Jump to content
Dogomania

Dieta dla bardzo dużej Jamniczki


Devil-01

Recommended Posts

Witam , czy może mi ktoś doradzić jak odchudzić bardzo zatuczonego psa? Moja jamniczka ma 5 lat i waży 14-15 kg ! Utuczona głównie za szczeniaczka przez matkę , czasem dostawała nawet czekoladę ! Wiem ,że zapuszczona jest okropnie ale teraz ja się za nią biorę i chcę coś z nią zrobić . Nie wiem kompletnie jak się odchudza psa ale wiem jak człowieka (ćwiczę na siłowni) ale nie wiele to tu pomoże. Wiem ,że są różne karmy typu slim ale ponoć nie działają one dobrze . Czytałem trochę ,że powinna dostawać kurę (mięso) + warzywa ale co jak i ile ? Bardzo was proszę o pomoc , rady :) Mogę z nią biegać codziennie gdyż mieszkam na wsi

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Wiem ,że są różne karmy typu slim ale ponoć nie działają one dobrze[/QUOTE]Mogę polecić tę karmę, mój teść odchudzał na niej swoją jamniczkę [URL]http://www.krakvet.pl/royal-canin-obesity-p-837.html[/URL] Możesz oczywiście odchudzać na gotowanym, ale wtedy zmniejszaj porcje stopniowo, dla psa może być szokiem takie ograniczenie pożywienia z dnia na dzień. Do tego nie próbuj jej absolutnie głodzić, może jej spaść poziom cukru aż do zataczania się. Karma jest o tyle fajna, że jest zbilansowana, nic więcej nie musisz podawać i ma wysoki poziom białka przez co pies będzie czuł się syty mimo małych porcji. No i dawkowanie masz na opakowaniu ;).

Nie polecam biegania z tak otyłym psem, zrobisz jej tym raczej krzywdę, siądą jej stawy, kręgosłup, a może i serce. W ogóle nie wiem czy jamnik jest dobrą rasą do joggingu ;) Jeżeli aktywność to bardzo umiarkowana, dostosowana do wagi i kondycji. Tak jak 100 kg człowiek nie powinien od razu biegać maratonów, tak samo nie powinien forsować się pies. Pomału, pomału schudnie :)

Link to comment
Share on other sites

amber radzi dobrze.co mge dodac jeszcze od siebie?kup dodatkowo do w/w karmy prep.wzmacniajacy stawy-sa one teraz baaardzo obciażone(arthroha,arthrofos sa to dla zwierząt).idz do weta ma program slimfit który wylicza ile bez uszczerbku dla zdrowia można dac suchego/i lub puszki,ale tak że pies po bardzo dużym okresie czasu(nawet rok będzie potzreba restrykcyjnej diety aby spadał do optymalnej wagiu)-to co napisalam posiadaja niektóre gabinety wet.,które współpracują z royal canin.karma nie jest bardzo tania-bo to dieta weterynaryjna.
powodzenia.i pamietaj jeśli chcesz ja odchudzić nie ulegaj slodkim oczom psa,bo na poczatku bedzie żebractwo pełną paszczą.żadnych sucharków,ani jednego cukierka-tylko chrupy i woda.pamietaj tez że prócz wody wszystko ma kalorie.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odp. jakby ktoś chciał coś jeszcze dopisać to bardzo proszę . Dla pewności zapytam o to też weta gdyż i tak muszę tam iść :) Wolałbym odchudzać ją na gotowanym ponieważ nie przepada ona za suchą karmą ale czasem też zje .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...