Jump to content
Dogomania

Sa jakies Wilczaki na forum?


nice_girl

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
... no i odezwałsię nam sam hodowca...

czy to nie czasem pierwsza hodowla wilczaków w Polsce?

Na szczęście już nie jedyna. W tym roku szykują się 5-6 miotów w Polsce, a to może praktycznie podwoić ilość tutejszych wilczaków :))

Link to comment
Share on other sites

Przemku, poznałam Wasze psy na Klubówce w Łodzi (i samą Margo, choć wtedy nie skojarzyłam...) - są super ! Bardzo, ale to bardzo mi się podobały, może po części z powodu mojej miłości do wilków...? :roll:

Ale ja mam takie pytanko. Wychowanie wilczaka jest trudne. Nie. Jest bardzo trudne. Wychować haszczaka to pikuś przy tym. Nie boicie się z Margo (jak i inni, ale Was mam okazję się zapytać), czy szczeniaki trafiają do odpowiednich nabywców ? Jak sprawdzacie to, czy dany człowiek się nadaje, by mieć wilczaka ? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Nie boicie się z Margo (jak i inni, ale Was mam okazję się zapytać), czy szczeniaki trafiają do odpowiednich nabywców ? Jak sprawdzacie to, czy dany człowiek się nadaje, by mieć wilczaka ? :)

Tego nigdy nie sprawdzisz...niestety. Staramy sie informowac ludzi o problemach zwiazanych z wychowaniem i posiadaniem wilczakow. Nie ma sensu kolorowac sprawy, bo tylko osoba przekonana, ze to wlasnie TA rasa bedzie z wilczaka zadowolona. Na probe ogniowa zapraszamy chetnego na forum na Wolfdogu, aby poczytal sobie o wyczynach niektorych wilczakow, bo pewnie nie ma bardziej pomyslowej sztuki, niz Halla Haluty... 8)

Jak nadal jest chetny, to dostaje szczeniaka...

I wtedy pojawiaja sie problemy...lub nie. Z wilczakiem najgorszy jest pierwszy rok, bo wtedy psiaki te daja mocno w kosc. Trzeba im poswiecic mase uwagi i zapewnic sporo ruchu. Jesli sie tego nie zrobi, to moga przewrocic dom do gory nogami... Obrywa sie wiec tym, ktorzy chcieliby byc aktywni (i to deklaruja podczas zakupu szczeniaka), ale wiekszosc czasu spedzaja w fotelu... ;)

Drugim problemem jest kupno psa z odpowiednim charakterem - wiekszosc hodowli to hodowle kojcowe, gdzie psy nie maja prawie zadnego kontaktu z czlowiekiem. Jesli na dodatek kupujacy wybierze psa malo pewnego siebie, lub nerwowego, to klopoty murowane... :-?

U nas nie bylo wiekszych problemow - oprocz takich "typowych" dla mlodych psow. Sami tez niezle trafilismy z psami. Wiec moja opinia o tej rasie jest bardzo dobra. Ale nie wszyscy mieli tyle szczescia... :roll:

Link to comment
Share on other sites

A własnie Margo, muszę powiedzieć, że mogłam wczesniej wspomniec o tej stronce :oops: - bo jest genialna ! To jest znakominty pomysł i warunek, poczytać jej zawartość przed ostatecznym zdecydowaniem sie na wilczaka. :angel:

No i też uważam, że szczególnie w tej rasie ważne jest, aby od samego początku szczenię było przyzwyczajane do ludzi i wszelkich spraw zwiazanych z życiem wśród ludzi. Wiem, że Wasza hodowla spełnia te wymogi i bardzo mi sie to podoba. :D

Link to comment
Share on other sites

(..)

No i też uważam, że szczególnie w tej rasie ważne jest, aby od samego początku szczenię było przyzwyczajane do ludzi i wszelkich spraw zwiazanych z życiem wśród ludzi. :D

O tym właśnie mówił mi ten pan z wilczakiem, ze z normalnym psem jedzie się na spacer do lasu a z wilczakiem do centrum miasta :wink:

Link to comment
Share on other sites

O tym właśnie mówił mi ten pan z wilczakiem, ze z normalnym psem jedzie się na spacer do lasu a z wilczakiem w centrum miasta :wink:

Swieta prawda... :) Pod tym wzgledem wilczak to idealny pies do bloku - jeszcze nie znam takiego, ktory by mieszkal w bloku, a byl strachliwy... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Margo się nic nie chwali, ale na stronie jej hodowli jest pięć filmików o szczeniętach. 8)

Są rewelacyjne ! :angel: Filmiki też, ale przede wszytkim szczeniaczki ! :D Polecam wszystkim interesującym się tą rasą do obejrzenia...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...