Jump to content
Dogomania

Amoor vel Diablo i Herkules vel Kundelo.


whiteterrier

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Angi']a zgrzebło by zadziałało w tej sprawie ? :D

Powiedziałam o tym mojej mamie . Powiedziała że tego nie zrobię bo wannę zapcham :lol:[/QUOTE]

Ja zgrzębła używam do dłuższych włosów Amoora a tak to szczotkę i grzebień :)
A ja jeszcze na szczęście wanny nie zapchałam :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='whiteterrier']Ja zgrzębła używam do dłuższych włosów Amoora a tak to szczotkę i grzebień :)
A ja jeszcze na szczęście wanny nie zapchałam :evil_lol:[/QUOTE]

Moja mama powiedziała że jak wannę zapcham to mnie z_)(*&^ :D

będę jutro próbować, chociaz nie wiem czy szybciej nie będzie jak ją wykąpie :P
mam zamiar ponownie mojemu burasowi firankę zapuszczać, ciekawe czy nam się uda ;]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Angi']Moja mama powiedziała że jak wannę zapcham to mnie z_)(*&^ :D

będę jutro próbować, chociaz nie wiem czy szybciej nie będzie jak ją wykąpie :P
mam zamiar ponownie mojemu burasowi firankę zapuszczać, ciekawe czy nam się uda ;][/QUOTE]

Znaczy u Was kąpiel nie robi większego halo a ja kapie jak najrzadziej, aby sierść się nie zmiękczyła a wy ciachacie to możecie kąpać :D

Link to comment
Share on other sites

Ja ogólnie nie jestem za tą metodą ;). West jak się nawet ubrudzi to zaraz wyschnie i się otrzepie, a jak jest konieczność to preferuję mycie w wannie choć rzadko to robię, szczególnie używając przy tym szamponu.
Po co golić? Szczotką pozbędziesz się nadmiaru mąki, aczkolwiek będzie jednak po całym domu ;). Lepsze już ciachnięcie na krótko niż golenie...
A jak mi się pies zabłoci na jesiennym spacerku to po prostu staram się to wyczesać (jak wyschnie). Lepiej myć rzadziej ;).
Czemuż wy mączycie w wannie? na stole groomerskim, zwykłym czy nawet na desce do prasowania można zrobić to. Tylko teren zabezpieczyć lub od razu odkurzyć ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HexaWHWT']Ja ogólnie nie jestem za tą metodą ;). West jak się nawet ubrudzi to zaraz wyschnie i się otrzepie, a jak jest konieczność to preferuję mycie w wannie choć rzadko to robię, szczególnie używając przy tym szamponu.
Po co golić? Szczotką pozbędziesz się nadmiaru mąki, aczkolwiek będzie jednak po całym domu ;). Lepsze już ciachnięcie na krótko niż golenie...
A jak mi się pies zabłoci na jesiennym spacerku to po prostu staram się to wyczesać (jak wyschnie). Lepiej myć rzadziej ;).
Czemuż wy mączycie w wannie? na stole groomerskim, zwykłym czy nawet na desce do prasowania można zrobić to. Tylko teren zabezpieczyć lub od razu odkurzyć ;)[/QUOTE]

My się Kąpiemy tylko w wannie, szampon używamy do białej sierści .
A Golenie dla ciebie to nie ciachnięcie? Mam psa w typie i nie zależy mi na tym aby wyglądał jak typowy przedstawiciel rasy. Wizyta u fryzjera dla mojego buraka była katorgą. W domu robimy wszystko na spokojnie, dłużej, jednak liczy się dobro psa. Zostawiamy dłuższy włos na łapach, wyczesujemy ale to i tak nic nie da bo pies jest szarawy i brzydko pachnie więc płuczemy wodą .
Też jestem za tym aby myć rzadziej, jednak po kilkudziesięciu spacerach w tygodniu pies jest cały w piachu i śmierdzi. A że pies śpi ze mną...

Link to comment
Share on other sites

Wręcz oczywiste, że białasy myjemy szamponem odpowiednim dla nich ;)
Czytając ,,ciachnięcie" na pewno nie skojarzyło mi się to z ogoleniem, no ale mniejsza już o to :)
Nawet jak psiak nie jest rasowy warto utrzymać jego wzorzec tak jak należy. Rozumiem, że nie każdego stać na profesjonalny trymek ale nie widzę problemu aby zrobić psa samemu, trymerem. Lepsze to niż golenie, na prawdę ;). Myślę, że większość ludzi, którzy posiadają westa (nie mówiąc tu już o samych wystawcach) polecą ci gorszy trym od golenia. Możesz mnie nie posłuchać gdyż wystawiam psa i przestrzegam wzorca, rozumiem i doskonale szanuję Twoje zdanie. Jeżeli kiedykolwiek zdecydujesz się jednak na zapuszczenie włosa (nie odrośnie on super skoro już psiak był golony ale warto spróbować ;)) to wiedz, że jest wiele ludzi nawet tu, na dogo które mogłyby Ci pomóc i doradzić, co jak ;)
Moje białe też śpi ze mną i kąpana jest rzadko, schodzi bardzo często na spacery, jest aktywniejszym typem westa, łapie frisbee, łapie piłki, aportuje w błotku, biega torki agi i aż tak szybko się nie brudzi ;). Jak pies ma dobry włos, szorstki brud aż tak się go nie czepia, a czasem dobre wyczesanie odpowiednimi przyrządami to cud po spacerze :evil_lol:
Pozdrawiam serdecznie;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='whiteterrier']Ja tam używam metody ziemniaczanej bo na razie robimy włos szorstki,dlatego kapiele jak najrzadsze bo im włos bardziej szorstki tym lepiej brud schodzi a nam zależy na użytkowności ;)[/QUOTE]

Moja biała ma szorstki ale nie aż taki mocno kujący ;)
kąpiele osłabiają włos dlatego warto ich unikać. Moje dziecie pachnie, szczególnie po wystawach, kredach, odżywkach :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HexaWHWT']Wręcz oczywiste, że białasy myjemy szamponem odpowiednim dla nich ;)
Czytając ,,ciachnięcie" na pewno nie skojarzyło mi się to z ogoleniem, no ale mniejsza już o to :)
Nawet jak psiak nie jest rasowy warto utrzymać jego wzorzec tak jak należy. Rozumiem, że nie każdego stać na profesjonalny trymek ale nie widzę problemu aby zrobić psa samemu, trymerem. Lepsze to niż golenie, na prawdę ;). Myślę, że większość ludzi, którzy posiadają westa (nie mówiąc tu już o samych wystawcach) polecą ci gorszy trym od golenia. Możesz mnie nie posłuchać gdyż wystawiam psa i przestrzegam wzorca, rozumiem i doskonale szanuję Twoje zdanie. Jeżeli kiedykolwiek zdecydujesz się jednak na zapuszczenie włosa (nie odrośnie on super skoro już psiak był golony ale warto spróbować ;)) to wiedz, że jest wiele ludzi nawet tu, na dogo które mogłyby Ci pomóc i doradzić, co jak ;)
Moje białe też śpi ze mną i kąpana jest rzadko, schodzi bardzo często na spacery, jest aktywniejszym typem westa, łapie frisbee, łapie piłki, aportuje w błotku, biega torki agi i aż tak szybko się nie brudzi ;). Jak pies ma dobry włos, szorstki brud aż tak się go nie czepia, a czasem dobre wyczesanie odpowiednimi przyrządami to cud po spacerze :evil_lol:
Pozdrawiam serdecznie;).[/QUOTE]

nie wszyscy myją białe psy szamponem specjalnie dla nich :D
Ja jestem teko świadoma że włos może być nie taki, jednak to była moja decyzja i będę się jej trzymać. Myślałam nad trymowaniem, jednak mnie nie stać na to aby chodzić i ją trymować a nie mam pewności czy dam ją radę sama wytrymować.
Wyczesanie - ok rozumiem. jednak smrodek pozostanie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Angi']nie wszyscy myją białe psy szamponem specjalnie dla nich :D
Ja jestem teko świadoma że włos może być nie taki, jednak to była moja decyzja i będę się jej trzymać. Myślałam nad trymowaniem, jednak mnie nie stać na to aby chodzić i ją trymować a nie mam pewności czy dam ją radę sama wytrymować.
Wyczesanie - ok rozumiem. jednak smrodek pozostanie :evil_lol:[/QUOTE]

No my właśnie na smrodek używamy tej wody połączonej z szamponem i czasem jeszcze odżywki na sucho :)

Link to comment
Share on other sites

smrodek? ;) ej to pies w końcu! przecież musi 'śmierdzieć' psem :)
Jakby mnie nie było stać to zrobiłabym wszystko aby się nauczyć po części robić to sama. Wiesz jaką miałabyś satysfakcję z tego, że wytrymowałaś swojego psiaka? ;) ja tam chciałabym jakiegoś burka robić żeby móc się uczyć, błądzić a potem robić coś dużo lepiej. To zasada prób i błędów, warto spróbowac szczególnie jak to mówisz ,,nie chcesz aby wyglądała wzorcowo" ;) myślę, że każdy by chciał aby jego pies wyglądała dobrze i to na prawdę jest normalne ;) może warto zaczerpnąć jakiś rad? poczytać różne fora? służę pomocą w razie czego. Nie odbierz mnie źle, broń Boże ale myślę, że dużo bardziej będzie Ci się podobał Twój pies w wersji trym, nie ,,maszynka" :).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HexaWHWT']smrodek? ;) ej to pies w końcu! przecież musi 'śmierdzieć' psem :)
Jakby mnie nie było stać to zrobiłabym wszystko aby się nauczyć po części robić to sama. Wiesz jaką miałabyś satysfakcję z tego, że wytrymowałaś swojego psiaka? ;) ja tam chciałabym jakiegoś burka robić żeby móc się uczyć, błądzić a potem robić coś dużo lepiej. To zasada prób i błędów, warto spróbowac szczególnie jak to mówisz ,,nie chcesz aby wyglądała wzorcowo" ;) myślę, że każdy by chciał aby jego pies wyglądała dobrze i to na prawdę jest normalne ;) może warto zaczerpnąć jakiś rad? poczytać różne fora? służę pomocą w razie czego. Nie odbierz mnie źle, broń Boże ale myślę, że dużo bardziej będzie Ci się podobał Twój pies w wersji trym, nie ,,maszynka" :).[/QUOTE]

Ale jak pies wytarza się w blotku czy innych rzeczach których Amoor lubi się tarzać to nie pachnie psem, ale smrodkiem :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HexaWHWT']smrodek? ;) ej to pies w końcu! przecież musi 'śmierdzieć' psem :)
Jakby mnie nie było stać to zrobiłabym wszystko aby się nauczyć po części robić to sama. Wiesz jaką miałabyś satysfakcję z tego, że wytrymowałaś swojego psiaka? ;) ja tam chciałabym jakiegoś burka robić żeby móc się uczyć, błądzić a potem robić coś dużo lepiej. To zasada prób i błędów, warto spróbowac szczególnie jak to mówisz ,,nie chcesz aby wyglądała wzorcowo" ;) myślę, że każdy by chciał aby jego pies wyglądała dobrze i to na prawdę jest normalne ;) może warto zaczerpnąć jakiś rad? poczytać różne fora? służę pomocą w razie czego. Nie odbierz mnie źle, broń Boże ale myślę, że dużo bardziej będzie Ci się podobał Twój pies w wersji trym, nie ,,maszynka" :).[/QUOTE]

Nie mówię o tym smordku, ja mówię o innym :evil_lol:

Nie zaprzeczę, pomyślę i się zastanowię . ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HexaWHWT']jak masz ochotę wybrać się do wrocławia to zapraszam :eviltong: nic nie wezmę, a piesek będzie wytrymowany. :evil_lol: wiesz, maszynkę też posiadam |D[/QUOTE]
Próbowałam palcami ale mi to nie idzie :evil_lol:
chodź spamić do mojej galerii, bo zaśmiecamy :PP

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patik']Taki mały śmierdzielek jest najlepszy:P jak się jeszcze na łóżeczko wepcha :diabloti:[/QUOTE]

Szczególnie wtedy :D A potem trzeba zmieniać 500 razy pościel XD

[quote name='magdola']a ja chciałam się pochwalić co wczoraj skleciłam.....

[IMG]http://i45.tinypic.com/azcrgh.jpg[/IMG]

Ta czerwona z tyłu to dla Amoora :):loveu:[/QUOTE]

No,no piękna jest :loveu:
Ja dziś mogę się spotkać nawet o 15, bo nie poszłam do szkoły z racji chorobowych a już nie mogę doczekać się obróżki :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...