Jump to content
Dogomania

Krople z cyklosporyna


cava

Recommended Posts

Witajcie

Moja sunia choruje na przewlekle zapalenie rogowki.Dostawala/dostaje masc z cyklosporyna na oczy 0,2% (Optimmune). Nie dziala to za dobrze. Obecnie wkraplam jej do oka krople z cyklosporyna 1%, ktore sama zrobilam.Umiem to zrobic,wiec nie zaszkodzi to psu.W najgorszym razie nie pomoze. Na wszelki wypadek wolalabym,zeby psu krople robila apteka,ktora zna recepture.Moze dluzej pozostawalyby na oku.
Moje pytanie/prosba-czy ktos z was robil takie krople/zna recepture/wie gdzie zamowic?Jeszcze lepiej,gdyby byla to masc 1% (wiem,ze robia w Stanach).
Wiem,ze robi je apteka w Lublinie-dla mnie drugi koniec Polski:).W Gdansku z kolei,chca bym to ja przyniosla farmaceucie dokladna recepture (a tej nie mam).

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

:) Takie stezenie (1%) to juz taki raczej hardcore dla ludzi.Poki co przeczytalam na stronie kliniki okulistycznej dla psow ze stanow,jak to sie robi mniej wiecej.Niby sie tylko rozciencza dostepna handlowo cyklosporyne (mikroemulsja).Tak robie,psu nic zlego sie nie dzieje z oczami.Jedyne co sie martwie,czy to aby dziala (czy krople nie splywaja za szybko).Ryzyko jest spore,bo jesli nie dziala,to pies bedzie szybciej tracil wzrok.Chyba zamowie w Lublinie i tyle:).

Link to comment
Share on other sites

Podobniz jest to choroba autoimmunologiczna-wiec leczy sie to cyklosporyna. Co prawda mozna podawac cos innego np deksametazon.
Ale kilku wetow bardzo mi to odradzilo,jako ze powoduje szereg efektow ubocznych.Ma to kolosalne znaczenie,bo oczy psa do konca zycia musza byc smarowane mascia/wkraplane krople. Cyklosporyne mozna stosowac dlugo,bez wiekszych ubocznych skutkow (przynajmniej teoretycznie-jak bedzie,czas pokaze).Pies prawdopodobnie oslepnie,kwestia tylko jak szybko.Mam w planie zrobic co sie da,zeby bylo to jak najpozniej.

Link to comment
Share on other sites

Generalnie jest to symetryczna zmiana (w obu oczach).Zaczyna sie od takich charakterystycznych eliptycznych jakby "chmurek" na oczach (zamglenie).I pozniej sie to rozszerza.W oczy wrastaja naczynia krwionosnie,depigmentuje oko.Wyglada to bardzo nieciekawie (widzialam zdjecia).
Jedyne co mozna zrobic,to opozniac rozszerzanie sie zmiany i wrastania naczyn.Wlasnie po to sie stosuje cyklosporyne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ultra']Z apteką w Lublinie nie ma problemu, wyślesz im receptę pocztą a oni Tobie krople za pobraniem. Wysyłają tak na całą Polskę.[/QUOTE]

Dziekuje:).Na razie poprosilam o przyslanie z Warszawy,ale docelowo pewnie bede potrzebowac stalych dostaw (Wawa albo Lublin).

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

[quote name='cava']Dziekuje:).Na razie poprosilam o przyslanie z Warszawy,ale docelowo pewnie bede potrzebowac stalych dostaw (Wawa albo Lublin).[/QUOTE]
Witam,
Jestem farmaceutą i robię takie krople w Warszawie w Ursusie.
Proszę o wiadomość w razie zainteresowania wykonaniem.
Krople są robione z Sandimmun ampułki dożylne, stężenie ustala się olejem rycynowym, który ładnie pokrywa oko na dłużej aniżeli roztwory wodne.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Cześć,

Czytam twoje posty- wiem, że rok temu pisałaś.
Mam psiaka Tymka też ma tę chorobę- wykrytą przed miesiącem. Podaję mu właśnie maść Optimune. ale się kończy.
i widze , że piakowi lepiej , ale ma czerwone wokół oczu. W pon. ide na wizytę do Weta.

mam pytanko jeśli trzeba będzie roztwory 1%
gdzie w Lublinie i gdzie w Warszawie robią takie roztwory? gdzie w Gdańsku.
poproszę o konkrety.
pozdrawiam,
Izka i Tymcio!




[quote name='cava']Witajcie

Moja sunia choruje na przewlekle zapalenie rogowki.Dostawala/dostaje masc z cyklosporyna na oczy 0,2% (Optimmune). Nie dziala to za dobrze. Obecnie wkraplam jej do oka krople z cyklosporyna 1%, ktore sama zrobilam.Umiem to zrobic,wiec nie zaszkodzi to psu.W najgorszym razie nie pomoze. Na wszelki wypadek wolalabym,zeby psu krople robila apteka,ktora zna recepture.Moze dluzej pozostawalyby na oku.
Moje pytanie/prosba-czy ktos z was robil takie krople/zna recepture/wie gdzie zamowic?Jeszcze lepiej,gdyby byla to masc 1% (wiem,ze robia w Stanach).
Wiem,ze robi je apteka w Lublinie-dla mnie drugi koniec Polski:).W Gdansku z kolei,chca bym to ja przyniosla farmaceucie dokladna recepture (a tej nie mam).

Pozdrawiam[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='cava']Dziekuje:).Na razie poprosilam o przyslanie z Warszawy,ale docelowo pewnie bede potrzebowac stalych dostaw (Wawa albo Lublin).[/QUOTE]

Witam serdecznie,
Jestem z Gdańska i poszukuję informacji gdzie mogę uzyskać receptę ze składem maści oraz adres apteki gdzie mogę zamówić taką maść. Proszę o pilny kontakt 503654730.

Link to comment
Share on other sites

kiedyś zamawialiśmy psiakowi krople robione na bazie cyklosporyny. Weterynarz rozrabiał to w odpowiednim stosunku z olejem z nasion (chyba) słonecznika. Maść działała w taki sam sposób co optimune, ale kosztowało nas to 30zł miesięcznie a nie 90zł jak to bywało przy lekach kupowanych. lunaak widzę że zna się na tym;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lunaak']Witam,
Jestem farmaceutą i robię takie krople w Warszawie w Ursusie.
Proszę o wiadomość w razie zainteresowania wykonaniem.
Krople są robione z Sandimmun ampułki dożylne, stężenie ustala się olejem rycynowym, który ładnie pokrywa oko na dłużej aniżeli roztwory wodne.[/QUOTE]
Jestem zainteresowany moge prosic o telefon

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam,
bardzo proszę o informację jaka apteka- strasznie mi zależy na znalezieniu jakie apteki go robią bo nie mogę znaleść. Z góry dziękuję



[quote name='lunaak']Witam,
Jestem farmaceutą i robię takie krople w Warszawie w Ursusie.
Proszę o wiadomość w razie zainteresowania wykonaniem.
Krople są robione z Sandimmun ampułki dożylne, stężenie ustala się olejem rycynowym, który ładnie pokrywa oko na dłużej aniżeli roztwory wodne.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Witam. Nasz pies Tytus, choruje na to nieszczęsne zapalenie rogówki. Najlepiej jak dotąd reagował na krople do oczu MAXITROL, ale nie można tego podawać stale, bo to na sterydach. Po wizycie u weterynarza-okulisty, którego wreszcie znalazłam w Krakowie, dostał krople z cyklosporyną na oleju rycynowym 1,5%. Niestety ... okazało się, że fatalnie zareagował własnie na ten olej ! Tymczasowo wróciliśmy do Maxitrolu, żeby mu ulżyć, ale wet wypisał receptę na[B] krople z cyklosporyną ale na oleju arachidowym[/B]. I tu się zaczyna problem. Żadna apteka tego nie robi.... I tu właśnie moje pytanie i prośba ... Jeśli kto zna aptekę, która by to zrobiła to bardzo proszę o informację.

Link to comment
Share on other sites

Witam, krople z cyklosporyna robi apteka w Warszawie ul. Prosta 2/14. Tel. 022 6200874, 22 6548425
Niestety nie wiem czy robia na rycynowym czy arachidowym. Warto zapytac u nich. To jedyna spteka, ktora robi te krople, wysylam mamie az 400km dalej :). Mam nadzieje ze sie uda :)
M

QUOTE=Tytusowa10;21900176]Witam. Nasz pies Tytus, choruje na to nieszczęsne zapalenie rogówki. Najlepiej jak dotąd reagował na krople do oczu MAXITROL, ale nie można tego podawać stale, bo to na sterydach. Po wizycie u weterynarza-okulisty, którego wreszcie znalazłam w Krakowie, dostał krople z cyklosporyną na oleju rycynowym 1,5%. Niestety ... okazało się, że fatalnie zareagował własnie na ten olej ! Tymczasowo wróciliśmy do Maxitrolu, żeby mu ulżyć, ale wet wypisał receptę na[B] krople z cyklosporyną ale na oleju arachidowym[/B]. I tu się zaczyna problem. Żadna apteka tego nie robi.... I tu właśnie moje pytanie i prośba ... Jeśli kto zna aptekę, która by to zrobiła to bardzo proszę o informację.[/QUOTE]

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jakis czas temu zamawialam te krople u weta J.Garncarza z Warszawy.To bylo wtedy,gdy jeszcze mieszkalam w Gdansku (wysylane mi byly kurierem co miesiac,placilam przelewem).Optimmune ma to do siebie,ze szybko sie konczy i jest drogie. Krople robi tez apteka w Krakowie (jesli by byla potrzeba,to moglabym znalezc gdzies adres-ale oni nie wysylaja niczego,trzeba zaniesc recepte i odebrac krople).Teraz juz mieszkamy w Czechach i kupuje krople w Pradze.Pozdrawiam

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...