Jump to content
Dogomania

Figo-3letni NIEWIDOMY pies-szukamy domu dla mełego CUDU!


Paula95

Recommended Posts

  • Replies 315
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niestety nie wiem, jak nazywa się okulista, u którego był Figo.

Co do wieku Figo-nie więcej niż 4 lata:) Dziś był w schronisku bardzo niespokojny, kręcił się w kółko. Brałam go na ręce, głaskałam, bo zazwyczaj to go uspokajało, ale dziś strasznie się wyrywał. Zauważyłam, że miał takie zachowania, gdy inne psy biegały za piłką. On wtedy bardzo się denerwował, nawet podgryzał inne psy. Oddzieliłam go, zabrałam do budynku. Uspokoił się i wtulał się we mnie. Jest naprawdę rewelacyjny!

Link to comment
Share on other sites

To poważna sprawa.Biedny psiak.Chociaż tyle ,że może się dostosuje do ślepoty, bo nie jest nagła.
Pytałam , bo jest lek izopatyczny o nazwie Mucokehl w kroplach do oczu.Trzeba stosować kilka miesięcy 3 razy dziennie po kropli do obu oczu.Może spowolnić proces.

Link to comment
Share on other sites

Figo daje sobie radę naprawdę fajnie. Jeszcze nigdy nie widziałam,żeby uderzył w coś główką. Wczoraj tylko wdepnął w miskę z wodą, ale to przez to, że zeskoczył mi z kolan i akurat do miski. Poza tym świetnie sobie radzi. Tylko martwi mnie to kręcenie się w kółko... Napisałam do Psich Adopcji na TTV, z prośbą o pomoc w pokazaniu Figo w tv, ale na razie nie odp. Pewnie jest tyle zgłoszeń, że będzie ciężko gdzieś umieścić Figo... :(

Czy ktoś wie może coś więcej o Metrze? Bo kiedyś był ogłoszonym tam przez jedną ciocie, nasz piesek i wtedy telefony się rozdzwoniły. Może warto byłoby ogłosić Figo? Jakie jeszcze są gazety lub inne miejsca, gdzie odzew jest duży i Figuś miałby szansę na wypatrzenie przez kogoś?

Link to comment
Share on other sites

Biedny Figo. Niewidzącemu jagdterierkowi pewni trudniej niż jagdterierce z niesprawną łapką, ale jestem pewna, że sobie poradzi. Paula95, widzę, że ty opiekujesz się Figo. Na początek poczytaj o jagdterierach. A potem zajrzyj na ich wątki. I dowiesz się, że kręcenie się w kółko to ich codzienna zabawa. Ja to nazywam głupawką - po prostu energia je rozpiera. Podgryzanie? To samo - one muszą podgryzać. Betka ma Mixera, którego podgryza równo, ale on ją kocha i jest zachwycony. Czasami próbuje podgryzać mnie i wtedy dostaje po nosie. I nastaje dzień, kiedy moja wnucha wkracza z wizytą - Betka staje się nagle oazą czułości i opiekuńczości. Figo jest samcem, może z nim jest inaczej.

Link to comment
Share on other sites

Naprawde? W życiu bym nie sądziła, że to może być zabawa. Ja przyznam się szczerze, że nie jestem zbytnio obeznana w psich rasach.:) A w schronie nie mamy podziału na to, kto jakim psiakiem się opiekuje, bo jest ich mało. Zazwyczaj ok.40. Ale serdecznie dziękuję za informacje. Poczytam. Nagram też w sobotę Figo i zobaczycie, jak sobie radzi.

Link to comment
Share on other sites

On kręcił się przed wolierą dla kotków, których niestety nie lubi. Często w kojcu, gdy to robi wystarczy do niego podejść, pogłaskać i przestaje. Jest kochany. Wczoraj bardzo długo wtulał się we mnie. Cudo. W budynku jest bardzo grzeczny, spokojnie leży, ale zauważyłam, że woli przebywać na dworze. Gdy nie miałam go na rękach położył się przed drzwiami wyjściowymi i chciał wyjść, a gdy wołaliśmy go do budynku nie chciał sam przyjść.

Malawaszka jest u naszych psiaczków na wątku ogólnym i o istnieniu Molly już wie. :) Też cudo sunia. Tylko trochę wystraszona. A westka, która też tam się pojawiała potrafi cudownie prosić-siada na dwóch łapkach i patrzy swoimi ślipkami. Na szczęście za tydzień jedzie do domu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Oj, to kręcenie w wykonaniu Figo nie wygląda na zabawę.

Paula, jeśli nic się nie zmieniło - żeby pies trafił do Metra, to trzeba go ogłosić na cafeanimal. To oni decydują, który psiak będzie w Metrze.

A tego progresywnego zaniku siatkówki nie da się jakoś przyhamować?

Link to comment
Share on other sites

Udostępniajcie chłopaka, proszę.

[URL]http://www.facebook.com/events/328048660614297/[/URL]

Przy okazji-czy wiecie, jak ustawić czas wydarzenia na więcej niż jeden dzień i zrobić je jako publiczne? Mam z tym problem i nie mogę nic zmienić w wydarzeniu Figaska.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...