Jump to content
Dogomania

Błyszcząca sierść


bellinka

Recommended Posts

Przyznam, że zupełnie nie rozumiem co takiego zbawiennego dla sierści jest w gazecie. Mam raczej obawy, że wcieranie we włosy psa farby drukarskiej nie jest najzdrowszym pomysłem.Samo przecieranie sierści oczywiście jak najbardziej ale proponowałabym wilgotną szmatkę np z mikrofibry ew. flaneli. Dobre tanie i proste jest też zastosowanie przy sierści typu dobermana mokrej ściereczki tzw. "gumowej" do mycia naczyń. Czesanie ( grzebień) poza możliwością zadrapań skóry niewiele da, przy krótkiej i sztywnej sierści raczej szczotkowanie. Jednak cała tajemnica pięknej sierści to ogólna dobra kondycja i właściwe żywienie.

Link to comment
Share on other sites

werbena 520 mimo Twojej niezbyt grzecznej odpowiedzi powtórnie ostrzegam Forumowiczów, że farba drukarska ,która może dostać się na skórę psa podczas takiego odkurzania gazetą jest toksyczna i jest silnym alergenem.A Werbenę proszę aby nie próbowała również pasty do butów choć ( nie próbowałam) efekt nabłyszczenia sierści byłby zapewne świetny.Do odkurzania najlepsza jest miękka ,wilgotna szmatka a nie gazeta:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

a ja dla mojego krótkowłosego psa długo nie mogłam znaleźc odpowiedniej "szczotki" w końcu pogrzebałam w pudle z przyborami do konia i teraz szczotkuję sucz końska szczotka a wcześniej usuwam martwy włos gumowym zgrzebłem- super działa i jeszcze dodatkowo masuje sierść :lol:

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bellinka']Czy znacie jakieś domowe sposoby aby sierść dobermana była błyszcząca i zdrowa?? czym najlepiej pielęgnować tą sierść i czym czesać oraz jak często:) z góry dzięki:D[/quote]

Aby uzyskać błyszczącą sierść - *szczerze mówiąc, ten efekt powinien się utrzymywać cały czas, słuszne już były uwagi o odpowiednim żywieniu psa* - swoim psom zawsze dodawałam do jedzenia oliwę. Pomaga. (SUROWE ziemniaki też dają podobny efekt, tylko nie w dużych ilościach rzecz jasna)
Życzę powodzenia i pozdrawiam ;)

Link to comment
Share on other sites

Tran, kwasy omega, oliwa... Można długo wymieniać. Ogólnie - odpowiednie karmienie. Jeśli domowe mięcho + wypełniacze, trzeba pamiętać o witaminach i tłuszczach.
Moja sunia jest na suchej karmie, sierść błyszczy, jakby ją ktoś kostka smalcu pociągnął ;D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Prawdą jest, że podstawa to dobre żywienie! Najlepiej dodawać olej lniany, oliwe z oliwek, omegan (kwasy omega), żółtko, gammolen. Oczywiście nie wszystko na raz!! :evil_lol: Nie wiem jak się pielęgnuje sierść u dobermanów i innych krótkowłosych bo sama mam kudłacza, ale na pewno trzeba szczotkować, przez to polepsza się ukrwienie skóry, swoisty masaż, dzięki któremu włos jest lepeij odżywiony. No i usuwany jest martwy, matowy włos. Jakie są najlepsze do tego szczotki albo zgrzebła to nie mam pojęcia więc się nie wypowiadam.


gazety to nie polecam! Fuj niech sobie taki właściciel co tak siebie potraktuje. Tak się składa, że jestem manikiurzystką i mam klientkę, która w kiosku pracuje. Od farby drukarskiej ma ciągle alergię, a ja mam zawsze full pracy, żeby jej dłonie doprowadzić do ładu!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Przecieranie gazetą? to jakiś dowcip?:lol::-?
A może się pomylił pies z butami tej osobie?? a może jeszcze psa "pastować" co?...jezu nie mogę...pęknę ze śmiechu, jak ktoś może takie farmazony opowiadać, toż to wystarczy pomyśleć trochę:roflt:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...