Jump to content
Dogomania

Nowa obroża przeciwkleszczowa Bayera- Foresto


Misia&Ruby

Recommended Posts

hmmm :P a obok opcji dodaj do koszyka mają info, że odbiór osobisty :P miałam tam zamawiać, ale zwątpiłam ;) napisz jak do Ciebie dojdzie :)

Nie wiem o so chodzi ;) Zajrzałam tam i nic o odbiorze ni mo. Ale wiesz co zauważyłam, zawyżają i obniżają ceny jak im się podoba! W zeszłym tygodniu 70cm. kosztowało 106 zł a teraz znów zeszli na 94 hahaha

A obrożę mam już od 2,5 tygodnia :P Klipsy ze starej obroży przełożyłam na nową i mamy 6 odblasków założonych, a co!

 

 

-------------------

Na all widziałam 70cm. Teraz nie ma aukcji, więc trzeba czatować, może się pojawi.

Link to comment
Share on other sites

My również kupiliśmy w Zookrak i bez problemu nam wysłali .

Już jakieś 2 tygodnie pies ma założoną jednak nie był jeszcze ani razu w lesie czy na zakleszczonych polach więc jeszcze nie wiem czy będę tak samo zadowolona jak rok temu :) 

Link to comment
Share on other sites

A ja mam mega wielki wielgachny dylemat. Obroża jest tańsza od spot-onów(po zsumowaniu), jest dłużej działająca, i ogolnie lepsza. Tylko że mój psiak w domku nie nosi obroży i śpi w łóżku - często do nas się tuląc i korzystając z poduszek. A w zaleceniach jest, by nie bardzo zapraszać psa do łóżka...zawsze kupowałam advantixa i nie było źle...i dziś miałam iść własnie po kropelki a znajomi mi o foresto wyskoczyli i co teraz???

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś może się wypowiedzieć jak jest z Foresto przy psach alergicznych? Nasza ma uczulenie praktycznie na wszystko: większość karm suchych i mokrych, smakołyków, szamponów... W poprzednich sezonach na zasadzie prób i błędów była zakraplana - jakoś się udawało, ale mieszkała w samym środku Warszawy, teraz przeprowadziłyśmy się nad Wisłę, gdzie krzaków i chaszczy nie brakuje i co spacer coś po niej łazi... FUJ! Bardzo bym chciała ją dobrze zabezpieczyć, ale nie chce równocześnie zrobić psu krzywdy...

 

Ktoś coś? Jakieś doświadczenia z alergikami?

Link to comment
Share on other sites

U mnie zonk. 

Obróżkę zdobyłam, ale psina kleszcza złapała... albo kleszcz złapał psa. W tamtym roku spisala się obróżka na medal a teraz sie trafiło francostwo. Napił się trochę, napęczniał i co prawda wtedy zgon zaliczył, ale moj pies dostaje dużych odczynów przy dziabnięciu, łapa spuchła, sączy się z tego, pies piszczy, chowa sie po kątach i trzepie łapą bo nie wie co ma z nią zrobić.

Link to comment
Share on other sites

U nas po foresto, rano przed spacerem (czyli jakoś z poprzedniego dnia musiał być) znalazłam przyczepionego kleszcza, ale nie wyglądał na napitego, no i się nie ruszał, znaczy chyba nieżywy. Drugi leżał mocno otumaniony tam, gdzie spał pies, więc wnioskuję, że obroża działa. Szkoda tylko, że to działanie odstraszające nie jest silniejsze, liczyłam na to, że nic się nie będzie czepiać.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moja Dakota rasy owczarek niemiecki nosi obrożę foresto od 2 tygodni jest cieplo pogoda pies nie byl kompany a kleszcze atakują jak szalone mieszkam przy lesie i codziennie musze usuwać kilka kleszczy zero efektu przy kiltixie rok temu nic psa sie nie tykało fakt że był zapach ale były też efekty. Foresto jest droga i do niczego Niestety nie polecam firma niby dobra a tu taki zawód.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Niestety i u mnie foresto zawiodło. W tamtym roku super, w tym zdarzały się pojedyncze przypadki kleszcza. Za to dzisiaj wieczorem wyczułam u psa gulkę, która okazała się kleszczem. Po dokładnym przejrzeniu psa znalazłam 11 wbitych i opitych kleszczy :O Wiecie może co mogę dodać do obroży, jakiej firmy krople, żeby nie przesadzić? Przejrzałam ostatnie kilka stron i nie znalazłam takiej informacji ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam mam pytanie trochę z innej beczki. Co myślicie o wielokrotnym ściąganiu i zakładaniu obroży Foresto z szyi pieska? Czy zaczep się niszczy czy jest do tego przystosowany? Jeżdżę z psem czasami na wieś i on ma tam dużo przestrzeni do biegania, niestety lubi przeciskać się pod ogrodzeniem i boję się żeby się nie zadzierzgnął. Dodatkowo ma tam dwie koleżanki które mogą mu czasami w zabawie zerwać tą obrożę w związku z tym chciałbym ją zdejmować na czas jak on sobie tam biega:)

 

Co do samej obroży - stosuję ją od  2 lat. W tamtym roku przed założeniem po burku po spacerach dłuższych dosłownie chodziły kleszcze, wyciągnąłem ich chyba ze 20.....po założeniu obroży do końca sezonu ani jednego kleszcza:) 

Link to comment
Share on other sites

hej

czytam i czytam i czytam opinie i tylko z jednym pytaniem jestem ;)

może nie o obrożę foresto ale o kiltix chciałam zapytać

Juz widze po opiniach że działa ale zastanawia mnie czy naprawde tyle miesięcy ile opisuje producent ?

zawsze kupywałam krople ale stwierdzam ze lepiej będzie kupić obrożę jeśli faktycznie działa tyle miesięcy niż krople co 3 miesiące

;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...