Jump to content
Dogomania

Hexa moje kochane słoneczko, Shina paskuda i inni :)


*Monia*

Recommended Posts

Jaka Maniula slodka <3

do zjedzenia ;). Mój śp. wujek mawiał, że jak dzieci są małe to aż by się je schrupało, a jak podrosną to żałuje się że się tego nie zrobiło :D

 

A ja nie :(

 

Mania fantastycznie sie porusza. Widze ogromna roznice w stosunku do Igi. Chodzi?

Bo masz macierzyński do 9go chyba? Nie wracasz do roboty? Why? :(

Chcesz te wnioski o karmienie i 7/8? Stworzyłam coś tam, w pracy stwierdzili że ok więc mogę Ci przesłać.

 

Prawie półtora miesiąca różnicy to sporo u takich maluchów, szybko wszystko się zmienia. To nie jest szczyt jej możliwości bo Hexa ją przytłacza swoją radosną osobowością ;). Na szczęście nie chodzi, ale pierwsze 2 kroki były bo nie wymierzyła odległości do moich nóg i musiała podejść :). Obecnie jest etap 'mama stoję sama, hahaha, no nie mogę już stać bo to śmieszne' i bach na tyłek  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Jaka radość :) Nosidło boskie, ale jak zobaczyłam cenę to uznałam, że jeszcze dłuuugo mnie nie będzie stać na potomka, hahahha :D

 

U nas ostatnio była roczna chrześnica mojego TŻ, Zu całą wizytę spędziła na górze, obrażona i burcząca, a Raven chciała bardzobardzobardzo lizać dzidzię ale była nieustannie odsuwana małymi rączkami, bo przeszkadzała w oglądaniu bajki. Ale dała radę wytrzymać pokazywanie, gdzie ma oko i ucho. Przynajmniej jedna normalna... 

Link to comment
Share on other sites

hahahahahaha dobry tekst :P

Z wujka w ogóle był zabawny człowieczek :)

 

Jaka radość :) Nosidło boskie, ale jak zobaczyłam cenę to uznałam, że jeszcze dłuuugo mnie nie będzie stać na potomka, hahahha :D

 

U nas ostatnio była roczna chrześnica mojego TŻ, Zu całą wizytę spędziła na górze, obrażona i burcząca, a Raven chciała bardzobardzobardzo lizać dzidzię ale była nieustannie odsuwana małymi rączkami, bo przeszkadzała w oglądaniu bajki. Ale dała radę wytrzymać pokazywanie, gdzie ma oko i ucho. Przynajmniej jedna normalna... 

To akurat nie jest drogie nosidło :P. Ale co do utrzymania to dzieci duuuużo droższe niż psy są.

 

Zu ma rację, bo małe stworzonka są niedelikatne i nieprzewidywalne ;).

A Hexa wbrew temu co widać na filmiku za dziećmi nie przepada, jedyny moment kiedy okazuje zainteresowanie to jedzenie lub zabawka w małej rączce. Shinie wielka miłość już przeszła i obecnie przestała być nachalna.

 

Nie chce tych wnioskow, bo nie mam roboty. Mam nadzieje, ze to przejsciowe.

 

Dawaj foty psow!

przytul.gif  Znajdziesz coś na pewno. Będę kciukować.

 

Fot psów nie ma nowych, bo Shina ma cieczkę i na spacerach muszę mieć oczy w tyłku żeby jakiś wesoły podbiegający kawaler nie został podziurkowany a na podwórko mi się nie chce z aparatem wychodzić. Miałam uwiecznić Hexolinę leniuchującą w porze Maniulowej drzemki, ale czarna myślała że telefon to coś do jedzenia i się poderwała zanim pstryknęłam :/. Dzisiaj zrobiłam miejsce na załadowanych kartach pamięci, więc może to mnie zmobilizuje do porobienia zdjęć ;)

Link to comment
Share on other sites

A mam takie glupie pytanie , te nosidełka dla dzieci mają jakieś rozmiary ? bo patrzac na rozstaw nóżek Maniulki to ma tak szeroko że jak bym Fabiana w takie wsadziła to by musiał do takiego nosidełka szpagat walnać 

 

takie znalazłam na allegro używane , chyba jest od tej samej dziewczyny co mi linka dawalas , nadawało by się do młodego ? 

 

 

 

http://allegro.pl/mei-tai-nosidelko-azjatyckie-mt-unikat-od-pathi-i5127957975.html

Link to comment
Share on other sites

A mam takie glupie pytanie , te nosidełka dla dzieci mają jakieś rozmiary ? bo patrzac na rozstaw nóżek Maniulki to ma tak szeroko że jak bym Fabiana w takie wsadziła to by musiał do takiego nosidełka szpagat walnać 

 

takie znalazłam na allegro używane , chyba jest od tej samej dziewczyny co mi linka dawalas , nadawało by się do młodego ? 

 

 

 

http://allegro.pl/mei-tai-nosidelko-azjatyckie-mt-unikat-od-pathi-i5127957975.html

Mają rozmiary, my mamy chyba 2gi rozmiar, bo mam mniejsze innej firmy i w razie gdyby było za duże mogłam poczekać z używaniem tego.

Jak zerduszko napisała to właśnie szpagat jest ok, pod warunkiem że stosowny do wymiarów i rozwoju - czyli do nosidła wsadzamy dziecko które SAMO siada (nie posadzone siedzi bo mięśnie nie te) a nosidło musi sięgać pod kolana najlepiej tak żeby nóżki swobodnie wisiały od kolana w dół a nie sterczały. Dla nie siedzących jest tylko chusta.

 

Tak, to jest nosidło tej firmy, ale absolutnie nie nadaje się dla maluszków. No chyba że doradca pokaże jak wiązać takie maleństwo, ale też i rozmiar dla krasnala trzeba wtedy. Ja jestem eksperymenciara i chciałam sprawdzić jak się nie gotowe dziecię zachowuje po wsadzeniu do nosidła, nie polecam, pozycja bardzo niewygodna i krzywdząca dla brzdąca ;). I jeszcze dla mnie minus tego nosidła - trzeba wiązać, nie jest zapinane. Ale ładne :)

Link to comment
Share on other sites

Ale dzieci siedzące w sensie jak już same dobrze siedzą ? bo Fabian usiąść usiądzie ale oczywiscie z moją pomocą , sam nie siedzi ....

Podobo nie tylko, ze siedza, ale siadają same. Moja siadala sama jak miała 10miesiecy. Najpierw raczkowala, potem z tego siad. Inaczej dziecku trudno.

Link to comment
Share on other sites

Dzieci siadające w takim sensie że bez pomocy same sobie siadają z leżenia. Wtedy mięśnie są gotowe żeby utrzymać kręgosłup w pozycji siedzącej, czyli w nosidle. Ostatnio półroczna znajoma dziewczynka zaczęła siadać, ale w taki słodko-zabawny sposób że nie mogłam się napatrzeć jak sobie radzi. Nosidło nasze od razu na niej wypróbowałyśmy ale w nim znikła bo jeszcze kruszynka jest ;).

 

Moje dziecko przechodzi bunt roczniaka (nie ma takiego, ale stworzyłam na swój użytek). Jest nie do wytrzymania, drze się o byle co, Hexolinę wytargała za ucho bo jej nie oddała poduszki, istna masakra od wczoraj. Biedna Hexa chciała dzisiaj wyjść z pokoju w którym mała usypiała, ale jak się na nią rozdarła biedny pies wrócił ze spuszczoną głową i walnęła się obok kojca (szkoda że mnie się tak nie słucha :/). A w nocy sobie wstała i kazała dać książkę żeby mi poczytać, półtorej godziny ją usypiałam. Mam nadzieję że jej szybko przejdzie bo mi głowa pęka i ręce odpadają od ciągłego podnoszenia...

Dziękuję za uwagę :D

 

 

Moja siostra kupiła nosidło, aż się bałam zapytać jakie bo znowu wyjdę na jędzę która się czepia  :unsure: (poprzednie nosidło kazałam jej oddać/wyrzucić i kupić chustę)

Link to comment
Share on other sites

Podobo nie tylko, ze siedza, ale siadają same. Moja siadala sama jak miała 10miesiecy. Najpierw raczkowala, potem z tego siad. Inaczej dziecku trudno.

dokładnie, same muszą się sadzać ;)

Jak podglądam te maluchy które jeszcze niedawno tylko leżały to style siadania są bardzo różne - z brzucha, z pleców, z raczkowania. Najzabawniej chyba z brzucha u dziecka które jeszcze nie raczkowało i nie było sadzane :). Maniuli siadania już za bardzo nie pamiętam :(. Na pewno było tuż przed wstaniem na nogi.

 

Zabilabym takie dziecko :lol:

Należę do cierpliwych osób, ale chyba nie chcę poznać gdzie ta cierpliwość ma granice :D

Liczę że to tylko skok rozwojowy i za kilka dni wszystko wróci do normy.

No i nie bez znaczenia jest fakt że w środę wracam do roboty, więc może wyczuwać mój stres...

Link to comment
Share on other sites

Ehhhh no to będę musiała jeszcze poczekać za nosidłem i bujac sie po wybojach na polach wózkiem :|

 

dzięki dziewczyny za rady :* 

 

ale jak by ktoś miał na sprzedaż używane nosidło to chętnie zakupię bo 250 zł to troszkę jednak dużo kasy za nosidło które w sumie pewnie za długo i tak nie posłuży ;)

Link to comment
Share on other sites

Ehhhh no to będę musiała jeszcze poczekać za nosidłem i bujac sie po wybojach na polach wózkiem :|

 

Aguś, pod koniec lata pewnie będziesz już mogła używać ;)

To nawet lepiej niż teraz, bo mnie będziesz miała ciuchów na sobie i będzie łatwiej ;)

Link to comment
Share on other sites

Aguś, pod koniec lata pewnie będziesz już mogła używać ;)

To nawet lepiej niż teraz, bo mnie będziesz miała ciuchów na sobie i będzie łatwiej ;)

 

No nie mam innego wyjścia jak poczekać do tego czasu ale strasznie upierdliwe jest jeżdzenie wózkiem po ścieżkach na polach ....

 

No to jedyny plus i młody bedzie miał mniej na sobie ;)

Link to comment
Share on other sites

Dam Ci znać jak znajdę jakieś niedrogie nosidło. I niech Małgosia Ci zdradzi jakie od niedawna ma (:P) i gdzie kupiła, być może Ci się spodoba i cena nie powali ;)

 

Byłam na naszym ostatnim dzieciowym spotkaniu w tygodniu :(. Ale możliwe że co jakiś czas będziemy wychodzić w weekendy, więc nie odwykniemy całkowicie od innych dzieciaków :).

Maniuli buntu ciąg dalszy, ale okazało się że nie tylko ona ma ciężkie dni bo inne dzieci też niespokojne, więc coś wisi w powietrzu. Hexolina też ma trudne dni - kradnie na potęgę i do tego zabija dziecięce zabawki :/

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj :P

Po dwóch dniach pracy po 7 godzin stwierdzam, że jestem bardziej zmęczona niż po całodziennych wypadach z małą. Nawet nogi mnie bardziej bolały od chodzenia bez obciążenia :/. Od poniedziałku pracuję 6 godzin i powoli będę wracać do swoich obowiązków sprzed pójścia na zwolnienie, niestety na początek żebym się od nowa wdrożyła do tych których nie lubiłam... Czas mi dzisiaj zleciał szybko, bo wzięłam się za ponad 1200 zalegających w mojej skrzynce maili, ale wczoraj myślałam że z nie robienia niczego konkretnego wyjdę z siebie i stanę obok :/.

Ogólnie nie jest mi aż tak źle jak się obawiałam. Ale niestety dzieć ma trudny czas akurat (pewnie zęby) bo w dzień odmówiła spania a wieczór cały był ryk i dopiero oplątanie chustą po sam czubek głowy pozwolił jej zasnąć. Dobrze że jutro wolne, bo chyba bym musiała ze 2 litry kawy w siebie z rana wlać żeby oczy otworzyć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...