Jump to content
Dogomania

ONkowe zakupy


Aga i Eto

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 614
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na torze agility zazwyczaj biega pies "na golasa", a jak juz w sprzecie to tylko przylegającym do ciała, by o nic nie zaczepił o nic. Dla onka smycz tylko normalna, flexi mozna sobie sprawic okazyjnie dla suki z cieczka itd. ale nie na normalny treningowy spacer.

Link to comment
Share on other sites

Moja sucz ma wszelkie rodziaje smyczy (takie moje zboczenie). Na flexi chodzi jak wiem, ze nie dam rady jej puścic luzem. Jednak taki rodzaj smyczy psuje nieco psa...fajniej się pancię ciagnie na takiej taśmie, a i utrzymać i kontrolować potfora jest trudniej:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Czy obroze przeciwklezczowe beapharu są dobre?
Ja zwariuje!Kleszczy pełno.Na jednym ździebełku trawy siedzi 30 mend.Aicha ma spray i narazie jest spokóej,ale jak sie kończył czas kropelek to miała 4 kleszcze w ciągu 3 dni.Codziennie ja przeglądam i wyciągam mendy.Dobre i to,że u nas sie nie spotyka kleszczy przenoszących babeszje.

Link to comment
Share on other sites

Ja smarkatej znaczy Lucyferowi w jeden dzień wyciągnęłam 4 sztuki opite jak diabli a jednego na podłodze znalazłam.Kota Miszkę sprawdzam też bo mogły diabły na sobie przyniesc.Zakropiłam smarkulę i narazie spokój.Hamraty nosi obrożę Kiltix,też OK ale o tej beapharu to ja nie słyszeć

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lisica']Hamraty nosi obrożę Kiltix,też OK ale o tej beapharu to ja nie słyszeć[/QUOTE]

Bo u nas w marketowej galerii otworzyli sieć zoo.I tam mają dużo rzeczy co do tej pory w necie tylko mogłam zamówić.I mieli właśnie obroże Beaphar.I tak sie zastanawiam.Narazie wysprejowałam zwierze fiprexem i jest OK.ale na wypady weekendowe chce ją zabezpieczyć obrożą.
Aicha jak widzi pęsetę,gazik i rivanol zwiewa.Nie lubi wyciąganie mend,bo to wymaga nieruchomości,żebym mogła go całego dobrze wyjąć.

Jest jakiś środek na trawnik żeby wygonić kleszczydła?

Link to comment
Share on other sites

muszę przyznać że u mnie fiprex kropelki się nie sprawdziły. obecnie testuje exspota - 3 tygodnie i odpukać, nic. a po fiprexie (xxl) 3 kleszcze. lisica- obroża się sprawdza u hamratego? chcę coś sprawić frodowi, bo się boję że krople przez pływanie się krócej będą utrzymywać, ale słyszałam że na długo włosych obroże tak nie teges...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='muminka']bo się boję że krople przez pływanie się krócej będą utrzymywać[/quote]

Plywanie nie skraca okresu dzialania kropli, poniewaz wchlaniaja sie one w skore. Trzeba tylko pilnowac, aby nie kapac psa 48 godz przed i po zakropleniu. Wszystkie tutejsze znajome psy, u ktorych stosowane sa krople, i u ktorych te krople sa skuteczne, nie lapia kleszczy rwniez w okresie kapielowym (a z racji polozenia geograficznego znam takie, co tylko w nocy zdarza wyschnac ;) )

[quote name='muminka']ale słyszałam że na długo włosych obroże tak nie teges...[/quote]

Obroza dziala na klaczatych, ale musi byc zalozona ciasno!! a nie zwisajaca psu z szyi.

Link to comment
Share on other sites

U nas preventica jeszcze niet.A ten beaphar mnie zastanawia,bo kosztuje jedyne 11 zł i jest tam napisane,że do 8 miesiecy chroni przed kleszczydłami.
jeśli to prawda to pewnie śmierdzi tak,że sie podusimy.
Spray fiprexu narazie daje rade.Od 4 dni ani kleszcza.A zawsze łapała na osiedlu na trawniku.
Z kropelek przy małej suczy u rodziców zdaje egzamin tylko advantix.
Aicha miesiąc temu dostała u weta frontline i po 2 tyg zaczęła wozić pasażerów na gape.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='14ruda']U nas preventica jeszcze niet.A ten beaphar mnie zastanawia,bo kosztuje jedyne 11 zł i jest tam napisane,że do 8 miesiecy chroni przed kleszczydłami.
jeśli to prawda to pewnie śmierdzi tak,że sie podusimy.
[/quote]


hihihihi i tu niespodzianka beaphara SOS nie pachnie prawie wcale przy porownaniu z preventiciem ;)))

Link to comment
Share on other sites

Tak, Beapher śmierdzi :diabloti: Poza tym z racji ceny nie szkoda go, jesli pies zgubi. U nas całkiem OK się sprawdzał, jednak właśnie z powodu zapachu przeniosłam się na Sabunol, ma podobne substancje czynne i jest bezzapachowy, cena o parę złotych więcej, kleszczy nie zaobserwowałam. Podobno sąsiadka ze swojej bokserki wyciaga kleszcze masowo, jednak u nas ani jednego - w tym sezonie używamy kropelek Fiprex. No, ale moja suka nie gania aż tyle po krzaczorach.

Link to comment
Share on other sites

u nas nadal niezmiennie fiprex naskórnie sie sprawdza . w tym sezonie a przeciez i lublin i okolice, pola ,las, sitowia ,roztocze itp notorycznie nawiedzamy - znalazlam dwa kleszcze na podłodze i jednego zwiędniętego jeszcze na klarce . wiec mysle ze jak na roznorodnosc miejsc odwiedzanych to do przyjecia .

Link to comment
Share on other sites

To kupie tego beaphara.:cool1::cool1:Tu na osiedlu i w lesie starczy jej spray,ale na działce wolałabym dodatkowe zabezpieczenie:razz:.I se wtedy może nawet śmierdzieć:diabloti:.Czy obroże kleszczydłowe zachowują swoją funkcje po zetknięciu z wodą(jezioro czy wąż ogrodowy)Jeśli nie to bez sensu.Jak nie ma zabawy w wodzie to jest obraza majestatu i jęczenie:):evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]Czy ktos z Was kupił kiedys cos z tego sklepu ??[/B]
[url]http://www.hundesportprofi-klin.de/index.php?lang=2[/url]

:chaos:
Bo ja juz sie poddaje - szukam obrozy na wystawe dla małej i tylko tam jest taka jaką bym chciała jednak ne wiem czy warto zamawiac - no i cen nie widzem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...