Jump to content
Dogomania

pies w lesie


sebol77

Recommended Posts

Taa, i trąb, i trąb, a każdy Polaczek i tak zawsze wie lepiej...
Nie pomyśli taki, że spłoszone zwierzę potrafi porzucić swoje młode, że sarna pogoniona przy mrozie 20 stopni prawdopodobnie będzie miała zapalenie płuc i umrze w męczarniach, że las to nie tylko sarny i dziki, ale też ptaki pod ochroną i miejsca lęgowe, gniazda, pisklęta.
Bo to taaak cięęężżżkooo wziąć psa na linkę kilkanaście metrów, i piesek tak się strasznie na niej męczy, a pobawić się z psem na tej lince, czy pojeździć z nim na rowerze czy pobiegac to już w ogóle kosmiczny wysiłek. Puścić, niech se lata, straszy zwierzynę, wyżera jajka, jeszcze sarenki pieska wybiegają, a potem wielki płacz i olaboga jak się jakiś myśliwy wk*** i pieska odstrzelił.
I czemu duży, odwoływalny pies nie goniący zwierzyny miałby być na smyczy, a mniejszy, agresywny nie? Jak już robić podział to z głową - np. certyfikat posłuszeństwa po testach przy zwierzętach, umożliwiający puszczenie psa luzem tam czy siam - a nie bezsensowny podział duże-małe.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 254
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oj, Martens, przecież taki słodki jamniczek, czy pinczer, czy foksiu na pewno nie zrobi żadnej krzywdy zwierzątku (nieważne do czego zostały wyhodowane i jaki mają temperament). I potem własnie przez takich mądrych inaczej właścicieli reszta sie musi bać o swoje psy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ursusek']
Niedługo nawet w ogródku pies będzie musiał być na smyczy,jak ktoś ma [B]psa do kolan[/B] to nic nie zrobi sarnie ani jeleniowi tylko sobie pogoni i zaraz wróci jak już ma być zakaz to tylko do dużych psów.[/QUOTE]

Tak sie sklada,ze pracujac kilka lat temu w lesie trafilem na martwa,jeszcze ciepla sarne.Obok niej lezaly odpoczywajac trzy psy,z ktorych [B]najwiekszy[/B] byl wlasnie takim psem "do kolan",a najmniejszy - szczeniakiem wielkosci jamnika.
Sarna jest zwierzeciem dosyc delikatnym i krotkodystansowym biegaczem.Dla silnego,sredniej wielkosci psa jest latwa ofiara.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='Martens']Albo to ktoś, kto ma psów dość - jej psów, czy psów w ogóle.

Mi też blog się podoba; szkoda tylko że do tych zakutych pał puszczających psy z łańcucha na noc na "żerowanie" raczej nie trafi. Ale może trafi do idiotów, którzy uważają, że jak pies zimą na spacerku pogoni sarenkę to nic się nie stanie - nic, poza tym że zgoniona sarna padnie na zapalenie płuc :roll:

Zgadzam się z Tobą - znakowanie i słone kary dla właścicieli puszczających pieski samopas do lasu...[/QUOTE]Taki pies to małe miki ,taki myśliwy to dopiero szkodnik .Nasi wytłukli ostatnie rysie i po ptokach.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za informacje.. Czyli znowu dużo szumu i nic :roll: I zawrzało we mnie na to: trzymanie psa na łańcuchu to zwyczaj uświęcony tradycją. To dlaczego nie trzymamy jeszcze niewolników? To także przecież tradycja, robiono tak już w starożytności! Może powinniśmy do tego wrócić, skoro to "uświęcone tradycją"? :roll: Boże, w jakim my kraju żyjemy :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[url]http://fakty.interia.pl/polska/news/koniec-z-kocimi-skorkami-i-psim-smalcem,1556566[/url]

Ciekawe co na to pan prezydent? ;)
obawiam się też że może to nie przejść przez środowiska myśliwskie, myśliwi już piszą listy do posłanki Muchy i twierdzą że na psy działa tylko jedna zasada - 3xz:
" zastrzel,zakop,zapomnij " ...

[url]http://forum.lowiecki.pl/read.php?f=11&i=356250&t=356250[/url]

[QUOTE]Ja właśnie wróciłem z łowiska, nie mam zamiaru czekać i patrzeć na co się marnują moje pieniądze i praca w łowisku na rzecz durnej posłanki. Manto psy, koty dostają i będą dostawać, szczególnie teraz, jest ważne żeby zwierzyna spokojnie żerowała i szykowała się do zimy. Zero tolerancji.

[/QUOTE]

[url]http://www.forum.stopodstrzalom.pl/viewtopic.php?f=1&t=1037[/url]

Link to comment
Share on other sites

Te 3 razy z stosuje się u nas na wsi. Bezdomny pies=zgłoszenie przez urzad gminy do myśliwego, który zabija i sam zwłoki psa zakopuje. A dlaczego robi to w tajemnicy, po ciemku, po cichu - na to pytanie nie umiał mi ten mysliwy odpowiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

[QUOTE][B]Zastrzelili psa. Bo się wałęsał po lesie

W Santocznie pod Gorzowem od miesięcy kręcił się bezpański pies. Wieś twierdzi, że nie był agresywny. Jedna z mieszkanek się go bała. Poprosiła panią wójt o pomoc, a ona myśliwych. Przyjechali i zastrzelili
[/B][/QUOTE]

[url]http://gorzow.gazeta.pl/gorzow/1,35211,9319395,Zastrzelili_psa__Bo_sie_walesal_po_lesie.html#ixzz1HiNOx0j8[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Pracuje w stajni. Swoja roczna whippetke zabieram w tereny. Speedy biegnie zawsze pare meyrow przedemna. Dziki czy sarny oberwuje ale za nimi nigdy nie ruszyla. Od poczatku zakladam jej odblaskowa kamizelke i plastkikowy kaganiec - pro forma oczywiscie. Jest widoczna i dla mysliwego wyrazne jest ze bedac swiecaca zarowka nie jest wykorzystywana do polowan. Niestety psy stajenne, mieszance ONkow srogo przyplacily ploszenie dzikow z pastwisk. Korba zostala zastrzelona, a jej corka Kola przyszla ze srutem w lapie, ktora trzeba bylo amputowac...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Whippetowa']Pracuje w stajni. Swoja roczna whippetke zabieram w tereny. Speedy biegnie zawsze pare meyrow przedemna. Dziki czy sarny oberwuje ale za nimi nigdy nie ruszyla. Od poczatku zakladam jej odblaskowa kamizelke i plastkikowy kaganiec - pro forma oczywiscie. Jest widoczna i dla mysliwego wyrazne jest ze bedac swiecaca zarowka nie jest wykorzystywana do polowan. Niestety psy stajenne, mieszance ONkow srogo przyplacily ploszenie dzikow z pastwisk. Korba zostala zastrzelona, a jej corka Kola przyszla ze srutem w lapie, ktora trzeba bylo amputowac...[/QUOTE]


Jak trafisz na nawiedzonego myśliwego, to i kaganiec i kamizelka nie pomogą...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']ale zmieniły sie przepisy i myśliwi nie moga od tak sobie strzelac do psów biegajacych po lesie ,czy maja odblaski czy nie(chyba że żle zinterpretowałam prawo)[/QUOTE]

mogą strzelać tylko wtedy gdy pies atakuję dziką zwierzynę i gdy pies stanowi dla bezpośrednie zagrożenie.

Link to comment
Share on other sites

Speedy dodatkowo slucha sie gwizdka, przychodzi do prawej strony konia. Rzaden mysliwy nie bedzie strzelal pod nogi koniom. Mimo wszystko boje sie o nia. Tak samo o mojego drugiego psa - sznaucera miniature ktory z rracji wieku nie widzi i codzi ze mna naoprowadzanki. Drepcze wtedy pare metrow za koniem. Nie jest zagrozeniem dla zwierzyny. Jesli juz by cos mialo ja ploszyc to nadmierny ruch ludzi i wyrab lasu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']ale zmieniły sie przepisy i myśliwi nie moga od tak sobie strzelac do psów biegajacych po lesie ,czy maja odblaski czy nie(chyba że żle zinterpretowałam prawo)[/QUOTE]

Może przesadnie panikuję, ale wyobraź sobie sytuację, gdy będziesz z psem luzem, pies nie atakuje zwierzyny, ale akurat pan myśliwy ma ego wielkości dębu i postanawia Ci pokazać, że sobie Ciebie z psem nie życzy. Jak udowodnisz, że Twój pies nie atakował zwierzyny, gdy dostał kulkę w łeb? Szczególnie, gdy myśliwy jest z tych wysoko postawionych lekarzy, urzędników itd. Co u mnie w mieście jest normą.

Ja się tego boję, dlatego w życiu psa luzem nie puszczam w lesie, choćby cały był odblaskowy ;) Ale każdy podejmuje własne ryzyko.

Link to comment
Share on other sites

ktos tu na dogo polecał strone podrozezpsem.pl. czy jakos tak,weszlam -tam jest rozmowa z rzeczniczka lasów państwowych m.in.na temat przebywania z psem w lesie.pani rzecznik mówi,że psy mogą chodzic na smyczy bez kagańca lub w kagańcu bez smyczy.i teraz-jak udowodnic lesniczemu ze pies załózmy biegnacy w kagańcu po prostu sobie biegnie a nie jest"w pogoni"za zwierzyną?.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']ktos tu na dogo polecał strone podrozezpsem.pl. czy jakos tak,weszlam -tam jest rozmowa z rzeczniczka lasów państwowych m.in.na temat przebywania z psem w lesie.pani rzecznik mówi,że psy mogą chodzic na smyczy bez kagańca lub w kagańcu bez smyczy.i teraz-jak udowodnic lesniczemu ze pies załózmy biegnacy w kagańcu po prostu sobie biegnie a nie jest"w pogoni"za zwierzyną?.....[/QUOTE]

Hm, powiem Ci, że nigdy nie słyszałam o takich przepisach. Byłam ostatnio w lesie nad rzeką Małą Panwią i jest regulamin korzystania z lasów - ani słowa o kagańcu, tylko że smycz konieczna. Wydaje mi się to logiczne, bo przecież nawet pies w kagańcu może pogonić małą sarnę czy doprowadzić zająca do zawału... Taki przepis jest też nie fair wobec psa. Znam mnóstwo przypadków, gdy pies ruszył za zwierzyną w lesie "chociaż nigdy nic nie gonił" i się gubił. Jeśli nie uda mu się oswobodzić z kagańca to marny jego los :roll:

Moim zdaniem najlepiej jest stosować zasadę nieufności - ja po prostu nie ufam ludziom z bronią palną ;) I wolę psa mieć przy sobie i nie ryzykować w żadnym wypadku. Nawet moja Luka, która zwierzynę olewa totalnie, w lesie jest na smyczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']zastanawiam się w takim przypadku czy warto brac psa na grzyby.....cały czas na smyczy o dł 1,5m bedzie przy mnie?i ja sie umecze i on.w kagańcu tylko?i cały czas -zamiast patrzec pod nogi ,bede zmuszona patrzec co robi pupil....sama nie wiem[/QUOTE]

Nie wiem... Jak byłam zbierać jagody to psów nie brałam, bo nie umiałabym się skupić na zbieraniu, gdybym się martwiła o psy ciągle i patrzyła, gdzie idą, bo a nuż wyjdzie myśliwy i będzie coś nie halo ;) A na smyczy by mnie ciągnęły z samych nudów - ja w kucki i zbieram jagody, a pies chce iść 3 metry dalej za jakimś zapachem :diabloti: Ale to chyba już kwestia gustu i samego psa, czy się nudzi jak jest na smyczy, czy po prostu sobie drepcze i nie ma problemu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...