Jump to content
Dogomania

Krakvet styczeń 2013 - głosuj na SZCZECINEK Z FUNDACJĄ BONO


Lemoniada

Recommended Posts

I co, nikt nie zgłasza kandydata ?

Minęła już dwuletnia karencja schroniska w Szczecinku.

Dlatego też oficjalnie zgłaszam na kandydata Dogo - Miau :

Schronisko w Szczecinku w koalicji z Fundacją Na Pomoc Podhalanom " Bono"

Jutro uzasadnienie.

Co zrobiliśmy w 2012 roku:

[url]http://szczecinek-schronisko.com.pl/[/url]

[url]http://szczecinek-schronisko.home.pl/artykul.php?show=320[/url]

[url]http://szczecinek-schronisko.home.pl/artykul.php?show=317[/url]

Edited by mariamc
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 365
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Mamy pierwszego oficjalnie zgłoszonego kandydata - [COLOR=#000000]Schronisko w Szczecinku w koalicji z Fundacją Na Pomoc Podhalanom " Bono"[/COLOR][/B]
Ajula Twój post rozumiem, że to była rozmowa na temat fundacji i DT a jeszcze nie zgłoszenie Was do konkursu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mariamc']I co, nikt nie zgłasza kandydata ?

Minęła już dwuletnia karencja schroniska w Szczecinku.

Dlatego też oficjalnie zgłaszam na kandydata Dogo - Miau :

Schronisko w Szczecinku w koalicji z Fundacją Na Pomoc Podhalanom " Bono"

Jutro uzasadnienie.

Co zrobiliśmy w 2012 roku:

[URL]http://szczecinek-schronisko.com.pl/[/URL]

[URL]http://szczecinek-schronisko.home.pl/artykul.php?show=320[/URL]

[URL]http://szczecinek-schronisko.home.pl/artykul.php?show=317[/URL][/QUOTE]

popieram:kciuki::kciuki: i to całym sercem!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czoko'][B]Mamy pierwszego oficjalnie zgłoszonego kandydata - [COLOR=#000000]Schronisko w Szczecinku w koalicji z Fundacją Na Pomoc Podhalanom " Bono"[/COLOR][/B]
Ajula Twój post rozumiem, że to była rozmowa na temat fundacji i DT a jeszcze nie zgłoszenie Was do konkursu?[/QUOTE]
Zgadza się, tak sobie na głos rozmyślałam na temat fundacji i DT.
Nawet przez chwilę pomyślałam, że może zgłosić fundację, jednak jest tylu potrzebujących, innym też się bardzo karma przyda - no i my jesteśmy mała fundacja, nie mamy takiej siły przebicia, szkoda rozpraszać głosy. Chętnie zagłosuję np. na Szczecinek :)

Link to comment
Share on other sites

Jestem realistką... wiem,że mamy małe szanse i do tego Centaurus.

Od razu wyjaśnię, ta karma to nie jest być albo nie być. Faktycznie , schroniska mają więcej możliwości niż przytuliska. Żywność kat. III ze sklepów, marketów, zbiórki w szkołach przedszkolach itd.
Karmy bytowej mamy pod dostatkiem...
Brakuje nam karmy wet i niestety, funduszy na nią. Mam ścisłe wytyczne, oszczędności i mnie dopadły.
A w schronie właściwie sama geriatria.
Po 12 latach edukacji , wyjaśniania dobrodziejstw kastracji i sterylizacji , mamy coraz mniej psów w schronie.Od 2005 zwierzęta w mieście są czipowane.
Od 2007 sterylizujemy i kastrujemy na koszt miasta zwierząki mające właścicieli.
W schronie też wszystko , jeśli stan zdrowia i wiek pozwala. Robimy sterylki aborcyjne jw.
W ciągu prawie 4 lat legalnego schronu, przedtem było przytulisko w Buczku, urodziły u nas 3 suki i zostawiliśmy w sumie 5 szczeniąt z tych trzech miotów.
O Fundacji Bono napisze jej prezes. Schronisko współpracuje z fundacja od lat. Aktualnie przebywa u nas , na tz. pobycie czasowym, podhalanka Mirabelka.
Rzadko jestem na Dogo, brak czasu...więcej mnie na FB. Wątek schronu na Dogo był zamknięty z powodu przepychanek...Jedna z mieszkanek naszego miasta usiłowała załatwić swoje prywatne porachunki, wciągając w to mnie i schronisko.
Dołączy do tego Panie z dogo.... zabawa była przednia a ja mam niesmak do tej pory.
Pani wprawdzie napisała później , na wątku psa, że przynajmniej okazało się,że w Szczecinku jest schron przez duże S , ale na wątku schroniska już nie.
Działam inaczej i poza Dogo.
Doprowadziłam po kilkuletniej walce do ucywilizowania schronu w Białogardzie.
Nie jest to Hilton ale...niebo a ziemia.
Zaczynam teraz walkę o psy ze schronu w Szczecinie.

Byłoby mi łatwiej.......a moim psom lżej i lepiej.

Edited by mariamc
Link to comment
Share on other sites

To ja bym chciała zgłosić Fundację "Zwierzaki w Potrzebie"
[url]http://www.zwierzakiwpotrzebie.pl/[/url]
[url]http://www.facebook.com/zwierzaki.potrzebie[/url]

Działają głównie w Wołominie i okolicach, ale czasem równiez na terenie całej Polski.
Mają teraz bardzo duży dług w lecznicach i nie mogą przyjmować nowych zwierzat, bo nie mają za co ich leczyć.
Z tego co widzę na liście nigdy nie wygrali na Krakvecie, nie wiem czy byli zgłaszani.

Link to comment
Share on other sites

to my zgłaszamy Fundacje Ostatnia Szansa , okres karencji minął. W obecnej chwili w naszym schronisku przebywa 281 psów i 3 koty , mamy też pod opieka zwierzęta z opuszczonego gospodarstwa. Wielu naszych podopiecznych to już wiekowe psiaki wymagające specjalnej karmy,diagnostyki ,leczenia a to pochłania znaczne kwoty nie mówiąc o innych kosztach. Sobkami nie jesteśmy karmą wsparliśmy schronisko w Głownie . Obecne zapasy karmy suchej i mokrej są znikome . Wygrana pozwoli nam m.in na dalsze prowadzenie Akcji Sterylizacja terenie i w okolicach Rawy Mazowieckiej i nie tylko , oraz konieczny remont dalszej części budynków w których bytują psy nie mówiąc już o ich leczeniu .Pomagamy w sfinansowaniu sterylizacji bezdomnych suniek w Mińsku Mazowieckim , Szydłowieckim Bezdomniakom i innym. Kto był i widział nasze schronisko w 2009 i teraz wie jak ogromne zaszły zmiany .

Link to comment
Share on other sites

Ja chciałabym zgłosić Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Kaliszu.

Schronisko prowadzone jest przez kaliski TOZ, bardzo prężnie działa wolontariat. W zeszłych latach udało wybudować się tzw. geriatrię, gdzie staruszki i psy lękliwe, wymagające pracy mają szansę na życie w lepszych warunkach.

Jak pisze Aneta Sitkiewicz z [url]www.gambeteam.pl[/url], behawiorystka zajmująca się psami ze schroniska w Kaliszu, mówi:
Gdy do schroniska trafią starsze psy, najczęściej nie mają szans na adopcję. Większość osób odwiedzających schronisko poszukuje atrakcyjnych z wyglądu, młodych psiaków, najchętniej szczeniąt – kto spojrzy na skulonego w kącie, schorowanego, starego psa, który nawet nie podbiegnie do kraty, by zamerdać ogonem? Umierają po cichu, wtulone w najdalszy kąt, w samotności, lub co gorsza, padają ofiarą psów młodych, wykazujących zachowania agresywne, które będąc w tym samym boksie muszą udowodnić, kto w nim rządzi.
Niewielki mamy wpływ na mentalność ludzi odwiedzających schronisko, dlatego to, co możemy zrobić już teraz, to zapewnić psim seniorom takie warunki bytu, by koniec ich życia był radosny, spokojny, by nacieszyły się choć w schronisku namiastką wolności i wreszcie, by odeszły w spokoju, zostawiając ślad po sobie w sercach wolontariuszy, którzy będą się nimi opiekować.
Bez wątpienia takie warunki spełnia Geriatria.

Nasze staruszki mają już gdzie żyć, ale niestety powraca problem karmy dla tych psiaków. Nie są w stanie jeść suchej karmy ze względu na kiepski stan uzębienia, brak zębów. A w starszym wieku dla dobrej kondycji bardzo ważne jest pełnowartościowe żywienie. Ich opiekunka często z własnych pieniędzy kupuje im np. mięso.

Również koty i psiaki przy rekonwalescencji potrzebują lepszej karmy, stąd zgłaszam kandydaturę tego schroniska w styczniowym konkursie Krakvetu.

W schronisku przebywa około 260 psów i kilkanaście kotów, schronisko nigdy nie uzyskało pomocy z Krakvetu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ostatniaszansa']to my zgłaszamy Fundacje Ostatnia Szansa , okres karencji minął. W obecnej chwili w naszym schronisku przebywa 281 psów i 3 koty , mamy też pod opieka zwierzęta z opuszczonego gospodarstwa. Wielu naszych podopiecznych to już wiekowe psiaki wymagające specjalnej karmy,diagnostyki ,leczenia a to pochłania znaczne kwoty nie mówiąc o innych kosztach. Sobkami nie jesteśmy karmą wsparliśmy schronisko w Głownie . Obecne zapasy karmy suchej i mokrej są znikome . Wygrana pozwoli nam m.in na dalsze prowadzenie Akcji Sterylizacja terenie i w okolicach Rawy Mazowieckiej i nie tylko , oraz konieczny remont dalszej części budynków w których bytują psy nie mówiąc już o ich leczeniu .Pomagamy w sfinansowaniu sterylizacji bezdomnych suniek w Mińsku Mazowieckim , Szydłowieckim Bezdomniakom i innym. Kto był i widział nasze schronisko w 2009 i teraz wie jak ogromne zaszły zmiany .[/QUOTE]
Odpowiedź na pytania ankietowe za moment ;)
[I]- sterylek aborcyjnych, także tych w wysokiej ciąży
- usypiania ślepych miotów
- wykupywania z pseudohodowli
- leczenia zwierząt powypadkowych i w najcięższych stanach (czy dany kandydat podejmuje się takiego leczenia)
- wolontariatu w schronisku (czy wolontariusze są wpuszczani i czy mają jakiś wpływ na los zwierząt)
- czy dane schronisko poza psami pomaga również innym zwierzętom (jeśli tak, to jakim)
- czy dane schronisko jest prywatne czy państwowe[/I]

Link to comment
Share on other sites

Schronisko w Kaliszu:
- sterylek aborcyjnych, także tych w wysokiej ciąży: tak, zawsze.
- usypiania ślepych miotów: nie było przypadku (psy są kastrowane i sterylizowane, a jak trafi suka w wysokiej ciąży, to natychmiast jest sterylizowana)
- wykupywania z pseudohodowli: nie było przypadku
- leczenia zwierząt powypadkowych i w najcięższych stanach (czy dany kandydat podejmuje się takiego leczenia): tak, choć często z pomocą finansową wolontariuszy
- wolontariatu w schronisku (czy wolontariusze są wpuszczani i czy mają jakiś wpływ na los zwierząt): tak, mają bardzo duży wpływ, każdy pies jest wyprowadzany na spacer przynajmniej raz w tygodniu, większość psów codziennie. Wolontariusze mają także duży wpływ na adopcje. Często wolontariusze oprowadzają gości i proponują psa odpowiedniego dla danej osoby
- czy dane schronisko poza psami pomaga również innym zwierzętom (jeśli tak, to jakim): tak, kotom
- czy dane schronisko jest prywatne czy państwowe: państwowe.

Link to comment
Share on other sites

W tej chwili mamy zgłoszenia następujących kandydatów:


[LIST=1]
[*][B]Schronisko w Szczecinku w koalicji z Fundacją Na Pomoc Podhalanom " Bono".
[/B]
[*][B]Fundacja "Zwierzaki w Potrzebie" z Wołomina,[/B]
[*][B]Fundacja Ostatnia Szansa z Boguszyc(?)[/B]
[*][B]Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Kaliszu.[/B]
[/LIST]
Czy wszyscy kandydaci wyrazili zgodę na udział w konkursie i są przygotowani do mobilizacji na każdym etapie?
…….
Bardzo proszę o uzupełnienie informacji o linki do wątków, FB – gdzie można poznać Ich działalność
Proszę też o odpowiedź na te pytania:
Jaki jest stosunek do:
[I]- sterylek aborcyjnych, także tych w wysokiej ciąży
- usypiania ślepych miotów
- wykupywania z pseudohodowli
- leczenia zwierząt powypadkowych i w najcięższych stanach (czy dany kandydat podejmuje się takiego leczenia)
- wolontariatu w schronisku (czy wolontariusze są wpuszczani i czy mają jakiś wpływ na los zwierząt)
- czy dane schronisko poza psami pomaga również innym zwierzętom (jeśli tak, to jakim)
- czy dane schronisko jest prywatne czy państwowe.[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czoko']W tej chwili mamy zgłoszenia następujących kandydatów:


[LIST=1]
[*][B]Schronisko w Szczecinku w koalicji z Fundacją Na Pomoc Podhalanom " Bono".
[/B]
[*][B]Fundacja "Zwierzaki w Potrzebie" z Wołomina,[/B]
[*][B]Fundacja Ostatnia Szansa z Boguszyc(?)[/B]
[*][B]Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Kaliszu.[/B]
[/LIST]
Czy wszyscy kandydaci wyrazili zgodę na udział w konkursie i są przygotowani do mobilizacji na każdym etapie?
…….
Bardzo proszę o uzupełnienie informacji o linki do wątków, FB – gdzie można poznać Ich działalność
Proszę też o odpowiedź na te pytania:
Jaki jest stosunek do:
[I]- sterylek aborcyjnych, także tych w wysokiej ciąży
- usypiania ślepych miotów
- wykupywania z pseudohodowli
- leczenia zwierząt powypadkowych i w najcięższych stanach (czy dany kandydat podejmuje się takiego leczenia)
- wolontariatu w schronisku (czy wolontariusze są wpuszczani i czy mają jakiś wpływ na los zwierząt)
- czy dane schronisko poza psami pomaga również innym zwierzętom (jeśli tak, to jakim)
- czy dane schronisko jest prywatne czy państwowe.[/I][/QUOTE]

Schronisko Fundacji Ostatnia Szansa jest w Boguszycach Małych k.Rawy Mazowieckiej woj. łódzkie

[B]sterylizacja ZAWSZE[/B] włącznie z aborcyjną oraz usypianie ślepych miotów , JESTEŚMY ZA POWSZECHNĄ STERYLIZACJĄ i KASTRACJĄ
nie wykupujemy psów z pseudohodowli ,
[B]każde zwierzę jakie do nas trafi jest leczone [/B], w trudnych przypadkach korzystamy z lecznic/klinik w Warszawie
mamy wolontariuszy, niestety mniej niżbyśmy chcieli , każdy zainteresowany pomocą ma wstęp do schroniska , wolontariusze uczą naszych podopiecznych chodzenia na smyczy, socjalizują te które straciły zaufanie , wolontariusze tez zajmują się pielęgnacja psiaków, pomagają w ogłoszeniach , każda uwaga dotyczącą zwierząt ich dobrostanu itp. są brane pod uwagę i są dla nas cenne , pomagają wybrać psy do adopcji korzystamy z pomocy wolontariuszy w robieniu wizyt przed i po adopcyjnych
pomagamy oprócz psów, głównie kotom , jak na razie inny gatunek zwierzęcia do nas nie trafił , karmimy ptaki, głównie wróble
status schroniska mamy, nie prowadzimy działalności gospodarczej nie jesteśmy schroniskiem państwowym

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam do głosowania w ankiecie: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/238339-Krakvet-styczeń-2013-pomóż-wybrać-kandydata[/URL]

Niestety nadal nie znam linków do Waszych watków i nie mogę wkleić na nie tej informacji!

Edited by Czoko
Link to comment
Share on other sites

Napisałam w tej sprawie do moderatora - dostałam odpowiedź [COLOR=#ff0000][B]„Nie ma możliwości edytowania ankiet.
Podobnie jak nie ma możliwości usunięcia ankiety z wątku jak ktoś sobie doda ankietę.”[/B][/COLOR]
Dopisuję Twoją prośbę obok Waszego zgłoszenia!

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#0000ff][SIZE=4]Na wspólnego kandydata w konkursie Krakvet w miesiącu styczniu 2013 forum dogomania wybrało:
[/SIZE][/COLOR]


[LIST]
[*][COLOR=#0000ff][SIZE=4][I]Schronisko w Szczecinku w koalicji z Fundacją Na Pomoc Podhalanom " Bono" - [/I]93 głosy - 66.43%[/SIZE][/COLOR]
[/LIST]

[COLOR=#0000ff][SIZE=4]
[/SIZE][/COLOR][COLOR=#0000ff][SIZE=4]Głosowało 140 osób!


[/SIZE][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...