Jump to content
Dogomania

,,Co zrobić z niepotrzebnym koniem? Włożyć do okna życia"


Karmi

Recommended Posts

[quote name='Ada-jeje']Ciekawe co zrobia z 90 zwierzakami, wieworki mowily ze do schroniska w Chrcynnem tez juz odwozili zwierzaki ktorymi obiecywali sie zaopiekowac i znalezc nowe domki. Ta organizacja powinna zniknac z pola widzenia.[/QUOTE]

dziś w TVN powiedzieli, że w ciągu 6 dni wyadoptowali 60 zwierząt - rekord świata!
Jola, podpisać Cię pod oświadczeniem?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='kahoona']dziś w TVN powiedzieli, że w ciągu 6 dni wyadoptowali 60 zwierząt - rekord świata!
Jola, podpisać Cię pod oświadczeniem?[/QUOTE]

no własnie, oglądałam "dzień dobry TVN" i padłam - rekord świata w adopcjach to pikuś, nigdzie nawet się nie zająkneli, że zaprzestali przyjmowania zwierząt a okno jest nie czynne ! Przeciwnie, konwencja była taka, że przyjmujemy dalej!
A najbardziej mi się spodobało, jak powiedział, że po wyjęciu z okna życia zwierzę jest oglądane przez weta - czy jest zdrowe i czy BYŁO SZCZEPIONE... Tak, tak, ja nie wiem jak wy, ale ja poprzez obejrzenie zwierza ewentualne mogę stwierdzić, czy nie jest ono szczepione d...ą z innym... ;) Ale widać u nich pracują superweci...

Link to comment
Share on other sites

60 psów? no to zarudnic ich w schronisku na Paluchu,w ciągu roku zrobią porządne schronisko na kilkadziesiąt psów. Zal,że media przyjmują takie goowna do powielania.
Czy takie czuby z tejże organizacji nie widzą,jak szkodza zwierzętom w Polsce? czy juz tylko ta kasa i kasa z 1% sie liczy???? Udławcie sie tymi groszami,z psiej i kociej krzywdy.

Link to comment
Share on other sites

jeszcze jedna kwestia. Każdy pies trafiający do schroniska,o ile nie został przyprowadzony przez właściciela,z książeczką zdrowia i aktualnym szczepieniem p /wściekliznie,musi przejśc [B]dwutygodniowa kwarantanne[/B] w celu obserwacji na wściekliznę. To wymóg absolutny . Rozumiem,że SdZ tej kwarantanny psom o nieznanym pochodzeniu nie robiło,czyli swiadomie narażali ludzi proponując im psy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='brazowa1']jeszcze jedna kwestia. Każdy pies trafiający do schroniska,o ile nie został przyprowadzony przez właściciela,z książeczką zdrowia i aktualnym szczepieniem p /wściekliznie,musi przejśc [B]dwutygodniowa kwarantanne[/B] w celu obserwacji na wściekliznę. To wymóg absolutny . Rozumiem,że SdZ tej kwarantanny psom o nieznanym pochodzeniu nie robiło,czyli swiadomie narażali ludzi proponując im psy.[/QUOTE]

szczególnie, że podobno w ciągu 6 dni wyadoptowali 60 zwierząt (!)

pytanie czy czasem te adopcje to nie wyjazd do Chrcynna po zastrzyk.... tak juz bywało - Janda zaprzyjaźniony z tą mordownią, że hej....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']szczególnie, że [B]podobno w ciągu 6 dni wyadoptowali 60 zwierząt (!)
[/B]
pytanie czy czasem te adopcje to nie wyjazd do Chrcynna po zastrzyk.... tak juz bywało - Janda zaprzyjaźniony z tą mordownią, że hej....[/QUOTE]

No, takich specjalistów od masowych adopcji to wiecej by sie uzbierało...

Link to comment
Share on other sites

Serdecznie polecam! W życiu nie widziałam takiego beznadziejnego wystąpienia. SdZ powinna znaleźć jakiegoś profesjonalistę, bo ten aktualny frontman to żenada.

[URL]http://dziendobry.tvn.pl/video/okienko-zycia-dla-zwierzat,1,newest,39117.html[/URL]

Poza adopcjami w godzinę dziesiątek psów, zdążą jeszcze pouczyć nowych właścicieli. Najbardziej powaliła mnie jednak informacja, że w Polsce większość zwierząt się topi. O innych przypadkach pan, z angielska brzmiący, Tom, nie słyszał.....

kilka cytatów:

"Ten piesek nazywa się Luki. Jest to sunia"
"Najczęściej to się dzieje tak, że te zwierzęta są w Polsce topione, nie?"
"dzisiaj, myślę, że dojdziemy do setki"
"W ciągu kilkudziesięciu godzin chcemy żeby znalazły nowy dom"
"chciała swój głos zabrać na chwilę"
"baranek szetlandzki był, okaz w skali kraju"
"zwierzęta nie muszą cierpieć w schroniskach, tam nie muszą spędzić dożywotki"

Świat biedronek.......



.

Link to comment
Share on other sites

no to rozwiązali problem sąsiada co psa nie lubi (przynajmniej w stolicy)
a jak w takim tempie wyadoptowują te zwierzekai to właściciel może szukać wiatru w polu

edit
pomysł otwarcia ''okna'' na Śląsku-bezdennie głupi
jest wystarczająco dużo roboty teraz, nie potrzeba nam jeszcze ''okienkowych aktywistów''

Edited by kuba123
Link to comment
Share on other sites

[quote name='kuba123']no to rozwiązali problem sąsiada co psa nie lubi (przynajmniej w stolicy)
a jak w takim tempie wyadoptowują te zwierzekai to właściciel może szukać wiatru w polu[/QUOTE]

Pytanie gdzie te psy trafiają... Właściciel ma prawo odebrać swojego psa w ciągu trzech lat. Ciekawe skąd.

Link to comment
Share on other sites

Domyślam się, że każde porzucone zwierzę gruntownie przebadano przed adopcją...Każdego psa zdiagnozował behawiorysta. Przy takiej ilości to nieprawdopodobny wyczyn.Sześć dni...sześćdziesiąt psów jest u kochających właścicieli. To dziesięć psów dziennie. Zapewne wszystkie były zdrowe i pozostawione z zaświadczeniem o szczepieniach p-wko wściekliźnie. Sądzę, że akcja i pod względem logistycznym została dokładnie zaplanowana. Tyle "dowozów" do nowych domów...na pewno wszystkie miejsca zostały sprawdzone. A co na to wszystko Pani Dejnarowicz? Pewnie od nadmiaru szczęścia puchnie i ona i schronisko.

A po 1% :

[URL]http://maciekjelonka.wrzuta.pl/audio/9NirTIJkjVd/panzygmunt_pankracy_-_juz_okienko_sie_zamyka[/URL]

Link to comment
Share on other sites

jak się znudzi dziecku piesek, to mamusia nie będzie już musiała mieć wyrzutów sumienia, że pieska oddaje do schroniska - zaniesie do "okna życia" i razem z dzieckiem będzie mogła się cieszyć, że piesek znajdzie nowy kochający domek, a dziecko się nauczy przynajmniej, po co są "okna życia" - może się kiedyś taka wiedza przyda, jak już będzie dorosłe i nie będzie miało ochoty zmieniać pieluszek swojemu własnemu dziecku

owe Okno życia to świetna propozycja dla takich przypadków, jak z tego wątku:
[url]http://www.dogomania.pl/threads/223897-3-miesi%C4%99czny-Jack-Rusell-Terier-suczka-oddam-za-darmo[/url]

[quote name='Oliwia_Zafira']Koleżanka poprosiła mnie, żebym dała to ogłoszenie.
Kupiła sobie Doris (bo tak się nazywa) 2 tygodnie temu kiedy miała 2,5 msc. Okazało się że nie niestety szczeniak do nich nie pasuje. Mają małe dzieci i nie mają czasu zajmować się nią. Zależy jej żeby jak najszybciej ją oddać zanim się przywiążą.

Suczka jest przeurocza i bardzo kochana:) idealna do dzieci (to chyba przez[B] jej córeczki, mogą z nią zrobić wszystko, noszą nawet za głowę a ona się nie buntuje[/B]).[B] Boi się nieznanych rzeczy, ponieważ przez dzieci nie było czasu na socjalizacje[/B], ale przekonałam się, że jest to u niej chwilowe podejdzie, powącha, zaznajomi się i jakby nic się nie stało. [B]Niestety suczka została wzięta z pseudohodowli, dlatego boi się nieznanych rzeczy[/B] (ale do ludzi ma pełne zaufanie), ale odrobina socjalizacji i będzie ok. Pomagałam im trochę, dlatego mogę zapewnić, że suczka ma pewny charakter, tylko musi wszystko poznać, na co znajomi nie mają czasu. Gdy czegoś się boi wystarczy pokazać jej co to jest i już jest ok, nie ma z tą rzeczą więcej problemu.

[B]Niestety, jeśli sunia szybko nie znajdzie domu znajomi chcą oddać ją do schroniska, bo nie mają czasu na wychowywanie szczeniaka i naukę czystości [/B]:-(

Sunia mieszka w Toruniu[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe, że każda osoba mająca kiedykolwiek doczynienia z ochroną zwierząt w ciągu kilku sekund była w stanie przewidzieć jak się skończy okienko...co gorsza jak skończą zwierzęta z okienka. Pomysłodawca tradycyjnie zaskoczony. Jak zawsze PR najistotniejszy- właściwie pogratulować konsekwencji w działaniu-było durnie, jest durnie...mam nadzieję, że choć durniej się nie da.

Link to comment
Share on other sites

Pomysł utopijny w Polsce, dziwi mnie że żadne media nie prostują informacji... Mogliby się zająć tym ludzie z TTV (a przez to w TVN ) i wyprostować te bzdury. Efekt będzie taki że będziemy mieli zaraz kilkaset zwierząt pod tym oknem i nowy "problem".

można by przez fejsbuka do mediów uderzyć i zasypać ich lajkami z wydarzeniem. Ma ktoś pewne i sprawdzone info że psy trafiły do schroniska zamiast do adopcji ?

Edited by kiwiadams
Link to comment
Share on other sites

[quote name='arkad']Z oknem życia to pomysł z jednej strony dobry, z drugiej fatalny. Dobry - bo lepiej jeżeli zwierzę będzie przyprowadzone do tego miejsca, a nie wyrzucone do lasu. Fatalnie - bo pojemność okna szybko się zapełni. Wobec braku schronisk pomysł nie jest realny w obecnej chwili.
[/QUOTE]
Też tak uważam jednak pole do dziwacznych pomysłów pojawia się głównie tam gdzie organy państwa, rządowe i samorządowe, odpowiedzialne za ten stan rzeczy, kompletnie nie radzą sobie z problemem bezdomnych zwierząt. Dlatego napadanie na jednego ludka, w pewnym sensie nawet sprytnego, jest głupie i kompletnie pozbawione sensu. Napadać należy na tych, którzy toleruja ten stan i odpowiadaja za niego. Setki posłów, urzędasów, samorządowców, którzy leżą i nic nie robia, albo robia ale głupio robią, to jest pole do krytyki. Nie warto ulegać fałszywym prorokom. Oni zawsze kręcą swoje lody.

Link to comment
Share on other sites

Tu nie chodzi o brak schronisk, tylko o to, że ludzie ciągle traktują zwierzęta jak rzeczy. I choćby w oparciu o to, SdZ nie powinna w ogóle sugerować takiego rozwiązania - to jest otwarta zgoda na oddanie swojego "przedmiotu" - psa, kota, żółwia - bez żadnych konsekwencji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Serdecznie polecam! W życiu nie widziałam takiego beznadziejnego wystąpienia. SdZ powinna znaleźć jakiegoś profesjonalistę, bo ten aktualny frontman to żenada.

[URL]http://dziendobry.tvn.pl/video/okienko-zycia-dla-zwierzat,1,newest,39117.html[/URL]

Poza adopcjami w godzinę dziesiątek psów, zdążą jeszcze pouczyć nowych właścicieli. Najbardziej powaliła mnie jednak informacja, że w Polsce większość zwierząt się topi. O innych przypadkach pan, z angielska brzmiący, Tom, nie słyszał.....

kilka cytatów:

"Ten piesek nazywa się Luki. Jest to sunia"
"Najczęściej to się dzieje tak, że te zwierzęta są w Polsce topione, nie?"
"dzisiaj, myślę, że dojdziemy do setki"
"W ciągu kilkudziesięciu godzin chcemy żeby znalazły nowy dom"
"chciała swój głos zabrać na chwilę"
"baranek szetlandzki był, okaz w skali kraju"
"zwierzęta nie muszą cierpieć w schroniskach, tam nie muszą spędzić dożywotki"

Świat biedronek.......



.[/QUOTE]
A to jest juz zwyczajne i bardzo przyziemne naigrawanie sie z ludzi.To chyba działa tak : "wysmieję/wytępię potencjalnego konkurenta, to pozostanę na placu boju jedyny czyli najlepszy"... Ciekawe, co to ma wspólnego z obrona zwierząt?
No i jaki pomysł maja sygnatariusze tego apelu na zwierzeta, których dotychczasowi właściciele MUSZĄ sie pozbyć? Schron nie weżmie, uspic nie wolno, porzucic tez nie ,a na adopcje nie ma czasu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gagata']A to jest juz zwyczajne i bardzo przyziemne naigrawanie sie z ludzi.To chyba działa tak : "wysmieję/wytępię potencjalnego konkurenta, to pozostanę na placu boju jedyny czyli najlepszy"... Ciekawe, co to ma wspólnego z obrona zwierząt?
No i jaki pomysł maja sygnatariusze tego apelu na zwierzeta, których dotychczasowi właściciele MUSZĄ sie pozbyć? Schron nie weżmie, uspic nie wolno, porzucic tez nie ,a na adopcje nie ma czasu...[/QUOTE]

Oj tam, oj tam.... Akurat w opluwaniu ludzi specjalizuje się inne forum, takie maleńkie, dla wybranych....

Wiele tam również mądrości absolutnych więc pewnie znajdziecie jakąś alternatywę dla poronionego okienka.

Link to comment
Share on other sites

Te mądrości absolutne, to nic innego jak indoktrynacja. Typowe dla systemów totalitarnych. Nie ma przy tym żadnego znaczenia, że promowane informacje nie znajdują odzwierciedlenia w rzeczywistości. Przecież nikt ich nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne... Chociaż kolory są tylko dwa i tak ciągle się im mylą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gagata']
No i jaki pomysł maja sygnatariusze tego apelu na zwierzeta, których dotychczasowi właściciele MUSZĄ sie pozbyć? Schron nie weżmie, uspic nie wolno, porzucic tez nie ,a na adopcje nie ma czasu...[/QUOTE]

[quote name='kahoona']Uwierz, wszędzie o tym pisze.[/QUOTE]

Ale co to znaczy MUSZĄ się pozbyć zwierzaka? Ja rozumiem, że szybko to się człowiek chce wszy pozbyć, ale takiego psa? Naprawdę, jeśli koś MUSI się pozbyć psa, to zrobi wszystko, by znaleść najlepsze rozwiązanie - jest kupa organizacji - nie dostajecie maili z prośbą o pomoc w takiej sprawie? Nie zdażyło się wam pomóc bo ktoś MUSIAŁ? Sądzę, że jednak tak.
A to "okno życia" jest dla tych, którzy CHCĄ się pozbyć zwierza - widzisz różnicę Gagata ?

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie P A T O L O G I A.
W naszym poronionym kraju takie Okienko Życia to nieme przyzwolenie na bezkarne porzucanie zwierząt, czyli po prostu łamanie prawa.

Być może ktoś o tym napisał wcześniej, ale co w sytuacji gdy do okienka trafia zwierzę zagubione? Gdzie 14 dniowa kwarantanna?
Bo skoro 15.03 otworzyli Okienko a już po kilku dniach mieli 60 adopcji no to przepraszam bardzo - coś jest nie tak.
A jak ze szczepieniami?
Tak naprawdę szczepiąc zwierzaka (szczególnie szczenięta) od razu bez jakiejkolwiek obserwacji można go zabić, bo mógł trafić zakażony jakimś paskudztwem.
O obowiązkowej wściekliźnie psów powyżej 4 miesiąca życia nawet nie wspomnę bo chyba nie trzeba pytać...

Dla mnie akcja poroniona. Kompletne dno. Lans na okienko życia przy pozyskiwaniu 1%? Nie wiem.

No i w tym martwym okresie adopcyjnym wątpię w tak ogromne zainteresowanie przygarnianiem bezdomnych zwierząt, a wiem co mówię, bo od początku roku adopcje idą jak krew z nosa...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gameta']Ale co to znaczy MUSZĄ się pozbyć zwierzaka? Ja rozumiem, że szybko to się człowiek chce wszy pozbyć, ale takiego psa? Naprawdę, jeśli koś MUSI się pozbyć psa, to zrobi wszystko, by znaleść najlepsze rozwiązanie - jest kupa organizacji - nie dostajecie maili z prośbą o pomoc w takiej sprawie? Nie zdażyło się wam pomóc bo ktoś MUSIAŁ? Sądzę, że jednak tak.
A to "okno życia" jest dla tych, którzy CHCĄ się pozbyć zwierza - widzisz różnicę Gagata ?[/QUOTE]
Oczywiscie, że okno życia w takim akurat kształcie jest mocno niedopracowane, ale to nie znaczy że sama idea jest zła. Zresztą, to nie SdZ było pomysłodawcą tego okna , w Krakowie też był taki eksperyment, prawda?

Zycie wypisuje różne scenariusze, choćby utratę pracy czy mieszkania... Panie z MOPS pierwsze, co robia, to każą sie pozbyc zwierząt...I jak tu pogodzić jedno z drugim? Błędem SdZ było niedopracowanie pomysłu, niedoinformowanie ludzi, braki logistyczne ale to nie jest powód, żeby tych ludzi dyskredytować. Ten nie błądzi, kto nic nie robi, a tu jest wielu takich

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...