Jump to content
Dogomania

Niedźwiadkowo - Wilczkowa galeria... czyli moje dwa kochane ADHD :P


Ptysiak

Recommended Posts

[quote name='aganela']Do Leżajska?? Toć to 40km ode mnie tylko :P Tyska,chyba to prawda, moja DONka nie umie się delikatnie bawić, ale to dlatego, że ''agresywnej'' zabawy nauczył jej mój drugi pies ;/ Byłam dziś u weta, stawy raczej zdrowe :) kulawizna jest przez Młodzieńcze Zapalenie Stawu/kości, teraz muszę tylko ograniczyć ruch gwałtowny, odchudzić Lunę i [B]ma dostawać tylko karmę...a ona tak kocha obgryzać kosteczki z mięsem :([/B][/QUOTE]

A z jakiego powodu ma jeść tylko karmę, a kości z mięsem nie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy']A z jakiego powodu ma jeść tylko karmę, a kości z mięsem nie?[/QUOTE]
Żeby nie przedobrzyć, tzn. żeby nie zostały zaburzone proporcje żywieniowe i żeby zbić jej wagę. Ostatnio L.dostawała suchą karmę +syrop na stawy i często świeże kości z okrawkami mięsa, bo ona je kocha memlać, gryźć i jest przy tym spokojna chwilę. Wg.wet powinna z tego wyrosnąć do 2 roku życia. A ona się wydawała w sam raz, a tu za gruba...a Ptysio ile waży?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aganela']Żeby nie przedobrzyć, tzn. żeby nie zostały zaburzone proporcje żywieniowe i żeby zbić jej wagę. Ostatnio L.dostawała suchą karmę +syrop na stawy i często świeże kości z okrawkami mięsa, bo ona je kocha memlać, gryźć i jest przy tym spokojna chwilę. Wg.wet powinna z tego wyrosnąć do 2 roku życia. A ona się wydawała w sam raz, a tu za gruba...a Ptysio ile waży?[/QUOTE]


NO fakt-suchego z surowym nie bardzo mozna mieszać.. ale żeby suche było lepsze od surowego... pierwsze słysze ;) Weci maja naprawde dobry zbyt na suche karmy ;)

Link to comment
Share on other sites

Hej Wszystkim :)
Ja tak tylko przelotnie bo Romek z Dropsikiem są u Nas i muszę pilnować psy bo czasami jeszcze ze sobą wojują :shake: Dropsik skubaniec malutki zaczyna i skacze z ząbkami czasami :evil_lol: już nieraz miał kłaki Ptysia między zębami :evil_lol: Teraz po 3 godzinach w końcu padli obaj i śpią... ufff :evil_lol:

[quote name='aganela']Żeby nie przedobrzyć, tzn. żeby nie zostały zaburzone proporcje żywieniowe i żeby zbić jej wagę. Ostatnio L.dostawała suchą karmę +syrop na stawy i często świeże kości z okrawkami mięsa, bo ona je kocha memlać, gryźć i jest przy tym spokojna chwilę. Wg.wet powinna z tego wyrosnąć do 2 roku życia. A ona się wydawała w sam raz, a tu za gruba...a Ptysio ile waży?[/QUOTE]
Ptyś waży 42 kg. Przynajmniej miesiąc temu tyle ważył. Nie musimy się odchudzać bo jest w sam raz. No i odpukać nie ma problemu ze stawami itd. :)

Co do karm to Ptyś i tak nie lubi surowego mięsa. Gotowane woli. A suchego nie lubi w ogóle, je bo musi jak już bardzo zgłodnieje :roll: Ptyś woli tosty, sucharki, ciasteczka, piwo i wszystko co mu nie wolno :evil_lol::/

Moja wetka proponowała mi właśnie przejście na surowe ale... mój Królewicz nie chce i już...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...