Jump to content
Dogomania

Rottweiler Waluś szuka domu.


LalaAla

Recommended Posts

Niby behawiorystka nam pokazała fajny patent z samą smyczą. Robi się taką pętlę ze smyczy, która opiera się o pierś psa co powoduje, że nie może on zrobić dużego kroku i po jakimś czasie sam przestaje ciągnąć ale dla mnie to jest średnio wygodne. Ale przyda się opanowanie komendy "do mnie" i "noga" :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niestety ponieśliśmy porażkę :( Nie damy rady odczulić Walentego na szczury :( Nie da się, on się nakręca z agresją nawet na pustą klatkę jak tylko wchodzi do domu. Atakuje silnie i z łatwością rozwaliłby klatkę :( Behawiorystka rozłożyła ręce.. Musimy bardzo poważnie zastanowić się nad całą tą sytuacją.. Jest nam smutno :(

Link to comment
Share on other sites

moze szczurki mozna przeniesc gdzies indziej i wyzej przede wszystkim...skoro sie nie da inaczej :( one chyba nie chodza luzem po mieszkaniu? chociaz moj chomik chodzil wszedzie ,brata krolik tez ,wiem ze i zolwie tez chodza po domu bo widzialam ...a szczurki?

kolezanka miala kota i chomika na 2 pokojach w bloku i jakos rozdzielila ze zyl chomiczek 2 lata, choc kot bardzo chcial go zlapac i wiadomo ze skoczny jest nawet na szafe da rade...

nie mam pomyslu innego :(

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie da się nic takiego zrobić.. Klatka jest ogromna, ma metr długości i półtora metra wysokości. Waży koło 20 kilo, to prawdziwa szczurza willa.. Nie wyobrażam sobie trzymania ich w wiecznie zamkniętym pokoju i wyłączenie tego pokoju z codziennego życia. Poza tym szczury codziennie mają godzinny wybieg po całym domu i wtedy trzeba by było zamykać psa co byłoby stresem dla niego.. Nie wiem co robić :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Heh dzięki :) Szkolenie idzie super, Walenty robi fenomenalne postępy. Uczy się wszystkiego w mig. Na przykład ostatnio w ciągu pół godziny nauczyliśmy się czesać ;) Waluś panicznie bał się JAKICHKOLWIEK przedmiotów dotykających go po grzbiecie. Widać było, że musiał być bity bo kulił się, uciekał, kłapał w powietrzu (ale nigdy nie na mnie) i tulił uszy po sobie. Jedna sesja z klikerem i Waluś dawał się czesać zrelaksowany siedząc i odsłaniając brzuch :) Szaleje za tym psem. W upały chce trochę wędrować n spacerach ale zraz po 15 minutach się rozmyśla i kładzie się na ziemi ;) A ogłoszenia ma tu, na ogólnopolskim forum rottweilerów, na molosach i stronie pewnej nie lubianej przeze mnie fundacji zajmującej się tą rasą :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='beataczl']co to za guz mam nadzieje ze nie grozny?[/QUOTE]

Wyobraź sobie, że nie dowiemy się tego bo guza usuwał schroniskowy wet na koszt schroniska i nie było możliwości wysłania guza na histo :/ Bo byłby to dodatkowy koszt ponad 100 zł a jak zaoferowałam, że pokryję to z własnej kieszeni to okazało się, że "tak tego nie można zrobić".. Jednak jak "macałam" tego guza to był miękką kulką, która nie było przymocowana do kości czy mięśnia i dawała się przesuwać pod palcami więc myślę, że to był zwykły kaszak albo tłuszczak.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LalaAla']Wyobraź sobie, że nie dowiemy się tego bo guza usuwał schroniskowy wet na koszt schroniska i nie było możliwości wysłania guza na histo :/ Bo byłby to dodatkowy koszt ponad 100 zł a jak zaoferowałam, że pokryję to z własnej kieszeni to okazało się, że "tak tego nie można zrobić".. Jednak jak "macałam" tego guza to był miękką kulką, która nie było przymocowana do kości czy mięśnia i dawała się przesuwać pod palcami więc myślę, że to był zwykły kaszak albo tłuszczak.[/QUOTE]

trzymam kciuki za zdrowko Walusia oby to byl wlasnie jakis tluszczak...
taka pomoc odrzucaja to ja nie wiem...przykre to

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, nie chcę żeby wyszło, że schronisko ma w dupie bo to nie za bardzo zależało od schroniska tylko wet taki jakiś marudny trochę.. Ale wiesz jak on tam jest codziennie przez 3 godziny a psów jest prawie 400, kotów prawie 200 a on musi obskoczyć 1/3 z tego to co się dziwić, że traktuje to "taśmowo". Schronisko zawsze jak trzeba to idzie na rękę i są ogólnie mega- mega pomocni :)
Ale żeby nie było to zdradzę dobrą nowinę :) Waluś MA DOM :D Najpóźniej w połowie października już będzie w nowym domu :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LalaAla']Wiesz, nie chcę żeby wyszło, że schronisko ma w dupie bo to nie za bardzo zależało od schroniska tylko wet taki jakiś marudny trochę.. Ale wiesz jak on tam jest codziennie przez 3 godziny a psów jest prawie 400, kotów prawie 200 a on musi obskoczyć 1/3 z tego to co się dziwić, że traktuje to "taśmowo". Schronisko zawsze jak trzeba to idzie na rękę i są ogólnie mega- mega pomocni :)
Ale żeby nie było to zdradzę dobrą nowinę :) Waluś MA DOM :D Najpóźniej w połowie października już będzie w nowym domu :)[/QUOTE]

czy Walus juz to wie czy to pewne? alez sie ciesze:multi:
jeszcze miesiac...a cos wiecej o domku ;)

Link to comment
Share on other sites

Waluś nie wie i nie dowie się póki nie usadzi dupska na nowym posłaniu :) Jest to pewne i potwierdzone i sami nie możemy się doczekać :D
Coś o nowym domku? To my :D W ciągu ostatnich 5 miesięcy zmieniła się nam sytuacja życiowa i otworzyła się furtka pozwalająca na adopcję psa. Po długich rozmowach i namysłach zdecydowaliśmy, że nie może to być inny pies niż on :) Kocham go bardzo i nie wydałabym go chyba nikomu innemu po tak długim czasie zajmowania się nim w schronie. Musimy skompeltować wyprawkę dla niego- żarełko, zabawki, poduszki, piłki, odżywki i inne bzdetki dlatego dajemy sobie jeszcze miesiąc. Ale już odliczamy dni :)

Edited by LalaAla
Link to comment
Share on other sites

[quote name='LalaAla']Waluś nie wie i nie dowie się póki nie usadzi dupska na nowym posłaniu :) Jest to pewne i potwierdzone i sami nie możemy się doczekać :D
Coś o nowym domku? To my :D W ciągu ostatnich 5 miesięcy zmieniła się nam sytuacja życiowa i otworzyła się furtka pozwalająca na adopcję psa. Po długich rozmowach i namysłach zdecydowaliśmy, że nie może to być inny pies niż on :) Kocham go bardzo i nie wydałabym go chyba nikomu innemu po tak długim czasie zajmowania się nim w schronie. Musimy skompeltować wyprawkę dla niego- żarełko, zabawki, poduszki, piłki, odżywki i inne bzdetki dlatego dajemy sobie jeszcze miesiąc. Ale już odliczamy dni :)[/QUOTE]

To najlepszy dom pod sloncem dla Walusia:loveu::multi:
ciesze sie podwojnie!:) :)

Link to comment
Share on other sites

Przesadzasz ;) Najlepszy dom pod słońcem to taki z ciut większą ilością pieniędzy (niestety- mówcie co chcecie ale pieniądze w nadmiarze się przydają) bo najchętniej bym mu nieba przychyliła i kupiła osobne łóżko, żeby mógł się w nim wylegiwać ;) Ale fakt faktem jesteśmy strasznie podekscytowani tym, że będzie tylko nasz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LalaAla']Przesadzasz ;) Najlepszy dom pod słońcem to taki z ciut większą ilością pieniędzy (niestety- mówcie co chcecie ale pieniądze w nadmiarze się przydają) bo najchętniej bym mu nieba przychyliła i kupiła osobne łóżko, żeby mógł się w nim wylegiwać ;) Ale fakt faktem jesteśmy strasznie podekscytowani tym, że będzie tylko nasz.[/QUOTE]

mam legowisko fajne dla duzego psa po owczarku to moge sprezentowac)) co prawda to nie lozko;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beataczl']mam legowisko fajne dla duzego psa po owczarku to moge sprezentowac)) co prawda to nie lozko;)[/QUOTE]

Mamy dla niego legowiska w każdym pokoju więc spoko :) A pewnie i tak będzie się wylegiwał na kanapach ;) Bardzo Ci dziękuję za chęć pomocy. Wczoraj zamówiłam już kompletną wyprawkę i w przyszłym tygodniu będziemy już w pełni przygotowani do adopcji :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LalaAla']Mamy dla niego legowiska w każdym pokoju więc spoko :) A pewnie i tak będzie się wylegiwał na kanapach ;) Bardzo Ci dziękuję za chęć pomocy. Wczoraj zamówiłam już kompletną wyprawkę i w przyszłym tygodniu będziemy już w pełni przygotowani do adopcji :)[/QUOTE]
super :)

jakies Walusiowe zdjatko masz moze dawno nie widzialam chlopaka troche tesknie:)

Link to comment
Share on other sites

[FONT=verdana]Słuchajcie mam pytanie.. Chcemy dla Walutka jak najlepiej więc chcemy mu zapewnić wszelkie wygody. Znalazłam na zooplusie ostatnio coś takiego:[/FONT]
[URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/smycz_obroza_dla_psa/obroza_tasmowa/obroze/369502[/URL]
[FONT=verdana]Czy to może cokolwiek dać? Spokojniejszy sen, relaks? Czy to raczej wciskanie kitu ludziom? Majątku to nie kosztuje więc się nad tym zastanawiam. A jakie jest Wasze zdanie?[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...