Jump to content
Dogomania

Jak wychować psa?


raven989

Recommended Posts

Witam wszystkich . Wczoraj znalazłem przybłędę . Wyglądem przypomina on labradora ale nie jestem pewien. I teraz pojawia się pytanie : jak zająć się jego wychowaniem, jak go trochę uspokoić. Dodatkowo napiszę że mieszkam na wsi . Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GAJOS']Witaj. A gdzie go znalazłeś ? "na oko" w jakim jest wieku ? Co znaczy "troche uspokoić"? Byłeś u lekarza weterynarii ?[/QUOTE]

Tzn. tutaj na wsi często są jakieś porzucone psy, np. jak ten , poprostu wyszedłem z domu a on stał po bramą więc go przygarnąłem. Jeśli chodzi o wiek to raczej stary nie jest bo energia go rozpiera :D . Uspokoić czyli co zrobić żeby nie był agresywny, jak się z nim "obchodzić" żeby był dobrym i spokojnym psem. Czyli poprostu w skrócie- tresura.

Link to comment
Share on other sites

Ło na to pytanie nikt Ci nie odpowie, ilu ludzi tyle różnych zdań. Moje jest takie, nie bić, nie drzeć sie na niego, być cierpliwym i konsekwentnym. Dawać mu dużo miłości i ograniczeń.

Jeżeli w przyszłości nie chcesz jakiś zachowań, typu wchodzenie na łóżko, fotele itd. To od samego początku mu nie pozwalaj.

Zrób zdjęcie :) A i jak najszybciej idź z nim do weterynarza.
PS. To jest szczeniak czy już starszy psiak ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GAJOS']

Zrób zdjęcie :) A i jak najszybciej idź z nim do weterynarza.
PS. To jest szczeniak czy już starszy psiak ?[/QUOTE]

Raczej dorosły bo ma jakieś 53-60 cm wzrostu.
Fotka: [url]http://img9.imageshack.us/img9/6987/alexpa.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kirinna']czy dobrze widzę że jest na łańcuchu?![/QUOTE]

Owszem ale będzie max. 2 dni, chodzi mi po prostu o to żeby nie uciekł, gdy go znalazłem był strasznie przestraszony. Zresztą kilka godz później próbował mi uciec więc postanowiłem go uwiązać żeby go jakoś "uziemić" . Zrozum nie mam żadnych złych zamiarów, chodzi tylko o to żeby poprostu nie zwiał :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kirinna']to oka ogłoszenia zrobiła? wiem że mała jest szansa że ktoś go zgubił ale jakas jest[/QUOTE]

Na zgubienie naprawdę jest mała szansa tutaj i w okolicy prawie wszyscy mają kundle (mieszanki itp.). Największa szansa to właśnie jest porzucenie, bo niedaleko jest jezioro i jeździ bardzo dużo wczasowiczów , a poza tym wątpię żeby to było zgubienie, bo w ciągu ostatniego miesiąca może nawet ok. 10 psów się błąkało. Ogłoszenia przejrzałem ale nic nie ma związanego z tym psem

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że jeśli będziesz konsekwentny, to nie będzie większego problemu. Zajrzyj do działu o literaturze - ze swojej strony na początek poleciłabym Ci książki p. Zofii Mrzewińskiej - można dostać w necie (np. allegro) za nieduże pieniążki. Bez bzdur o alfowaniu, dominacji - autorka (szkoleniowiec, współzałożycielka STORATu) po prostu zbiera rady, które naprawdę działają i pomagają wypracować z psem więź.

Co do łańcucha - już lepszym wyjściem jest kojec. Aczkolwiek pies rzeczywiście wygląda jak mix asta, więc zimy w budzie raczej nie przeżyje.

Link to comment
Share on other sites

Nie będzie problemu z tym, żeby go ułożyć. O ile będziesz konsekwentny. Tylko powiedz mi po jaką cholere trzymasz go u siebie na siłę ? Może po prostu uciekł komuś na spacerze i chciał wrócić do swojego człowieka? Chłopie, rozwagi trochę. Idź do weta, sprawdź czy ma chip.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...