Jump to content
Dogomania

Najlepsza karma dla psa do ok. 100 zł za 15 kg


dessiak

Recommended Posts

Dziękuję wszystkim za odp. na moje pytanie. Niestety ukrywam, że jej nie znalazłam, no ale co tam. Enta dyskusja na ten sama topik trwa nadal. A kłóćcie się, choć tych wątków o tej samej tematyce jest już na pęczki. ;) Niech jeden udowadnia drugiem rację bo jego racja jest racniejsza niż racja tamtego. I skoro już tak polecacie tego TOTWa to powiem tak: na pewno nigdy go nie kupię - zbyt duża reklama. :eviltong:

Wybrałam karmę Eddy, którą p. Mateusz zaproponował mi na PW. Dziękuję bardzo. :loveu:

edit.
Dodam tylko, że po części zgadzam się z [b]LadyS[/b], a po części z [b]asco[/b]. Jednak [b]asco[/b] niestety, ale nie wmówisz mi, że wsiowe psy, które żrą Chapi i Pedigree są zdrowsze od tych co jedzą choćby posranego Royala. Bo te jedzące ten syf są najczęściej chore tylko, że nikt o tym nie wie, bo się tym nie interesuje! I to jest ten problem. A ja choć mieszkam na wsi to karmię psa Husse, warzywami, owocami i twarogiem z jajkiem i chodzę z nim do weta raz na dwa miesiące, bo o niego dbam i się nim interesuje. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olson']I skoro już tak polecacie tego TOTWa to powiem tak: na pewno nigdy go nie kupię - zbyt duża reklama. :eviltong:[/QUOTE]

A to dziwne, bo reklamy Boscha są na co trzecim katalogu wystawowym, z reklama TOTW nie spotkałam się nigdy.

Czy nie wpadłaś na pomysł, żeby psu zwyczajnie zafundować barf?
To jest najtańsze i najzdrowsze wyjście, tylko musielibyście w pracy mieć zamrażarkę.
Korpusy, ścinki, podroby, nabiał, trochę warzyw i owoców - to nie jest czaso ani pracochłonne a wychodzi taniej niż jakakolwiek karma sucha no i zdrowiej.

Link to comment
Share on other sites

Eddy - w miarę rozsądna karma.
Wychodzi natomiast cenowo identycznie jak Brit za którego tu mało co nie zostałam zlinczowana ;)
Nie jest to na pewno cena 100 zł za 30 kg, który to asco tak mi wyperswadował ;) No ale to tak na marginesie.

Link to comment
Share on other sites

[b]Aysel[/b], przepraszam Cię, ale zaczęłam właśnie powątpiewać w Twoje umiejętności czytania ze zrozumieniem.

Psy, dla których karmy szukałam to [b]nie są moje psy[/b]. To są psy, dla których mogę mieć pośredni wybór co do karmy. W grę wchodzi tylko susz.
Mój pies je aktualnie Husse, na BARFa ma raczej długie zęby.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']
To jest najtańsze i najzdrowsze wyjście, [B]tylko musielibyście w pracy mieć zamrażarkę[/B].
[/QUOTE]

Nie wiem kto nie umie czytać ze zrozumieniem ;)

[QUOTE]W grę wchodzi tylko susz[/QUOTE]
I wszystko jasne.

Po co obrażać kogoś i wmawiać, że nie potrafi czytać ze zrozumieniem.
...dogomania...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']Nie wiem kto nie umie czytać ze zrozumieniem ;)


I wszystko jasne.

Po co obrażać kogoś i wmawiać, że nie potrafi czytać ze zrozumieniem.
...dogomania...[/QUOTE] W tym wypadku nie ma wmawiania bo naprawde nie potrafisz.
Bylo konkretne pytanie - napisalas sie biedna i na nic nikomu sie to nie zdalo.
Mi sie juz nie chce odpisywac na Twoje glupoty bo nie rozumiesz o czym pisalismy ( 150 zl 30 kg).

Link to comment
Share on other sites

Brit = 99 zł / 15 kg
Eddy = 109 zł/16 kg.

Więc o jakiej cenie 150 zł/30 kg Ty mówisz?!
Może i wcześniej o tym mówiliście, ale koniec końców zupełnie inna karma została wybrana, o cenie identycznej do Brita którego uważasz za 'drogiego'.
Pojmujesz o co chodzi czy nie dociera?
Ciężko jest się przyznać do błędu i przyznać komuś rację, co... Oj, ciężko...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']Brit = 99 zł / 15 kg
Eddy = 109 zł/16 kg.

Więc o jakiej cenie 150 zł/30 kg Ty mówisz?!
Może i wcześniej o tym mówiliście, ale koniec końców zupełnie inna karma została wybrana, o cenie identycznej do Brita którego uważasz za 'drogiego'.
Pojmujesz o co chodzi czy nie dociera?
Ciężko jest się przyznać do błędu i przyznać komuś rację, co... Oj, ciężko...[/QUOTE]

Moze wyciagniesz z tego moral taki, ze nie bedziesz kolejnym razem pisala steku bzdur, ktore i tak zostana olane.
Twoj cudowny brit przegral.
Tobie mam racje przyznac?
Jezeli napiszesz, ze masz problemy z rozumieniem czytanego tekstu chetnie przyznam Ci racje.

Aha - napisz do producenta list z przeprosinami, ze nie udalo Ci sie wcisnac glupim gadaniem kolejnego worka jego karmy.

Edited by asco
Link to comment
Share on other sites

Sfrustrowany 'singiel' z Ciebie wyłazi jak cholera.

[QUOTE]Twoj cudowny brit przegral.[/QUOTE]
Ale tak w ogóle to o co Ci człowieku chodzi?
Jaki cudowny Brit?
Ty masz taki odruch bezwarunkowy negować wszystko co powie ktoś inny niż Ty?

[QUOTE]Tobie mam racje przyznac?
Jezeli napiszesz, ze masz problemy z rozumieniem czytanego tekstu chetnie przyznam Ci racje.[/QUOTE]

Problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu to masz Ty.
Ja mało tego, że rozumiem to wyciągam wnioski.

I jeszcze jedno - swoimi wywodami na temat zbawiennych właściwości surowego mięsa i karmy z biedronki podawanych razem (czy innego ekopeta) możesz komuś zrobić niezłe bubu. A może nie komuś ale jego psu.

Pojęcie zerowe na jakikolwiek temat jeśli chodzi o żywienie, ale wielkie ego, 100 postów na dogo i jestem ekspert jakich mało :D
Niesamowici są ludzie czasami.

A czy Ty jesteś w stanie przyznać mi rację wobec tych wykresów które parę stron temu Ci podałam?
I które nie są stworzone przeze mnie, przez koncern produkujący karmę czy przez cokolwiek innego, a przez naukowców.
No właśnie, skąd, niewygodne Tobie posty pomijasz i rozwijasz dalej swoją błędną i wręcz idiotyczną teorię, że zdrowy pies zwyczajnie wygląda zdrowo i długo żyje (ależ szkielety mojej babci wcale nie wyglądały na chore, oprcz tego, że były chude. A zyły po 15 lat! - z tego wniosek, że ziemniaki i pomyje są świetną karmą dla psa i psu to służy - błagaam.).

Nie chce mi się szczerze powiedziawszy więcej z Tobą dyskutować.
Jesteś niereformowalnym człowiekiem, który posiada magiczną zdolność kłócenia się ze wszystkim i wszystkimi by udowodnić swoje bzdurne teorie które obali każdy kto choć minimalnie siedzi w temacie.

Puknij się w łeb, przeczytaj to co napisałam i jeszcze raz puknij się w głowę.
Może coś do Ciebie dotrze, bo nie jest to stek bzdur, jak to pięknie nazwałeś, tylko fizjologia psa, czy Ci się to podoba czy nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']Sfrustrowany 'singiel' z Ciebie wyłazi jak cholera.


Ale tak w ogóle to o co Ci człowieku chodzi?
Jaki cudowny Brit?
Ty masz taki odruch bezwarunkowy negować wszystko co powie ktoś inny niż Ty?



Problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu to masz Ty.
Ja mało tego, że rozumiem to wyciągam wnioski.

I jeszcze jedno - swoimi wywodami na temat zbawiennych właściwości surowego mięsa i karmy z biedronki podawanych razem (czy innego ekopeta) możesz komuś zrobić niezłe bubu. A może nie komuś ale jego psu.

Pojęcie zerowe na jakikolwiek temat jeśli chodzi o żywienie, ale wielkie ego, 100 postów na dogo i jestem ekspert jakich mało :D
Niesamowici są ludzie czasami.

A czy Ty jesteś w stanie przyznać mi rację wobec tych wykresów które parę stron temu Ci podałam?
I które nie są stworzone przeze mnie, przez koncern produkujący karmę czy przez cokolwiek innego, a przez naukowców.
No właśnie, skąd, niewygodne Tobie posty pomijasz i rozwijasz dalej swoją błędną i wręcz idiotyczną teorię, że zdrowy pies zwyczajnie wygląda zdrowo i długo żyje (ależ szkielety mojej babci wcale nie wyglądały na chore, oprcz tego, że były chude. A zyły po 15 lat! - z tego wniosek, że ziemniaki i pomyje są świetną karmą dla psa i psu to służy - błagaam.).

Nie chce mi się szczerze powiedziawszy więcej z Tobą dyskutować.
Jesteś niereformowalnym człowiekiem, który posiada magiczną zdolność kłócenia się ze wszystkim i wszystkimi by udowodnić swoje bzdurne teorie które obali każdy kto choć minimalnie siedzi w temacie.

Puknij się w łeb, przeczytaj to co napisałam i jeszcze raz puknij się w głowę.
Może coś do Ciebie dotrze, bo nie jest to stek bzdur, jak to pięknie nazwałeś, tylko fizjologia psa, czy Ci się to podoba czy nie.[/QUOTE] A teraz po kolejnym wywodzie idz juz spac. Jutro tez jest dzien, bedziesz mogla sie dowartosciowac.
Mi nie chce sie juz znizac do twojego poziomu.
Potwierdzasz tylko teorie ( nie moja) o inteligencji wiekszosci panienek z kotami na smyczach.
Nie chce tutaj obrazic nikogo ale sama sobie taki obraz malujesz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asco']

Aha - napisz do producenta list z przeprosinami, ze nie udalo Ci sie wcisnac glupim gadaniem kolejnego worka jego karmy.[/QUOTE]

A to bardzo ciekawe, bo ja nie preferuję żadnej karmy specjalnie i zmieniam co jakiś czas.
TOTWem karmiłam malizny parę miesięcy temu, ale wróciłam do barfu. Acaną karmiłam doga przez jakieś 3 lata, teraz próbuję NDFC. Brit sprawdził się najlepiej u kundelka, też próbowałam zmieniać, ale na tej jest mu najlepiej.
Pomijam fakt, że psy nazywane przez Ciebie zabawkami karmię barfem, dużych nie przestawiłam nań tylko dlatego, ze nie mam gdzie wstawić dużej zamrażarki.

Nie mam układów z producentami, dystrybutorami czy kimkolwiek innym, nie mam czasu się w to bawić.
Ale nienawidzę ludzi którzy robią z siebie alfę i omegę a składów ni za cholerę nie umieją przeczytać, a jak ktoś im coś tłumaczy to twierdzą, że moje jest mojsze i idą w zaparte - spoko, rób sobie co chcesz, tylko nie doradzaj tego ludziom. Podobnie jest ze środowiskiem ludzi którzy w zaparte chwalą royala/eukanubę/inną megasławną karmę i negują inne karmy a składu samego royala/innej sławnej karmy NIGDY nie przeczytali.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asco']
Potwierdzasz tylko teorie ( nie moja) o inteligencji wiekszosci panienek z kotami na smyczach.
[/QUOTE]

Ładny mały kot na smyczy:
[IMG]http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/545859_466938783323484_1412683899_n.jpg[/IMG]

Taka dygresja.

Zapraszam na moją stronę, zapraszam na mojego facebooka, zapraszam do mnie do hodowli i sam stwierdzisz, czy jestem małointeligentną panienką, bo masz zerowe podstawy żeby tak twierdzić, ale do obrażania kogoś jesteś pierwszy. Ze mną to nie przejdzie.

A tak na marginesie.
Jedyną osobą która chce się tu dowartościować jesteś Ty ;)
Ja nie potrzebuję tego w zupełności, jestem spełnioną osobą, nie potrzebuję żeby na forum typu dogomania ludzie mnie kochali i ubóstwiali. Zwyczajnie nie lubię chamstwa, prostactwa i wybiórczości którą Ty idealnie prezentujesz swoją postawą od kiedy dane mi było z Tobą konwersować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']A to bardzo ciekawe, bo ja nie preferuję żadnej karmy specjalnie i zmieniam co jakiś czas.
TOTWem karmiłam malizny parę miesięcy temu, ale wróciłam do barfu. Acaną karmiłam doga przez jakieś 3 lata, teraz próbuję NDFC. Brit sprawdził się najlepiej u kundelka, też próbowałam zmieniać, ale na tej jest mu najlepiej.
Pomijam fakt, że psy nazywane przez Ciebie zabawkami karmię barfem, dużych nie przestawiłam nań tylko dlatego, ze nie mam gdzie wstawić dużej zamrażarki.

Nie mam układów z producentami, dystrybutorami czy kimkolwiek innym, nie mam czasu się w to bawić.
Ale nienawidzę ludzi którzy robią z siebie alfę i omegę a składów ni za cholerę nie umieją przeczytać, a jak ktoś im coś tłumaczy to twierdzą, że moje jest mojsze i idą w zaparte - spoko, rób sobie co chcesz, tylko nie doradzaj tego ludziom. Podobnie jest ze środowiskiem ludzi którzy w zaparte chwalą royala/eukanubę/inną megasławną karmę i negują inne karmy a składu samego royala/innej sławnej karmy NIGDY nie przeczytali.[/QUOTE]
Dziecko drogie - ja ci ostatnio raz powtorze : bylo zalozenie 150 zl/30kg. podalem karme w tym zalozeniu. A ty potrafisz jedynie wszedzie napisac, niezaleznie od zalozen, ze brit itp.
Naprawde nie chce mi sie z toba rozmawiac.
Przykto mi, ze nie masz gdzie wstawic zamrazarki - nie powinnas miec psow w takim razie.
nie potrafilas odpowiedziec na pytanie - nie podalas zadne karmy w ramach zalozenia.
Mama cie kocha - idz wiec do mamy i przestan udawac, ze jestes osoba inteligentna.

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze primo - nie zyczę sobie rozmawiania per dziecko, gdyż dzieckiem nie jestem, jestem osobą dorosłą i nie życzę sobie takich docinków.
Po drugie secundo - po co mieszasz moją mamę to niezbyt wiem, ale gratuluję argumentu, poziom wysoki, że szok :D

[quote name='asco']
Przykto mi, ze nie masz gdzie wstawic zamrazarki - nie powinnas miec psow w takim razie.
.[/QUOTE]


Buahaha.
Zamrażarka z barfem dla doga musiałaby mieć wielkość piwnicy.
Przykro mi ale to mnie tak rozwaliło, że chyba nie jestem już w stanie rozmawiać hahaha ;p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asco']bylo zalozenie 150 zl/30kg. podalem karme w tym zalozeniu. [/QUOTE]
Założenie być może i takie było, ale wyszła cena jaka wyszła, więc po kiego, za przeproszeniem, ptaszka iść w zaparte?
Ogarnij się!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']Założenie być może i takie było, ale wyszła cena jaka wyszła, więc po kiego, za przeproszeniem, ptaszka iść w zaparte?
Ogarnij się![/QUOTE] czytajmy wiec ze zrozumieniem i skoro ktos kto zna temat chce karme dla psow w pracy 150/30 - uzywaj mozgu zanim w ciemno polecisz brita itp.

Link to comment
Share on other sites

Polecałam brita bo za 30 kg wychodzi 180 zł.
To cena tylko o 30 zł większa od zakładanych 150 zł (kiedyś brit kosztował 157 zł/30 kg - wszystkie karmy poszły w górę ze względu na zmiany odnośnie cen transportu karm)
Poleciłam tą karmę bo ją WYPRÓBOWAŁAM, ja nie polecam karm których moje psy nie jadły i których na oczy nie widziałam.
Ot co, więc jak widzisz Twoje wspaniałomyślne przypuszczenia nie potwierdziły się i używam mózgu :multi:

Edited by Aysel
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']Polecałam brita bo za 30 kg wychodzi 180 zł.
To cena tylko o 30 zł większa od zakładanych 150 zł (kiedyś brit kosztował 157 zł/30 kg - wszystkie karmy poszły w górę ze względu na zmiany odnośnie cen transportu karm)
Poleciłam tą karmę bo ją WYPRÓBOWAŁAM, ja nie polecam karm których moje psy nie jadły i których na oczy nie widziałam.
Ot co, więc jak widzisz Twoje wspaniałomyślne przypuszczenia nie potwierdziły się i używam mózgu :multi:[/QUOTE] Natomiast krytykujesz karmy, ktorych nie probowalas. Zycze aby ktos kiedys docenil Twoje bezcelowe gadanie o niczym.
Moze w koncu poczujesz sie spelniona i potrzebna komukolwiek.
Koncze rozmowe - spij dobrze specjalistko od wszystkiego ;)

Link to comment
Share on other sites

Karmy o których mówisz to zboże i kukurydza.
Pies to mięsożerca, typowy drapieżnik którego przewód pokarmowy nie różni się od wilczego.
Więc wybacz, ale nawet bez próbowania karmy która ma na 2 czy 3 pierwszych miejscach zboża każdy laik, który wychodzi z założenia, że pies jest mięsożerny będzie wiedział, że ta karma jest zła. Tu nic nie trzeba próbować, mięsożerca zwyczajnie nie powinien mieć białka pochodzenia roślinnego jako coś głównego. Ale tego się jak widać jeszcze nie dowiedziałeś... Składy są po to, żeby je czytać, nie po to żeby coś było na opakowaniu.

Samozwańczy specjalista doktor habilitowany żywienia asco poczuł się niedowartościowany.
Przykro mi, ale nie musisz wciskać innym, że czują się tak samo, ja się czuję świetnie, a ludzie doceniają moje gadanie NA TEMAT (co mi nie jest w zupełności potrzebne, bo nie po to tu siedzę, żeby się dowartościować), co może Cię dziwi, nie wiem.
Bez komentarza...

Ja również kończę rozmowę, bo poziom z Twojej strony staje się coraz niższy i przepraszam, ale jeśli schodzisz na temat moich rodziców to świadczy to wyłącznie o Tobie.

Link to comment
Share on other sites

asco tak patrze czytam i nie wierzę..ty się nadajesz pod jakieś leczenie psychiatryczne...no wpierasz na siłę wszystkim swoje racje..widzisz że wszystkich denerwujesz, że nikt nie chce czytać co piszesz, że jesteś sam jeden a przeciwko tobie 20 innych ale i tak będziesz się zapierał..no jak moja babcia normalnie..chłopie odpuść bo ci żyłka w du..pęknie... śmieszysz mnie normalnie na potęgę...karm jak chcesz, czym chcesz nikt ci nie broni tylko nie udawadniaj wszystkim że jesteś najsuperaśniejszym facetem na ziemi i we wszechświecie bo tak nie jest..karma wybrana więc myśle że nie ma się juz o co kłócić..

Olson...o eddym ci pisałam ;) ja mam go jako przerywnik jak widzę że agil nudzi moją...bo u niej jeden smak przez dłuższy czas jakoś nie podchodzi :) ja jestem zadowolona...

Edited by dorka1403
Link to comment
Share on other sites

To 10 letni Cezar rasy kundelek bury, którego dawno temu 'kupiliśmy' jako doga niemieckiego. Nawet uszy mial ciachniete nie wiem po co :p
Najukochanszy i najmadrzejszy pies na świecie :)
Przy dogu to on raczej nie stał, no ale każdy popełnia kiedyś błąd dając się nabic w butelkę :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Uwielbiam "argumenty" z braku argumentów typu "dziecko drogie", spławianie z klasą trzylatka w stylu "idź spać" i upieranie się przy swoim. Przydała by się tu przebieżka jakiegoś moda, zeby bełkot wykasować.
Aysel, piękne masz zabaweczki na "smyczy wielkości kota" :) (chciała bym zobaczyć smycz wielkosci kota tak swoją drogą, widać asco takie widuje lub stosuje nową miarę, nie wiem tylko, liczone według dachowca, czy jakiego kota?)
Co do karmy - używamy na moje kundelki Josery, wychodzi ca 160 zł za 15 kg mniej więcej. Moje psy są na niej półtora roku, moze nie jest wybitna, ale są w bardzo dobrej kondycji, a jeden ma już prawie 13 lat i oba po przejściach. Nie jestem pewna, czy nie ma też wersji tańszej, może w którymś sklepie internetowym jest tańsza, ja kupuję w zooplusie. Wiem, powinno być do 100 zł, ale można poszukać ewentualnie. A nuż ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...