Jump to content
Dogomania

obchodzenie przewodnika tyłem


Kirinna

Recommended Posts

nie do nogi pies obchodzi przewodnika"przodem" i siada.
mi chodzi o to żeby pies obchodził przewodnika do tylu. tak jak vy zaawansowane dostawianie do nogi np z siedzenia przed człowiekiem
[url]http://m.youtube.com/watch?v=b0IRNgrr3ro[/url]
tu na 1:35 dobrze widać i od 3:04

Edited by Kirinna
Link to comment
Share on other sites

Zapomniałam o tym wątku, ups :)
Możesz ustawić "coś" np. z krzeseł tak, by siłą rzeczy pies musiał skręcić, taki zakręt. Potem odsuwasz stopniowo krzesła, coraz dalej i dalej. Nagradzasz każdy krok no i najważniejsze - nie za pierwszym razem okrąży Cię zupełnie ;) musicie na razie się skupić na maleńkich kroczkach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Soko']Zapomniałam o tym wątku, ups :)
Możesz ustawić "coś" np. z krzeseł tak, by siłą rzeczy pies musiał skręcić, taki zakręt. Potem odsuwasz stopniowo krzesła, coraz dalej i dalej. Nagradzasz każdy krok no i najważniejsze - nie za pierwszym razem okrąży Cię zupełnie ;) musicie na razie się skupić na maleńkich kroczkach.[/QUOTE]

tak małymi kroczkami o przodu, od 2 dni ćwiczymy cofanie się razem(pies między nogami) i Jun skumał że może cię cofać nie tylko będąc naprzeciwko mnie więc jakieś podstawy mamy:)
co do krzeseł, masz na myśli zrobienie takiego kółka?

Link to comment
Share on other sites

Szukaj w necie pod hasłami dostawianie się, dostawianie na gruszkę, heeling, świadomość zadu/tyłu, obroty na misce ;) Jak pies sobie uświadomi, że ma zadek i nóżki z tyłu też, i można nimi ruszać, to będzie już z górki ;)

Bo rozumiem, że chodzi o coś takiego jak uczy się ten mały cudak? [URL]http://www.youtube.com/watch?v=97a2JT_6sX4[/URL]

Link to comment
Share on other sites

hm to troche nie to ale tez ciekawe
mam na mysli cos takiego ze pies jak by robil dostawianie tylko obszedl do koncap przewodnika, robil wokol niego koleczko
ale najpierw zwiadomosc zadku musimy poprawic bo jestesmy na etapie wlazenia na cos tylko tylnymi lapami idzie ciezko

Link to comment
Share on other sites

Uczyłam Arię naprowadzając ręką i później dodając komendę "do tyłu". Ale ona ma dobrze zrobioną świadomość zadu. Zaczęłam od robienia obrotów przy nogach, z boku za ręką. Później starałam się tak ją naprowadzić, żeby nie "zmieściła" się przy nogach i musiała zadkiem wylądować za mną. Dalej naprowadzałam ręką + komenda, aż załapała

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...