Jump to content
Dogomania

WZORZEC Dog Argentyński FCI nr 292


alpaca

Recommended Posts

Naprawdę oszczędź nam wszystkim żenady i powstrzymaj sie przed wypisywaniem kolejnych idiotyzmów, bo z każdym wpisem będzie ci trudniej starać się udawać, że interesuje ci cos innego niż "przywalenie", może zastraszenie mnie, Effie, lub hodowcom dogo, których od dłuższego czasu z upodobaniem staracie się wspólnymi siłami niszczyć.

Wszystko co napiszesz, piszesz tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność i z sobie tylko znanych pobudek.
Chcesz dalej wypisywać kłamstwa, oszczerstwa, pomawaić ludzi o brak ucziwości i finansowe układziki ? ja cię powstrzymywac nie będę. Ja przypomniałąm ci tylko, że robisz to na własne konto -dosłownie i w przenośni.

Link to comment
Share on other sites

marian_na 102

OK, dostał ocenę bardzo dobrą, więc wczym problem. To ocena na jaką zasługuje 90% populacji DA w kraju, więc o co tyle szumu. Widziałem tego psa na zdjęciach i nie powala, podobnie jak kilka innych psów w innych hodowlach. Ocena VG na wystawie to żaden skandal, już od lat piszemy, że oceny doskonałe są często przyznawane na wyrost lub za to, że pies jest na wystawie. Bardzo dobry to znaczy bardzo dobry pies, nic więcej, spokojnie można tak ocenianego psa wg regulaminu użyć do hodowli. Szkoda tylko, że próbujesz udowodnić, że jakość psa określa się na wystawie psów, nic bardziej mylnego, oceną wymierną mogło by być raduno z próbą pracy, dokładnym przeglądem hodowlanym i tu jeżeli pojawiły by się przesłanki o wadach anatomicznych, wadach temperamentu, brak prawidłowego umaszczenia to być może jest to wynik mierny dla psa i należało by się zastanowić czy użyć takiego repa do hodowli, ale tutaj w przypadku Troji nie ma ku temu przesłanek, dużo słabszych psów używa się u nas w kraju do hodowli. Co więcej te psy mimo, że absolutnie nie zasługują dostają oceny doskonałe ... to tylko świadczy o tym jak bardzo mało ważne są oceny na wystawach show. Zjeździłem z moim bulldogiem majorką pół europy i byłem podobnie nagradzany, a dzisiaj wiem ile czasu i pieniędzy straciłem na opłacanie opinii dyletantów, którzy pojęcia o rasie nie mają i narazili się tylko na dość wątpliwą ocenę wiedzy sędziowskiej. Ten temat traktuje o wzorcu więc może trzymaj się tematu, a z Weaver możesz porozmawiać sobie na pv. Mi się jej posty czyta dobrze, ale i ona nie uniknie opowiedzenia się po tej lub drugiej stronie barykady, tak to już jest skonstruowane w kosmosie, że jak zaczniesz hodować i wystawiać to nie wszystkim to pasuje. A hak zawsze można wyciągnąć, jak nie taki to inny...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...