Jump to content
Dogomania

Kida - kto zna jej przeszłość? I czy jest ktoś kto pomoże jej przeżyć?


Istar19

Recommended Posts

  • Replies 636
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Istar19']na drugiej ma tak samo, wygląda jak odleżyny - nie jest to opuchnięte ..tylko sierści nie ma i skóra się taka szara i szorstka zrobiła[/QUOTE]
To nic takiego,po prostu dużo leży.
Jest za gruba - to też ma wpływ na stawy.
Ona tą lewą łapę krzywo stawia - może ją odciąża i dlatego siada reszta?
W jakim ona jest schronisku?

Link to comment
Share on other sites

w Katowicach, jest od 2 stycznia, wygląda jakby się strzałów wystraszyła i zwiała, tylko nikt jej nie szuka...

Może rzeczywiście jakiś uraz nie leczony, albo bóle reumatyczne? W schronisku bardzo zimno, nawet dziś, na dworze było 10 razy cieplej no i duża wilgoć!

Link to comment
Share on other sites

Kida jest piękna nawet z bocznymi uszkami . Przypomina mi moje dwa psy ....to taka ich mieszanka:) Mój 8letni Lord w tamtym roku miał straszne problemy ze stawami.....nie mógł wchodzić i schodzić z kanapy a na spacerach dziwnie człapał. Zbierał się też u niego płyn w stawie kolanowym,weterynarz stwierdziła ,że to dysplazja................to było straszne, zero spacerów i mało ruchu. Dostawał też różne specyfiki z górnej półki dostępne u nas na rynku, ale żadne nie pomagały. Na bolesne dla niego ściąganie plynu ze stawu jeździliśmy co najmniej raz tygodniowo, a było w sumie 22 razy. Załamałam się totalnie:( Wtym okresie miałam ogromne wsparcie i zrozumienie mojej siostry, bo ona przeżywała to samo ze swoim 14 letnim psem....tzn miała jeszcze gorzej, bo jej 50 kg psiak w ogóle nie wstawał:( Podnosiłyśmy go we dwie metodą szalik , ręcznik.....ale było ciężko. Też żadne leki u niego nie działały, to godzinami szukałyśmy wszystkiego w necie co mogłoby pomóc....no i udało się wynalazłyśmy lek ze stanów z cetyl-m......bardzo drogi dla naszych ciężkich psiaków , no i nie miałyśmy pewności czy pomocny.....to znowu szperanie w necie i znalazłyśmy tańszą alternatywę na spróbowanie dla naszych skarbów. ta tańsza alternatywa to lek dla sportowców -ludzki , ale z tym samym skladnikiem. Jeszcze szybka opinia wetów , co do skladu ....czy można podawać i ile i kupiłyśmy obie. Lek okazał się rewelacją, u bandziora siostry były efekty szybciej zauważalne,bo była gorsza wcześniej sytuacja....już po ok 2 tygodniach pies sam wstawał i chodził prawie normalnie. U mojego słodziaka były w pierwszej kolejności widoczne zmiany w poruszaniu , a potem na stawach tzn nie zbierał się plyn , a wręcz odwrotnie zanikał. Od tego czasu minął rok , mój kochany pies biega , szaleje....jak młodziak , plyn mu się nie zbiera od ok 10 miesięcy . Jestem szczęśliwa , a przecież kuracja nie trwała długo....na początku dostawał leki codziennie przez ok miesiąc, a potem następne opakowanie już tylko doraźnie co drugi dzień i też coś ok miesiąca. Zostało mi trochę tego leku , to mogę podesłać dla suni, a jak ktoś potrzebuje nazwę leku , to piszcie do mnie na priv.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stzw']To nic takiego,po prostu dużo leży.
Jest za gruba - to też ma wpływ na stawy.
Ona tą lewą łapę krzywo stawia - może ją odciąża i dlatego siada reszta?
W jakim ona jest schronisku?[/QUOTE]

Zapytałam o to, bo sunia ONka którą znam ma coś bardzo podobnego, i to nie jest odleżyna, od kilkunastu miesięcy próbuje to wyleczyć już kilku weterynarzy i nic :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aeriel']Zapytałam o to, bo sunia ONka którą znam ma coś bardzo podobnego, i to nie jest odleżyna, od kilkunastu miesięcy próbuje to wyleczyć już kilku weterynarzy i nic :([/QUOTE]
Bo to nie odleżyna - to zgrubienie skóry. Psy, które leżą na twardym tak mają. Ludziom też grubieje czasami skóra ( np. gitarzyści mają zgrubiała skórę na opuszkach palców). Ale od tego się nie umiera i w zasadzie to jest defekt kosmetyczny.
Żeby to wyleczyć trzeba by było pilnować, żeby pies nie kładł się w określonej pozycji - totalnie bez sensu i nie do wykonania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stzw']Bo to nie odleżyna - to zgrubienie skóry. Psy, które leżą na twardym tak mają. Ludziom też grubieje czasami skóra ( np. gitarzyści mają zgrubiała skórę na opuszkach palców). Ale od tego się nie umiera i w zasadzie to jest defekt kosmetyczny.
Żeby to wyleczyć trzeba by było pilnować, żeby pies nie kładł się w określonej pozycji - totalnie bez sensu i nie do wykonania.[/QUOTE]

Zgadzam się, ale potocznie mówi się na to odleżyna, a można to zlikwidować po przez wymianę lub przykrycie twardej powierzchni w boksie i budzie na miękką. Ja tak robię i na prawdę pomaga. Tylko to wszystko zależy od boksów. U mnie psiaki w pomieszczeniach mieszkalnych mają bardzo dużo posłań a wybieg jest pokryty piachem . To tak na prawdę nie ma miejsca twardego.We wrześniu przyjechała do mnie duża starowinka z ,,osławionego białogonu' cała w odleżynach, okropnie to wyglądało .....łapy były pokryte strasznymi skorupami.....Masakra! Sunia po ok 3miesiącach całkowicie się ich pozbyła:) Wygląda na prawdę cudnie , gdyby nie jej zęby....to nikt by jej nie dał tyle lat. Niektóre psiaki to tak się przyzwyczajają do miękkiego , że same wynoszą sobie posłanka na piach .....hihii Problem jest na większej powierzchni , bo np w domu lub mieszkaniu nie da się wszędzie rozkładać posłań dla psa. No i jak pies jeszcze woli spać na twardym, to też ciężka praca.....bo się psa nie dopilnuje na dużej powierzchni.Ale na małej , warto spróbować.....

Link to comment
Share on other sites

[B]słodkowkaśna[/B] witam u Kidy :)

[B]stzw[/B] w warunkach schroniskowych jest możliwość zrobienia badań - musimy tylko znaleźć kogoś kto nam sunie do weta zawiesie i spowrotem ...jestem w trakcie szukania u rodziny ale jak na razie echo :(

Po badaniach zobaczymy na ile będziemy mogli ją leczyć ..mam nadzieje że w dużym stopniu .

Magda dzięki ;) ,mnie się ono tez podoba, no i chyba pasuje do suni ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Istar19'][B]słodkowkaśna[/B] witam u Kidy :)

[B]stzw[/B] w warunkach schroniskowych jest możliwość zrobienia badań - musimy tylko znaleźć kogoś kto nam sunie do weta zawiesie i spowrotem ...jestem w trakcie szukania u rodziny ale jak na razie echo :(

[/QUOTE]

A witam zawsze miło jest do Was zajrzeć , a co dopiero do takiej słodkiej suni. Cieszy mnie tylko jedna rzecz ,że Kida otrzymała od losu Ciebie jako swoją opiekunkę :) Widać ,że to już jej dodaje wiary i lepiej się czuję:) Czy w waszym schronie nie macie żadnego samochodu, bo jeśli tak ...to może trzeba ją taxi odwieźć, tylko jakie są to koszty ? Ja pomogę ile będę mogła , bo Wy mi bardzo pomogłyście:) Czy podać skład tego leku z cetyl-m? To wet sprawdzi czy ona może to brać.

Link to comment
Share on other sites

samochód schroniskowy jest, ale wiadomo jak jest z czasem ..dlatego w takich wypadkach załatwiamy własny transport ..
co do taksówek ..koszta wysokie i większość taksówkarzy nie chce psów przewozić ^^'

ja jak się dowiem jaki mam grafik w przyszłym tygodniu (jeszcze nie wiem..) postaram się coś załatwić z transportem ...może wujka uda mi się wyciągnąć..i muszę znaleźć kogoś kto by jeszcze ze mną pojechał do weta - kto się bardziej zna.

No i musimy ustalić z maciaszek ile by na leczenie suni wpadło z naszego katowickiego konta? ja jestem w tym miesiącu spłukana :]

skład leku możesz podać - spytać weta nie zaszkodzi :)

Link to comment
Share on other sites

Oto skład leku, ja nie mogę podać nazwy na dogo , ale jak ktoś chce , to proszę pisać na priv. Kupilam go na allegro ....to lek sprowadzany ze Stanów. Nie jest drogi , bo to ludzki zammiennik.
[FONT=Tahoma][B]Skład jednej porcji:[/B]

Kalorie: 9
Kalorie z tłuszczu 9
Tłuszcze całkowite 1g
Witamina C (kwas askorbinowy) 100mg
Witamina E ( jako d- alfa tokoferol) 100mg
Cynk (jako pikolinian cynku) 15mg
Selen (selanian sodu) 70mcg
Mangan (jako siarczan manganu) 1mg

Kompleks substancji odbudowujących stawy: 3000mg
Glukozamina ( jako HCl, siarczan KCl)
Dimetylosulfon (MSM)
Siarczan chondroityny A (CSA)
Siarczan chondroityny B (CSB)

Kompleks natłuszczający powierzchnie stawowe: 1000mg
Olej lniany (50% kwasu alfa linolenowego)
Firmowa mieszanka Cetyl Myristoleate
(cetyl myristoleate, cetyl myristate, cetyl palmitate, cetyl laurate, etyl palmitoleate, cetyl oleate)
Kwas hialuronowy

Kompleks wspierający stawy: 1000mg
Ekstrakt z korzenia imbiru (gingerols, shagaols)
Ekstrakt z kurkumy (kurkumina)
Wyciąg z drzewa Boswellia (kwas boswelinowy)
Kwercytyna
Bromelaina
[B]
Inne składniki:[/B] chrząstka rekina, chleb świętojański, olej sojowy, oczyszczona woda, stearynian magnezu, zawiera skorupiaki.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

no nic, mam nadzieje że w dzisiejszym słoneczku Kida rozgrzeje swoje stawy i będzie czuć się lepiej!

ja zmykam ..w taka pogodę trzeba wykorzystać wolne i zabrać po drodze na spacer resztę ferajny i kuzynkę ...to jest plan :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...