Jump to content
Dogomania

Nasze tańce - filmiki z ćwiczeń i występów


Arlene

Recommended Posts

Zaraziłam się DD jakieś 2 mies temu i od tej pory (oprócz podstawowych komend: siad, leżeć, waruj, łapa) nauczyłam kudłacza: piątka, smutas, wstydź się, stanie na tylnych łapach, turlaj się, obrót, chodzenie tyłem, hop przez noge albo rękę i ukłon. Myślę że nie jest źle jak na 2 miechy. Problem w tym, że slalom mu całkowicie nie wchodzi, zresztą chodzenie bokiem też :roll: z tego co wiem są to obowiązkowe figury, tak? Próbowałam po prostu naprowadzać go między nogami, najpierw jedną i k/s, potem w koło drugiej nogi i k/s, a przy trzecim okrążeniu już biegnie wkoło mnie albo zostaje na miejscu. Oczywiście nie jest to tak, że już za pierwszym podejściem kazałm mu zrobić jakiś dłuższy slalom, bo przez kilka 'lekcji' było w koło jednej nogi, albo w koło dwóch. Może dlatego mu nie idzie bo źle zaczęłam? Chciałam na początek podpatrzeć jakiś układ z youtube, ale wszędzie jest ten nieszczęsny slalom i ósemki...

Link to comment
Share on other sites

Ja uczyłam inaczej slalomu i wychodzi zawsze bez problemu.
Naprowadzam smakołykiem i kiedy zrobi pojedyncze przejście pochwała i nagroda i zaraz dalej naprowadzam i znowu nagroda itd.Tj,zaczynam od normalnego,długiego slalomu,tylko robię zwykłe naprowadzanie i nagradzam co jakiś czas.
Smakołyk trzeba przekładać z jednej ręki do drugiej i tak nim manipulować żeby pies robił slalom.
Jak załapie to wystarczy potem pokazywać ręką,a z czasem wystarczy odpowiedni ruch nogą i to jest komendą.
To właściwie można bez klikera,bo to proste jest i psy szybko łapią.Może nie nagradzaj w momencie jak jest między nogami,tylko jak przejdzie i za smakołykiem idzie już do drugiej nogi.Ja tego tak stopniowo nie robiłam,od razu na głęboka wode żucam psa :p
A jak lubi aportować,to zamiast smakołyka aport w ręku i żucasz po kilku przejściach w nagrodę.
A w koło jednej nogi to u nas jest całkiem inne,odrębne polecenie,to nie slalom :razz: Można go też przytrzymywać smycza jak robi źle,żeby nie latał w tę i z powrotem jak oparzony :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
Można go też przytrzymywać smycza jak robi źle,żeby nie latał w tę i z powrotem jak oparzony
[/QUOTE]
Albo najlepiej wyciszyć trochę psa. Moja jak mam zbt atrakcyjne smaczki i się zbyt nakręci to robi niedokładnie polecenia i w takim tempie, że jeszcze jednego nie skończy a już robi drugie bez komendy. Dlatego musze moją wyciszać. Przy slalomie to się objawia m.in wybiegiwaniem za bardzo na boki, ale jak karzę jej sie uspokoić to ładnie robi. A my właśnie nauczyłyśmy się wjazdu tyłem międy nogi. Zauważyłam, że suczy podobają się wszelakie sztuczki z obkręcaniem się, czy to wokół własej osi czy nogi itp.:lol:
My w zasadzie taie połączenia niektóre już mamy, ale nie mam narazie naszych prób jak nagrać

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Moja umie slalom,okrążać mnie,robić kółka,skakać w górę(wszystkie łapy ma w powietrzu),turlać się,kłaść się na plecach,siadać,leżeć,przewracać się na bok,wskakiwać mi na ręce,przeskakiwać przez ręce,nogi i plecy,ukłondawać łapy,przybijać piątki.teraz uczymy się wskakiwania na plecy(ciężko,ciężko...)i cofania na razie doszłyśmy do ok 2m i dalej Zara nie chce.Shakira-jak uczyłaś swojego psa slalomu do tyłu i dalekiego cofania.?Bo ja jakoś nie mam na to żadnych pomysłów.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Znalazłam dziś. Filmik amatorski, ale baaardzo mi się podoba :) [URL="http://www.youtube.com/watch?v=5RJuBjT_tIc"]KLIK[/URL]

A tak na marginesie zapytam: W jakim wieku zaczęliście szkolić swoje psy? Pytam oczywiście o wiek psa a nie wasz. Mam szczeniaka, który zna już kilka podstawowych komend. Chciałbym niedługo zacząć z nim pracować pod kątem któregoś ze sportów- DD, może agility, ale nie wiem, czy nie za wcześnie. Ma 4 m-ce.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 months later...

Filmiku nie mamy, będzie w styczniu ;D
Ja, z roczną mudikówną, Garshii miałyśmy już nawet jeden występ, w szkole im. A. Mickiewicza w Ciepłowodach. Następny zaplanowany w tym samym miejscu, w styczniu z okazji WOŚP.

Mudi są bardzo pojętnymi psami, a małą szkoliłam od wieku 5 miesięcy, potrafimy:
- podstawowe posłuszeństwo: siad, waruj, wstań, zostań, chodź, stój, puść, do mnie etc
- DD: [url]http://www.youtube.com/watch?v=HW1z-B967K4[/url]
plus nowe, ale te w następnym filmiku ;3 ogólnie ten jest cienki, bo mała była po długim spacerze i nic jej się nie chciało n.n' Ogólnie, DD jest świetne wg mnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Ja z Sheną dopiero niedawno wzięłam się za sztuczki w kierunku DD. Przedtem uczyłyśmy się komend posłuszeństwa, różnych sztuczek i kilu rzeczy z agility, ale pomyślałam, że fajnie byłoby nauczyć ją np. ósemki. W dodatku kupiłam jeszcze numer PP, w którym napisano o DD i zaczęłam wykonywać z Sheną sztuczki pod muzykę. Na razie umie obrót, uczymy się slalomu, ostatnio zaczęłyśmy cofanie, a zaczniemy też czołganie się :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...