Jump to content
Dogomania

Najlepsza karma dla psa do ok. 100 zł za 15 kg


dessiak

Recommended Posts

  • 4 months later...

Rany wszystko tylko nie Royal. Przereklamowane świństwo. Kupiłam szczeniaka za granicą, karmili go od początku tym badziewiem i szczeniak był na granicy zagłodzenia bo nie przyswajal tego zupełnie. Był głodny, miał krzywicę, gdybym go nie wzięła to chybaby umarł z głodu. W domu przestawiłam go na prawdziwe psie jedzenie czyli mięso, warzywa, ryż lub inny wypełniacz byle nie za wiele no i oczywiście witaminy, wapno i wyprowadziłam psa na championa.

Jestem wrogiem suchych karm bo nawet te dobre, bezzbożowe to nie to co mięso dla mięsożercy. Szczególnie, że mięso kosztuje mnie dużo mniej niż dobra karma a dla psa jest o niebo zdrowsze. No  i pies uczy się trawić wszystko a nie tylko rozmoczoną w żołądku papkę z karmy. Po takim żywieniu pies nie potrafi niczego gryźć, na byle co reaguje albo biegunką albo alergią, ja o tych rzeczach nic nie wiem a mam psy blisko 50 lat.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Royala faktycznie nie polecam, najdroższy i najgorszy.

Krakvet kiedyś był najtańszy ale ostatnio jest dużo droższy od wielu innych sklepow internetowych.

Ja osobiście nie karmię suchą karmą, moje jedzą mięso z dodatkami bo jest najtańsze (2,60 d0 3,50 za kg) , dla urozmaicenia kupuję puszki z dobrą karmą w zooplusie.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 year later...

 

Polska produkcja - Dzika Polana, karma o dość dobrym składzie, bo ma ponad 50% mięsa, mieszkanka wołowiny i kurczaka, naturalne przeciwutleniacze, podroby itp. Zreszta na followthenature.pl można sobie sprawdzić skład, mają dokładny opis tej karmy, niby bestsreller. W każdym razie mój piesełek lubi i to bardzo.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.12.2020 o 12:04, psiamami napisał:

 

Polska produkcja - Dzika Polana, karma o dość dobrym składzie, bo ma ponad 50% mięsa, mieszkanka wołowiny i kurczaka, naturalne przeciwutleniacze, podroby itp. Zreszta na followthenature.pl można sobie sprawdzić skład, mają dokładny opis tej karmy, niby bestsreller. W każdym razie mój piesełek lubi i to bardzo.

Słaba  karma.  Wcale nie ma 50 procent miesa. W skłądzie najwiecej jest otręb pszennych i mąki pszenne.Do tego ryz.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Dnia 31.12.2020 o 16:16, jowik napisał:

W brew pozorom, w niskiej cenie można zaleźć całkiem niezłe karmy. Na stronie z recenzjami przygotowaliśmy ranking karm suchych dla psów w wybranych przediałach cenowych np poniżej 10zł

Wbrew pozorom w niskich cenach nie ma dobrych karm dla psów.  

 To co  właściciel  niby przyoszczędzi na kiepskiej karmie -wyda później na weta.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

@Patmol jasne, dobrych nie ma, ale zdarzają się tylko "całkiem niezłe". Nie wszystkich stać na droższe karmy, są różne sytuacje w życiu gdy trzeba zacisnąc pasa. A czy te 7zł za kg Fitmina (z jagnięciną) to aż tak mało, że pies będzie ciągle chorował? Jaką inną (nawet drogą) karmę, polecisz od siebie?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.02.2021 o 20:01, jowik napisał:

@Patmol jasne, dobrych nie ma, ale zdarzają się tylko "całkiem niezłe". Nie wszystkich stać na droższe karmy, są różne sytuacje w życiu gdy trzeba zacisnąc pasa. A czy te 7zł za kg Fitmina (z jagnięciną) to aż tak mało, że pies będzie ciągle chorował? Jaką inną (nawet drogą) karmę, polecisz od siebie?

Po prostu trzeba mieć świadomość, że  nie da się tanio kupić dobrej karmy -a to co się zaoszczędzi na karmie potem się wyda na weta, bo pies , jeden szybciej, drugi później, zacznie mieć problemy np z zachowaniem, tarczycą, alergią, sierścią czy zębami. Wystarczy przeczytać skład takiej karmy.

Jeśli chwilowo trzeba mocno zacisnąć pasa no to wtedy gorzej je i pies i człowiek - ale trzeba pamiętać, ze tak się nie da przez całe życie psa -  np bo to naprawdę nie wina psa, że człowiek nie potrafi mu zapewnić dobrego jedzenia.

Dobrej karmy nie polecę, bo od kilku lat  karmie swoje psy głównie surowym mięsem  (żadnej karmy marketowej nie daję), ale tez oczywiscie karmię rożnymi mięsami  i zdecydowanie więcej daję mięsa niż podrobów czy kości/chrząstek  -wiec to też nie jest tak że można psa karmić np samymi porcjami rosołowymi z kurczaka (ja ich w ogole nie daję ) i będzie super.

Czesto ludzie wcale nie widzą, że ich pies choruje -a nawet są zadowoleni, ze ich pies jest taki spokojny i tyle śpi , na spacery długie nie chce chodzić - jakoś nie chcą zobaczyć że jest apatyczny, ma brzydką sierść, śmierdzi mu z pyska i wszystko go denerwuje. A normalnie karmionym psom wcale z pyska nie śmierdzi, maja ładna sierść, dobry humor i lubią spacery.

 

proszę bardzo skład Fitmin -jest tak napisany, ze trudno powiedzieć co jest w tej karmie i ile tego jest -na pewno zdecydowana większość karmy to ryż

https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/fitmin/for_life/551188?gclid=EAIaIQobChMI6onksbfw7gIVkdiyCh0nRQb1EAAYASAAEgLVHfD_BwE

Skład:
mięso jagnięce i drobiowe (świeża jagnięcina (15%), suszona jagnięcina (5%), suszone mięso drobiowe (19,5%), hydrolizowana wątroba jagnięca (3%), ryż pełnoziarnisty (25%), ryż łamany (25%), tłuszcz drobiowy, suszone wysłodki buraczane, wytłoki jabłkowe, olej z łososia, drożdże piwne, fosforan sodu, korzeń cykorii (0,01%), juka (0,005%
)

 

ryż pełnoziarnisty to 25 procent +ryż łamany to 25 procent

czyli w karmie samego suchego ryżu jest 50 procent - ile tego ryżo jest w karmie procentowo jak on jest już ugotowany? 90 %? no bo chyba suchego ryżu nie dają do karmy

nie wiadomo ile jest miesa - i jakiego -ale jesli weźmiesz kawałek świeżego mięsa i go ugotujesz/wysuszysz -to ile procentowo tego miesa zostanie w karmie -jakaś 1/3 tego co było na poczatku, lub mniej

więc przyjmijmy bardzo optymistycznie , ze w 10 kg tej karmy jest 7 kg ryżu (ugotowanego)  + (być może) 1 kg jagnięciny (cokolwiek to znaczy) + niecałe 2 kg mięsa drobiowego (tez nie wiadomo jakiego)  + 30 dag hydrolizowanej wątróbki  (czyli tez nie wiadomo ile jest wątróbki bo hydrolizowanie to takie nawadnianie -hydrolizowany to znaczy rozbity przez wodę)  i jakiś tłuszcz  drobiowy

Nie ma tauryny w tej karmie - a ryż dodatkowo obniża poziom tauryny (nasila jej wydalanie z moczem). W przeciwieństwie do kotów, psy potrafią same syntetyzować taurynę z prekursorów (aminokwasów siarkowych) w ilości, która częściowo zaspokaja ich zapotrzebowanie. Pozostałą część muszą jednak pobierać z pokarmu.

 

dodatkowo są (nieokreślone)

Dodatki technologiczne:
przeciwutleniacze, konserwanty

 

 

Link to comment
Share on other sites

...i coraz więcej psów moich znajomych cierpi na problemy z przewodem pokarmowym. Pojawiła się kiedyś i zniknęła bez śladu informacja o skutkach dokarmiania suchą karmą szczeniąt (uszkodzenia ściany przełyku)- ciekawam, czy mama niemowlaka dałaby się przekonać, że chińskie zupki to jest to, co jej dziecko powinno jeść.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

od niedawna kupuję karmę animal island, na pewno te karmy są dostępne na allegro. Maja karmy mokre i przekąski z dużą zawartością mięsa. To nowa marka ale mojemu psiakowi bardzo te karmy smakują                                                        aga

Link to comment
Share on other sites

Dorosłe psy potrzebuję dużo porządnego jedzenia, tutaj uważam jak poprzednicy że należy pod uwagę brać karmy bez zbóż, które też powodują duże kłopoty trawienne i będą na bazie głównie mięsa z dodatkowymi suplementami. W takiej cenie bez problemów znajdziesz porządną karmę m.in Josera High Energy z łososiem, ma też L-karnitynę i taurynę dla układu sercowego. U Azora wszystko znika z miski :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Trudno znaleźć karmę która będzie miała dobry, krótki skład, wszelkie wartości odżywcze i wartościowe składniki w tym budżecie. Na pewno zastanowiłabym się nad tym czy jednak nie zainwestować więcej w porządne żywienie naszego pupila. Wypróbowaliśmy naprawdę dużo różnych karm, w tym również te szeroko rozreklamowane marketowe i muszę powiedzieć że one wszystkie są na nic. Po marketowych karmach pies się drapał, miał problemy żołądkowe. Miałam wrażenie że pies po zjedzeniu miał wyrzut energii ale za chwile był ospały i leniwy. Polecono nam Joserę Lachs&Kartoffel i nagle po wykluczeniu drobiu problemy minęły. Pies je ale nie ma spadku energii po zjedzeniu, nie rzuca się na jedzenie i widzę że ma się dobrze :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 6 months later...

21 zł za kg wychodzi Simpsons (losos ziemniaki) w paczce 12kg, Alpha Spirit The Only One Puppies (22zl/kg), obie na zooplusie. Jedne z niewielu dosc dobrych w tanszym przedziale cenowym, takie serio sensowne karmy to już bliżej 30 za kg (np Purizon 80/20, Wolfsblut, Eden Puppy)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...