Jump to content
Dogomania

Chomik syryjski


KasiaJessy

Recommended Posts

Chomik zgrzyta zębami z powodu stresu - może to być obcy zapach,odgłos, pobudka w ciągu dnia. Mimo wszystko polecam przejść się do weterynarza - konieczne może być podcięcie ząbków,które nie zapominajmy gryzoniom rosną całe życie i zbyt długie powodują kłopoty w jedzeniu, później także rany czy ropnie.

I zapraszam na forum e-chomik.pl gdzie znajdziesz mnóstwo rad na bieżąco,bo jest to jedne z najlepszych chomiczych for w Polsce ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata_Roki']Chomik zgrzyta zębami z powodu stresu - może to być obcy zapach,odgłos, pobudka w ciągu dnia. Mimo wszystko polecam przejść się do weterynarza - konieczne może być podcięcie ząbków,które nie zapominajmy gryzoniom rosną całe życie i zbyt długie powodują kłopoty w jedzeniu, później także rany czy ropnie.

I zapraszam na forum e-chomik.pl gdzie znajdziesz mnóstwo rad na bieżąco,bo jest to jedne z najlepszych chomiczych for w Polsce ;)[/QUOTE]

Jak go zbudziłam to tak robił.Ale nie dawno go kupowałam to mówili ,że obcinali mu ząbki.
To juz znów trzeba..?
Ale jak będzie biec długie to pojade do weta.
Wiem....wiem ....zapomniałam o tym forum.
Dzięki za odp ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='KasiaJessy']No,ok nie będę go budzić.Ale on teraz też tak robi... i go nie budzę.Jest coś do wytępieniu ząbków w zoo logiku ?[/QUOTE]

Może też być suszony chleb lub kupić specjalną kostkę w zoologicznym dla gryzoni za grosze .A od kiedy go masz? i gdzie kupiłaś? I najważniejsze gdzie stoi klatka? bo najlepsze miejsce to takie gdzie jest spokojnie.
Ale i tak lepiej iść do dobrego weta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elves']Może też być suszony chleb lub kupić specjalną kostkę w zoologicznym dla gryzoni za grosze .A od kiedy go masz? i gdzie kupiłaś? I najważniejsze gdzie stoi klatka? bo najlepsze miejsce to takie gdzie jest spokojnie.
Ale i tak lepiej iść do dobrego weta.[/QUOTE]
Już kupiłam wapienko.Mam go trzy miesiące.Kupiłam go w zoologicznym -Zoo market.
Klatka stoi przy łóżku i przy drzwiach. Czasami na laptopie -na biurku przy oknie od ulicy.
Jak nie pomoże to pójdę to P. Kazimierz Kulik.Ale mój chomik nie chce gryźć wapienka,co zrobić?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nic nie zrobisz - nie chce to nie zje:)
Kup kolbę albo kostkę na to się zapewne połasi. I jakieś twarde żarełko typu marchewka.
Jak nie ma kłopotów z jedzeniem to ja bym osobiście sobie darowała stresowanie dodatkowe i wyprawę do weta, powinno mu się udać samemu zetrzeć.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Co???:-(Tak mało będzie żył?A moja koleżanka ma chomika 7 lat....
Też zależy od wieku (jak się kupi chomika).
A jaka jest najlepsza karma?Mój chomik żadnej nie chce jeść.Tylko chowa po dziurach ,a później jak mu sprzątam to karmę wyrzucam,niestety :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KasiaJessy']Co???:-(Tak mało będzie żył?A moja koleżanka ma chomika 7 lat....
Też zależy od wieku (jak się kupi chomika).
A jaka jest najlepsza karma?Mój chomik żadnej nie chce jeść.Tylko chowa po dziurach ,a później jak mu sprzątam to karmę wyrzucam,niestety :roll:[/QUOTE]


7 lat ?! to jest niemożliwe ...

Link to comment
Share on other sites

7 lat to żyje świnka morska... No taki już chomiczy urok. Ale prawdą jest że im chomik ma większy spokój tym dłużej żyje. "ukochane" chomiczki moich podstawówkowych koleżanek, wyprowadzane na spacery w kulach i innych wynalazkach, budzone w dzień itp dożywały roku, góra 1,5.

Link to comment
Share on other sites

Starałam się nalewać niedużo i zmieniać co 3-4 dni, a jak było gorąco to co 2, wiem że wszyscy piszą że codziennie, ale nie zaobserwowałam zaśmierdnięcia wody ani razu:) i dostawał zwykłą kranówę, ale tylko jak już mieszkał w Raciborzu (jak "studiował" ze mną w Katowicach pił mineralną albo przegotowaną, bo kranówka jest zdecydowanie niezdatna).
Oprócz suchej karmy jeszcze dostawał marchewkę, jabłko, brokuła (ale mało, bo potem... no popierdywał), czasem listek sałaty (ale z własnego ogrodu), albo liście malin.
Kupiłam mu kiedyś witaminy w kroplach ale nie chciał ich ani w wodzie, ani w jedzeniu (okropny zapach miały).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Mój też zgrzytał na początku jak był zły to tak robił i potem ugryźć chciał. Jakaś stresująca sytuacja coś go zdenerwowało rozdrażniło i potem tak jest. Zobaczysz na pewno po czasie jak będzie u ciebie przestanie być taki wrażliwy na różne odgłosy i dziwne reakcje mój tylko na początku tak zgrzytał.  Wiec nie masz co się martwić. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Kiedyś na jednym z  loty biznesowe leciał z nami doktor weterynarii i opowiadał nam różne rzeczy i ktoś sie go właśnie pytał co to oznacza a on powiedział że czasem gdy nie ma długo nic twardego do "chrupania" a jest młody może miec taka potrzebe, albo moze też gryźć klatke także myśle że to nie jest nic złego, lecz jeśli cały czas to robi to proponuje iść z nim do weterenarza, być może coś sie dzieje lepiej iść dać pare złotych niż stracić małego przyjaciela. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...