Jump to content
Dogomania

Fikusia - foksterierka z pseudo już w swoim Domu Stałym, życzcie jej szczęścia!


Maia

Recommended Posts

Już kości tak jej nie sterczą, ma wielki apetyt. Uczy się szybko czystości w domu. Poza tym straszna z niej przylepa, wszędzie za mną chodzi, kochana jest. Nie da się do niej powiedzieć głośniej, bardzo się boi.
Nikt się nie odzywał niestety, a sunia nie czuje się u mnie pewnie, boi się moich psów:-(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Matko kochana, to raczej ropomacicze. Trzeba szybko do weta. Jak ropa wypływa to pewnie dostanie antybiotyk i zachwile zabieg, chyba że zdecydują od razu ja ciachnąć. Nie wolno czekać bo za chwile bedziemy płalać że pies sie przeniósł za TM.

Interesują mnie te dwa onki co trafiły do schronu. Z kim mozna porozmawiać?

Link to comment
Share on other sites

Właśnie sobie weszłam na terierkowo, a tam nasza malutka:).
[URL]http://www.terierkowo**********/teriery-w-potrzebie,17/foksterierka-bita-glodzona-zabrana-podczas-interwencji,5716.html[/URL]
Dałam cynk koleżance, której znajoma ma wilczurkę i szuka jej koleżanki do towarzystwa, bo dwóm psom raźniej i weselej. Ale na razie nie ma co mieć za dużej nadziei;).

Dziwi mnie to, że weci każą tylko obserwować, nic więcej. Jakieś usg czy coś by się przydało, dogłębniejsze badania, przecież ewidentnie coś jest nie tak:roll:. A potem będzie "za późno"... [B]Maia[/B] spróbuj następnym razem trafić do Jaroszewicza;).

Tak sobie pomyślałam, że może trzeba przed zabiegiem dac cynk w schronie, żeby prześwietlili tą onkę, która do nich trafiła, może ona też wysterylizowana, więc po co ciąć, jeszcze w takich warunkach... Czy usg pokazałoby brak macicy?

Edited by dreag
Link to comment
Share on other sites

[quote name='dreag']Właśnie sobie weszłam na terierkowo, a tam nasza malutka:).
[URL]http://www.terierkowo**********/teriery-w-potrzebie,17/foksterierka-bita-glodzona-zabrana-podczas-interwencji,5716.html[/URL]
Dałam cynk koleżance, której znajoma ma wilczurkę i szuka jej koleżanki do towarzystwa, bo dwóm psom raźniej i weselej. Ale na razie nie ma co mieć za dużej nadziei;).

Dziwi mnie to, że weci każą tylko obserwować, nic więcej. Jakieś usg czy coś by się przydało, dogłębniejsze badania, przecież ewidentnie coś jest nie tak:roll:. A potem będzie "za późno"... [B]Maia[/B] spróbuj następnym razem trafić do Jaroszewicza;).

Tak sobie pomyślałam, że może trzeba przed zabiegiem dac cynk w schronie, żeby prześwietlili tą onkę, która do nich trafiła, może ona też wysterylizowana, więc po co ciąć, jeszcze w takich warunkach... Czy usg pokazałoby brak macicy?[/QUOTE] Schron i tak ją "otworzyć" zechce,już tak miałam.Suka miała nawet wpis z Canwetu o sterylce a kierownik,że "nic jej nie będzie jak sprawdzą".Rozmawiałam o foxicy przy okazji sterylki Bony i panie były strasznie zdziwione,że jest wyciek i nic z tym się nie robi :roll:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beka']Matko kochana, to raczej ropomacicze. Trzeba szybko do weta. Jak ropa wypływa to pewnie dostanie antybiotyk i zachwile zabieg, chyba że zdecydują od razu ja ciachnąć. Nie wolno czekać bo za chwile bedziemy płalać że pies sie przeniósł za TM.

Interesują mnie te dwa onki co trafiły do schronu. Z kim mozna porozmawiać?[/QUOTE] Teraz to ze schroniskiem,a to ona:[url]http://schronisko.bialystok.pl/galeria?func=viewcategory&catid=958[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bbgm']Teraz to ze schroniskiem,a to ona:[url]http://schronisko.bialystok.pl/galeria?func=viewcategory&catid=958[/url][/QUOTE]

A to na pewno ona? Właśnie nie byłam pewna bo ona jest z ul. Ostrowieckiej, a na stronie schroniska wpisane że z Ostrowskiej, to chyba błąd...

Link to comment
Share on other sites

A jak się czuje Bona?,tak będzie miała na imię? Moja foksiczka-Fiki nadal ma srom zalepiony, ale już jakby mniej, niedługo będzie miała sterylkę. Pojawił się natomiast jeszcze inny kłopot- ona ma coś z uszami, ale nie w środku, tylko na zewnątrz.Jak zacznie się drapać to rozdrapuje sobie skórę aż do krwi.Pcheł nie ma. Do tego bardzo dziwnie "pachnie". Może taka jej natura z tym zapachem, ale mam trzy psy i od żadnego tak nie czuć. Poza tym Fikusia jest ślicznym i kochanym brzydalem:eviltong:. Chodzi za mną wszędzie po mieszkaniu. Na podwórku pilnuje się. Jak wołam do niej Fikusiu, Fikusiu nieśmiało macha ogonkiem i pakuje mi się na ręce, jest urocza:-). Sunia potrzebuje spokojnego i cichego domku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maia']...Pojawił się natomiast jeszcze inny kłopot- ona ma coś z uszami, ale nie w środku, tylko na zewnątrz.Jak zacznie się drapać to rozdrapuje sobie skórę aż do krwi.Pcheł nie ma. Do tego bardzo dziwnie "pachnie". Może taka jej natura z tym zapachem, ale mam trzy psy i od żadnego tak nie czuć. ...[/QUOTE]

Taki dziwny, "mysi" zapach to może być grzybiczy :sad:

Link to comment
Share on other sites

Kaszanka, a Saba jaka jest do suczek? Fikusia zadomowiła się na dobre. Bardzo we mnie zakochana. Najlepiej by się czuła jakbym moje psy gdzieś oddała i tylko ją przytulała i głaskała. Szybko załapała reguły, grzecznie czeka na michę na miejscu, nie wchodzi do kuchni, gdzie Bubeczka pilnuje czy dla każdego psa to samo nakładam do misek;). Poza tym dba o spokój- jak tylko Buba zaczepia Pipi do zabawy, Fikusia wkracza z warkotem i zębami do akcji.Zazdrośnica z niej straszna. Wiecie jakie ma smieszne spojrzenie jak zobaczy że głaszczę np Kulkę:-) wredotka z niej. No a dla mnie naprawdę nie jest lekko... Poza tym Fikusia jest bardzo zalękniona, trzeba nad tym pracować, a ja jestem sama, i moje 3 psy i inne zwierzęta ciężko mi... Druga sprawa że polubiłam bardzo tego pokemonka, nie chcę narażać ją na kolejny stres związany ze zmianą miejsca. A może zacząć ją ogłaszać? W sumie, niedługo będzie miała sterylkę, poza tym raczej nic jej nie jest. Fajnie by było, aby szybko znalazł się dobry DS dla Fikusi, aby trafiła do niego prosto ode mnie. Tak czy siak jak najszybciej muszę ją gdzieś umieścić, bo jak padne z braku sił to oprócz Foksterierki jeszcze 3 moje suczki będą potrzebowały nowego domu, nie wspomne o szczurach...

Edited by Maia
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maia']Kaszanka, a Saba jaka jest do suczek? Fikusia zadomowiła się na dobre. Bardzo we mnie zakochana. Najlepiej by się czuła jakbym moje psy gdzieś oddała i tylko ją przytulała i głaskała. Szybko załapała reguły, grzecznie czeka na michę na miejscu, nie wchodzi do kuchni, gdzie Bubeczka pilnuje czy dla każdego psa to samo nakładam do misek;). Poza tym dba o spokój- jak tylko Buba zaczepia Pipi do zabawy, Fikusia wkracza z warkotem i zębami do akcji.Zazdrośnica z niej straszna. Wiecie jakie ma smieszne spojrzenie jak zobaczy że głaszczę np Kulkę:-) wredotka z niej. No a dla mnie naprawdę nie jest lekko... Poza tym Fikusia jest bardzo zalękniona, trzeba nad tym pracować, a ja jestem sama, i moje 3 psy i inne zwierzęta ciężko mi... Druga sprawa że polubiłam bardzo tego pokemonka, nie chcę narażać ją na kolejny stres związany ze zmianą miejsca. A może zacząć ją ogłaszać? W sumie, niedługo będzie miała sterylkę, poza tym raczej nic jej nie jest. Fajnie by było, aby szybko znalazł się dobry DS dla Fikusi, aby trafiła do niego prosto ode mnie. Tak czy siak jak najszybciej muszę ją gdzieś umieścić, bo jak padne z braku sił to oprócz Foksterierki jeszcze 3 moje suczki będą potrzebowały nowego domu, nie wspomne o szczurach...[/QUOTE]

Maia to cala natura foksów - one są jak stworki, udawanie to u nich chleb powszedni, komunikacja przez minki, na krok nie odpuszczają Pana swego wszędzie chcą być razem - jak ma sie po foksie innego psa to człowiek potem mówi " nie czuję że mam psa" :) dosłownie. Foksy są kochaniautkie i strasznie kochają swoich ludzi, bardzo....

Link to comment
Share on other sites

Fiki zdecydowanie wypiękniała. Widziałam ją tydzień temu i naprawdę zmiana jest ogromna. Zarówno w zachowaniu, jak i w wyglądzie. Nie ten pies. Kasia, super robota :) Z zahukanej przestraszonej wyłysiałej suni robi się pomału pewna siebie, rezolutna i miziasta foksterierka z bródką :multi:

[B]kaszanka[/B] wysłałam Ci na maila więcej zdjęć do ogłoszeń, chociaż podobno już tam jakieś domki są na horyzoncie i miejmy nadzieję, że nie będą potrzebne :)

[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg12/scaled.php?server=12&filename=1012985f.jpg&res=medium[/IMG]

[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg577/scaled.php?server=577&filename=1012980.jpg&res=medium[/IMG]

[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg841/scaled.php?server=841&filename=1012978o.jpg&res=medium[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...