Jump to content
Dogomania

! Istnieje tańszy zamiennik VETMEDINU i nazywa się CARDISURE !


supergirl008

Recommended Posts

Hej wszystkim z problemami sercowymi!

Nie wiem czy wiecie (nie mam jak sprawdzić bo nie działa mi wyszukiwarka na dogomani) ale istnieje tańszy zamiennik Vetmedinu i nazywa się Cardisure. To jest dokładnie ta sama substancja czynna czyli pimobendan. To chyba jest nowość na polskim rynku (w Angli jest już chwilę). Lek istnieje w dawkach takich jak Vetmedin czyli 1,25mg; 2,5mg; 5,0mg i 10,0mg (takiej dawki chyba Vetmedin nie ma). U mojego weterynarza 1 tabletka 5mg kosztuje 2,20zł. Tabletki są w formie tabletek;) a nie kapsułek. Tabletka 5mg najbardziej się opłaca cenowo a ponieważ ma podziałkę (wygląda jak czterolistna koniczyna) to łatwo ją połamać/podzielić na opcję po 2,5mg lub 1,25mg (mam nadzieje, że w miarę jasno to opisałam). Ja na razie mam miesięczny zapas Vetmedinu ale jak mi się skończy to przejdę na Cardisure bo wychodzi taniej. Dla przykładu tabletka 1,25mg wychodzi 55groszy a tabletka 2,5mg wychodzi 1,10zł. (w opcji z łamaniem/dzieleniem tabletki 5mg)-to jest najkorzystniejszy wariant ale tabletki naprawdę bardzo łatwo i dokładnie można podzielić i tabletka jest smakowa (producent zastosował tą gotową podziałkę na tabletkach 5mg). Aha oczywiście nie mam żadnego interesu w reklamowaniu Cardisure-sama na razie stosuje Vetmedin. Napisałam ten post ponieważ wiem jak drogi jest Vetmedin (głównie dlatego że do tej pory nie miał w Polsce konkurencji). Widzę też wiele postów osób, których nie stać na leczenie Vetmedinem a pimobendan (substancja czynna) jest rewelacyjna w leczeniu serducha-u mnie sprawdziła się super! Pozdrawiam serduchowe psy i ich zatroskanych właścicieli!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zgadza się, mój pies również od kilku dni przyjmuje Cardisure, głównie ze względu na to że da się je podzielić na dawki 1,25 mg. Weterynarz ostatnio zamienił mi Vetmedin na Cardisure bez żadnej dopłaty, czyli mam go w cenie 1,60 zł za 2,5 mg. Teraz niestety mój pies cierpi na niewydolność nerek i nawet nie wiem czy zdążymy zużyć ostatni blister... :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[B]Bardzo dziękujemy za podpowiedź.[/B] Będę konsultować tą wiadomość z lekarzem.
Jestem w wyjątkowej sytuacji - mój chory piesek [B]to 4 - ro letnia bernardynka[/B] z kardiomiopatią rozstrzeniową. Mamy cudownego weterynarza, ale Vetmedin dla mojej suni to jedyny sposób na przeżycie.
Niestety jest to [B]dawka 6 -ściu kapsułek dziennie![/B]
Łatwo policzyć, ile kosztuje życie mojej Afry...:(
Trzy tygodnie temu dowiedzieliśmy się, że jest ciężko chora. Natychmiast po diagnozie podjęliśmy agresywne leczenie.
Afra jest bardzo, bardzo słaba ale dzielna, pogodna i pełna wiary w możliwości człowieka. Walczy z całych sił... Czy los da jej jeszcze szansę...
Rok temu - 26 maja odszedł nasz jamnik. Miał 14 lat i wadę serca. Żył 8 lat od momentu diagnozy. A teraz wiadomość, że Afra też ma chore serce ... może jest dla niej nadzieja...?
Trzymajcie za nas kciuki...[IMG]http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/173643_100001159370304_1842244569_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam.Mam suczkę ktora bardzo dobrze czuje sie po Vetmedinie,natomiast gdy zmienilam na Cardisure to zaslabnięcia wrocily- tak jakby w ogóle nie reagowala na lekarstwo.Wrócilam do podawania Vetmedinu.Czy jest ktoś kto ma podobne doświadczenie?

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

[quote name='gryf80']nie kazdy oranizm jest taki sam,jest masa leków (przewaznie zaczerpnietych z" ludzkiej "apteki)działajacych podobnie zapytaj weta[/QUOTE]

No mam eksperymentowac do jutra i dać wetowi znać. Weterynarz właśnie nie chciał nic z ludzkich przepisac od poczatku :roll:
ps. jakie są skutki uboczne obu leków? Niestety nie mam ulotki, dostałam kilka tabletek od weterynarza :/

Edited by pienikoira
Link to comment
Share on other sites

[quote name='pienikoira']No mam eksperymentowac do jutra i dać wetowi znać. Weterynarz właśnie nie chciał nic z ludzkich przepisac od poczatku :roll:
ps. jakie są skutki uboczne obu leków? Niestety nie mam ulotki, dostałam kilka tabletek od weterynarza :/[/QUOTE]

Tutaj masz ulotke informacyjną Vetmedinu
[URL="http://www.boehringer-ingelheim.pl/content/dam/internet/opu/pl_PL/documents/Animal%20Health/ULOTKA%20INFORMACYJNA%20vetmedin%205%20mg.pdf"]http://www.boehringer-ingelheim.pl/content/dam/internet/opu/pl_PL/documents/Animal%20Health/ULOTKA%20INFORMACYJNA%20vetmedin%205%20mg.pdf[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kyu']Tutaj masz ulotke informacyjną Vetmedinu
[URL]http://www.boehringer-ingelheim.pl/content/dam/internet/opu/pl_PL/documents/Animal Health/ULOTKA INFORMACYJNA vetmedin 5 mg.pdf[/URL][/QUOTE]

dzięki!

wet zaproonował zmniejsze nie dawki z 1/4 na 1/8. Dałam 1/12 i pies powoli zaczął jeść.
Chyba to jakiś ewenement, że stracił apetyt po obydwóch lekach :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kyu']Tutaj masz ulotke informacyjną Vetmedinu
[URL]http://www.boehringer-ingelheim.pl/content/dam/internet/opu/pl_PL/documents/Animal Health/ULOTKA INFORMACYJNA vetmedin 5 mg.pdf[/URL][/QUOTE]

dzięki!

wet zaprponował zmniejsze nie dawki z 1/4 na 1/8. Dałam 1/12 i pies powoli zaczął jeść.
Chyba to jakiś ewenement, że stracił apetyt po obydwóch lekach :/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...