Jump to content
Dogomania

Fikusia - foksterierka z pseudo już w swoim Domu Stałym, życzcie jej szczęścia!


Maia

Recommended Posts

[B]Bakteria[/B] dzięki, fotki super!! Fikuśka powoli zaczyna się bawić na spacerach. Nochal i ogon jeszcze łysy, ale trochę czasu i będzie piękna. Zaczyna pojawiać się w niej radość, częściej macha ogonkiem. Cudowna jest! To prawda kilka kandydatów na domek jest zobaczymy co z tego wyjdzie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jutro o 17 spotkanie z pierwszymi zainteresowanymi sunią.To koleżanka z dawnej pracy. Mieszka za miastem w domu z podwórkiem, mz córkę w pierwszej klasie. minus to to że nigdy nie mieli psa, a Fikusia to nie jest beztroski radosny piesek, tylko sunia po przejsciach. Do reszty chętnych na razie podchodzę sceptycznie, także nic nie wiadomo.

Link to comment
Share on other sites

Kasia nie ma co od razu ludzi skreślać - musisz im zapewnić - ze w razie wszelkich pytań mogą do Ciebie dzwonić. Foksiczka po przejściach (ale tak jak wiem nie agresywna a przytulaśna) - to pies lepszy do ludzi jako pierwszy od np. rozbrykanego i rozpieszczonego szczeniora. Trzymam kciuki - mam nadzieję że będzie wszystko dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj sterylka. Rodzinka która wczoraj odwiedziła sunię zachwycona, zwłaszcza koleżanka. Pani z ogłoszenia też ciągle wydzwania, że chce akurat ją. No i jeszcze jest pan który mieszka z mamą, miał przez 16 lat foksia, kocha tę rasę, był po foksa z naszego schronu, ale chłopaków już nie ma w schronisku.Może macie więcej foksów do adopcji?:eviltong: Ehh mam problem komu wyadoptować sunię, aby i pies i ludzie byli szczęśliwi. Koleżanka która wczoraj u mnie była prosiła mnie, abym nikomu jej nie oddawała, że ją chcą. Chyba potrzebuje pomocy w wyborze domku dla Fiki. Ona jest kochana i prawie zupełnie niekłopotliwa- nie niszczy, nie szczeka, łagodna...ale to "prawie"...- zdaża jej się nasiusiać, jak zostaje sama. Po nocy jest sucho, tylko w dzień. Uczymy się i jest całkiem dobrze, ale uważam że to spory kłopot i trzeba czasu i cierpliwosci i wyrozumiałosci nowego pańcia, aby nauczyła się zupełnie czystosci.

Link to comment
Share on other sites

Może to też chodzi o to,że ona jest malutka=mała pojemność pęcherza?
Miałam psa, który prawie całe życie spędził w schronie, a już po kilku dniach w mieszkaniu załapał utrzymywanie czystości. Było trudniej, bo pies, więc nie tylko podłogom się oberwało,ale suka też go pilnowała, wszystko więc chyba do wyuczenia.

Link to comment
Share on other sites

na poczatek można zaproponować podkłady - jeżeli nie chcą mieć zasiusianych dywanów - a z czasem wyrośnie z tego. Mój foks ( bo z żalu nie dam rady wymiawiać jego imienia :() też siusiał z poczatku nie wiedział że tylko na podwórku trzeba ale załapał chociaż nigdy w domu ne przebywał i nikt go nie uczył. Nigdy nie jest za późno - a psiaki szybciutko się uczą, foksy są mądralińskie, trzymam kciuki.

Link to comment
Share on other sites

Już po operacji.Wetka powiedziała, że sunia całkiem niedawno rodziła, stąd może ten wyciek był. Poza tym Fiki ma bardzo słabą krew, dostała leki. No i ma więcej niż 2 lata, około 4-6.
Oczywiście mówiłam zainteresowanym o jej sikaniu.

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam podobny problem z sikaniem w domu przez moją sunię,okazało się,że sunia sikała bo w domu znajdowały się inne pieski,jak ostatnia sunia umarła to do tej pory nie zdarzyło się sikanie w domu prawdopodobnie była to chęć przywództwa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...