Jump to content
Dogomania

Świat według pinczerów


BlackDream

Recommended Posts

Ja chwilami też rozmyślam jak Nico zachowywałby się przy drugim psie w domu. Przykładowo na spacerach często bywało tak, że o wiele lepiej pracował, gdy był ten drugi pies. Aczkolwiek zdarzało mu się też, że jeśli drugi czworonóg pracował z nim w tym samym czasie to nieco się rozpraszał. ;) Na ten moment jest jedynakiem i taki stan rzeczy zapewne utrzyma się jeszcze długo, długo.

 

Ale Cleo malutka się wydaje! :P Młody nad morzem był raz, miał wtedy bodajże 3 miesiące i plaża była dla niego rajem. Tyyyle piachu! Fale nieco go przerażały, sam do wody wszedł chyba raz, ale akurat przyszła fala nieco większa od niego i go delikatnie nakryła. Jemu się to oczywiście bardzo nie spodobało, bo jak to tak ta wredna woda może?! :D Tak to co roku jeździmy też nad jezioro i większych problemów z dostaniem go do wody nie ma. Dopóki ma grunt to sam chętnie w wodzie jest, jak już gruntu nie czuje to zaczyna 'nieco' panikować, więc rozmyślam nad zakupem kapoku, żeby ciapę nauczyć porządnie pływać. :)

Link to comment
Share on other sites

Przy TŻ moim wszystko jest malutkie :D ;) Cleo jest trochę większa od Viki, ma około 29 cm.

Mi tez czasem kapok przez myśl przechodzi, bo chociaż Cleo pływa bardzo ładnie, to trochę się boi. Może pewniej by się poczuła. Podobnie jak Nico może się moczyć dopóki sięga dna łapami, a popłynie tylko jeśli piłkę trzeba ratować :P Chociaż w tym często Viki ją wyręcza, ona z kolei lubi sobie popływać :)

Link to comment
Share on other sites

Erykowa dzięki :) Tak, Cleo znaczną część życia spędza w powietrzu :D

 

Daria&Iga, jest zdjęcie. Fantastyczne są! Możesz zdradzić z jakiej/jakich hodowli? Pytam z czystej ciekawości, po prostu jestem pinczeromaniakiem :P I jak mają dziewczynki na imię?

 

Mam dzisiaj resztę zdjęć z wakacji. Garstkę tylko, bo w sumie nie ma nic ciekawego.

 

019_zpssprk4bxb.jpg

 

026_zpsghydsti4.jpg

 

160_zpsy4tk6wyl.jpg

 

Kopanie jest zaraźliwe

168_zpsdgtpeghn.jpg

 

170_zpsx68ng0b7.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Przyszłam trochę odkurzyć, ponieważ wreszcie coś się nam w życiu ruszyło. Wczoraj zaliczyłyśmy z Cleo pierwszy trening agility z Paulą Gumińską :) Poszła całkiem fajnie, chociaż Cleo się trochę rozpraszała (głównie jakimś żarciem znalezionym pod płotem). W sumie to byłam nieco zdziwiona, bo już od dawna nie zdarza jej się odbiec ode mnie kiedy coś robimy, ale wybaczam, bo to jednak zupełnie nowa sytuacja, nowe ćwiczenia, nowi ludzie i nowe psy. Do tego biedna była przekonana, że jedziemy do weta :P I jeszcze zimno + deszcz. Ale ogólnie chętnie wykonywała ćwiczenia :)

Link to comment
Share on other sites

Świeżych nie mam, bo całą zimę pogoda była zbyt obrzydliwa, żeby chciało mi się targać ze sobą aparat. Przez ten krótki okres kiedy był śnieg i było ładnie Cleo leczyła zapalenie pęcherza :P Mam sporo nieświeżych lecz niewstawianych tu jeszcze, jednak wstawiać ich nie będę, bo w weekend prawdopodobnie coś napstrykam.

Na razie dam takie tam cztery portrety

 

Baron (TZ mówi na niego "pies ze śmietnika" :P)

 091.JPG.7b92b649357a64d9c06025253676561e

 

Cleo

093.JPG.e72bb88f8d3429dc47abed04ab30ca8e

 

Viki

094.JPG.9c089e91f1c739a94104dc4b94b23850

 

Kaja

095.JPG.58a1c7acb0f6bcf01549c1236b43f096

 

Brakuje Trojki, ale nie było jej wtedy z nami na spacerze.

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...