Jump to content
Dogomania

CANIS e CACTUS


stzw

Recommended Posts

Uwaga, powstało OGÓLNOPOLSKIE NIEZALEŻNE STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW I HODOWCÓW PSÓW I KOTÓW RASOWYCH "CANIS E CATUS
To przykrywka dla pseudochodowli - pojawiają się ogłoszenia, że pies/psy posiadają metrykę/rodowód wydany przez to Stowarzyszenie. Żeby lepiej brzmiało podany jest nr KRS Stowarzyszenia. Gdzie jeszcze można to nagłośnić?

Link to comment
Share on other sites

OGÓLNOPOLSKIE NIEZALEŻNE STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW I HODOWCÓW PSÓW I KOTÓW RASOWYCH "CANIS e CATUS"
Jest całkowicie legalnie zarejestrowanym stowarzyszeniem.
Link do : [URL="http://www.imsig.pl/pozycja/2012/62/KRS/39254,OG%C3%93LNOPOLSKIE_NIEZALE%C5%BBNE_STOWARZYSZENIE_MI%C5%81O%C5%9ANIK%C3%93W_I_HODOWC%C3%93W_PS%C3%93W_I_KOT%C3%93W_RASOWYCH_%22CANIS_E_CATUS%22"]Internetowego Monitora Sądowego i Gospodarczego [/URL]
Link do : [URL="http://www.krs-online.com.pl/ogolnopolskie-niezalezne-stowarzyszenie-krs-734701.html"]Krajowego Rejestru Sądowego[/URL]
Link do :[URL="http://www.infoveriti.pl/firma/414047/ogolnopolskie-niezalezne-stowarzyszenie-milosnikow-i-hodowcow-psow-i-kotow-rasowych-canis-e-catus/czestochowa/limanowskiego/"] Global Information Network [/URL]
Następnym razem proszę sie zastanowić co sie pisze. Zgłaszam autora tematu do administratora forum.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, ale nie ma prawa wydawania rodowodów oraz metryk - to jest zastrzeżone dla Polskiego Związku Kynologicznego lub innej organizacji uznanej przez FCI. Ogłaszane psy, które mają "rodowód" wydany przez Canis e Cactus są psami nierasowymi a więc w świetle prawa handel nimi jest nielegalny.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Oczywiście, ale nie ma prawa wydawania rodowodów oraz metryk - to jest zastrzeżone dla Polskiego Związku Kynologicznego lub innej organizacji uznanej przez FCI. Ogłaszane psy, które mają "rodowód" wydany przez Canis e Cactus są psami nierasowymi a więc w świetle prawa handel nimi jest nielegalny.[/QUOTE]
Może warto najpierw zapoznać się z przepisami a potem ferować wyroki
[QUOTE]...FCI nie jest jedyną organizacją na świecie, która ma prawo wystawiać rodowody. naprawdę. zkwp tym bardziej.
[/QUOTE]
To prawda
Chociaż trzeba się najpierw dobrze zastanowić z ktorej organizacji i z jakim rodowodem kupuje się psa ,bo potem jest płacz czasami.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście że powstało STOWARZYSZENIE. hmm czy ja wiem czy dla pseudochodowli ?? Te niby pseudochodowle jak wy to nazywacie dają lepsze warunki tym psom niż hodowcy co za zarejestrowani w Związku [COLOR=#000000]Kynologicznym.A dodawany numer KRS nie jest żeby lepiej brzmiał tylko to jest wymógł o podanie numeru KRS w ogłoszeniu. Kogo teraz stać na to żeby kupić dziecku psa za 3tys zł i chwalić się ze ma rodowód jak ten rodowód tylko leży.A po drugie Stowarzyszenie nie podstawia innych kupionych szczeniaków pod sukę żeby zarobić.Sama mam hodowle w Łodzi i byłam na paru wystawach to jest koszmar jakie psy tam są. Wam zarejestrowanym w PZK nie chodzi o dobro psów tylko wyłącznie o kasę tak naprawdę. Byli u mnie dwa rasy na kontroli i za głowę się złapali w jakich warunkach trzymam psy CYTUJE " To takich warunków nawet hodowcy nie mają co są zarejestrowani w PZK" tak mi powiedzieli na kontroli więc coś to oznacza nie uważacie ??? Tu chodzi o dobro psa a nie o pieniądze.... A skąd są psy bez rodowodu ??? Powiem Kiedyś było że trzy pierwsze szczeniaki dostawały rodowód w PZK a resztę sprzedawano bez rodowodu. Więc nie wiem w czym problem komuś jak będzie zależało na wystawach to sobie kupi psa za 3 tys a komu nie to kupi sobie za tysiąc poco dawać 2 tyś za rodowód który będzie leżał w szafce. Sami kupujecie bez rodowodu i podstawiacie pod sukę z rodowodem żeby zarobić na tym i potem są efekty jakie psy są na wystawach. Pozdrawiam [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

[quote name='nie wasz interes'][COLOR=#000000] Sami kupujecie bez rodowodu i podstawiacie pod sukę z rodowodem żeby zarobić na tym i potem są efekty jakie psy są na wystawach. Pozdrawiam [/COLOR][/QUOTE]

Poproszę o [B]konkretne[/B] przykłady takich praktyk. Kto, gdzie, kiedy podstawiał, bo takie ogólniki, że "sami kupujecie bez rodowodu i podstawiacie pod sukę z rodowodem żeby zarobić" to po prostu pomówienia. To po pierwsze.
Po drugie: Co to jest PZK?
Do krytykowania to jesteś pierwsza, a nie znasz nawet poprawnej nazwy organizacji, której członków oczerniasz i oskarżasz. Masz jakiekolwiek dowody na poparcie swoich słów?

Edited by Lotty
Link to comment
Share on other sites

A jakie ma znaczenie nazwa mniej lub bardziej poprawna? Jeżeli oglądam ogłoszenia z wczoraj a na nich są śliczne szczeniaki na tle zielonej trawy i drzew z pięknymi liśćmi to znaczy, że psy ze zdjęcia są właśnie psami przeznaczonymi do adopcji? Kto ma się na to nabrać?
To nie sztuka stworzyć psu "super" warunki z debilnymi różowymi poduszeczkami. Sztuką jest wykonanie wszystkich badań które wykluczałyby z takiej 'hodowli"??? psy chore, sztuką jest nierozmnażanie dla pieniędzy suki w czasie każdej cieczki.
Nigdy nie miałam psa rasowego i mieć nie będę. Natomiast dziwi mnie, że organizacje, które powstały parę dni wcześniej są w stanie prowadzić księgę rodowodów do któregoś pokolenia wstecz i nadawać czterocyfrowy nr...

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

[quote name='stzw']No i jeszcze jedno - jeżeli kogoś nie stać na kupno dziecku psa za 3 tyś to niech nie bierze nawet zwykłego kundla. Bo na leczenie i karmienie jakiegokolwiek psa go nie stać. No, może pluszowego...[/QUOTE]

Tym razem przesadzasz. Przede wszystkim [B]żadnego[/B] psa nie kupuje się dziecku, bo to nie ono będzie go wychowywać i ponosić za niego odpowiedzialność.Jeśli pies ma być kupiony/ przygarnięty itp. to tylko po uzgodnieniu tego z całą rodziną.

Link to comment
Share on other sites

Mój wpis dotyczył postu #6 tego wątku.
Cytat: "[COLOR=#000000]Kogo teraz stać na to żeby kupić dziecku psa za 3tys zł i chwalić się ze ma rodowód"[/COLOR]
To zdanie osoby, która popiera tworzenie organizacji "wydających" rodowody dla swoich psów. Albo nie swoich, za odpłatnością :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='4word']OGÓLNOPOLSKIE NIEZALEŻNE STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW I HODOWCÓW PSÓW I KOTÓW RASOWYCH "CANIS e CATUS"
Jest całkowicie legalnie zarejestrowanym stowarzyszeniem.
Link do : [URL="http://www.imsig.pl/pozycja/2012/62/KRS/39254,OGÓLNOPOLSKIE_NIEZALEŻNE_STOWARZYSZENIE_MIŁOŚNIKÓW_I_HODOWCÓW_PSÓW_I_KOTÓW_RASOWYCH_"]Internetowego Monitora Sądowego i Gospodarczego [/URL]
Link do : [URL="http://www.krs-online.com.pl/ogolnopolskie-niezalezne-stowarzyszenie-krs-734701.html"]Krajowego Rejestru Sądowego[/URL]
Link do :[URL="http://www.infoveriti.pl/firma/414047/ogolnopolskie-niezalezne-stowarzyszenie-milosnikow-i-hodowcow-psow-i-kotow-rasowych-canis-e-catus/czestochowa/limanowskiego/"] Global Information Network [/URL]
Następnym razem proszę sie zastanowić co sie pisze. [/QUOTE]
PROSZĘ sobie poczytać. A po drugie nie wydajemy rodowodów tylko metryczki a jest to wielka różnica. A rodzice są wpisani do księgo wstępnej i koniec. Piszcie co chcecie nie zlikwidujecie STOWARZYSZEŃ.

Link to comment
Share on other sites

A co do gadania nikt nie skomentował to że napisałam że jak dzwonisz po rodowodowego to pytają czy na wystawę czy na kolanka :) coś w tym jest prawda ?:) wiec sami burdel robicie a potem płaczecie. U mnie wychodzą szczeniaki z opisem od weterynarza nie sztuka sprzedać chorego psa. A wy macie dowody jakieś że psy są nie razowe ?? Porównać można sobie pies za 3 tysiące a za tysiąc który jest naprawdę mini.

Link to comment
Share on other sites

Jak się cieszyliście jak weszła ta ustawa ??? Że w końcu będziecie zarabiać pieniądze ile jest forum o tym.A jak powstają STOWARZYSZENIA to pretensje. Stowarzyszenia będą powstawać jeden za drugim i nic z tym nie zrobicie ja już wiem że w Warszawie i okolic powstają 3 STOWARZYSZENIA :) Ile teraz jest gadania w TV czy na necie że schroniska zapełnione. Weszła ustawa ci naprawdę psełdochodowy poddawali psy bez serca. A ja nie dopuszczam suki co cieczkę chociaż ma dwa razy cieczkę do roku dopuszczam ją raz do roku nawet w każdym statucie jest że suka może mieć raz do roku szczeniaki wiec nie wiem kto opowiada że cieczka za cieczka są dopuszczane dla pieniędzy..

Link to comment
Share on other sites

Ależ oczywiście nie przewiduję likwidacji stowarzyszeń i innych tego typu organizacji. Skoro w świetle prawa można legalnie zarabiać na zwierzętach bez ponoszenia większych kosztów to trzeba by być idiotą, żeby nie zalegalizować tego typu działalności :-))
Wyżej wymienione stowarzyszenie powstało [B]2012-03-13[/B] czyli dwa tygodnie przed założeniem tego wątku:
[url]http://www.krs-online.com.pl/ogolnopolskie-niezalezne-stowarzyszenie-krs-734701.html[/url]
Zdążyło już "wyprodukować" szczeniaki z własnej hodowli????

Link to comment
Share on other sites

Pod nr tel. [B]606146788 [/B]mamy pieski rodowodowe ze związku zhpr z hodowli Ragmal. Miły Pan oferuje:
- yorki
- shih tzu
- yorki biewer
- maltańczyki.
Rozumiem, że "zhpr" (oczywiście zarejestrowany i legalny) nadzoruje działania tej osoby?

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

[quote name='Lotty']Poproszę o [B]konkretne[/B] przykłady takich praktyk. Kto, gdzie, kiedy podstawiał, bo takie ogólniki, że "sami kupujecie bez rodowodu i podstawiacie pod sukę z rodowodem żeby zarobić" to po prostu pomówienia. To po pierwsze.
Po drugie: Co to jest PZK?
Do krytykowania to jesteś pierwsza, a nie znasz nawet poprawnej nazwy organizacji, której członków oczerniasz i oskarżasz. Masz jakiekolwiek dowody na poparcie swoich słów?[/QUOTE]
Czekam na odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

[quote name='nie wasz interes']A A wy macie dowody jakieś że psy są nie razowe ??[/QUOTE]

Razowe to mogą być bułki, nie szczeniaki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nie wasz interes']A co do gadania nikt nie skomentował to że napisałam że jak dzwonisz po rodowodowego to pytają czy na wystawę czy na kolanka :) coś w tym jest prawda ?:) [/QUOTE]

Owszem. Gdybyś była łaskawa spojrzeć choć trochę fachowo na hodowlę psów, to byś może wpadła na jeden prosty wniosek. Nie wszystkie psy nadają się na gwiazdy wystawowe. Czasem szczenię ma np. słabszy włos, brak pigmentu, gorsze/niepożądane wybarwienie, nieprawidłowy zgryz. Nie przeszkadza to w tym, żeby był kochanym psem rodzinnym, ale wygrywać wystaw nie ma szans. I stąd różnica w cenie. Myślę, że hodowca znający się na rzeczy nie sprzeda psa zapowiadającego się na gwiazdę ringów po zaniżonej cenie. Zresztą, skąd te ceny? Za 3 tysiące można kupić psa wybitnego, klasy wystawowej czy użytkowej, przeciętne szczenię rasowe kosztuje nawet poniżej 1000 (jak się dobrze poszuka) do jakichś 2000 - 2500.

[quote name='nie wasz interes']A wy macie dowody jakieś że psy są nie razowe ??[/QUOTE]

Razowy to może być chleb.

[quote name='nie wasz interes']Porównać można sobie pies za 3 tysiące a za tysiąc który jest naprawdę mini.[/QUOTE]

I wyszło szydło z worka. Pewnie "hodujesz" yoreczki "mega-mini"? A słyszałaś kiedyś o negatywnych skutkach przesadnej miniaturyzacji?

[QUOTE][B]Skutki zbytniej miniaturyzacji[/B]
[LIST]
[*]zakłócenie naturalnych proporcji ciała i pojawienie się cech karłowatości
[*]wyłupiaste, narażone na urazy oczy
[*]predyspozycje do niedrożności kanalików łzowych
[*]silna tendencja do odkładania się kamienia nazębnego i wczesnej utraty zębów
[*]predyspozycje do wypadania rzepek kolanowych
[*]niezarośnięte ciemiączko, powodujące ryzyko urazów mózgu
[*]zmniejszenie liczebności miotów, spo*wo*do*wa*ne stosunkowo dużym rozmiarem płodów w stosunku do wielkości matki
[*]problemy przy porodzie
[/LIST]
[/QUOTE]

Źródło: [URL]http://www.psy.pl/archiwum-miesiecznika/art2145.html[/URL]

Wątki na forach:

[URL]http://www.forum.pfk.org.pl/viewtopic.php?f=15&t=62&sid=5b219b415b807240da2481f470221c98[/URL] (co ciekawe, forum PFK)

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/208483[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Pies wielkości świnki morskiej, nakolankowy, zdrowy ze skłonnością do dysplazji/skrętu jelit/ślepoty itp (niewłaściwe skreślić). Ponieważ wydajemy metryki i rodowody własnej produkcji nie badamy naszych zwierząt pod kątem we. chorób genetycznych, bo wtedy nie zarobilibyśmy na ich rozmnażaniu.
Czy tak powinny w rzeczywistości wyglądać ogłoszenia?

Link to comment
Share on other sites

po co rozmnazasz te psy? tylko po to by dostarczyc dzieciom mini pieski i jeszcze na tym zarobic?


p.s. nigdy nie bylo tak by tylko TRZY psy dostawaly rodowod. zreszta ograniczenia w liczbie rodowodow w miocie wycofano tak dawno, ze potomkow tamtych nadliczbowych szczeniat juz nie sprzedaje sie jako rasowe, bo dawno przestaly tak wygladac. kynologia opiera sie na planowej hodowli a nie puszczaniu psa do suki. a do tego potrzebne sa rodowody, testy, konkursy, wystawy itd.

Link to comment
Share on other sites

jefta, pies jest gdzie indziej pogrzebany.
Skoro już ustawa jest 'skopana" to można by chociaż uświadamiać ludziom o co chodzi z tymi metrykami i rodowodami.
Podawanie w ogłoszeniu nr KRS to ściema. Oczywiście w związku z ustawą o swobodzie gospodarczej oraz o KRS przedsiębiorcy mają obowiązek ujawniania danych w określonych przepisami okolicznościach. Natomiast nie ma takiego obowiązku osoba nie prowadząca działalności. W przypadku "wątkowego" stowarzyszenia sytuacja ma się następująco:
albo samo stowarzyszenie prowadzi taką działalność, jest organizacją profit a psy są jego własnością albo zrzesza prywatne osoby mnożące psy które podają dane rejestrowe stowarzyszenia, żeby lepiej brzmiało. 90% ludności nie ma pojęcia co oznacza Krajowy rejestr sądowy, ale za to jak brzmi. Szkoda tylko, że dane są podawane niezgodnie z prawem - np. brak adresu przedsiębiorcy. No, ale celem nie jest działanie w świetle prawa tylko namieszanie ludziom w głowach.
Taki nabywca widząc, że pies ma rodowód wydany przez ONSMiHPiKR ( swoją drogą podziwiam inwencję) nr KRS 12236624, NIP 6341985666, REGON 23452796 księga VI poz 1279 jest przekonany, że wszystko jest OK. A nie jest.

Edited by stzw
dodanie tekstu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...