Jump to content
Dogomania

Najlepsza karma dla psa do ok. 100 zł za 15 kg


dessiak

Recommended Posts

dokładnie było u mnie to samo. i z tego co widziałam w opiniach krakvet...u innych tez sie to dosc czesto zdarza. Moja sunia byla na premium junior m..ogolny stan suczki bardzo dobry...tylko te gazy niemilosierne...czasami nawet jej sie zdarzyl takie mega bak podczas zabawy czy wysilku...jak napisalam o tym do brita to mnie zrabali...i powiedzieli ze mam chorego psa, a sunia dwa miesiace temu byla gruntownie przebadana wlacznie z testami na alergie..od czasu jak jest na agil baki zniknely a stan siersci powiem ze stal sie nawet lepszy jak po bricie. kupy ok i duzo mniej niz po bricie bo ok 2-3 dziennie a po bricie bylo ich ok 5-6. pokazalam opakowanie ze skladem naszemu wetowi i powiedzial ze jak na te cene to bardzo dobra karma.....dlatego ja jak na razie nie zamierzam zmieniac

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Polecam Ecopet Fish. 80 zl za 15 kg. a za pieniazki, ktore mozna dolozyc do drozszej karmy ( powiedzmy 40 zl ) - kupic poricje rosolowe, zoladki serca, skrzydelka, watrobke.
Karma sucha jest bardzo przetworzona i pies latwiej strawi surowe mieso ( oraz bedzie mialo to 10x lepszy wplyw na jego organizm).

Link to comment
Share on other sites

Przyznam, ze nigdy o czyms takim nie slyszalem.
Jest to dla mnie dziwne.
Wytlumacz mi prosze co sie dzieje w zoladku zakladajac karmienie :
Rano : Jajko, marchewka, groszek, kawalek chleba
Obiad : 300 gr suchej karmy
Kolacja : 2 porcje rosolowe.

Link to comment
Share on other sites

Najpierw masz pH bliżej zasadowego.
Potem potrzebne jest pH nawet ok. 10 (!) - do strawienia suchego.
A potem nagle dajesz coś co wymaga strawienia w pH bardzo kwasowym 1,5-3 (pH żołądka psa karmionego barfem).

Możesz się spodziewać chociażby tego, ze kości które podałeś w porcji rosołowej po prostu się nie strawią (zbyt małe pH), pójdą w jelita i zaczną je od góry do dołu 'przecinać'.

Link to comment
Share on other sites

no ja aż takiego "mixa"bym nie zaserwowała,a jestem dość hmmm tolerancyjna jeśli chodzi o różnorodnosc posiłków w ciagu dnia.moje tez potrafią zjesć np.rano suche lub puszka ,potem 2x w tyg gnat surowy na wieczór gotowane,ale wszystko to się dzieje w dużym odstępie czasowym(od ok 6 do nawet 12 h)

Link to comment
Share on other sites

Tak dokładnie.
Są ludzie którzy tak karmią i jest ok.
Ale tu 3 razy dziennie i każdy inny rodzaj pożywienia.
Przy takim karmieniu odstęp musi być minimum 8h.
I tak na prawdę też nie jest to zdrowe, bo wyobraźmi sobie jak się u psa zmienia to pH w żołądku...

Link to comment
Share on other sites

Ale co ma maska tlenowa do pH?
My, ludzie mamy wciąż to samo pH żołądka 4-5.
Takiego trawienia wymaga pożywienie przez nas także spożywane w żołądku psa (a więc np. resztki z obiadu).
Normalne pH (optymalne) żołądka psiego to 1. Góra 3.
[quote]Żołądek psa jest w porównaniu ze zwierzętami roślinożernymi bardzo duży: Biorąc pod uwagę relacje wagi ciała, 8x większy niż żołądek konia. Kwas żołądkowy psa zawiera 10x więcej kwasu solnego, niż ludzki i pH poniżej 1 (ludzki ma pH 4-5). Głównym bodźcem produkcji soków trawiennych jest MIESO. Układ trawienny jest bardzo krótki. Kompletny proces trawienia mięsa i kości trwa u psa maksymalnie 24 godz. Roślinożercy potrzebują na to 4 do 5-ciu dni. [/quote]
źródło: www. fundacjaprima. pl

pH żołądka psa karmionego suchym nierzadko sięga 9 (!) - zazwyczaj oscyluje ok. 5-6 (różne źródła różnie podają, tak czy siak znacznie wyższe, bliżej zasadowego):
[quote]Jeśli w żołądku znajduje się sucha karma, nie wypełnia ona żołądka i produkcja enzymów nie jest uruchamiana (...)
rawidłowe pH żołądka psa powinno wynosić 1, wtedy organizm jest w stanie poradzić sobie z bakteriami, z trawieniem dużych kawałków mięsa i kości. Takie pH mają psy żywione surowym pokarmem. Proces trawienia naturalnego pokarmu (surowe mięso, kości) trwa ok. 24 godzin, trawienie suchej karmy trwa dużo dłużej[/quote]
źródło: wesolalapka

dogfoodchat .com i wiele wiele innych angielskich stron jeszcze bardziej rozszerza temat

Tu akurat taki fragment znalazłam (podpytajcie ludzi którzy barfują dłużej, oni mają takie źródła, ja teraz wyszukałam na szybko, bo muszę lecieć i uczyć się nieorganicznej :)):
[quote]Normally a dogs stomach pH is very acidic - at a pH of 1 to 2. Foods, like dry dog foods, that are high in carbohydrates shift the stomach pH to a more neutral environment (close to pH of 6). A raw diet is very low in carbohydrates (only provided by fruits and vegetables) and allows the stomach to stay within the optimal pH range (closer to a pH of 3). This is more easily illustrated in the figure below. Both diets were tested using a solution of hydrochloric acid at a pH equal to that of a dog's stomach and compared for the changes that occurred during digestion.
Figure 1. The pH change seen during digestion of raw and dry dog food.
[img]http://www.mountaindogfood.com/HealthCare/digestion/image001.gif[/img][/quote]
źródło: mountaindogfood. com


To jest każdego indywidualna sprawa jak karmi :)
Ale to z pH to po prostu fakt i myślę, że nie ma sensu go pomijać, bo wydaje się być dość ważny.
Może po jakimś czasie karmienia nic się wielkiego nie stanie, ale co będzie na starość?
Poza tym kiedyś były produkty innej jakości. Jak mówię też miałam jamnika który na odpadkach poobiadowych przeżył 14 lat.

Niech każdy sobie decyduje, może karmić nawet karmą z biedronki, tylko później są problemy, więc może warto doczytać pewne rzeczy ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Na firmie mamy dwa psy. Przez kupę czasu jadły Pedigree, albo jakiegoś paskudnego Darlinga. Od ponad roku poprosiłam, żeby im zmienić - wybrałam Joserę Solido. Psy nie mają aż tyle ruchu - jeden co prawda jest cały czas wypuszczony, drugi w kojcu - chodzi może półtorej godziny dziennie na spacerek.
Jednak teraz dochodzę do wnisoku, że ta karma nie jest najlepsza. Jednak za 30kg płacimy 150zł - chciałbym coś w podobnej cenie, ale lepsze. Może ktoś coś poradzić?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olson']Na firmie mamy dwa psy. Przez kupę czasu jadły Pedigree, albo jakiegoś paskudnego Darlinga. Od ponad roku poprosiłam, żeby im zmienić - wybrałam Joserę Solido. Psy nie mają aż tyle ruchu - jeden co prawda jest cały czas wypuszczony, drugi w kojcu - chodzi może półtorej godziny dziennie na spacerek.
Jednak teraz dochodzę do wnisoku, że ta karma nie jest najlepsza. Jednak za 30kg płacimy 150zł - chciałbym coś w podobnej cenie, ale lepsze. Może ktoś coś poradzić?[/QUOTE]

Jezeli gotowce i w rozsadnej cenie to : Charli, Ecopet, Arion ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem wierna Brit L, 109zł za 15kg i zadowalający skład. Karmiłąm Acaną, Eukanubą, Royalem, Hillsem i innymi któych już nie pamiętam. Brit podsumowując wszystkie za i przeciw pasuje nam najbardziej, ta nowa seria w dodatku ma fajnie dopasowane granulki do wielkości psa. Moja siostra która ma hodowlę shar pei karmi teraz boschem i jest zadowolona. Wcześniej próbowała też Arion Premium ale z jakiegoś powodu zmieniła karmę choć to chyba nie było związane z jej jakością tylko z klubem hodowców.

Edited by gosikf & dogs
Link to comment
Share on other sites

ja polece agil 30 kg 239 zł [URL]http://przyjacielpies.pl/pl/p/Agil-Adult-All-Breed-30-kg-kurier-gratis/93[/URL] albo puffinsa 30 kg 340 zł [URL]http://przyjacielpies.pl/pl/p/Puffins-Adult-30-kg-kurier-gratis/99[/URL] albo ewentulnie eddy też jest w miare dobra ja daje okazjonalnie jak widzę że jej się agil nudzi 24 kg 155 zł [URL]http://przyjacielpies.pl/pl/p/Eddy-24-kg-kurier-gratis/97[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asco']Prosze podaj mi lepsza karme za ta cene.
I porownaj ja sobie z josera - jakies wnioski ?[/QUOTE]

W takiej ilości za taką cenę nie ma dobrej karmy - bo nie da się mieć zarówno tanio, jak i dobrze :roll: Jak ktoś chce oszczędzać na psie, to już lepiej, żeby mu gotował, ani dawał kukurydzę jak kurze :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olson']Na firmie mamy dwa psy. Przez kupę czasu jadły Pedigree, albo jakiegoś paskudnego Darlinga. Od ponad roku poprosiłam, żeby im zmienić - wybrałam Joserę Solido. Psy nie mają aż tyle ruchu - jeden co prawda jest cały czas wypuszczony, drugi w kojcu - chodzi może półtorej godziny dziennie na spacerek.
Jednak teraz dochodzę do wnisoku, że ta karma nie jest najlepsza. Jednak za 30kg płacimy 150zł - chciałbym coś w podobnej cenie, ale lepsze. Może ktoś coś poradzić?[/QUOTE]

jak za taką cenę 30 kg to się nie ma co zastanawiać.jeśli psy ją jedzą i biegunek nie mają to ok.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...