Jump to content
Dogomania

Wada kręgosłupa czy poprostu szczupły pies?


Lastnh

Recommended Posts

Nie wiem jaką będzie miał trzustkę, bo stety niestety chyba już pisałam na wątku o RC, że nie może jeść żadnej innej karmy niż RC Gastro jak na razie. Rozumiem, że mam się pochlastać, albo dalej na siłę wpychać mu TOTW albo inny Orijen, na którym będzie srał dalej niż widział, i odstawić RC mimo, że kupy ma piękne? Moja 13 letnia jamniczka jadła całe życie "śmieciową" Eukanubę i wyniki wątrobowe ma bardzo dobre. BARF liznęłam, była masakra. Mam 2 inne, zdrowe psy, więc wiem jak ocenić czy pies ma się dobrze czy nie. Na leczenie Jariego wydałam grube tysiące i wylałam nie mniej łez, jak masz ochotę mnie pouczać, że ty dobrałabyś karmę lepiej, to może ci go oddam na pół roku i sobie sama poeksperymentujesz, ale na swój rachunek.

Zgadzam się z tobą, że są lepsze karmy niż RC, ze swojego doświadczenia wiem, tylko, że lepiej psa podtuczyć na zbożówce niż bez. Jak się nie zgadzasz to OK. Można też podać kawałek słusznej surowizny, czemu nie? Nikogo nie pouczam, tylko doradzam wedle własnego uznania. Rozumiem, że jestem bardzo złą osobą bo karmię RC, używam kolczatki i nie trenuję klikerem, ale nie wszystko co jest dogo-modne, jest mądre :p Na RC i innych zbożówkach wiele psów się wychowało, bezzbożówki natomiast to nowość. Hasło "pogadamy za parę lat", bardziej odnosi się do tej drugiej grupy.

Co do dystansów to Finka robi te same, co Jari tylko dynamika jest nieco różna. I dobek dobkowi nie równy. Ten czarny na zdjęciu, bardziej przypominał doga. Mój ma ADHD.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Też 'liznęłam barfa'.
Za pierwszym razem karmiłam 3 msce i odstawiłam.
Nie wiedziałam o co chodzi mimo, że wiedzę teoretyczną miałam to był niewypał.

2 podejście do barfu trwało ponad rok i uparcie twierdzę, że BARF jest ok.
Tylko trzeba umieć ułożyć jadłospis i pies się ma na tym super.

Żadnego szczeniaka nie wychowałam na RC :)
Przestępstwo?
Zresztą o czym my mówimy, ten RC który był kiedyś a ten który jest od 2-3 lat to dwie różne karmy, skrajnie różnej jakości.

Nikt nie mówi, że ktoś kto karmi RC jest zły.
Nie rozumiem tylko po co zalecać komuś karmę, której jakość niesamowicie się pogorszyła w ostatnim czasie i uparcie twierdzić, że jest lekiem na całe zło - nie jest ;)
Prawda jest jednak taka, że to na bezzbożówkach wiele psów ładnie przybiera i idzie to nie w tłuszcz a w mięśnie. Nawet karmy zbożowe ale z większą zawartością mięsa świetnie sprawiają, że pies nabiera masy, tu chodzi o białko zwierzęce, nie o tłuszcz.
Orijenu nie używam - zdziwienie? Nie używam bo psy się po nim drapią. Nie uważam, że każda karma bezzbożowa jest super bo nie jest.
Ale nie radzę też ludziom kupować RC bo zbyt wiele tam niewiadomego pochodzenia składników na ten moment, zbyt wiele konserwantów, zbyt mało mięsa.
Każdy ma prawo do swoich przekonań.
Ja jestem przekonana, że pies napychany zbożem nabierze tłuszczu (i przy okazji może zapracować sobie na cukrzycę) ale nie masy mięśniowej, która jest sto razy ważniejsza od tłuszczu

Link to comment
Share on other sites

Pożyjemy zobaczymy, mam zamiar wziąć się za swojego otłuszczonego psa, jak zacznie się sezon pływacki w końcu i myślę, że w sierpniu będę mogła pochwalić się o niebo lepszymi efektami niż w zeszłym roku. Chętnie wstawię zdjęcia na wątku o "złym RC". Zresztą mając na myśli zbożówki, nie piszę tylko RC, jest jeszcze od groma innych firm. O RC rozmawiałam jednak w dużym sklepie z karmami (też netowym) i jest ona najczęściej zamawiana. Ludzie do RC wracają. Mimo, że w asortymencie są wszystkie inne marki. To nie są moje słowa, tylko obsługi sklepu. Statystyka.

Życie z tak wrażliwym żołądkowo psem nauczyło mnie wiele. Np. tego, że b. bogate składy bezzbożówek potrafią zrobić z żołądka miazgę, że ilość tłuszczu, czy włókna jest istotna (a, nie, że np. Trovet czy Hills pakują do karm Gastro 16%). Że nie taki kurczak zły, jak go malują, a ryba nie taka delikatna. I kilka innych rzeczy. Mając dalej jamnice co trawią wszystko byłabym nadal ignorantką, co wmawiałaby, że wszystko jest dobre, tylko trzeba odpowiednio dobrać. Nie ma w tym krztyny prawdy. Mój pies wydalał np. niestrawiony kleik ryżowy z mięsem i marchewką. Natomiast chudą rybę z ziemniakami przyswajał znakomicie. Teraz sobie przypominam jak gotowałam do tego Wolfsbluta ryż, bo mi się wydawało, że to trochę chociaż związuje karmę, bo bez tego lało mu się strumieniem, a z ryżem, była po prostu większa objętość :splat:Tragedia i masakra. Z dwojga złego wolę, żeby miał hipotetycznie życzoną przez ciebie chorą wątrobę niż umarł z głodu.

Co do tego, że polecam ludziom świństwo, to to samo mogę napisać np. o Acanie, gdzie niedawno na innym forum, o mało nie przekręciłby się na niej szczeniak. Po powrocie do Puriny PP, wszystko ustało. I to nie jedyny przypadek gdzie psy źle tolerują tę markę. Ja jednak nikogo nie pouczam, bo nie twierdzę, że Acana sama w sobie to trucizna, jak wiele osób nazywa RC.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Wiem ;) Napisałam, że wyglądał strasznie. A był na Wolfsblucie wtedy. Teraz na RC jest tak [URL]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead 3/DSC_8467.jpg[/URL] sa miesnie ale jest i tłuszcz i tak powinno być. Każdy kto go widział na treningu mówił, że wygląda dużo lepiej. Jak komuś się podobają wyżyłowane pity to trudno. Doberman to inna rasa.[/QUOTE]
nie cierpię wyżylowanych psów-pitów także.sama mam takiej"rasy".nie jest wyżyłowany.spróbuję zrobic ładne foto to pokarze.filodendron ma rację-rady były,myslę że własciciel skorzystał.albo i nie bo cośik sie nie odzywa

Link to comment
Share on other sites

No mowilem ze rozwialiscie moje wszystkie obawy ;) nie bylo mnie tu od wczoraj i tak zasypaliscie ze juz sam nie wiem zobozowa czy bezzbozowa myslalem ze wybralem dobra karme aa teraz mam watpliwosci , masakra :P

co myslicie o takim polaczeniu wiec :
[h=1][SIZE=4]Diamond Hi-Energy Sporting (23kg za 150zł to dla mnie mega ekonomiczna cena)[/SIZE]
+[/h][SIZE=3][B]RDS Joint-Heart-Muscle Formula[/B][/SIZE]
Dodatek uzupełniający do karm dla psów pracujących
Działanie: RDS Joint-Heart-Muscle Formula to produkt stworzony specjalnie z myślą o psach ratownikach i innych psach
pracujących. Preparat łączy w swoim składzie najsilniej działające substancje czynne: glukozaminą, chondroityną, L-karnityną i
HMB. Działanie Joint-Heart-Muscle Formula można podsumować w czterech słowach: Joint-Heart-Muscle Formula. Joint-
Heart-Muscle Formula chroni stawy i odbudowuje ich uszkodzenia, chroni serce i odnawia uszkodzon w wyniku
intensywnego wysiłku fizycznego tkanką mięśniową, zmiata kancerogenne wolne rodniki powstające podczas wysiłku. Preparat,
w wygodnej do podawania postaci saszetek, może stanowić wsparcie codziennej diety, a dodatek białka z kurczaka i białka z
łososia, podnosi walory smakowe i odżywcze preparatu.
Skład: hydrolizat białka z kurczaka, hydrolizat białka z łososia, siarczan glukozaminy, siarczan chondroityny, L-karnityna, -
hydroksy--metylomaślan wapnia, tauryna, L-leucyna, L-izoleucyna, L-walina, kwas alfa-liponowy.

Składniki aktywne 1 saszetka 1 kg
Hydrolizat białka z kurczaka 3,5 g 350 g
Hydrolizat białka z łososia 3,5 g 350 g
Siarczan glukozaminy 500 mg 50 g
Siarczan chondroityny 500 mg 50 g
L-karnityna 500 mg 50 g
Ca-HMB 500 mg 50 g
Tauryna 400 mg 40 g
L-Leucyna* 250 mg 25 g
L-izoleucyna* 125 mg 12,5 g
L-Walina* 125 mg 12,5 g
Kwas alfa-liponowy 100 mg 10 g
* - aminokwasy rozgałęzione

Analiza: białko 73%, tłuszcz 5%, włókno 0%, popiół 2%.
Sposób użycia: dziennie zaleca się podawać 1 saszetkę preparatu na każde 10 kg m.c. w trakcie posiłku.
Opakowanie: saszetka zawierająca 10 g produktu. Saszetki pakowane zbiorczo po 20 lub 100szt.

- nie sadzicie ze dajac tą karme ktora mam a wzbogacac mu diete tym suplem wasze spory bylyby rozstrzygniete co do ilosci bialka , ochrona na stawy , serducho w dobrej formie + aminokwasy rozgalezione BCAA (ktore sam jem - oczywiscie te dla ludzi hehehe )

Link to comment
Share on other sites

a znasz taki? bo z tego mojego nici właśnie dzwonil do mnie gosc z tej firmy i powiedzial ze wycofali to z produkcji bo nie bylo na to popytu :/ musze poszukac znowu ale sklad tamtego byl zajefajny...
znalazlem w ich ofercie podobny [url]http://www.vetfood.pl/_pliki_/filemanager/file/vetfood-2010-pl_7.pdf[/url] (str. 4 i 5) ale juz ma nie 5% a 37% tluszczu i nie ma wlasnie tych amino BCAA

Link to comment
Share on other sites

lastnh ale ojaki ci preparat chodzi.bo to co podlinkowales to produkty ogólnie firmy vetfood.ja obecnie zaczęłam podawac z tej firmy glukozamine z chondroityna w kapsułkach.po cześci zgodzę się z aysel-nie kupuj bogatego-w sensie rozbudowanego w składniki preparatu-możesz wyrzadzic psu krzywde nadmiarem składników(dobra karma która dajesz+rozbudowane suplementy).
ja juz pisałam o preparacie w dziale żywienie,preparacie który moge śmiało polecic dla psów w celu ochrony stawów-firmy dolfos arthroHA.w tabletkach(mam psa z dysplazją)

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][B]mi chodzilo o RDS Joint-Heart-Muscle Formula jego sklad moim zdaniem miazdzy :
Hydrolizat białka z kurczaka 3,5 g 350 g
Hydrolizat białka z łososia 3,5 g 350 g
Siarczan glukozaminy 500 mg 50 g
Siarczan chondroityny 500 mg 50 g
L-karnityna 500 mg 50 g
Ca-HMB 500 mg 50 g
Tauryna 400 mg 40 g
L-Leucyna* 250 mg 25 g
L-izoleucyna* 125 mg 12,5 g
L-Walina* 125 mg 12,5 g
Kwas alfa-liponowy 100 mg 10 g
* - aminokwasy rozgałęzione

Analiza: białko 73%, tłuszcz 5%, włókno 0%, popiół 2%.[/B][/SIZE]

[U][B]zaraz lookne na dzial zywienie ;)[/B][/U]

[B]Nadgorliwość gorsza od faszyzmu ;-) ? nooo moja dziewczyna mowi tak samo :P wlasnie moja stara karma RC miala jakas tam minimalna bo minimalna zawartosci glukozaminy i chondroityny a ta Diamond nie ma musze cos rozkminic by zapewnic mu ochrone na stawy i fajnie byloby gdyby w tym znalazlo sie tez bialko :)[/B][B][/B]

Edited by Lastnh
Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.krakvet.pl/dolfos-arthroha-preparat-wspomagajacy-leczenie-schorzen-stawow-p-17368.html[/url] Gryf wszyscy to chwala chyba sie zdecyduje - centa tez przystepna nie jak za tamto 10 saszetek po 10g 458zł i dziwic sie ze popytu nie mieli... :p
[url]http://www.krakvet.pl/preparaty-witaminowe-c-23_47.html?sort=3a&page=1[/url] przyjzyj sie temu :
[TABLE="width: 100%, align: center"]
[TR]
[TD="class: rcC"][/TD]
[TD="class: rcTR"] [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: mainpage, width: 100%, colspan: 3"]
[TABLE="class: productInfoContent, width: 100%"]
[TR]
[TD] [TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD="class: pageHeading"]MIKITA Canvital - preparat kondycyjny dla psów 150tab. są rózne z karnityna z lecytyna lub tranem -fajne ,ma serwatke czyli bialko :) aa taniutkie jak paczka papierosow :razz:
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...