Jump to content
Dogomania

Ropomacicze?


erdbeere

Recommended Posts

Witam, mam 10letnia suczke meiszanca z owczarkiem niemieckim. Po cieczce ktora skonczyla sie z 7 dni temu zauwazylam wydzieline ze sromu koloru zolto-mlecznej. Jest ona ospala, zmeczona, nie ma apetytu, duzo pije wody. Czytalam na forum ze moze to byc ropomacicze... chcialabym wiecej uzyskac informacji jaka jest szansa ze to jest co innego ile kosztuje leczenie i jakie w razie czego sa rokowania co do przezycia poniewaz moja sunia przytyla oprzez brak wystarczajaco ruchu( mieszkam w miescie w centrum). takze ma nadwage.... prosze o pomoc justyna

Link to comment
Share on other sites

7 dni po cieczce to moze być naturalna wydzielia,ale jeżeli nie je i dużo pije [B]biegusiem do weta [/B]bardzo ważne jest USG pokaże w jakim stanie jest macica.Leczenie najskuteczniejsze /nie wiem czy w sumie nie okaże sie najtańsze/ to sterylizacja !!!!! wiem probują farmakologicznie ale to róznie sie kończy/moja sunia odeszła. Koszt trudno oszacować lecznice mają swoje cenniki np u moich wetów /Bydgoszcz/ USG 40,- sterylka suni ok 250,-/z opieką po zabiegu/

Link to comment
Share on other sites

Biegiem do weterynarza zamiast się zastanawiać nad kosztami. Im dłużej będziesz zwlekać, tym będą wyższe. A pies cierpi. Jeżeli boisz się, że nie podołasz finansowo porozmawiaj na miejscu z weterynarzem o możliwości zapłaty w ratach. Ale psa trzeba ratować. Kiepsko że ma nadwagę, ale teraz nic z tym nie zrobisz. Jak sunia przeżyje, to ją odchudzisz.
Mam nadzieję, że okaże się, że to nic poważnego.

Link to comment
Share on other sites

Pieniadze to ja mam... wiec nie chodzi o to czy drogo bo nei wazne... chodzilo o to bardziej na ile sie przyszykowac a na weterynarza to jutro... jezeli bede miala jak uruchomic samochod jak nie to pozycze od przyszlego tescia jezeli ebdzie taka mozliwosc... a jestem z bialegostoku. A pies to u mnie zjadl tylko 3 ciastka na kielbaske nawet nie je... dobre i te 3 ciastka male...

Link to comment
Share on other sites

no niestety... u mnei duzy jest pies... a samochod niestety jest zepsuty. Do weterynarza kawalek drogi bo mniejsze kliniki zamkneli co znajdowaly sie blizej... takze dluuugi spacer z psem w tym stanie raczej nei dam rady a nosic nawet nie podniose 50 kg zywej wagi... niestety 2 kliniki zostaly zamkniete i temu co raz samochodem woze psa.

Link to comment
Share on other sites

trudno idz najszybciej jak tylko mozesz,morfologia z krwi także byłaby wskazana no i biochemia-nerki głównie.cen ci nie podam bo sa różne morfologia "u nas"ok 20 zł,a za każde oznaczenie z biochemi 10 zl,usg 45,wizyta 30.
im dłużej się zwleka przy ropo oczywiscie,tym gorzej dla psa-ropomacicze to zatrucie całego organizmu nie tylko w obrębie macicy

Link to comment
Share on other sites

tak, wiem, jutro rano sie wybieram:) Ciekawa jestem co z tego wyjdzie bo jednak sie martwie... nigdy nie bylo z psem takich problemow zawsze wesola, zywa jak nie pies 10letni... jutro dam znac co tam wyjdzie czy tylko jakies moje wymysly czy moze faktycznie cos powaznego. pozdrawiam i jutro napisze co z psem...

Link to comment
Share on other sites

Tydzień zwłoki to bardzo dużo w przypadku ropomacicza. Ja bym nie zwlekała w przypadku tak poważnej choroby. Ale zrobisz jak uznasz za stosowne, nie chcę niczego narzucać, bo sprawa jest poważna.
Kotka mojego tz'ta była co prawda w cięższym stanie, ale też nie było chirurgów mogących od ręki wykonać zabieg (weekend, noc) i kazali nam czekać dwa dni. Gdybyśmy się posłuchali koteczki już by nie było na tym świecie, wybłagałam zabieg w renomowanej klinice jeszcze tej samej nocy i się udało. Trzymam za Was kciuki.

Link to comment
Share on other sites

To świetnie, że udało Ci się tak szybko zareagować. W późniejszym stadium ropomacicza dochodzi do uszkodzenia innych narządów (m.in. nerek), bo bakterie przedostają się z krwią do całego organizmu. Dzięki przyspieszeniu terminu zabiegu uniknęłaś tego. Cieszę się, że zabieg się udał.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...