Jump to content
Dogomania

Moja suczka "popuszcza mocz"


wioletka155

Recommended Posts

Mam do Was pytanie.

Moja sunia jest ponad rok po sterzliyacji. Nie bylo zadnych problemow.
Od kilku dni zauwazylam dziwną rzecz...ale sama nie wiem jak to opisać.

Mala podczas snu jakby sikala. Ale zdarza się to rzadko-raz dziennie, czasem raz na dwa dni. Jak wstaje z kanapy po dziennej drzemce to tamto miejsce jest po prostu mokre i jej pupcia tez mokra jest-tzn wloski na pupci ma mokre no i "pipusia" tez jest mokra:-((

Wszystko wskazuje na to ze to jest mocz, ale dlaczego tak moze się dziac? Mala pije tyle ile zawsze , normalnie wychodzimy w ciagu dnia na dwa dlugie spacery i kilka krotszych przechadzek. Niunia normalnie siku robi na dworze etc.

Podpowiedzcie co powinnam zrobic. Niunia jest jeszcze mloda , ma 4 latka.

Link to comment
Share on other sites

No kurcze wlasnie. W czasie kiedy ona siuśka podczas snu to nie ma opcje, bo wszystko wsiaka do kanapy niestety . Jedynie w momencie kiedy na specerku siusia. Poprobuje.
Mam nadzieję ze to nic groźnego. A czy mozliwe jest ze dopiero po ponad roku ma to nietrzymanie moczu wywolane strylką? Wczesniej tego nie miala.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Incurin to jedyne hormony dostępne w tabletkach działające na nietrzymanie moczu. Moja CC po sterylizacji dostaje 1 tabletkę co 2-gi dzień. Zaczynaliśmy od jednej codziennie. Udaje się czasem zejść do połówki co 3 dni, ale to już zależy od reakcji suki na lek.
Swoją drogą Incurin został uznany za szkodliwy, ale jeszcze jako jedyny dostępny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='breszkin']Incurin to jedyne hormony dostępne w tabletkach działające na nietrzymanie moczu. Moja CC po sterylizacji dostaje 1 tabletkę co 2-gi dzień. Zaczynaliśmy od jednej codziennie. Udaje się czasem zejść do połówki co 3 dni, ale to już zależy od reakcji suki na lek.
Swoją drogą Incurin został uznany za szkodliwy, ale jeszcze jako jedyny dostępny.[/QUOTE]


Że szkodliwe, to nie słyszałam, bardzo mozliwe. Ja podawanie mojej zaczęłam od dwóch tabletek.
I zastanawiam się jeszcze stale podajesz go swojej, czy tylko jak zacznie popuszczać?

Link to comment
Share on other sites

Jedyny z estriolem.
Moja zaczęła jakiś rok po sterylizacji, dla pewności przebadałam jeszcze kręgosłup - ale wszystko ok.
Dostaje tabletki cały czas. Jak robię kilkudniową przerwę zaczyna znowu. U mnie głównie w nocy bo w ciągu dnia często wychodzi i nie ma kiedy. Dwie na raz wydaje mi się sporo, moja na połówkę reaguje ok, ale już co 3 dzień to za rzadko.

Link to comment
Share on other sites

incurin to nie jedyny lek, kóry działa na posikiwanie posterylkowe. często ludzie podają sukom propalin- jest bezpieczny, ale u mojej zoski nie zadziałał dobrze, za to incurin tak.
a co do tego, co niebezpiecznego jest w incurinie, to szczerze nie pamiętam dokładnie, ale jakiś wskaźnik w krwi może być zaburzony. jednak pamiętam dobrze, że niekoniecznie (zalezy pewnie od dawkowania),a w dodatku odstawienie powoduje powrót do normy, więc nie jest to mega niebezpieczne.

metodą prób i błędów (czekasz, kiedy sie posika po pierwszej tabletce. objawy zreszta słabną i potrzeba incurinu coraz mniej - w każdym razie u zośki) ustaliłysmy dawkowanie incurinu na pół tabletki co 3-4 dni. zosia wazy 9 kg. ale, co śmieszniejsze, po ok 2 latach brania, przestała się posikiwać. trwało to z 8 miesięcy, potem znów zaczęła i potem znów przestała...
żeby na 100% być pewnym, czy to posterylkowe, trzeba zrobić usg pęcherza (przy okazji cała jama brzuszna będzie sprawdzona). to widac w obrazie, że mięśnie "ujścia" pęcherza nie są dobrze zaciśniete - w ich pracy ważny jest hormon, którego jest mniej po sterylce - stąd posikiwanie.
żeby sprawdzić, czy nie jest to zapalenie pęcherza, wystarczy pobrać pierwszy mocz poranny - jak u ludzi. kupujesz w aptece za kilkadziesiąt groszy pojemnik sterylny i podstawiasz, jak kucnie ;-)

Link to comment
Share on other sites

Propalin też miałam, był w płynie, jak dobrze pamietam. Na moją zadziałał raz i minęło jej. Po jakimś czasie jej wróciło i wtedy propalin już na nie nie zadziałał. Musiałyśmy wrócić do incurinu.
Podajecie swoim suczkom ten hormon stale? Co kilka dni, tak?

Link to comment
Share on other sites

Moja Hera dostaje co 2-gi dzień tabletkę. Zejście do niższej dawki nie daje efektu.
Wet poinformował mnie, że właśnie jedyny dostępny, ale może być szkodliwy - na tym bazuję, niczego innego nie szukałam.
U mojej suki, oprócz sterylizacji doszedł minimalny ucisk od kręgosłupa.

Link to comment
Share on other sites

propalin jest też stosowany, zresztą dość często. jedna tabletka na dwa dni to całkiem ok, możesz za jakis czas spróbowac co 3 dni, ja to tak rozumiem, organizm "nasącza" się odpowiednią substancją, więc być może dlatego po jakimś czasie bywa, że można dawkę zmniejszyć. ale nei wiem, czy zawsze to tak działa. jak pisałam - moja sucz od dawna nie bierze. ale dlaczego tak naprawde przestała potrzebowac, to cholera wie....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']propalin jest też stosowany, zresztą dość często. jedna tabletka na dwa dni to całkiem ok, możesz za jakis czas spróbowac co 3 dni, ja to tak rozumiem, organizm "nasącza" się odpowiednią substancją, więc być może dlatego po jakimś czasie bywa, że można dawkę zmniejszyć. ale nei wiem, czy zawsze to tak działa. jak pisałam - moja sucz od dawna nie bierze. ale dlaczego tak naprawde przestała potrzebowac, to cholera wie....[/QUOTE]

Co psiak to reakcja - moja dostaje od roku. Połówki się nie sprawdzały, jedna co 3-ci dzień raz na czas jakiś wystarcza, ale zaraz znowu powrót do fazy co 2-gi dzień. Widać takie ma potrzeby. U mojej "ulania" były po nocy naprawdę spore, w ciągu dnia o ile wogóle to były jedynie "kropelkowe"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='breszkin']Co psiak to reakcja - moja dostaje od roku. Połówki się nie sprawdzały, jedna co 3-ci dzień raz na czas jakiś wystarcza, ale zaraz znowu powrót do fazy co 2-gi dzień. Widać takie ma potrzeby. U mojej "ulania" były po nocy naprawdę spore, w ciągu dnia o ile wogóle to były jedynie "kropelkowe"[/QUOTE]

Tak, co pies to inna reakcja.
No, ja mojej wystarczy, że będe podawać tabletki tak przez miesiąc, potem mija jej to na jakieś 5 miesięcy.

Link to comment
Share on other sites

yyy się watek rozwinął.. a wiecie co mi zasugerowal wet ?
Ze co innego jest "posikiwanie""plamieie" czyli kilka kropelek moczu a co innego sikanie jak na spacerze, czyli wielka kałuza, ktora nie jest posikiwaniem a normalnym sikaniem.

Jak jest u Waszych suń ? To wielka kaluza/plama czy male posikiwanie ?

I teraz zasugerowal mi ze mala ma małe problemy z watrobą i odczuwa jakby zgagę, tym samy więcej pije i nietrzyma moczu. On tak mowil...mozliwe bo ona kiedys wypijała tyle w 2 dni, co teraz w jeden dzien i najbardziej wieczorem, a potem mija parenascie minut i ona siusia, nawet jak z nią wyjde to w nocy nie utrzymuje.

Link to comment
Share on other sites

dzisiaj badaliśmy mocz-szukając przyczyn popuszczania moczu . Wet myslał ze moze to zapalenie pecherza TEZ moze byc. Mocz okazal sie idealny. Zadnych zmian ponad normę-wszystko rewelacyjne. Więc dostala dzisiaj dodatkowo ten INCURIN, mam zaczac podawac od dzisiaj i obserwowac, jesli to ustąpi to sama mam zmniejszac dawkę z 1 tabletki do pol tabletki, a moze nawet pol co drugi dzien. Mowil wet ze im mnien tym lepiej ale to sama muszę zaobserwowac ile jej wystarczy.
Odnosnie zgagi o ktorej pisalam wyzej- jedno nie wyklucza drugiego. Mowil wet ze jesli po podaniu tej tabetki objawy ustaną-to wlasnie jest posterylkowe nietrzymanie moczu, jesli będą nadal to przyczyna jest jednak inna-prawdopodobnie związana z watrobą.

Link to comment
Share on other sites

mam w domu na DT sznaucerka miniaturke,ktorego przejelam w podobnym stanie jak Twoja suczka.Noca cale lozko ,wszystko bylo obsiusiane.Poszlam szybko do weterynarza i stwierdzil lekarz niewydolnosc watroby .Otrzymywal tabletki i specjalna karme od wet.Pozniej stopnioiowo sie unormowala sytuacja zdrowotna.Juz nie pil tak duzo i nie siusial tak duzo Po czasie pojawily sie krysztlaki w przewodach moczowych ,ale tak w gruncie rzeczy jest teraz wszystko okey.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wioletka155']Choć wet mowil ze częściej zdarza się to u suk dużych ras, rzadko u malych...czyżby moja Piękna była w tej mniejszości...
Ale podalam jej tą tabletkę ok 17.00 a ona teraz znowu się posikala... Ile dni trzeba poczekac na efekty ?[/QUOTE]

to że występuje rzadko u ras małych nie oznacza że nie występuje wcale(ja nie zaobserwowałam jakiejś zależności co do wielkości rasy).na efekty czasdem trzeba czekać od ok.tygodnia do dwóch.
xxx52 to stwierdzenie niewydolnej watroby mam nadzieje że było potwierdzone badaniami nie na oko?

Link to comment
Share on other sites

Moja miała robione badanie krwi i USG jamy brzusznej (wątroby tez), wet stwierdził ze ona ma jakieś zatrzymywanie nagromadzonej żółci, co organizm sam powinien sobie ztym radzić, to u niej nie radzi sobie. Ufam ze jest jak mówi. Al stwierdził tak na podstawie badan krwi i usg wiec nie wyssał tego z palce, tak więc tym samym mam nadzieję ze wie co mowi. Pytl tez czy ona wymiotuje żólcią, czasem jej się to zdarza ale rzadko 1-3 razyw miesiącu i sa to ilości znikome.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Odświeżam temat . Moja suka (beagle) do tej pory dostawała Propalin , teraz przeszłyśmy na Incurin ,bo jest wygodniejszy w podawaniu i dla nas i dla psa . Dostaje lek od 3 dni i nadal zdarza się jej posikiwać . Dostaje 1 tabletkę dziennie . Na razie czekać ? Zwiększyć dawkę ? Nasi weterynarze kompletnie zieloni w temacie posterylkowego nietrzymania moczu ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...