Jump to content
Dogomania

Najlepsza karma dla psa do ok. 100 zł za 15 kg


dessiak

Recommended Posts

W szoku jestem że tak sfrustrowane jednostki jak [B]asco [/B]korzystają z Dogo... Po co? Żeby namieszać? Jest to trzeci wątek, na którym go widzę, i nic, tylko czepialstwo, zastraszanie i negowanie dosłownie wszystkiego! I to "dziecko drogie":roflt: Ten mentorski ton:evil_lol:... Ktoś tu chyba czuje się stary wiekiem albo ma kompleks niższości i próbuje się dowartościować...:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 9 months later...

Podepnę się pod ten temat. Móji pies ma rok i 2miesiące, do tej pory je TOTW, ale chciałam kupić jej jakąś nową karmę bo zaczyna już kręcić nosem przy misce... polecacie coś godnego uwagi ? Po Bricie ma mega kupy i gazy, a po Orijenie duuużo z niej wypada -idzie zbankrutować na woreczkach jesli wiecie co mam na myśli ;)

Link to comment
Share on other sites

Mylukier, masz jakiś limit cenowy?

 

Z tańszych:

- Alkee - rybne, je to teraz mój papiś, bardzo fajnie służy, tylko w porównaniu z totwem jest mniej zapachowa i przez to mniej apetyczna

- Markus-Muhle - zwykły albo w wersji z wołowiną, fajny skład i niska cena, tylko specyficzne granulki, bardzo twarde i duże

- Nutro choice - jedzona u nas była długo i z powodzeniem wersja z jagnięciną

 

Droższe:

- Acana - niektórzy narzekają na bąki, ale mojemu wersja jagnięcina-jabłko służy

 

Fajny skład, ale nie sprawdzałam na swoich piesach: Purizon, Simpsons Premium, Optimanova, Lukullus, Gosbi, Enova, 1st choice...

Link to comment
Share on other sites

Rybki na pewno są w alkee, purizonie (u mnie idzie jako smaki dla papisia bo duży nie chce ruszać :/), łososie w simpsonsie i optimanovie, a lukullus ma pstrąga z czymś.

 

No i jest jeszcze np. marp, fish4dogs, ale sporo kosztują.

Link to comment
Share on other sites

Gosbi z rybą i ryżem, Canagan z łososia, Oven Baked Tradytion z rybą bez zbóż, Renske łosoś, Propet z rybami i ostatnio moja faworytka Alpha Spirit z rybą, Marp i fish4dogs już wymieniono.

Osobiście wypróbowana Gosbi, Canagan i Alpha Spirit.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Fajny skład ma ten bosch z rybą i ziemniakami :D

 

Skład:
sproszkowane mięso drobiowe, jęczmień, kukurydza, mąka pszenna, pszenica, tłuszcz zwierzęcy, sproszkowana ryba (min. 5%), skrobia ziemniaczana (min. 5%)

 

Mylukier spróbuj z lukullusem - chyba nie ma psa, któremu by nie smakowała. U nas kup było tyle ile posiłków czyli 2 dziennie ;)

Link to comment
Share on other sites

moim lukollus nie podszedł,a mija się z celem dosmaczanie karmy,baczenie było takie po tej karmie(lukullus) że mogłam otwierać bioelektrownie.qpy lużne i mega cichnace.raczej dzięki.po boschu przynajmniej futro super i nie wybrzydzają-qpale tez się unormowały.wiem ze w" tytule "jest ryba i ziemniak i tego należałoby się spodziewac w składzie na miejscu 1 i 2.no ale....kupuje juz chyba n-ty worek tej karmy świadoma składu,ale wygląd psa i samopoczucie najwazniejsze

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

gryf80, dobrze, że chętnie jedzona i psy się na niej dobrze czują, ale jeżeli mojemu coś nie służy to wolę najpierw przetestować x innych karm o dobrym składzie, zanim przesiądę się na "badziewie". Bo na 99% znajdzie się karma, która nie jest drogą kukurydzą, a będzie się sprawdzała.

Link to comment
Share on other sites

Mylukier, masz jakiś limit cenowy?

 

Z tańszych:

- Alkee - rybne, je to teraz mój papiś, bardzo fajnie służy, tylko w porównaniu z totwem jest mniej zapachowa i przez to mniej apetyczna

- Markus-Muhle - zwykły albo w wersji z wołowiną, fajny skład i niska cena, tylko specyficzne granulki, bardzo twarde i duże

- Nutro choice - jedzona u nas była długo i z powodzeniem wersja z jagnięciną

 

Droższe:

- Acana - niektórzy narzekają na bąki, ale mojemu wersja jagnięcina-jabłko służy

 

Fajny skład, ale nie sprawdzałam na swoich piesach: Purizon, Simpsons Premium, Optimanova, Lukullus, Gosbi, Enova, 1st choice...

 

Czy ktoś z Was ma jeszcze doświadczenia z karmą Alkee ? zainteresowała mnie ta karma http://www.modze.boo.pl/index.php/shop-2/produkt/produkt/karma-dla-psow-doroslych-ras-malych/  czy rzeczywiście skład jest zgodny z tym deklarowanym na etykiecie ? o co chodzi z tym preparatem przeciwpleśniowym - nie jest on szkodliwy ? i czy przy stosowaniu dużej ilości ryb w karmie nie trzeba się martwić o wysokie ilości fosforu ?

 

Szukam karmy dla psa 13 letniego, cierpiącego na alergię na kurczaka, wydaje mi się że słabo znosi duże ilości zbóż w karmie. Do tej pory testowaliśmy TOTW, Markus - Muhle (wydaje mi się że granulki są za twarde dla mojego psa).

Zastanawiam się nad Lukullusem (spora zawartość włókna) , Opti Life z łosoś/jagnięcina, Greenwoods ryba/jagnięcina ale  średnio widzę płacenie po kilkanaście zł/kg karmy gdzie kilkanaście -20% stanowi ryż / ziemniak.

 

Alternatywnie chcę zrezygnować w ogóle z karmy suchej na rzecz dobrych jakościowo puszek (samo mięso + skł. mineralne) + gotowany ryż + warzywa + olej z łososia. Czy byłoby to dla psa zdrowsze, łatwiej strawne i przyswajalne ?

Link to comment
Share on other sites

kate 89, odezwij się do Angi z forum, ona zamawiała dokładnie tę karmę jakiś miesiąc temu, powinna już móc co nieco powiedzieć ;)

 

Mój starszy pies tej karmy w ogóle nie chciał ruszyć (dałam mu garść szczenięcej do powąchania). Skład ma fajny, ale też zawiera zboża.  U małego zdrowotnie i kupkowo wszystko ok, ale trochę mnie tym preparatem przeciwpleśniowym zmartwiłaś... No i mnie zdziwiło, że karma przyszła w mocno, naprawdę mocno perforowanym worku. No i drażni mnie, że nie ma nigdzie podanego dawkowania.

 

Lukullus ma takie granulki jak Markus, bardzo duże, twarde prostokąty, nie wiem czy starszemu psu takie coś podejdzie.

 

Jeżeli pies ma tendencję do dużych ilości kamienia nazębnego to zostałabym przy suchych, bo tak nie będzie miał czym ścierać.

Puszki na pewno wyszłyby Ci dużo drożej niż sucha, jeżeli chcesz zrezygnować z chrupek to polecałabym gotować, będzie taniej a spokojnie możesz takie ugotowane raz mięso poporcjować, pomrozić i masz obiadków na cały tydzień.

Link to comment
Share on other sites

 

Dzięki za odp.

Akurat mam dostęp do puszek super jakości, bo samo mięso, w atrakcyjnej cenie, więc przy mieszkaniu z ryżem, warzywami/owocami, cenowo nie byłoby tragedii. 

Z kamieniem do tej pory problemu nie było, ale byłabym w stanie sama psu zęby czyścić.

A jeśli Lukullus ma też takie twarde granulku jak Markus_muhle to odpada. Mój pies dosyć łapczywie je, większość połyka, więc trochę mnie to też martwiło przy stosowaniu tej karmy.

Chyba poczekam na jakąś promocję TOTW.

 

A co do dawkowania - nie jest ono podane na opakowaniu karmy ? z tego co wiem, wg rozporządzenia 767/2009 instrukcja prawidłowego stosowania jest obowiązkowa.

Link to comment
Share on other sites

Moja wetka ostatnio mnie wyśmiała jak jej powiedziałam, że myciem zębów walczę z kamieniem -_- Mówiła, że chyba 1 czy 2 dostępne na rynku pasty faktycznie działają (nie pamiętam jakie), resztę można w kosza wyrzucić i już lepiej dać kość do gryzienia ;)

Link to comment
Share on other sites

Mój dostaje mniej więcej raz na miesiąc surową kość do czyszczenia zębów (po kości dostaje lekkiego rozwolnienia), suchą karmę raczej połyka niż gryzie, a jak mu teraz obejrzałam zęby to kamienia nie ma. Jak na 13 letniego psa to zęby ma w super stanie. Nigdy czyszczone nie były.

U poprzedniego psa raz na jakiś czas sama kamień czyściłam takim narzędziem dentystycznym, sucha karma niewiele tu pomagała.

 

Generalnie bardzo zastanawiam się nad sensem kupowania suchej karmy. Poza wygodą. Wysoka temperatura na pewno mega obniża jakość składników, a Markus-Muhle tloczony niby na zimno ma twarde jak kamień granule nawet w wersji Senior.

 

Widzę na Fb że firma Alkee miała mieć jakieś nowe produkty. Ich strona sklepu online nie działa, ale może ruszą w ciągu najbliższych dni. Na ulotce prezentowanej na FB tej nowej linii jest już podane dawkowanie.

Link to comment
Share on other sites

Przy kamieniu dużo zależy od składu śliny psa (o ile mi wiadomo), więc to bardzo indywidualna kwestia.

Sucha karma zawsze będzie gorsza niż normalne mięso, ale tak jak piszesz - wygoda i oszczędność czasu, bo nie trzeba gotować ani bilansować dodatkami.

 

Będę musiała do nich zaglądnąć na fb.

Czemu sklep nie działa? :O Ja zamawiałam przez ten sklep z twojego linka i wszystko było ok.

Link to comment
Share on other sites

Na fb zapraszają na inną stronę niż ta, na której ja znalazłam ich karmę:

 

"Nowe produkty linii super premium HIPO oraz starter dla szczeniąt już do kupienia w naszym sklepie WWW.ALKEESHOP.PL" ale ona nie działa. Pewnie to kwestia czasu.

 

Poczekam aż będzia strona działać, może mi coś przypasuje, żeby awaryjnie tą karmę suchą mieć.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...