Jump to content
Dogomania

Pako w swoim wspaniałym domu:)Dziękuję Wam kochani, bez Was by sie nie udało


ocelot

Recommended Posts

  • Replies 596
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[QUOTE][/QUOTE][quote name='Telimena']jestem na zaproszenie
cukrzycę u psów się leczy, widziałam psy z wyższym cukrem i żyją i mają się nieźle ale wiąże się to jednak z konsekwencją, z podawaniem insuliny nieraz dwa razy dziennie, tabletki nie sprawdzają się u psów więc dt musiałby umieć robić zastrzyki, jest niezła karma dla cukrzyków ale z royala więc droga niestety
wysoka fosfataza alkaliczna może świadczyć o nowotworze ale niekoniecznie musi, bo rośnie także w innych przypadkach, trzeba psu koniecznie zrobić USG - sprawdzić wątrobę, trzustkę, nadnercza, trzeba zacząć podawanie insuliny ale ktoś to musi kontrolować, sprawdzać jak Pako zareaguje na podawaną dawkę, nie ma stałej dawki, są jakieś ilości zalecane na początek na daną masę ciała psa ale trzeba sprawdzić jak on zareaguje, czy wyniki spadną czy nie a jeśli spadną to do jakiego poziomu, najpierw daje się raz dziennie, jak nie wystarcza to dajemy dwa razy dziennie, nam najbardziej sprawdza się jedna z ludzkich insulin, która ponadto wychodzi taniej niż weterynaryjna ale każdy przypadek jest inny, najważniejsze, że pies ma wolę walki i że cieszy się, jak ktoś przychodzi
trzeba na pewno działać szybko, bo jeśli nie obniżymy psu cukru to na pewno straci wzrok
czy Pako jest wykastrowany? czy dostawał ostatnio sterydy? pies ma dodatkowo podwyższone leukocyty nie jakoś strasznie ale dobrze by mu zrobił moim zdaniem antybiotyk, np albipen, który ładnie działa i na trzustkę i na wątrobę, tyle mogę podpowiedzieć, nie widząc psa, zróbcie USG[/QUOTE]
Dziekuję Ci bardzo.
pako jest wykastrowany od dawna.
Mial podany steryd w poniedziałek. Nie wiem jaki. Dowiem sie.
Antybiotyk sobie zaraz zapiszę i powiem w schronisku.

I zaraz tam będę ich męczyć o to USG

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ocelot']Dziekuję Ci bardzo.
pako jest wykastrowany od dawna.
Mial podany steryd w poniedziałek. Nie wiem jaki. Dowiem sie.
Antybiotyk sobie zaraz zapiszę i powiem w schronisku.

I zaraz tam będę ich męczyć o to USG[/QUOTE]

A krew kiedy pobrana? Bo jak przed podaniem sterydu to ok.

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z moim wetem , więc cukrzycę możemy z powodzeniem leczyć , ale bardzo ważna jest systematyczność , pół godziny po podaniu insuliny trzeba psa nakarmić , później po 8h znów insulina itd. trzeba mierzyć cukier , można w domu . Insulina którą Pako powinien dostawać to Kanisulin , na wątrobę powinien dostawać - Ursofalk , to bardzo ważne , ważne też żeby nie podawać leków typu hepatil .

Co do wyników brak leukocytozy wskazuje na brak nowotworów , a fosfataza wskazuje na holestazę , czyli trzustka .

Trzeba zrobić dokładne USG (ma być jutro ) i dokładniejsze badania krwi , nie wiem czy nie pokręciłam ale tej fosfatazy są trzy rodzaje i musimy ustalić którą ma Pako .

Mam nadzieję , że nie pokręciłam :)

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/225055-Torebunia-dla-Pakunia-zapraszam-sercem-od22.03-28.03-godz-22.00?p=18878661#post18878661[/URL] :ylsuper::ylsuper::thumbs:trzymam mocno za Pakunia i zapraszam na bazarus malutki dla niego[IMG]http://www.e-gify.com/gify/2026.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

tam jest wynik fosfatazy alkalicznej
można wypróbować Caninsulin ale wyjdzie to koszmarnie drogo na takiego dużego psa, ja bym proponowała Insulinum Lente WOS 80jm/ml - koszt ok 55zł za 10 ml, czyli za 800jm, caninsulin kosztuje ok 24zł za 2,5ml w 1ml 40jm, więc 24zł za 100jm. On będzie musiał pewnie brać ok 15-20jm dwa razy dziennie (nie wiem ile waży). Same policzcie i wytłumaczcie wetowi, że to pies ze schroniska.

Link to comment
Share on other sites

Kochani więc tak.
Pako jutro zostanie przenisiony do szpitaliku. Dostanie kroplówkę.
Jutro o 14 USG. Koszt 20 zł. Dziękujemy Ci doktorze Łukaszu bardzo.

Lilka wpisz do wpływów pako 20 zł od Agnieszki wolontariuszki i od razu do wydatków na USG.

Niestety steryd był podany już po badaniach krwi, nie komentuję.

Choroba powiedziałam, że mamy zapas insuliny na miesiąc, managua źle przeczytała, ale glukometr też dar duży:)ba ogromny:)

pako ma już mętne ślepka, ma chyba zaawansowana kwaśnicę? Bo go czuć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cancer43']Z kasą u mnie krucho ,moge dac glukometr i zapas pasków do glukometru na ok.miesiąc.I jakieś fanty na bazarek.Wiem,ze jedna taka przymierza się do bazarku na Pako,ale to już niech ona sama się zadeklaruje[/QUOTE]
Dziekujemy:):):)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...