Jump to content
Dogomania

Kurs Dyplomowy Coape - Proszę o opinie


kaja125

Recommended Posts

Witam,

Jestem nowa na forum, i chciałam się dowiedzieć czy ktoś może kończył kurs dyplomowy COAPE? Jestem zainteresowana opiniami na jego temat , sama interesuję się szkoleniem psów i chciałabym zdobywać wiedzę na ten temat nie mniej ten kurs jest stosunkowo drogi i chciałabym wiedzieć czy warto w nim uczestniczyć? Jak z praktyką na kursie ?

Edited by kaja125
Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaja125']Witam,

Jestem nowa na forum, i chciałam się dowiedzieć czy ktoś może kończył kurs dyplomowy COAPE? Jestem zainteresowana opiniami na jego temat , sama interesuję się szkoleniem psów i chciałabym zdobywać wiedzę na ten temat nie mniej ten kurs jest stosunkowo drogi i chciałabym wiedzieć czy warto w nim uczestniczyć? Jak z praktyką na kursie ?[/QUOTE]
Ja za wiele nie wiem, znajoma robi ten kurs, widziałam się z nią po jej drugim zjeździe. Teraz znów będę się widziała, to zapytam czy poleca.
Praktyki raczej brak, raz tylko klikali trochę psiakom, tak mi wtedy mówiła.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Opowiedziałam, myślę że wyczerpująco w bardzo podobnym wątku: http://www.dogomania.com/forum/topic/145544-kurs-trenerski-coape-opinie/ 

Jeśli wolno coś polecić, to może sensowniejszą i napewno tańszą opcją dla osób które interesuje tematyka behawioryzmu i szkolenia byłoby:

- zgłosić się na wolontariat do schroniska - da pogląd na pracę z trudnymi, wycofanymi, lękliwymi lub przeciwnie: mocno rozentuzjazmowanymi psami

- wyszkolić własnego psa do przyzwoitego poziomu zweryfikowanego przynajmniej egzaminem, w Związku Kynologicznym, jeśli nie zawodami - podstawą sukcesu w szkoleniu jest zbudowanie więzi z własnym psem, umiejętność komunikacji z psem, "czytania psa". Nie przerobiwszy tego na własnej skórze nie wolno sie brać za uczenie innych, bo to a) nieetyczne, b) narażone na klęskę

- zgłosić się na wolontariat do pobliskiej psiej szkoły - patrzeć, pomagać, pytać, wykonywać polecenia. W tej pracy liczy się doświadczenie, doświadczenie i jeszcze raz doświadczenie. Każda rasa jest inna, w innym celu została wyhodowana, ma różny temperament, różny próg pobudliwości. Do tego dochodzą różnice indywidualne (genetyczne i nabyte w toku doświadczeń). Noooo i jeszcze kwestia zdobycia umiejętności w przekazywaniu wiedzy, bo jednak w szkoleniu chodzi o to, żeby nauczyć przewodnika jak ma "pokierować" własnym psem, a nie wytrenować cudzego psa. Temat rzeka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...