Jump to content
Dogomania

Pierwszy Tyski Dogtrekking


utan77

Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='__Lara']Tylko czy moja sunia da radę :cool3:[/QUOTE]
Widziałam psiaki w typie jamnika na dystansie 25 km i dawały radę;).
Nic prostszego - do zawodów macie jeszcze dwa tygodnie - wybierzcie się jutro lub pojutrze na "dłuższy" spacerek, taki 15 km, w tempie który Wam odpowiada, zabierzcie znajomych i się przekonasz czy sunia da radę, a także jak fajny jest to sposób na spędzenie czasu.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Kilka lat temu wzięłam udział w pierwszym Kujawsko-pomorskim dogtrekkingu.Bez przygotowania,nie mając kondycji.
Poszlismy z mezem na 25 km bo krotszej trasy nie bylo.Bylam przerazona taka iloscia km ale nawet nie wiem kiedy je przeszlismy.
Poza tym swietna atmosfera,poznalismy nowych ludzi i ich czworonogi.Nasza sunia byla w siodmym niebie idac z takim stadkiem psiakow.
Nigdy na dogtrekkingu nie nastawiam sie na zwyciestwo.To jest przygoda,zabawa i dlugi spacer dla mnie a najwazniejszy w tym wszystkim jest psiak.

Link to comment
Share on other sites

I to jest właśnie fajne w dogtrekkingu że można właściwie zacząć w każdym wieku, nawet bez przygotowania (oczywiście jeśli nie masz ambicji na wysokie miejsca), ot tak, z buta, po prostu wpada Ci do głowy: A może się wybiorę...? i jedziesz! Na dobrą sprawę oprócz buta dla psa to nie potrzeba niczego szczególnego, czego nie miałoby się w domu mając psa (pas nie jest konieczny, choć wygodny, jeśli pies nie ciągnie to szelki też nie są konieczne - ja w trakcie zawodów zdjęłam Mojej szelki bo ją zaczęły obcierać i przepięłam na obroże) No chyba że ktoś wychodzi ze swoim psem tylko na 5 minut wokół bloku na siku i koopę, to nie polecam:diabloti:
Po prostu taki trochę dłuższy niż codzień spacerek;)

Link to comment
Share on other sites

Bo to jest rewelacyjna sprawa. My chodzimy tylko i wyłącznie rekreacyjnie, w tempie psa, przy czym jak na niedużego kundelka ma ona tempo zabójcze. A co do treningów, w tym roku spędziłyśmy kilka dni w górach i o ile mała radzi sobie super, to ja po prostu nie daję rady wchodzić pod górę - 2 kroki i 10 sekund postoju. Obie poszłyśmy też na kompromis, ona zgodziła się na szelki, a ja na smycz automatyczną 8 m, ale zawsze jest tak, że mała leci na całą długość smyczy i tylko patrzy, czy się kulam za nią i nie ma zamiaru mi pomagać ciągnąc :), stąd postanowiłam trochę potrenować :)

Link to comment
Share on other sites

Nie wszyscy muszą balować w Przesiece :diabloti:

A co do samego dogtrekingu, to mi osobiście najbardziej odpowiada to że to zawodnik i jego psiul decydują o tym jak szybko maszerują/ biegną.
Mają za zadanie przejść trasę, stawić się na punktach kontrolnych i na mecie, a w jakim czasie to zrobią to już ich sprawa :evil_lol:
Ale że przy okazji dostaje się i zawodnik i pies"małpiego rozumu" , to jakoś te tempo marszu jest zupełnie inne niż na zwykłym spacerze :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kirke69']Nie wszyscy muszą balować w Przesiece :diabloti:

A co do samego dogtrekingu, to mi osobiście najbardziej odpowiada to że to zawodnik i jego psiul decydują o tym jak szybko maszerują/ biegną.
Mają za zadanie przejść trasę, stawić się na punktach kontrolnych i na mecie, a w jakim czasie to zrobią to już ich sprawa :evil_lol:
Ale że przy okazji dostaje się i zawodnik i pies"małpiego rozumu" , to jakoś te tempo marszu jest zupełnie inne niż na zwykłym spacerze :diabloti:[/QUOTE]

Co to znaczy "małpiego rozumu" ? :diabloti:

Ślązacy zalatani są :eviltong::razz: grupka osób szykuje się z psiakami ze schronu z Zabrza :cool3:

Link to comment
Share on other sites

na dogtrekking zapraszamy
fajne traski dla Was mamy
i dla młodych i dla starszych
dla ambitnym i mniej w bojach zażartych
każdy cos dla siebie znajdzie
nie tylko atmosfere jak na rajdzie
bo przednia ma byc tam zabawa
pamiętajcie : dogtrekking to świetna sprawa !

Link to comment
Share on other sites

No ale chyba można się zapisać w dniu zawodów przed startem? Nie wysyłałam zgłoszenia bo chyba do ostatniej chwili nie będę wiedzieć w jakiej kategorii i na jakim dystansie wystartuję i z jakimi psami. No może w piątek wieczorem będę wiedzieć ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...