestracyjny i prawo jazdy. Na granicy nie powiedzą "nie umiemy rozszyfrować polskiego dowodu rejestracyjnego i prawa jazdy - proszę pokazać tłumaczenie."[/QUOTE]

To super, bo gdzieś w internecie krążą informacje, że wszystko musi przejść przez tłumacza przysięgłego :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wally']Musicie być ostrożni w tym roku. Od miesiąca SZCZEGÓLNIE przyglądają się na innego właściciela samochodu - nie zawsze działa "uśmiech martwego prezydenta".
1.06.2012 roku wszedł w życie nowy kodeks celny na Ukrainie oraz zmieniono prawie wszystkich na granicy. Jeżeli nie jedziecie swoim samochodem to można się pofatygować do notariusza na 10 minut. Usługa poświadczenia podpisu to około 20zł i nie ma głupich pytań. [I]"Ja niżej podpisany .... będący właścicielem pojazdu .... o numerze .... numer nadwozia.... upoważniam do kierowania i przekraczania granic państwa polskiego osobę: ...."[/I]
- i wszystko.[/QUOTE]

Mimo zmiany przepisów to prawo jest już od dawna stosowane nie tylko na UA granicy ale np. tez na mołdawskiej...
Nie raz ktoś nie zwrócił na to uwagi;) ale trzeba to mieć . Wszystkie osoby mające samochód w lesieng -również
Byłem u notariusza w tej sprawie ok. 2 tygodnie temu opłata 25 zł. Potrzebne dane z paszportu osoby kierującej.
Jeżeli jedzie z Wami osoba nie letnia potrzebujecie też notarialne upoważnienie do opieki nad nią!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lofty'][URL]http://www.wetgiw.gov.pl/files/2085_przywoz_zwierzat_towarzyszacych_z_Ukrainy_do_Polski.pdf[/URL]

a to aktualne przepisy odnośnie przeciwciał :)[/QUOTE]
Dzięki za info! Jutro w takim razie pędzimy do weterynarza, bo podobno długo się czeka na wyniki badań..

Link to comment
Share on other sites

My już krew oddaliśmy w zeszłym tygodniu. Wyniki na maila miją być po tygodniu, potem jeszcze trzeba poczekać na papier, który przysyłają pocztą.
Na granicy sprawdzą albo nie, ale lepiej jechać na spokojnie.
Przeciwciała są ważne na całe życie pod warunkiem, że co roku szczepi się psa w terminie :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Quirk']My już krew oddaliśmy w zeszłym tygodniu. Wyniki na maila miją być po tygodniu, potem jeszcze trzeba poczekać na papier, który przysyłają pocztą.
Na granicy sprawdzą albo nie, ale lepiej jechać na spokojnie.
Przeciwciała są ważne na całe życie pod warunkiem, że co roku szczepi się psa w terminie :-)[/QUOTE]

Ważne dla Słowackich pograniczników żeby to nie tylko było zaświadczenie ale wpis w paszporcie :)
przerabiałam taką kontrol dwa lata temu i czepiali się okrutnie:(
Zresztą Słowacy akurat na tej granicy i po wystawie są wyjątkowo upierdliwi :(
Skoro nawet Ukraińcy potrafią rozładować kolejkę i w zasadzie u nich przejeżdża się płynnie a na strefie stoi się 4-5 godzin to coś nie halo ale takie życie ...... :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...