Jump to content
Dogomania

Łupież u psa


Daria1690

Recommended Posts

raczej spotykałam się z wyłysieniami skórnymi przy alergiach pokarmowych.

Łupież jest efektem wielu czynników- np.suchej karmy, suchego powietrza, zaburzeń skóry...

Spróbuj psa wykąpać w nizoralu(ludzki szampon), w 90% przypadków działa, a jeśli nie lepiej udaj się do weta z psem.
Sposób z nizoralem podrzucił mi nasz weterynarz, mieliśmy wtedy psa z ogromnym łupieżem(aż okropnie to wyglądało) i okazało się że łupież jest jedynie wynikiem zaburzeń skóry, po kilku kąpielach przeszło bezpowrotnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 7 months later...
  • 1 month later...

Łupież u psa jest spotykany dosyć często i może on być objawem wielu chorób skóry. Wszystko zależy od tego czy nasz pies się wydrapuje i w jakich miejscach mogą pojawić się zmiany skórne.
Najczęściej właściciel pieska zauważa małe białe płatki na grzbiecie psa. Sierść jest matowa, może wypadać. Nierzadko skóra jest zaczerwieniona, szczególnie w miejscach wrażliwych jak pachwiny i brzuch.
Jeśli zauważymy takie objawy, to warto skonsultować to z lekarzem, ponieważ może to być niebezpieczne zarówna dla naszego pupila, jak i dla nas samych.
Choroby mogące powodować łupież u psa to:

[LIST]
[*]APZS czyli alergiczne pchle zapalenie skóry
[*]nadwrażliwość na alergeny w środowisku
[*]nietolerancja pokarmowa
[*]obecność pasożytów skóry jak cheyletiella czy świerzbowce
[*]dermatofity czyli grzybica skóry
[*]zaburzona równowaga hormonalna, szczególnie niektóre choroby jak niedoczynność kory nadnerczy, niedoczynność tarczycy,
[*]nadmierna aktywność gruczołu fiołkowego znajdującego się na nasadzie ogona,(pozostałość po wilczych przodkach)
[*]bakteryjne zapalenie skóry
[*]zła dieta u psa
[/LIST]

Edited by qca
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

mam 3 miesięczne szczenie które jest z nami od 11 dni,w poprzednim domu karmione było w 3/4 chlebem w mleku i 1/4 chapi i ma łupież Domyślam się ,że od takiej super diety, ale tu mam pytanko jeśli karmiona będzie lepiej to jak długo ten łupież będzie się utrzymywał,to upierdliwe jak u ludzi może być? W niedzielę była kąpana szamponem ziołowym dla szczeniąt ,kiedy taką kąpiel powtórzyć?A może kapać w tym nizoralu?

Link to comment
Share on other sites

nigdy nie miałam doczynienia z łupieżem ale jak narazie zaczęła lepiej jeść + tran i favitol i znikły zacieki przy oczkach,po drugiej kąpieli ziołowej prawie nie ma łupieżu no i przestała być matowa więc faktycznie łupież wychodzi ,że był od złej diety.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...