Jump to content
Dogomania

"Noga" tyle, że pies nie wie jak ma to zrobić ;/


Ferni

Recommended Posts

Witam !
Mam mały kłopocik... Staram się nauczyć moją suczkę chodzić przy nodze z mniej więcej takim efektem jak na zawodach.. oczywiście do tego nam daleko ale ogółem smaczki w rękę i dajemy rade no ale Lora nie łapie jednej rzeczy, a mianowicie gdy wydaje komendę noga to w najlepszym wypadku do mnie podbiega i siada gdziekolwiek... A z tego co wiem to powinna usiąść po mojej lewej stronie z łopatka na wysokości kolana.... jak to osiągnąć ? próbowałem ją naprowadzać ale bez skutku [IMG]http://picsrv**********/images/smiles/icon_sad.gif[/IMG] Myślałem "Poczekam, może zatrybi..." Ale Ona tylko się położyła albo traci koncentracje i robi co innego...
Próbowałem tez takiego sposobu jak tutaj na jednym z filmików:
[URL]http://chomikuj.pl/tomasz842/---Wychowanie+i+Tresura+Ps[/URL]*c3*b3w

Ale Ona tylko obwąchuje smakołyk po czym siada i czeka aż dostanie... powiem szczerze, że już brakuje mi pomysłów i nie wiem jak się za to zabrać.... Poratujecie ?

Link to comment
Share on other sites

kliker.. hmm... posiadam kliker ale użyłem go raz, może dwa razy... wygodniej jest mi po prostu pochwalić psa za dobrze wykonane polecenie i nagrodzić przysmakiem ale chętnie wysłucham rad z klikerem :D Jeśli efekt będzie taki jak napisałem (pies wklejony w nogę:D) to bardzo chętnie pobawie sie w klikanie :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ferni']Witam !
Mam mały kłopocik... Staram się nauczyć moją suczkę chodzić przy nodze z mniej więcej takim efektem jak na zawodach.. oczywiście do tego nam daleko ale ogółem smaczki w rękę i dajemy rade no ale Lora nie łapie jednej rzeczy, a [B][COLOR="red"]mianowicie gdy wydaje komendę noga to w najlepszym wypadku do mnie podbiega i siada gdziekolwiek...[/COLOR][/B] A z tego co wiem to powinna usiąść po mojej lewej stronie z łopatka na wysokości kolana.... jak to osiągnąć ? próbowałem ją naprowadzać ale bez skutku [IMG]http://picsrv**********/images/smiles/icon_sad.gif[/IMG] Myślałem "Poczekam, może zatrybi..." Ale Ona tylko się położyła albo traci koncentracje i robi co innego...
Próbowałem tez takiego sposobu jak tutaj na jednym z filmików:
[URL]http://chomikuj.pl/tomasz842/---Wychowanie+i+Tresura+Ps[/URL]*c3*b3w
Ale Ona tylko obwąchuje smakołyk po czym siada i czeka aż dostanie... powiem szczerze, że już brakuje mi pomysłów i nie wiem jak się za to zabrać.... Poratujecie ?[/QUOTE]
Po prostu mylisz komendy ;) zacznij od " do mnie" , później przejdź do " noga" ... później łatwo samo pójdzie intuicyjnie.
Na początku spróbuj wydawać komendę " noga" mając psa na smyczy i naprowadzając go ... kiedy " zatrybi" - jak piszesz- możesz przejść do komend " do mnie" ... "noga" następnie wystarczy samo " noga"
" do mnie" - pies przybiega i może siedzieć przed Tobą
ważne - stoisz wyprostowany - nie zgarbiony - wołając psa nie pokazujesz smakołyków, naturalnym zachowaniem zrównoważonego psa jest wtedy skupienie się na właścicielu - spojrzenie w oczy.
"noga" = pies obchodzi za Twoimi plecami z prawej na lewo i siada przy nodze...
[B]ważne[/B] chwalisz komendę, nie imię psa, czyli "noooga" "dobra noga" itp.

Link to comment
Share on other sites

sęk w tym,że Lora zna komendę "Chodź tu/do mnie". Przychodzi, siada przed mną i patrzy mi w oczy. Druga sprawa już powolutku zaczyna bez większych problemów chodzić przy nodze a na komendę "Stój" zatrzymuje się i siada przy nodze.
Następna sprawa jest taka, że jak pies jest gdzieś za mną (ja odwrócony plecami) to gdy dam komendę "Noga" i pokaże palcem w dół (Obok nogi) to podbiega i siada (powoli bo powoli ale saida:D), natomiast jeśli jest przed mną to podbiega przed mnie i tak jak już opisałem sytuacje kombinuje na wszystkie sposoby (siada, kładzie się, robi zdechł pies) tylko nie staje równolegle z nogą, a jeśli zacznę się odwracać do psa plecami to jeszcze bardziej utwierdzi się w przekonaniu, że nie warto podchodzić do pozycji "Noga" od przodu bo Pan i tak się zaraz odwróci... Ja już nie wiem co by tu zrobić żeby zadziałało :(

Link to comment
Share on other sites

To próbuj z klikerem, pies naprawdę duuuuużo szybciej chwyta. na początek musi wiedzieć, że kliker=super, fajny smakołyk= fajna zabawa. Potem naprowadzaj tka jak zwykle ale kiedy pies będzie w tej pozycji której oczekujesz kliknij i daj smakołyk ale musi to być idealnie w tym momencie (UWAGA jeśli źle klikniesz to Ty się mylisz, nigdy pies czyli zawsze po ,,klik" musi być nagroda), potem też można pochwalić właśnie utrwalaniem komendy ,,super, dobra noga". Jak już troche załapie to stopniowo zmniejszanie naprowadzania do np. wskazania ręką, potem bez, sama komenda, jesli wykona to o co chodzi od razu ,,klik" i smakołyk, jeśli usiądzie np. zadaleko możesz powtórzyc albo powiedzieć ,,popraw", jeśli nie zrozumie wskazać ręka i ,,klik". Niektóre psy wyjątkowo ciężko nie łapią ,,nogi" ale trochę cierpliwości i czasu i będzie dobrze ;) najlepiej robić z klikerem trzy powtórzenia komendy i chwila przerwy - zabawa, inna komena, a potem znowu trzy powtorzenia, kolejne kroki róbcie rowno z postępami psiaka, nie za dużo naraz :) Powodzenia :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...