Jump to content
Dogomania

Kosmetyki dla Goldena


Dominika i Porto

Recommended Posts

Nie łap za słówka ;-) Sama mojego psa suszę, ale...
... jednak rasa a rasa ;-)
Nie śmieszy mnie widok pudla na stoliku, przy którym na wystawie przez 4 godziny ktoś coś robi. Gdyby to był golden to...byłoby to dla mnie dziwne ;-)
Jak pisałam. Są zabiegi i zabiegi.

Wierz mi, że niektóre wystawiane psy mają b dużo wspólnego z naturą ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote]To Wy chcecie aby goldki były puchate?! :crazyeye: Co ja się napracuję aby Tolka dobrze ulizać :evil_lol: ! Wtedy dobrze widać jak jest zbudowany i właśnie taki mi się podoba. Pierwszego dnia po kąpieli jest napuszony i wygląda jak .... no chyba jednak tego nie napiszę :cool3: .[/quote]
Pisząc "puchata" nie miałam na mysli misia polarnego ze sterczącym włosem :-) chociaż u polskich sędziów takie są w cenie :diabloti: . Chodziło mi o zwiększenie objetości włosa, o twardy okrywowy włos i napuszony poszczerstek. Chyba najłatwiej osiągnąć to właśnie suszarą, ale taki wydatek nawet na dwa psy to trochę za dużo.
Ulizany golden.... nieee :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']... jednak rasa a rasa ;-)
Nie śmieszy mnie widok pudla na stoliku, przy którym na wystawie przez 4 godziny ktoś coś robi. Gdyby to był golden to...byłoby to dla mnie dziwne ;-)
[/quote]
Gazuś, piszesz, że golden to pies myśliwski i nie przystoi mu suszara. Z kolei myśliwych śmieszy do rozpuku kremowy golden na konkursach psów mysliwskich :diabloti: a niby co w tym śmiesznego...

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Nie śmieszy mnie widok pudla na stoliku, przy którym na wystawie przez 4 godziny ktoś coś robi. Gdyby to był golden to...byłoby to dla mnie dziwne
Jak pisałam. Są zabiegi i zabiegi.

Wierz mi, że niektóre wystawiane psy mają b dużo wspólnego z naturą[/QUOTE]

Tez byloby dla mnie dziwne, ze ktos dysponujac swietnym sprzetem pastwi sie nad goldenem 4 godziny. Pudel ma zupelnie inny wlos i jego przygotowanie wymaga duzo wiekszych nakladow pracy. Jednak ani mnie nie smieszy, ani nie dziwi widok goldena na stole robionego suszarka przed wejsciem na ring. Wspomnianemu wczesniej handlerowi wegierskiego Dewmista zajmuje to duzo mniej niz 4 godziny ;)

Nie chodzilo mi o to, ile wspolnego z natura maja wystawiane psy, ale o to, co wystawy same w sobie maja wspolnego z natura albo inaczej: na ile wystawa i przygotowanie do niej (czyli wszelakie zabiegi upiekszajace) sa naturalne dla psa.

Link to comment
Share on other sites

Tak sobie czytam i ... lekko zgłupiałam :crazyeye: . Aleście laski zaszalały :lol: ! OD samponu do sztucznych jajec i konkursów pracy :evil_lol: !
Po kolei:
[U]Przygotowania do wystawy[/U] - zgadzam się, że to konkurs piekności i nie ma znaczenia czy pies zaliczył próby polowe, pracuje w przedszkolu czy szpitalu ... Liczy się jedno - te kilka minut na ringu. Powiedziało sie A czyli zdecydowało wystawiać to ... trzeba sie też pogodzić z koniecznością przygotowań. Ile czasu ktoś na to poświęca to już sprawa indywidualna. Goldki mają różny włos, mniej lub bardziej miękki i jak juz pisałam trzeba sobie indywidualnie poeksperymentować i dobrać właściwe preparaty. Ja i tak mam nieźle bo Tolek ma dość twardy włos i raz wysuszony już tak zostaje. Inna sprawa, że zmoczyć go to jest problem ...
A wszczepane jajca :evil_lol: .... są granice. To tak jak wyjściem na imprezę - zaliczasz fryzurę, make-up, nową kieckę, a już niekoniecznie robisz liposukcję i botoks :diabloti: .

[U]Napuszanie [/U]- Tolek jako klasyczny przedstawiciel kanapowców, ma podszerstka niezby wiele i napuszać nie bardzo jest co :razz: . Pogodziłam się z tym, że nigdy nie będzie miał go tyle co psy żyjące w kenelach czy na hali .... Może i lepiej bo przy jego rozmiarze gdyby miał jeszcze być szerszy ... to już chyba musiałabym łapać za trymer :evil_lol: .

[U]BabyCakes[/U] - spokojnie! Mnie też nigdy nie starcza tyle samozaparcia aby dosuszyć zwierza do końca. Zawsze się odgniecia z jednej strony :mad: . Chociaż ostatnio zrobił mi uprzejmość i odgniótł "tylko" prawą stronę :evil_lol: .

Link to comment
Share on other sites

Ja sie teraz przymierzam do kupna "odkurzacza" firmy metro.Sprawdzone na kundlach ;-) Dosyc glosne,ale suszy faktycznie szybciutko,tylko zimne powietrze.Cena okolo 120 zielonych amerykanskich ;-)
Przymierzam sie tez do obcinaczki pazurow marsa i paru innych "cudow".
Ja Fisza napuszam suszeniem pod wlos.Efekt jest fajny,bo zaraza ostatnio nie obrasta,ale on ma niestety miekki wlos (co ma zalete przy robieniu na wystawe,a nie sprawdza sie przy roznych "mokrych" i krzaczastych spacerkach).U Peppera nie napusze nic,ale za to on sie nie odgniata i blyskawicznie schcnie sam.

Link to comment
Share on other sites

Dorota, mozesz napisac ktory model zamierzasz kupic?
Obcinacz tez planuje kupic, ale nie moge znalezc takiego, ktory by mi odpowiadal. Jak dla mnie musi byc gilotynka - poki co mam plastikowa, chce kupic metalowa.

Czy ktos ma (i uzywa) "skrobak" do kamienia? Czy to nie niszczy szkliwa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Aniu, a znam jasne goldeny z super zapędem do pracy :lol:[/quote]
Ja też, chociażby moja Toska na tropie :cool3: Ale myśliwi i tak szybciej widzą ją na stole trymerskim niż w lesie...

[quote]Obcinacie psom pazurki?
Doc od kiedy żyje na tym świecie obcinanych nie miał ;-)[/quote]
Carmen pazurki miała obcinane może raz w życiu, tak normalnie to ścierają sobie same.
Nawet nie wiedziałm, że mars ma inne rzeczy oprócz trymerów, chyba musze się zainteresować ;)

Link to comment
Share on other sites

Polecam szampon JPH Intense Blanc kremikom i tym co mają odcienie złota - pięknie domywa sierść, szczególnie na ogonie i piórach oraz łapki. Krem będzie kremem, takim, ze mucha nie siada, a złoto pozostanie złotem ale czyściutkim - nie jasniejszym, tylko mniej szarym.
Natomiast JPH Caresse Brilance powoduje jednak zmiękczenie sierści - co w przypadku Bazyla nie jest dobre... ale nie mam nic innego na razie.
Natomiast co do suszenia... czeszę, czeszę, czeszę, aż wyschnie, tzn. nie cały czas, ale co jakiś czas, np. jak się wytrzepie, jak się położy to po pół godzinie czesanko po całości... mam wrażenie że włos "zapamiętuje" jak ma się ułożyć. Tyle moich doświadczeń - niedługich.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...