Jump to content
Dogomania

Kida - kto zna jej przeszłość? I czy jest ktoś kto pomoże jej przeżyć?


Istar19

Recommended Posts

[quote name='Katarzyna Starkiewicz']Niestety winda musi być :-([/QUOTE]

to fatalnie, może jednak będzie mogła wejść dwa piętra???

Zapytam weta, to i tak jest dla niej nowe życie i ułaskawianie od wyroku śmierci, mam jednak nadzieję, że może da radę...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 636
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='aeriel']Ale co zrobimy jeśli Kidzie się pogorszy i nie da rady chodzić po schodach lub będzie jej to sprawiało duży ból? :-(
Czy ten pan jest w stanie i czy będzie chciał wnosić ją na drugie piętro?[/QUOTE]

mama mieszka sama

Link to comment
Share on other sites

[quote name='soboz4']to fatalnie, może jednak będzie mogła wejść dwa piętra???

Zapytam weta, to i tak jest dla niej nowe życie i ułaskawianie od wyroku śmierci, mam jednak nadzieję, że może da radę...[/QUOTE]

Jak winda nie działała to Robert wnosił Farta na 4 piętro na rękach. A Fart był chudziutki. I było bardzo ciężko. Jak mi się na dworze przewrócił, to byłam w stanie donieśc go do klatki. Ale na schody już nie.
Zależy też jak wysokie to są schody.

Link to comment
Share on other sites

trochę się już pogubiłam w tym czytaniu :oops:

Wykaraskałam 10 zł, myślę, że da się za to kupić sporo łapek... Na Szopienicach w tamtym miesiącu z 2 zł kupiłam prawie kilo łapek, więc myślę, że tam się przejadę, ewentualnie zobaczę jeszcze gdzieś koło mnie

Zrobię wywar na poniedziałek, wtorek i środę, więc następną porcję przywiezie się dopiero na resztę tygodnia:)


Tylko jak z tymi pojemnikami? Aeriel może podjadę do Ciebie jutro tak koło 14? Adres znam ;)


EDIT: a co do domku dla mało ruchliwego psiaka... Czy Pani będzie przez cały czas w domu? Bo jeśli tak bardzo chciałabym polecić Zorzę, jest mało ruchliwa, prawdopodobnie (tak na 89%) będzie miała lęk separacyjny, na dodatek ma "obsesję miskową" przed innymi psami :(


EDIT II: Po wielu "negocjacjach" :evil_lol: doszłyśmy z mamą do porozumienia i obiecała mi, że zobowiąże się płacić kurze łapki aż do znalezienia dt/ds dla Kidy :)

Edited by kimiji
Link to comment
Share on other sites

[quote name='kimiji']trochę się już pogubiłam w tym czytaniu :oops:

Wykaraskałam 10 zł, myślę, że da się za to kupić sporo łapek... Na Szopienicach w tamtym miesiącu z 2 zł kupiłam prawie kilo łapek, więc myślę, że tam się przejadę, ewentualnie zobaczę jeszcze gdzieś koło mnie

Zrobię wywar na poniedziałek, wtorek i środę, więc następną porcję przywiezie się dopiero na resztę tygodnia:)


Tylko jak z tymi pojemnikami? Aeriel może podjadę do Ciebie jutro tak koło 14? Adres znam ;)


EDIT: a co do domku dla mało ruchliwego psiaka... Czy Pani będzie przez cały czas w domu? Bo jeśli tak bardzo chciałabym polecić Zorzę, jest mało ruchliwa, prawdopodobnie (tak na 89%) będzie miała lęk separacyjny, na dodatek ma "obsesję miskową" przed innymi psami :(


EDIT II: Po wielu "negocjacjach" :evil_lol: doszłyśmy z mamą do porozumienia i obiecała mi, że zobowiąże się płacić kurze łapki aż do znalezienia dt/ds dla Kidy :)[/QUOTE]



To rzeczywiście trzeba ustalić z soboz4. Ona też miała kupić w poniedziałek i ustalić transport.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katarzyna Starkiewicz']To rzeczywiście trzeba ustalić z soboz4. Ona też miała kupić w poniedziałek i ustalić transport.[/QUOTE]

Pisałam już do soboz, że nie musi się martwić wywarem :)

Jutro zawiozę Kidzie na trzy dni, a w czwartek na kolejne 3 dni :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kimiji']Pisałam już do soboz, że nie musi się martwić wywarem :)

Jutro zawiozę Kidzie na trzy dni, a w czwartek na kolejne 3 dni :)[/QUOTE]


Dziękuję. Zobacz przy okazji, na czym leży w boksie. Mam duże nowe legowisko od Sznapsa, ale on woli spać w łóżku:lol:

Link to comment
Share on other sites

duże posłanie jest w schronisku, ale na razie Kida miała dostać takie, które może pogryźć, jeżeli zda egzamin i nie pogryzie na kawałeczki tego posłanka, które ma obecnie to dostanie porządne, ciepłe posłanie.

No to z tymi pojemnikami problem, mam je teraz u siebie


Zorza nie bardzo się nadaje, parę razy prowadziłam Zorzę i mało mi ręki nie urwała, Panu zależy na mało ruchliwym, spokojnym miziaku, który preferuje domowe zacisze. Zorza to młody, energiczny pies który nie nadaje się dla starszej osoby, Sani byłaby idealna.

Choć ciągle mam nadzieję, że może wet. powie że schody nie będą problemem????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='winter7']To już coś. Rozumiem, że w pon będą wyniki badań krwi.
Czy ktoś konsultował rtg z ortopedą?[/QUOTE]

Wyniki miały już być w sobotę. Mam nadzieję, że będą w poniedziałek. Kida była konsultowana zaledwie prawdopodobnie u ogólnego weterynarza. Zdjęcie miały być przekazane weterynarzom schroniskowym :-( i to oni mieli podjąć "decyzję"

lek.wet. [B]Michał Skolik [/B]- specjalizujący się w chirugrii twardej i miękkiej, diagnostyce obrazowej (RTG cyfrowe, USG), internie i położnictwie. - u tego wet. była. Informacje ze strony internetowej.

Link to comment
Share on other sites

Na weterynarii w Polsce są następujące specjalizacje:
Choroby drobiu oraz ptaków ozdobnych
Choroby psów i kotów
Chirurgia weterynaryjna
Weterynaryjna diagnostyka laboratoryjna
Higiena zwierząt rzeźnych i [COLOR=blue][B][U]żywności[/U][/B][/COLOR] pochodzenia zwierzęcego
Rozród zwierząt
Epizootiologia i administracja weterynaryjna

nie ma neurologii, położnictwa, ortopedii, okulistyki itd. To tylko zainteresowania lekarzy i ich dobra wola powodują, że szkolą się w określonym kierunku. Ale nie są specjalistami bo do tego to trzeba doktorat wysmarować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stzw']Na weterynarii w Polsce są następujące specjalizacje:
Choroby drobiu oraz ptaków ozdobnych
Choroby psów i kotów
Chirurgia weterynaryjna
Weterynaryjna diagnostyka laboratoryjna
Higiena zwierząt rzeźnych i [COLOR=blue][B][U]żywności[/U][/B][/COLOR] pochodzenia zwierzęcego
Rozród zwierząt
Epizootiologia i administracja weterynaryjna

nie ma neurologii, położnictwa, ortopedii, okulistyki itd. To tylko zainteresowania lekarzy i ich dobra wola powodują, że szkolą się w określonym kierunku. Ale nie są specjalistami bo do tego to trzeba doktorat wysmarować.[/QUOTE]

z doktoratem to jest u nas Gierek od "kości" a neurolog Olender w Tychach. Ale Kida nie ma zmian neurologicznych.

Link to comment
Share on other sites

Ja też mogę gotować i dowozić wywar z łapek dla Kidy ;-) Mogę też sponsorować łapki jeśli ktoś nie ma funduszy. Spokojnie mogę także dawać min. 10zł miesięcznie na Kidę, to przecież nie jest dużo a na pewno znajdą się także inne osoby i psokojnie uzbieramy kwotę. zawsze mogę też wyłożyć więcej jeśli zaistnieje taka potrzeba ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...