Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Adam Gac

Tydzień Weganizmu 2012

Recommended Posts

(15 - 21 kwietnia ) Warszawa (i Polska)

[url]http://www.facebook.com/events/377016075649796/[/url]

Zapraszamy serdecznie na organizowany przez Stowarzyszenie Empatia Tydzień Weganizmu 2012. Wydarzenie to organizujemy od 2009 roku.

Poszczególne spotkania odbywające się w ramach Tygodnia starają się przede wszystkim odpowiedzieć na pytania związane z etyką (co jest złego w eksploatacji i zabijaniu zwierząt), praktyką (jak wygląda i smakuje wegańska kuchnia) i czy to jest zdrowe (jak dieta wegańska ma się do ludzkiego zdrowia). Wszystkie spotkania mają charakter interaktywny – jesteśmy otwarci na pytania i wręcz żądni dyskusji :)

Spotkaniom towarzyszą konkursy, w których nagrodami są produkty od sponsorów Tygodnia. Tegoroczny program właśnie się klaruje. Zeszłoroczny możecie zobaczyć tutaj: [url]http://www.wegetydzien.pl/program.php[/url]

Główne wydarzenia organizowane przez Empatię mają miejsce w Warszawie. Ale absolutnie nie chcemy na tym poprzestawać! Zachęcamy Was do zorganizowania Tygodnia Weganizmu w Waszej miejscowości:

ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW NA DARMOWE ULOTKI: [url]http://www.wegetydzien.pl/zapisy.php[/url]

Chcesz zostać patronem medialnym wydarzenia, partnerem lub sponsorem wydarzenia? Czekamy na kontakt pod adresem: [email][email protected][/email]

- - - -
Co to jest weganizm? - to sposób życia dążący do rzeczywistej minimalizacji uczestnictwa w eksploatacji zwierząt. Najważniejszy aspekt tego pojęcia dotyczy diety, ponieważ dla pożywienia jest wykorzystywana największa ilość zwierząt. Weganizm w tym zakresie oznacza odrzucenie z przyczyn etycznych produktów odzwierzęcych. W innych dziedzinach cechuje się podobnie konsekwentną postawą, np. w sprzeciwie wobec hodowli zwierząt z przeznaczeniem na futra, wykorzystywania zwierząt do doświadczeń, do celów rozrywki itd. Ta spójna i nowoczesna idea i praktyka zdobywa na świecie coraz większą liczbę zwolenników, również ze względu na korzyści ekologiczne z jej przyjęcia.

Wegański FAQ: [url]http://empatia.pl/weganizm[/url]
Weganizm a etyka: [url]http://empatia.pl/etyka[/url]
Weganizm a zdrowie: [url]http://empatia.pl/zdrowie[/url]
Weganizm od kuchni: [url]http://www.facebook.com/WeganizmSprobujesz[/url]

weganizm.org
empatia.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
polecam wywiad z dietetyczką Virginią Messiną na temat różnych aspektów diety wegańskiej w kontekście zdrowia człowieka:

[URL]http://empatia.pl/str.php?dz=118&id=816&str=2[/URL]

oraz kilkunastominutowy reportaż tvn pod tytułem: "Weganie żyją dłużej" :

[URL]http://empatia.pl/str.php?dz=118&id=816&str=5[/URL]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×